Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze helmy Safe-Tec SK8

10. 9. 2020 aktualizováno

Recenze helmy Safe-Tec SK8

Pro milovníky venkovních sportovních aktivit jsme otestovali chytrou bluetooth helmu Safe-Tec SK8. Ta se oproti klasickým cyklistickým přilbám liší pokročilými funkcemi. Safe-Tec SK8 totiž umí telefonovat, přehrávat hudbu, svítit a používat směrová světla. Vyplatí se investice kolem 3 000 Kč?

Obsah balení

Uvnitř krabice najdete helmu na kolo Safe-Tec SK8, dálkové ovládání, sadu pásek pro jeho upevnění (ke konstrukci kola, koloběžky aj.), microUSB kabel pro nabíjení a uživatelský manuál v češtině. Ten je srozumitelný a obsahuje také obrázkový návod. Chválím přítomnost látkového pytlíku, který helmu chrání před poškrábáním při transportu.

Recenze a test helmy Safe-Tec SK8 - obsah krabice

Design a konstrukce

Na horském kole jezdím prakticky každý den. Cyklistických přileb jsem tedy vystřídal pěknou řádku. Proto si myslím, že mohu helmy objektivně hodnotit.

Testovaný model Safe-Tec SK8 na mne působí naprosto výborně. Zpracování je opravdu krásné a výrobci nemohu nic vytknout. Černá barva vypadá elegantně a zároveň decentně. Na vrchní, přední i zadní straně se nachází vzduchové průduchy, kousek nad temenem se potom táhne bílá designová linka.

Helmě nechybí ani štítek, nad kterým je umístěno pravé i levé směrové osvětlení. Stejnou sestavu najdete i na zadní straně. Diody jsou bílé (ve vypnutém stavu), tudíž tato „světelná linka“ nepůsobí rušivě. Na temenní straně je dále umístěno tlačítko pro manuální zapínání světel: po prvním zmáčknutí světla svítí, po druhém blikají.

  • Testovali jsme také helmu Safe-Tec TYR 3 s agresivnějším designem.

Hned u tlačítka sídlí nastavení upevnění helmy. Pomocí klasického kolečka si helmu upevníte podle potřeby. Testovaný model Safe-Tec SK8 nepostrádá ani bezpečnostní popruhy, které se zapínají klasickou přezkou. Popruhům nechybí podbradní řemínek s mechanickým ovládacím panelem pro handsfree a poslech hudby (3 tlačítka).

Uvnitř helmy se nachází látková vystýlka, která je příjemná, perfektně sedí a saje pot. Jednotlivé části není problém z helmy vyjmout (na suchý zip) a vyprat. Na temenní straně (zevnitř) je potom umístěn microUSB konektor pro nabíjení. Ten je chráněn gumovou krytkou, která nemá tendenci vypadávat nebo činit nepohodlí. V dnešní době bych ovšem raději viděl modernější a výrazně praktičtější USB-C port.

Recenze a test helmy Safe-Tec SK8

Jak jsem avizoval úvodem, recenzovaná helma (nejen) na kolo Safe-Tec SK8 vypadá nádherně. Momentálně používám násobně dražší typ, který – dle mého názoru – nevypadá o nic lépe než testovaný kousek. Tady obrovský palec nahoru.

Pohodlí a bezpečnost

Recenzovaná helma Safe-Tec SK8 je velikosti „L“ (58-61 cm) a váží cca 390 gramů. Osobně patřím mezi osoby s větší hlavou – i tak mi helma seděla výborně. Prvotnímu nastavení jsem věnoval dostatek času, a tak jsem při jízdě nikdy nemusel helmu dopínat nebo si ulevit jejím sundáním.

Kromě pohodlnosti chválím také systém odvětrávání. Hlava se mi samozřejmě potila, ale v rámci obvyklých mezí. Vnitřní polstrování mne potěšilo i poté, co jsem helmu odložil. I když mám vlasy ostříhané do účesu, ani po delší jízdě se mi na hlavě neobjevily nevzhledné pruhy po otlačení. To je ale čistě subjektivní názor, který nemusí platit u všech…

Helma Safe-Tec SK8 vlastní bezpečnostní normu EN 1078:2012+A12012, takže se s ní nemusíte bát vydat na silnici. Helma mi bezvadně seděla jak na upravené cyklostezce, tak na drsném a blátivém terénu. Proto si myslím, že je bezpečná.

Recenze a test helmy Safe-Tec SK8

Body ale srážím za systém upevňování. Klasická přezka je sice fajn, jakmile si ale helmu jednou sundáte, pro její zapnutí je potřeba zapojení obou rukou.

Funkce a používání

Handsfree a poslech hudby

Chytrá bluetooth helma Safe-Tec SK8 svému nositeli umožňuje telefonování prostřednictvím handsfree a poslech hudby. Pro obě funkce je nutné helmu spárovat s telefonem přes Bluetooth. Jednoduše stačí na ovládacím panelu podržet prostřední tlačítko a v mobilu povolit spárování. Navázání signálu probíhá okamžitě a funguje perfektně.

Recenze a test helmy Safe-Tec SK8 - dálkový ovladač

Nechybí ani možnost rychlého vytočení posledního volaného, zesílit nebo zeslabit zvuk, případně přepnout skladbu. Reproduktory jsou dostatečně hlasité natolik, abyste všechno skvěle slyšeli. Při testování telefonování je volaný dobře slyšet. Můj hlas byl rovněž slyšitelný, nicméně se dostavilo zkreslení. Přenos hlasu tedy nebyl zcela čistý, pro vyřízení nezbytného hovoru byla ale kvalita zcela dostačující.

Při poslechu hudby se nemusíte obávat, že byste neslyšeli okolní zvuky a dopravu. Obě uši máte zcela volné, takže je bezpečnost zaručena.

Směrová světla

Skvělý bezpečnostní prvek představují přední i zadní světla. Osvětlení je skutečně velmi silné, což se hodí při jízdě v lese, za šera nebo v noci. Na přední straně jsou umístěna bílá světla, na straně zadní červená. Něčím navíc je funkce směrových světel – tedy blinkrů. Na ovládacím panelu stačí vybrat směr odbočení (vlevo, vpravo) a helma začne blikat do požadovaného směru.

Osobně jsem raději zůstal u klasiky – tedy ukázání rukou. Někomu však mohou blinkry vyhovovat – smysl mi dávají například v městské dopravě, kde mnohdy stojíte na křižovatce. Největší výhodu osvětlení každopádně spatřuji ve výrazně vyšší bezpečnosti. K té navíc přispívá i funkce pro prudké brzdění, po kterém začnou zadní červené směrovky blikat.

Baterie a nabíjení

Helma a dálkové ovládání mají samozřejmě baterii. Nabíjení probíhá skrze microUSB kabel, který je součástí balení. Dle výrobce trvá nabití helmy cca 4 hodiny, ovladač se dobije za zhruba 2 hodiny. Plný stav baterie helmy se dozvíte tak, že během dobíjení přestanou blikat diody.

Recenze a test helmy Safe-Tec SK8 nabíjení baterií

Pokud jde o výdrž, ovladač vás limitovat určitě nebude. Co se týče recenzované helmy Safe-Tec SK8, po zhruba tříhodinovém permanentním svícení hlásil stav baterie 50 %. Tuto informaci zjistíte na displeji telefonu. Výdrž je tedy solidní.

Závěrečné hodnocení – Perfektní

Chytrou bluetooth helmu Safe-Tec SK8 považujeme za špičkový výrobek, který doporučujeme cyklistům, jezdcům na koloběžce, skateboardu nebo inline bruslích. Helma je pohodlná, pěkná, bezpečná a nabízí handsfree včetně poslechu hudby. TIP redakce!

Klady
  • Nádherný design
  • Velmi pohodlná konstrukce
  • Příjemný podbradní řemínek
  • Osvětlení = vysoká bezpečnost
  • Handsfree a poslech hudby
  • Hlasité reproduktory
  • Skvělý poměr cena/výkon

Zápory
  • Zapínání klasickou přezkou
  • Starší microUSB kabel (nepohodlné nabíjení)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (6 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář