Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače s mopem Roidmi EVE Plus

15. 5. 2023 aktualizováno

Náš tipTestado.cz

Robotický vysavač Roidmi EVE Plus svou kvalitou potvrzuje dokonalost výrobků značky Xiaomi. Podlahu nejen vysaje, ale dle potřeby i setře vlhkým mopem. Díky skvělé navigaci si zmapuje celou podlahovou plochu a nevynechá žádné místo bez úklidu. Ovládat lze manuálně tlačítky na vysavači nebo pomocí jednoduché aplikace. Čtěte náš podrobný test.

Další recenze robotických vysavačů pak najdete ve specializovaných článcích. Pokud ale sháníte výkonný robotický vysavač s funkcí mopování podlahy, jste na správném místě.

Obsah balení

Krabice obsahuje robotický vysavač Roidmi EVE Plus, nabíjecí samovyprazdňovací stanici, napájecí kabel do zásuvky, nástavec s mopovací textilií, náhradní prachový filtr, deset jednorázových mopovacích utěrek, pět odpadních sáčků o objemu 3 l a návod k použití v několika jazycích včetně českého.

Design a zpracování – 9/10

Testovaný robotický vysavač Roidmi EVE Plus je standardního kruhového tvaru jako většina těchto robotů. Vrchní pohledová deska má hladký lesklý povrch bílé barvy, který lehce narušuje pouze nízká navigační věž a decentně zabudovaná tři ovládací tlačítka. Průměr robotického těla je pouze 35 cm a díky jeho hmotnosti 3,6 kg ho zvládne přemisťovat i slabší jedinec.

Přední stranu vysavače Roidmi EVE Plus chrání vkusně zabudovaný odpružený nárazník. Dole jsou viditelné dva malé boční smetáčky, které hrnou nečistoty směrem k rotačnímu kartáči pod vysavačem. Vzadu je zasunutá nádoba na odpad o objemu 300 ml a vodu o objemu 250 ml.

Pohyb Roidmi EVE Plus zajišťují dvě velká pogumovaná kola a jedno podpěrné. Na podvozku dále najdeme senzory proti pádu ze schodů a mezi koly je v sací hubici umístěn rotační kartáč.

V případe potřeby mokrého mopování lze do zadní části podvozku jednoduše nasadit nástavec s textilií.

Nabíjecí stanici oválného tvaru dominuje inteligentní displej, který zobrazuje stav akumulátoru elektrického vysavače Xiaomi, naplnění odpadního sáčku a oznamuje případné poruchy.

Přestože je tělo robota a stanice vyrobené převážně z plastu, stále působí robustně, elegantně a bude pěkným doplňkem v každé domácnosti.

Hlavní technické parametry

Parametr
Hodnota
Hmotnost 3,6 kg
Průměr 35 cm
Výška 9,8 cm
Objem sáčku na odpad ve stanici 3 l
Objem nádoby na prach 300 ml
Objem nádoby na vodu 250 ml
Typ filtrace HEPA
Sací síla 2 700 Pa
Hlučnost max. 65 dB
Doba provozu na jedno nabití až 180 min

Výbava a výdrž – 9/10

Testovaný robotický vysavač Roidmi EVE Plus vysává výkonem až 2 700 Pa. Pomocí aplikace v mobilu se dá výkon měnit v rozmezí čtyř stupňů podle druhu vysávané plochy. Na tvrdý povrch bohatě vystačil druhý stupeň nastavený od výrobce, na koberec je lepší výkon zvýšit.

Toto nastavení je nutné udělat ručně. V případě kombinovaných materiálů na podlaze doporučuji nechat po celou dobu vyšší výkon. Ten se projeví trochu vyšší hlučností vysavače, ale i při maximu nepřekročí 65 dB, což je stále přijatelná a obvyklá hodnota.

Po úklidu se robot vrátí do stanice, kde se automaticky vyprázdní do odpadního sáčku a zahájí dobíjení. Příjemná je funkce signalizace potřeby výměny sáčku na displeji stanice. Při vyndání odpadního sáčku ze stanice se automaticky uzavře vstupní otvor a zamezí se tak úniku nečistot do okolí. Tato zdánlivě drobná funkce je velmi praktická a skvěle vymyšlená.

Chytrý vysavač Roidmi EVE Plus je vybaven nástavcem na mopování. V zadní části robota je vložena kombinovaná nádoba na odpad (300 ml) a na vodu (250 ml). Nádobu lze jednoduše vyjmout a do prostoru pod gumovou krytkou napustit vodu. Po nasazení nástavce s textilií robot sám pozná, že bude uklízet pomocí vody.

Vodu to tkaniny dávkuje elektronicky řízené čerpadlo, přičemž pomocí mobilní aplikace můžeme nastavit tři stupně průtoku. Použitou textilii lze vyprat a použít opakovaně, nebo se mohou použít jednorázové utěrky přiložené v balení (10 ks).

O pohon celého robotického vysavače Roidmi EVE Plus se stará vysokokapacitní Li-Ion baterie. Její kapacita 5 200 mAh vystačí na 180 minut úklidu. Pokud vysavač vyhodnotí potřebu nabití baterie během úklidu, automaticky zajede do nabíjecí stanice a následně pokračuje v úklidu tam, kde naposled přestal.

Manipulace a ovládání – 8,5/10

Nabíjecí stanici stačí postavit na zem a pomocí kabelu zapojit do el. sítě. Otevřením víka na vrchní straně stanice se dostaneme do prostoru pro vložení odpadního sáčku. Před stanicí musí být volný prostor pro volný pohyb robotického vysavače Xiaomi.

Roidmi EVE Plus lze ovládat pomocí multifunkčních tlačítek na jeho vrchní straně. Pro dokonalé využití potenciálu tohoto stroje doporučuji použít aplikaci. Odkaz ke stažení a postup instalace je popsán v návodu k použití v českém jazyce.

Aplikace již bohužel v českém jazyce není, ale ovládání nejvíce používaných funkcí robota je intuitivní a jednoduché.

Aplikace Mi Home umožní nastavit zakázané zóny, kde robotický vysavač nemá uklízet, nebo naopak určit přímo lokální úklid; Roidmi EVE Plus uklidí pouze přesně vyznačené místo na mapě. Dále lze nastavit spoustu pokročilých funkcí, jako například sací výkon, dávkování vody při mopování, případně naprogramovat dobu a místo úklidu. Aplikaci není problém použít i jako dálkový ovladač a přímo ovládat směr pohybu vysavače od Xiaomi.

Kvalita vysávání, mopování a údržba – 8,5/10 

Po prvním spuštění si recenzovaný robotický vysavač Roidmi EVE Plus dokonale zmapuje prostor úklidu. Díky skvělé laserové navigaci LDS Lidar přenese do mobilní aplikace věrnou mapu uklízené plochy a vysoce přesný algoritmus SLAM inteligentně plánuje úklid.

Navigace funguje opravdu velmi přesně. Při testování jsem vysavači měnil polohu některého nábytku a vždy pečlivě vysál podlahu i v místech, kam se například při prvotním mapování nedostal. Rovněž při úkolu lokálního úklidu vždy uklidil v přesně určených místech a při přiblížení k nahodilé překážce zpomalil, zastavil a překážku objel.

K takovému výsledku mu napomáhá 18 senzorů detekce překážek a další senzory na podvozku, které chrání stroj proti pádu ze schodů.

Boční smetáčky hrnou nečistoty směrem k hlavnímu rotačnímu kartáči a sací hubice vše spolehlivě vysaje. Po návratu do nabíjecí stanice se vždy automaticky vyprázdní odpadní prostor a Roidmi EVE Plus zahájí nabíjení. Každou činnost ohlásí v anglickém jazyce. Jazyk se dá pomocí aplikace měnit, ale český není k dispozici.

Funkce mopování není určena k uklízení hrubých nečistot. Nasazený mop je vhodné před použitím lehce navlhčit, jinak déle trvá, než se přesně vstřikovaná voda dostane do místa styku s podlahou.

Při mopování byla za robotickým vysavačem vidět vlhká stopa na pečlivě vysátém prostoru. Pokud je podlahová plocha částečně pokrytá kobercem, je nutné v aplikaci nastavit zakázaný prostor, nebo vysavač manuálně zastavit. Funkce mopování je určená na tvrdé podlahy.

Údržba hodnoceného modelu Roidmi EVE Plus není nijak složitá. Občas je dobré očistit rotační kartáč od namotaných vlasů a jiných nečistot. K tomu hodně pomůže čistící kartáček s ostrým břitem, který je šikovně umístěný v nabíjecí stanici.

Boční smetáčky je nutné pomocí šroubováku odmontovat, jinak se k namotaným nečistotám nedostanete. Šroubovák není součástí balení, což je asi jediná výtka, která mě v této kategorii napadá. Filtr ve vysavači je dobré opláchnout vodou a nechat oschnout. Lze použít náhradní filtr přidaný v krabici spolu s vysavačem.

Dále stačí otřít od prachu bezpečnostní senzory a nabíjecí kontakty.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Roidmi EVE Plus na mě působil velmi pozitivně. Opravdu dokonalý je navigační systém. Za celou dobu testování se nikdy nestalo, že by robot odjel špatným směrem nebo zapomněl vyčistit nějaký prostor. Při testování vysavače Roidmi EVE Plus byl skutečně znát úbytek prašnosti v celém bytě. Tenhle model doporučujeme!

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
8.5
Kvalita vysávání, mopování a údržba
8.5
Klady
 • Pěkný design
 • Signalizace plnosti odpadní nádoby
 • Funkce mopování
 • Vysoká kvalita úklidu
 • Automatické vyprazdňování do stanice
 • Velká výdrž akumulátoru (až 180 minut provozu)
 • Nízká hlučnost
 • Špičková navigace
 • Systém výměny odpadního sáčku
Zápory
 • Absence českého jazyka v mobilní aplikaci
 • Bez dálkového ovladače (nahradí aplikace)
 • Při vyprazdňování odpadu vyšší hlučnost

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (21 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář