Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra

22. 6. 2022 aktualizováno

Samsung Galaxy S22 Ultra, 12GB/512GB - testVítěz testuTestado.cz

Nový Samsung Galaxy S22 Ultra přitahuje pozornost náročných uživatelů, kteří chtějí pokročilé funkce a kvalitu. Ačkoliv se nové řady Galaxy Note nedočkáme (zřejmě), právě S22 Ultra jeho absenci nahrazuje. Kloubí v sobě výkon, luxus, vylepšené S Pen s nižší latencí, jasnější displej a pokročilé fotoaparáty s parádním zoomem. Více prozradí naše recenze.

Hodnocení Samsung Galaxy S22 Ultra

9.3

Perfektní

Samsung Galaxy S22 Ultra je špičkový smartphone, který na sebe strhává pozornost řadou nadstandardních parametrů. Letos nabízí praktické pero S Pen, super jasný displej, luxusní fotky s pokročilým přiblížením a spoustu dalšího. Jihokorejská značka opět válí!

Design a zpracování
9
Displej
9.5
Hardware a výkon
9
Výdrž baterie
8.5
Fotoaparát a kamera
10
Systém a konektivita
9.5
Klady
  • Kvalitní a odolné tělo
  • Super jasný displej se čtečkou
  • Vysoký herní výkon
  • Špičkové fotoaparáty pro náročné
  • Vylepšený 10× zoom
  • Luxusní zvuk
  • Šikovné pero S Pen
  • Bezkonkurenční softwarová podpora
Zápory
  • Pomalé 45W nabíjení (i celkově)
  • Žádný slot pro microSD kartu
  • Konkurence nabízí vyšší výkon
  • Vysoká cena

Design a zpracování – 9/10

Základní balení obsahuje pouze nezbytnosti. Mimo smartphonu Samsung Galaxy S22 Ultra v něm najdete oboustranný USB-C kabel pro nabíjení a sponku na vyjmutí slotu pro SIMku. Nabíječka chybí.

hodnocení Samsung Galaxy S22 Ultra - obsah balení

Vlajková loď společnosti Samsung patří svým zpracováním mezi skvosty. Konstrukci nechybí špičkové materiály, zvýšená odolnost IP68, kvalitní sklo a přesná tlačítka. Vadou na kráse jsou nicméně větší rozměry. Nový Samsung Galaxy S22 Ultra nám zkrátka nakynul. Hmotnost 228 gramů už v ruce dost ucítíte, přičemž rozměry 163,3 × 77,9 × 8,9 mm jsou jasným vzkazem; S22 Ultra se ovládá pomocí obou končetin. V kritických chvílích si samozřejmě můžete zapnout funkci „ovládání jednou rukou“, čímž se displej smrskne.

Na zadní straně nelze přehlédnout čtveřici objektivů. (O nich si více řekneme v jiné kapitole.) Jejich kruhový tvar je slušivý, ovšem z těla telefonu citelně vyčnívá. Po položení na stůl se Galaxy S22 Ultra kymácí, což není příjemné. Řešením je obal.

Jelikož řada Note skončila, nejnovější Samsung Galaxy S22 Ultra přebírá otěže. Konstrukce totiž ubytovala stylus S Pen, který na vás vykoukne po stlačení. Nižší latence dosahuje 2,8 ms, přičemž pero zvládne kreslení, ovládání displeje nebo může fungovat na dálku jako spoušť fotoaparátu.

hodnocení Samsung Galaxy S22 Ultra

Displej – 9,5/10

Samsung Galaxy S22 Ultra má nádherný 120Hz displej. Velikost 6,8 palců je vskutku poctivá, konkrétně zabírá 90,2 % čelní strany. Pozadu nezůstává ani rozlišení 3 088 × 1 440 pixelů a vysoký jas 1 750 nitů.

Nový S22 Ultra displej je typu Dynamic AMOLED 2X a podporuje HDR10+ pro “barvy a kontrast filmové kvality”. Barvy jsou ostatně krásně syté, detaily prokreslené, ostrost mimořádná. Chvála je de facto zbytečná, protože bych musel vypisovat snad všechny parametry.

hodnocení Samsung Galaxy S22 Ultra - kvalita displeje

Recenzovaný smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra podporuje funkci Always-on, přičemž je chráněn lepším sklem Corning Gorilla Glass Victus+. Samsung na displej nenalepil ochrannou folii, tak snad bude kvalitnější zasklení stačit.

Pokud bych měl srovnat displej Samsungu Galaxy S22 a Samsungu Galaxy S22 Ultra, tak druhý jmenovaný má vyšší jas (S22 “pouhých” 1300 nitů) a vyšší rozlišení (S22 disponuje 6,1″ obrazovkou).

Hardware a výkon – 9/10

Testovaný Samsung Galaxy S22 Ultra běží na čipsetu Exynos 2200 (4 nm), kterému sekundují 8 nebo 12 GB operačních pamětí.

Zatímco Evropa dostala Exynos 2200, zbytek světa se raduje ze Snapdragonu 8 Gen 1. Jak se v různých benchmakerech ukázalo, výkon Exynosu není lepší než u Snapdragonu. Novější Exynos 2200 dokonce sotva překonává svého předchůdce Exynos 2100.

Jako integrovaná grafická jednotka byla využita novinka v podobě Xclipse 920. Tento grafický čip je založen na architektuře RDNA 2 od společnosti AMD. A jak si vede nový S22 Ultra po této stránce? Ani tady výsledky nehrají do karet Samsungu. Testy totiž ukazují, že se zařízení umísťuje za konkurencí – v některých případech je konkurence dokonce až o 33 % rychlejší.

Nemusíte se ale ničeho obávat, protože vás Samsung Galaxy S22 Ultra v ničem omezovat nebude. Spustíte na něm nejnovější hry na maximální detaily, problémy se neobjeví ani při otevření více aplikací najednou.

Skvělé je také ozvučení. Přítomné stereo reproduktory hrají hlasitě a vyváženě.

Mezi negativa spadá chybějící podpora microSD slotu, někomu také vadí absence zdířky pro připojení sluchátek.

Výdrž baterie – 8,5/10

Výdrž baterie Samsung Galaxy S22 Ultra je na slušné úrovni. Ačkoliv se stále bavíme o jednodenní výdrži, procenta mizí konstantně. Optimalizace nám tedy zjevně pokročila (oproti minulým modelům).

Galaxy S22 Ultra vlastní baterii s kapacitou 5 000 mAh. Baterie podporuje rychlé nabíjení až 45 W, bezdrátové 15 W a reverzní 4,5 W.

Pokud zvažujete koupi nové nabíječky, 45W není vyloženě nezbytná. Jednoduše proto, jelikož se doba nabíjení urychlí o max. 5–10 minut.

Rychlost nabíjení není obecně extra svižná. Pomocí 25wattové nabíječky od Samsungu nabijete Galaxy S22 Ultra za téměř 100 minut, poloviny kapacity dosáhnete za nějakých 43 minut.

Ačkoliv někteří výdrž S22 Ultra spíše vychvalují, já stejný názor nezastávám. Je to každoročně stejná písnička a zásadnější změny nikde nevidím…

Fotoaparát a kamera – 10/10

Hodnocený smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra má celkem pět senzorů. Všechny si nyní uvedeme:

  • Hlavní kamera 108 Mpx, f/1.8;
  • 10 Mpx, f/4.9, 10násobný optický zoom;
  • 10 Mpx, f/2.4, 3násobný optický zoom;
  • 12 Mpx, f/2.2, ultraširokoúhlý;
  • selfie kamera 40 Mpx, f/2.2.

Fotky umí nový S22 Ultra výborné. Díky přítomnosti několika pokročilých objektivů se dočkáte rychlého ostření a opravdu sytých barev. Nejen nároční, ale také běžní uživatelé přivítají možnost 3násobného nebo 10násobného optického přiblížení. Na kratší vzdálenost využijete jiný objektiv než na zachycení Měsíce. Díky tomu fotografie tolik neztrácí na výsledné kvalitě.

Samsung Galaxy S22 Ultra jednoznačně patří mezi nejlepší fotomobily současnosti. Ubývající světlo ale i tady způsobuje zhoršení kvality, byť je mezigenerační posun k lepšímu patrný.

Fotoaparát a kamera Samsung Galaxy S22 Ultra

Pohyblivé záběry zvládá S22 Ultra zachytit v rozlišení 8K při 24 FPS. Nejvyšší rozlišení však omezuje použití některých funkcí. Pokročilou funkční výbavu podporuje až 4K video (60 FPS), přepínat během záznamu mezi objektivy ale bohužel nelze. Tuto funkci umožňuje až nižší rozlišení. Kvalita videa je na špičkové úrovni.

Galaxy S22 Ultra dokáže vyplodit krásné selfie snímky. 40Mpx senzor nashromážděné pixely spojuje do 10 Mpx. Fotky jsou ostré a pěkně prokreslené, potěší přítomný autofokus a kvalitní video v Ultra HD rozlišení při 60 FPS.

Systém a konektivita – 9,5/10

Nový Samsung Galaxy S22 Ultra běží na operačním systému Android verze 12 a grafické nadstavbě One UI 4.1. Uživatelské prostředí je přehledné a příjemné. Potěší hlavně širokou nabídkou individuálního nastavení. Upravovat lze notifikace, noční režim, rychlost nabíjení a spoustu dalšího. Samozřejmě nechybí ovládání gesty nebo úprava lišty.

Systém je celkově plynulý a stabilní.

Zařízení podporuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot a Bluetooth 5.2. Vlastní také GPS, NFC a USB Type-C 3.2. Někdo potom ocení USB On-The-Go.

Technické parametry

Rozměry: 163,3 × 77,9 × 8,9 mm
Hmotnost: 228 g
Displej: 6,8″; 3 088 × 1 440 px; 120 Hz
Fotoaparát: 108 + 10 + 10 + 12 Mpx, selfie 40 Mpx
Baterie: 5 000 mAh
Čipset a RAM: Exynos 2200 (4 nm), 12 GB
Vhodný na hry:
Systém:  Android 12

Oblíbené Samsung mobily

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář