Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

15. 6. 2017 aktualizováno

Milovníci kvalitních a luxusních chytrých telefonů se ještě před začátkem letních prázdnin dočkali vydání očekávané dvojice modelů Samsung Galaxy S8 a S8+. My jsme dali přednost typu S8+, na jehož vyzkoušení jsme se skutečně velmi těšili, neboť se jedná o naprostou špičku mezi mobilními telefony dnešního přesyceného trhu. Nenechali jsme tak nic náhodě a s telefonem jsme navštívili zámek, zahrady, město, chatu, lesy a louky, přičemž fotografování neunikla ani naše domácnost a děti. Zkrátka a dobře, nový Samsung jsme vyzkoušeli na maximum tak, abyste si o tomto přístroji mohli udělat komplexní obrázek.

K mání je hned několik barevných verzí, tedy černá, šedá, stříbrná a modrá, kterou jsme měli možnost vyzkoušet i my. Samsung Galaxy S8+ určitě nepatří mezi levná zařízení, což ostatně potvrzuje cena kolem 25 000 Kč (06/2017), v případě verze S8 se pak cena pohybuje kolem 20 000 Kč (06/2017), o kterém jsme se zmínili v možných alternativách pod samotnou recenzí. Co myslíte, vyplatí se investice do mobilního telefonu, jejíž výše převyšuje průměrnou mzdu v naší republice?

Obsah balení

Balení testovaného Samsungu skutečně praská ve švech. Zkrátka a dobře, výrobce do něj vtěsnal, co jenom šlo. Krom samotného telefonu uvnitř papírové krabice najdete nabíječku s odnímatelným kabelem zakončující klasické USB a USB typu C. Dále je v balení přítomna dvojice redukcí, z nichž jedna změní klasickou USB koncovku na USB-C, přičemž ta druhá mění USB-C na microUSB. Dodané příslušenství vám tak umožní váš nový telefon spárovat s jakýmkoliv jiným přístrojem nebo zařízením, hezky v pohodlí a bez nutnosti dalšího kabelů. Ušetříte čas a peníze. Ostatně čas a námahu ušetří i možnost bezdrátového nabíjení.

Samsung Galaxy S8+ obsah balení

Krom uvedeného v nitru krabice dále polehávají sluchátka. Nejedná se však o žádné obyčejné pecky z plastu, ale o solidně vypadající a dokonce hrající špuntová sluchátka značky AKG, k nimž výrobce přidal ještě sadu náhradních gumek. Součástí balení je i kovová sponka pro odnímání šuplíku a papírový průvodce rychlým nastavením.

Balení jsou vlastně dvě. O prvním jsme si již povídali výše, přičemž uvnitř druhé papírové krabice najdete zařízení Samsung DeX Station. Hlavním údělem této technologické vymoženosti je mimo pohodlného nabíjecího procesu také spuštění speciálního rozhraní stavící na operačním systému Android. Společnost Samsung na tomto konceptu spolupracovala se společností Microsoft, díky čemuž může uživatel celý systém plynule a pohodlně ovládat pomocí klasické klávesnice a myši podobně jako u operačního systému Windows.

Design a zpracování – 9/10

Zpracování modelu Samsung Galaxy S8+ patří mezi nadprůměrné a elegantní. Nepřehlédnutelnou ikonou celého přístroje je 6,2“ velká úhlopříčka displeje, která se roztahuje na 84 procentech čela telefonu. Obrazovka je navíc po svých bocích příjemně skosena do strany, čímž vytváří hezký designový vzhled – výrobce zvolil poněkud netradiční poměr stran 18,5:9.

Celá přední i zadní strana je skleněná, vyjímaje bočních kovových hran. Na pohled opravdu neskutečně krásné a líbivé, ovšem v případě užívání tato varianta zase až tak pohodlná není. Telefon je zkrátka velmi klouzavý a určitě nedoporučuji tento model položit na stůl jen tak ledabyle. Stačí sebemenší drcnutí a nepozornost a telefon je o desítky centimetrů dále, možná i na podlaze…

A pokud zůstaneme u čísel i nadále, zařízení se vešlo do rozměrů 159,5 x 73,4 x 8,1 mm, které jednoznačně předznamenávají obrovitost tohoto chytrého telefonu. Pokud tedy hledáte mobilní telefon vhodný pro vnitřek vašich kalhot a letních džínů, S8+ asi nebude vhodná volba (S8 možná ano).

Telefon je konstrukčně sice dosti dlouhý, ovšem nikoliv široký. Nejednoho uživatele tak může překvapit, že se zařízení vcelku pohodlně ovládá i za pomocí jedné ruky, ale samozřejmě s uvozovkami, neboť na vrchní část displeje dosáhne skutečně málokdo.

Až s podivem výrazně neutrpěla váha přístroje hlásící výsledek 173 gramů, která se v celém zařízení hezky rozkládá tak, že se s telefonem stále příjemně manipuluje. Nesmíme ani zapomenout na přítomnost certifikace IP68, díky níž telefon bez úhony ustojí prašné prostředí1,5 metrovou hloubku po dobu 30 minut. Nemusíte se tak bát nový Samsung vytáhnout během silných dešťů a přeháněk. Nyní se pojďme podívat, jaké vychytávky nabízí samotné tělo přístroje.

Na horní straně je zleva indikační LED dioda, rozpoznávací LED, snímač vzdálenosti, světelný senzor, uprostřed je mikrofon, přední 8 Mpx fotoaparát a hned vedle je zase rozpoznávací kamera, neboli skener oční duhovky. Tato funkce neznamená nic víc než další alternativu k zabezpečení vašeho nově pořízeného přístroje. Běží dobře a při testování mé oční duhovky vždy spolehlivě rozpoznal. Výrobci počítají i s možností, že by došlo k technickému problému, který by zabránil odemknutí telefonu pomocí této metody, čemuž se předchází nastavením některé náhradní možnosti zabezpečení (odemknutí) ještě před aplikací tohoto bezpečnostního skeneru.

Spodní straně pak vévodí slavná trojice navigačních tlačítek, bez kterých se snad žádný uživatel smartphonů neobejde. Řeč je o podsvíceném dotykovém tlačítku pro zobrazení posledních aktivit, domů a zpět. Majitelé předchozí verze Samsungu si tak povšimnou absence nehezkého tlačítka, které na celkové estetice telefonu nic moc nepřidalo. Dotyková tlačítka jsou tedy skokem dopředu.

Pokud se podíváme na levou stranu přístroje, spatříme kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti a osamostatněné tlačítko určené pro službu Bixby, o kterém si povíme za chvíli (více v sekci Hardware). Protější pravá strana hostí tlačítko pro zapínání a vypínání obrazovky, přičemž na spodní straně je k vidění zdířka pro 3,5 mm jack, USB-C konektor pro nabíjení, mikrofon a reproduktorový průduch s žebrováním. Na horní hraně telefonu je pak zasunut šuplík s možností vložení nanoSIM karty nebo microSD karty, přičemž kousek opodál je miniaturní otvor mikrofonu.

Zadní strana nového Samsungu je nabitá podobně jako ta přední. Pokud půjdeme zleva, seznámíme se se snímačem tepové frekvence, bleskem, 12 Mpx fotoaparátem a snímačem otisku prstu. Všechny snímače fungují sice pohotově, ovšem pochválit nemohu nevhodné umístění samotného senzoru otisku prstů. Je zkrátka moc vysoko, čímž zabraňuje pohodlnému odemykání přístroje. K čemu tedy senzor, který vlastně nejde ani rychle použít?

Ještě doplňme, že pod uvedenými technikáliemi je dále přítomno stříbřité logo výrobce Samsung a úplně dole je pohromadě trocha informací o přístroji.

Jak vidíte, Samsung Galaxy S8+ je skutečně našlapaný a výrobce technickými vychytávkami opravdu nešetřil. Telefon je nejenže designově povedený a pohledný, ale v rámci IP68 certifikace v rámci možností zvládne i vodní živel. Celkově hodnotím zpracování a design na výbornou, telefon je pevný, nikde nic neskřípe ani nevrže. Jen škoda, že jsou na displeji někdy až moc vidět otisky prstů. Neodpustím si ani poznámku týkající se mé neustále frustrace nad celkovou sumou recenzovaného modelu. Prakticky neustále jsem přístroj držel pevně, jak to jen bylo možné, jen abych zabránil jakémukoliv sebemenšímu pádu. Nebyla to sice otázka života a smrti, ale 25 000 Kč je zkrátka cena vysoká, co říkáte?

Displej – 10/10

Silnou stránkou nového Samsungu je mimo elegance a kvalitního zpracování také displej. Pokud jde o parametry, tělo přístroje je osazeno Super AMOLED dotykovou obrazovkou o velikosti 6,2“, která dokáže zobrazovat až v rozlišení 2960 x 1440 pixelů. Displej má jemnost 529 ppi, což je skutečně vysoké číslo, které je oproti konkurenci mílové kroky kupředu.

Určitě se hodí poznamenat, že se lze na displej dívat v rozlišení WQHD+ (2960 x 1440 pixelů), FULL HD+ (2220 x 1080 pixelů), nebo případně HD+ (1480 x 720 pixelů), čehož lze jednoduše docílit návštěvou nastavení obrazovky. Horší kvalitou zobrazení ušetříte především baterii, která touto úsporou vydrží znatelně déle. Nutno ovšem podotknout, že je displej dobře čitelný v jakémkoliv rozlišení v domácích i venkovních podmínkách, na slunci i ve tmě, přičemž v jeho bezproblémovém sledování neodradí ani boční úhel.

Samsung Galaxy S8+

Nechybí ani funkce automatického jasu a filtr modrého světla. Automatický jas jsem od samého začátku neustále využíval a nemohu říci půl slova. A vlastně ani celkově na obrazovku, která vždy přesně a pohotově reagovala na moje pokyny a zadání. Ostatně displej si můžete přizpůsobit k obrazu svému. Po výběru rozlišení máte možnost volit velikost písma, snadný režim (větší a snáze dostupnější ikony), zapnutí a vypnutí LED indikátoru, režim jedné ruky a mnohé další možnosti.

Samsung Galaxy S8+

Přítomna je i funkce Always-on, která se na displeji zobrazí v případě vaší nečinnosti. Je nicméně na vás, zdali dáte přednost hodinám, kalendáři nebo třeba fotografii člena rodiny. Podstatné ovšem je, že Always-on neplní pouze funkci designovou, ale také informativní. Na displeji tak máte stále jako na dlani aktuální dění na sociálních sítích, emailové schránce nebo vámi nainstalovaných aplikací. Telefon zkrátka nemusíte neustále zapínat, což je skvělý doplněk pro stále populární indikační LED diodu.

Samsung nám zkrátka ukázal, jak se dělá kvalitní a technologicky našlapaný displej, který si každý nastaví a nadiktuje podle svého gusta a libosti. Výborně!

Hardware a výkon – 9/10

Po stránce vybavenosti patří Samsung Galaxy S8+ mezi naprostou špičku. Ostatně posuďte sami z následujících specifikací. Veškerou činnost přístroje pohání osmijádrový procesor Samsung Exynos 8895 – čtveřice 2,5 GHz a druhá čtverka 1,7 GHz. Jednotlivé procesory jsou vyrobeny za využití 10 nm technologií, od kterých výrobce slibuje zase o něco nižší spotřebu energie, než jsme byli doposud zvyklí.

Po boku procesoru stojí 4 GB operační paměti a 64 GB interního uložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karty až na 256 GB. Pokud jde o reálné podmínky, po zapnutí telefonu budete mít k dispozici kolem 54 GB prostoru. Pro lepší přehlednost dobře slouží interní softwarové vybavení, díky němuž si můžete mezi výkonem vašeho telefonu libovolně přepínat. K dispozici je optimalizovaný, herní nebo vysoký výkon, přičemž v případě pohody lze volit ultra vysokou kvalitu zvuku a dokonalejší ozvučení. Počítat musíte nicméně s tím, že při využití nejvyššího výkonu logicky poroste spotřeba energie.

Celý systém je maximálně odladěný a plynulý. Nikdy jsem se nesetkal se zadrháváním nebo jinými problémy obdobného ražení. Člověk by si řekl, že s vyšším výkonem bude logicky přibývat také teplota, s čímž se konec konců pravidelně setkáváme. V tomto případě toto negativní klišé ale neplatí, neboť se přístroj zapotí tak maximálně při delším herním zápolení. Při běžném chodu určitě ne.

Ostatně netřeba nic složitě dokazovat, stačí se podívat na výsledky AnTuTu Benchmarku, v jehož případě Galaxy S8+ válí na celé čáře. Klobouk dolů, protože výsledné hodnocení je 171 947 bodů! Nemá žádný smysl zde vypisovat jednotlivé herní hříčky, které jsme samozřejmě s nadšením vyzkoušeli – každá hra jede zkrátka a dobře plynule a bez problémů, aplikace nevyjímaje. S tímto přístrojem si tak můžete dovolit hrát klidně i složitější a propracovanější hry žánru MMO, které jsou povětšinou velmi náročné na grafickou a procesorovou stránku. Na pozadí můžete mít dokonce spuštěných nejen několik aplikací zároveň, ale také her – a přístroj vše zvládá bez problémů…

Samsung Galaxy S8+ AnTuTu

Navíc k dobru je postranní hardwarové tlačítko, s jehož pomocí vyvoláte aplikaci Bixby. Po zaregistrování vám tato Samsung služba pomůže s nákupy, vyhledáním vybraného místa, zboží a třeba dokáže naskenovat QR kód. Určitě výborný pomocník, nicméně bychom ocenili, kdyby šlo toto tlačítko přeprogramovat na libovolnou aplikaci, což v tuto chvíli nelze, a dle nás ani do budoucna nepůjde, což z tohoto tlačítka dělá vlastně zbytečnost. Samsung si tak prosazuje vlastní programy a uživatele, vůči čemuž sice nejsme proti, ale dle nás volí zbytečně násilnou formu.

V přístroji za částku kolem 25 000 Kč bych si určitě představoval (a nejsem sám) stereo zvukový výstup, který v tomto případě chybí. Výrobci jako vždy vsadili na jediný reproduktor. Jeho výstup je sice solidní a určitě dostačující, ovšem kamenem úrazu je zase jeho umístění – spodní strana přístroje se nám prostě nelíbí. Znovu se tak objevuje herní a divácké nepohodlí, během něhož telefon držíte oběma rukama, kdy si prakticky pokaždé žebrování reproduktoru jednou z nich zakrýváte. Velká škoda.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 8/10

Baterie představuje kapacitu 3 500 mAh. Bereme-li v úvahu velikost samotného přístroje, věru nejde o žádné závratné číslo. Ovšem nenechte se mýlit, protože baterie je v rámci příjemných mezí plně dostačující. Pokud jsem s telefonem během dne fotografoval, natáčel videa a občas odpověděl na zprávu a jednoduchý email, neměl jsem problém s plně nabitou baterií vystačit na celé dva dny. Sledování kanálu YouTube se lze zabavit klidně na deset hodin, což je více než slušné.

Samsung Galaxy S8+ AnTuTu

Nicméně v případě, kdy jsem hrál náročnější hry, baterie vydržela zhruba šest hodin, někdy déle, ale spíše méně… Ono v případě potřeby si  není problém navolit úsporný režim, který výdrž telefonu o něco prodlouží. A pokud snad již dojde na vybití, lze sáhnout po přiložené nabíječce. Ta přístroj z nuly na sto procent s přehledem nabije do zhruba dvou hodiny, někdy i o několik minut méně. Během a po samotném nabíjení bylo příjemné zjištění, že se samotný telefon a nabíječka chovají stabilně. Baterie se sice drobet zahřívá (logicky), nicméně samotný telefon nikoliv, což se v dnešních poměrech vidí skutečně velmi sporadicky.

Ostatně nabíjet můžete buď pomocí přiložené klasické nabíječky nebo prostřednictvím stanice Samsung DeX Station, o které jsme se rozpovídali výše. Baterii jsme otestovali v AnTuTu testu, kde získala hezkých 12 863 bodů. Akumulátor se celkově projevil nadmíru dobře, byť bych v tomto případě očekával o něco větší kapacitu. Přece jenom má telefon skutečně obří displej a vyspělé technologie, tak proč je nevyužít naplno?

Fotoaparát a kamera – 9/10

Pokud jde o fotoaparáty, nový Samsung Galaxy S8+ možná některé zklame. Ne snad pro jejich špatnou kvalitu, ale z důvodu, že výrobce fotoaparáty oproti svému předchůdci nijak neupgradoval a neměnil. To ale neznamená, že by naše „es osmička“ fotografovala špatně. Pořízené snímky jsou skutečně výborné, detailní a plné teplých barev. Největší problém jsem asi zaznamenal v přírodě, kde její zelenavou krásu nedokáže fotoaparát zachytit zcela uspokojivě – zejména vzdálenější objekty, jako jsou stromy, keře a jiná zeleň.

V rámci naší recenze jsme připravili 99 fotografií, na které se v originální kvalitě můžete podívat tady.

Pochvalu si oba objektivy zaslouží za výbornou ostrost a zejména pak za pohotové ostření aktuálně fotografovaného objektu, který fotoaparát bleskurychle rozpozná. V terénu se mi tak téměř nestalo, že bych musel menší objekt před čočku nějak složiště a opakovaně předkládat, neboť se přístroj postará o všechno rychle a úplně sám.

Hlavní fotoaparát stojí na 12 Mpx, které se pyšní světelností F/1,7 a snímačem Dual Pixel, který ručí za dobré výsledky i při horších světelných podmínkách. Se zadním snímačem tak můžete pořídit fotografie v maximálním rozlišení 4032 x 3024 pixelů (4:3), přičemž nejníže v rozlišení 2160 x 2160 pixelů (1:1). K výběru máte z celkem sedmi variant. Určitě se hodí připsat možnost zapnutí funkce RAW a JPEG.

Pokud jde o přední fotoaparát, ten se zase chlubí hodnotou 8 Mpx s maximálním rozlišením 3264 x 2448 pixelů (4:3), přičemž naopak minimální je 2448 x 2448 pixelů (1:1). Oba fotoaparáty hodnotím nadmíru kladně, a myslím si, že bude s jejich výslednou kvalitou každý nadšený amatérský fotograf spokojen. Makro snímky jsou zkrátka úžasné!

Ostatně také uživatelské rozhraní obou fotoaparátů je výborné. Pomocí několika málo stisků si můžete navolit kvalitu, časovač, různé metody fotografování, značky polohy, rychlé spuštění a třeba ovládání hlasem. To je skutečně vynikající a v terénu ku pomoci. Pokud si přejete zachytit hezký moment, stačí nahlas vyřknout slovo „cheese“ a fotoaparát se o vše postará – “cvak” a fotografie je uložena. Přítomna je i funkce HDR, kterou si lze nastavit na automatiku.

Také videa jsou slušná. Zadní kamera zvládne natáčet v rozlišení UHD při 3840 x 2160 pixelech, přičemž nejhůře v rozlišení VGA při 640 x 480 pixelech. Zalíbilo se mi také informativní sdělení pod jednotlivými kvalitami videí, kde jsem byl upozorněn, že v případě natáčení v rozlišení UHD, QHD a FHD nebudou některé funkce dostupné. Ani začínající uživatel se tak v říši čísel a pixelů neztratí, což je opravdu skvělé. Pokud jde o přední selfie kameru, ta dokáže vaše zážitky zachytit v maximální QHD kvalitě při 2560 x 1440 pixelech, v minimální pak úplně stejně jako hlavní kamera.

Výsledná videa jsou ve slušné kvalitě a jsou koukatelná také na větších monitorech. Někdy je sice vidět, že má objektiv plné ruce práce, což se projeví drobným zaškubnutím nebo rozostřením obrazu, nicméně i tak jsem byl s výsledky spokojen. Během natáčení a fotografování jsem měl po většinu času zapnutou automatiku kde se jen dalo, ovšem jestliže si troufnete, můžete si volit z hned několika funkcí typu Smetana, Hluboký, Les, Klasický, Javor a jiné.

Své místo si v případě softwarové podpory vydobyl také režim Pro, Panoráma, Selektivní ostření, Pomalý pohyb, Hyperčas a další funkce. Některé pořízené fotografie byly sice rozmazané (ach ty neposedné dětičky), po většinu času ale nebylo co řešit a jejich kvalita měla úroveň. Spokojen jsem byl také s rychlostí ukládání fotografií, díky čemuž jsem si mohl dovolit – když bylo třeba – fotografovat jeden snímek za druhým. Ani ukládání videí netrvalo déle jak několik málo sekund.

Systém a konektivita – 9,5/10

Uvnitř přístroje tvrdou rukou vládne operační systém Android verze 7 Nougat, který zajistí přístup k nejnovějším aplikacím současnosti. Systém běží uvnitř uživatelského rozhraní Samsung Experience 8.1, čímž nové modely Samsungu již zanevřely na starší prostředí TouchWiz. Systém působí jako celek velmi dobře, což se prakticky projevuje stabilitou a pohotovými reakcemi na zadané pokyny svého pána. Telefon pracuje svižně a veškeré instalace a načítání jsou otázkou krátkých chvil.

Po prvním spuštění je uvnitř systému nainstalováno několik užitečných programů, mezi nimiž je několik kancelářských produktů společnosti Microsoft – Word, Excel, PowerPoint, Skype, od Googlu zase Disk, Filmy Play a třeba Fotky, přičemž v neposlední řadě nechybí ani podpora samotného Samsungu v podání Samsung Connect a třeba Galaxy Apps. Ať se to nezdá, Galaxy Apps představují pro nové majitele Samsungu S8+ užitečnou a zábavnou aplikaci. Jejím prostřednictvím totiž získáte několik výhod, jako třeba předplatné několika zajímavých časopisů na půl roku zdarma. Vybrané tiskoviny si jednoduše stáhnete a můžete začít číst. Součástí zmíněné aplikace je mimo čtiva také spousta her a exkluzivit. Samsung se zkrátka snaží o vytvoření vlastní komunity fanoušků, která bude využívat vlastní aplikace a výhody. Inu, proč ne…

Krom uvedených aplikací nechybí nainstalovaná galerie, Hudba Play a třeba kalendář a hodiny. A pokud jde o nějaké nechtěné programy, o žádných nevím. V telefonu je prostě vše potřebné, co může současný moderní uživatel takového přístroje potřebovat. Vypíchnout musím také rychlou mini aplikaci na okraji obrazovky, která se jednoduše spouští přejetím prstu přes zahnutý okraj displeje. Po spuštění se na vás vmžiku vyvalí nabídka vámi navolených aplikací, které si můžete bez problémů skládat podle svého gusta.

Samsung Galaxy S8+ boduje i po stránce konektivity. Kromě Bluetooth 5 podporuje GPRS, GPS, NFC, WCDMA, Wi-Fi 802.11 a samozřejmě nejrychlejší LTE. Oba přenosy jsou vybaveny gigabit-ready technologií, které podporují přenosovou rychlost až 1 GB/s – stahování je tak velice svižné. Škoda jen absence infraportu a FM rádia.

Alternativy k Samsung Galaxy S8 Plus

Jasnou alternativou je Samsung Galaxy S8, který je s recenzovaným modelem až na pár odlišností prakticky totožný. Především má 5,8″ displej a slabší baterii o kapacitě 3 000 mAh. Jinak je vlastně přístroj stejný jako typ S8+, ovšem jeho cena je o poznání příznivější. Samsung Galaxy S8 si můžete pořídit za částku kolem 20 000 Kč (06/2017).

Také v případě druhé alternativy zůstaneme u Samsungu. Řeč je o modelu Samsung Galaxy S7 Edge, tedy předchůdci recenzovaného bratříčka. Galaxy S7 Edge totiž zaznamenal výrazné zlevnění, které se s příchodem nových vlajkových lodí dalo předpokládat, a tak by leckterého z vás mohl oslovit – a to nejen svojí cenou. I po roce má totiž co nabídnout.

Je to především kvalitní displej o velikosti 5,5″ a maximálním rozlišení 2560 x 1440 pixelů, na které je radost pohledět. Pracovat budete s Androidem verze 6, přičemž v nitru tohoto přístroje pracuje osmijádrový procesor o max. frekvenci 2,3 GHz a podporou 4 GB RAM. A jak již bylo řečeno v recenzi, fotoaparáty má stejně kvalitní, tedy 12 a 8 Mpx. Baterie má dokonce vyšší proporci čítající 3 600 mAh. Pokud nemáte na Samsung nový, zkuste tenhle.

  • Pro milovníky fotek doporučujeme alternativy z kategorie fotomobilů.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Samsung Galaxy S8+ můžeme všem milovníkům kvalitních technologických novinek jenom doporučit. Velmi nás zaujal po stránce designové a konstrukční, která se může ohánět líbivým vzhledem a solidní odolností. Dále je to nadstandardní a stabilní výkon, který je v rámci uživatelského rozhraní výborně optimalizován a nám přinášel samou radost. Také fotoaparáty se předvedly v plné kráse, škoda jen drobného zaškobrtnutí se slabší baterií a osamoceným reproduktorem.

Design a zpracování
9
Displej
10
Výkon a hardware
9
Výdrž baterie
8
Fotoaparát a kamera
9
Systém a konektivita
9.5
Klady
  • Luxusní zpracování a design
  • Výborný displej
  • Vysoký a stabilní výkon
  • Optimalizovaný systém
  • Skvělé fotoaparáty
  • Spousta užitečných vychytávek
Zápory
  • Umatlaný displej
  • Jediný reproduktor
  • Mírně slabší baterie

Nejprodávanější mobilní telefony

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář