Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze Samsung Galaxy Watch 5

6. 12. 2022 aktualizováno

oblíbené hodinky Samsung Galaxy Watch 5 recenzeNáš tipTestado.cz

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 cílí na sportovce a náročné uživatele. Nabídnou vynikající zpracování, odladěný systém i nepřeberné množství funkcí. Podrobnosti ohledně výdrže, odolnosti nebo kvality displeje zjistíte v naší detailní recenzi.

Obsah balení

Balení velké překvapení nepřinese. Podobně jako mnozí další výrobci, také Samsung věří v ekologický přístup a ořezal obsah krabičky na nezbytné minimum.

Po rozbalení naleznete pouze hodinky, návod a USB-C dobíjecí kabel s magnetickou koncovkou. Chybí samotná nabíječka či náhradní řemínek. Nabíječku doma pravděpodobně najdete, řemínek bude mrzet víc. Naštěstí Galaxy Watch 5 využívají standardizované uchycení. Nový řemínek proto snadno dokoupíte v libovolném hodinářství (případně použijete z jiných hodinek).

nejlepší chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 recenze

Design a zpracování – 9,5/10

Chytré hodinky Galaxy Watch 5 koupíte ve dvou velikostech:

 • Menší mají průměr 40 mm a displej s úhlopříčkou 1,19″. Váží 28,7 gramů.
 • Větší měří 44 mm. Nabídnou 1,36″ displej při celkové hmotnosti 33,5 gramu. Tloušťka je vždy 9,8 mm.
Testado radí

Nezapomeňte, že hodinky Samsung Galasy Watch 5 se neliší pouze velikostí, ale také podporou LTE pomocí eSIM.

Zpracování je špičkové. Lehké hliníkové tělo perfektně lícuje s kulatým displejem. Minimalistický design působí elegantně. Tvar vychází z klasických náramkových hodinek, které perfektně drží na ruce a nepřekáží při sportování. Samsung se nepouštěl do žádných extravagancí. Pouze jemně dotáhl funkční design předchozí generace. Jen málokdo si bude stěžovat.

Nabídka barevných kombinací příliš nápaditá není. Grafitově šedá, stříbrná a kovově modrá. Menší variantu navíc pořídíte v růžovém provedení. Originální pásky jsou gumové a jejich zabarvení koresponduje s pouzdry. Pokud však zatoužíte po koženém řemínku či zajímavější barevné variaci, můžete pásek snadno vyměnit. Řada výrobců nabízí vlastní barevné varianty, včetně luxusních celokovových provedeních s magnetickým zapínáním.

nejlepší chytré hodinky pro Android telefony Samsung Galaxy Watch 5 srovnání

Náš tip

Obě varianty hodinek Samsung Galaxy Watch 5 využívají standardní řemínek široký 20 mm.

Odolnost zaručuje certifikace IP68. Můžete s nimi sportovat i plavat. Jen pozor na potápění. Výrobce garantuje výdrž 30 minut v hloubce do 1,5 metru a delší pobyt pod vodou výslovně nedoporučuje. Nic na tom nemění fakt, že v extrémním případě dokáží chytré hodinky odolat tlaku v hloubce až 50 metrů.

Testado radí

Při vstupu do vody se automaticky aktivuje vodní režim. Zamkne dotykovou obrazovku a po opuštění vody navíc infrazvukově vyčistí reproduktory.

Displej a ovládání – 9,5/10

Obrazovka s kruhovým tvarem není u chytrých hodinek příliš často využívaná. Spoléhá na technologii AMOLED, což zaručuje jasné barvy i široké pozorovací úhly. Maximální jasnost 1 000 nitů se odráží ve skvělé čitelnosti na přímém slunci. Regulace jasu pracuje automaticky.

test prémiové chytré hodinky Samsung Galaxy Watch

Vzhledem ke kruhovému tvaru obrazovky je zavádějící uvádět její rozlišení. Vypovídající hodnotu má v tomto případě spíše jemnost displeje. Větší model dosahuje 321 bodů na palec, menší 330 bodů na palec. Detaily jsou příkladně ostré a nemusíte se bát žádných viditelných artefaktů.

Displej podporuje Always-on režim. Počítat ovšem musíte s nižší výdrží baterie. Nechybí ani možnost ovládat Galaxy Watch 5 v tenčích rukavicích. Tato funkce ovšem nepracuje příliš dobře. Displej je malý a vyžaduje vysoký tlak, což rozumné procházení nabídky či potvrzování příkazů prakticky znemožňuje.

Testado radí

Always-on označuje stále zapnutý displej. Můžete číst notifikace nebo sledovat čas bez nutnosti s hodinkami jakkoli manipulovat. V režimu stále zapnuté obrazovky se využívá zvláštní tmavý režim pro minimalizaci spotřeby.

Poškrábání brání mimořádně odolné safírové sklo. Bez obtíží odolá škrábancům od klíčů či mincí. Nevadí ani náročnější sportovní aktivity. Krycí sklíčko doplňuje odolný boční rám.

podrobná recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 5 srovnání

Operační systém využívá Wear OS. S mobilním telefonem jej spárujete pomocí aplikace Galaxy Wearable. Systém běží naprosto plynule. Odezva je rychlá, bez zasekávání. Navigaci v menu navíc zjednodušuje elektronický posuvník po stranách displeje. Nenápadně odkazuje na pohyblivou lunetu z předchozích verzí Galaxy Watch.

Pozor

Párování Samsung Galaxy Watch 5 je možné pouze s telefony využívající operační systém Android 8.0 a vyšší. Telefony s operačním systémem iOS nejsou podporované.

Hardware a funkce – 8,5/10

Běh systému zajišťuje dvoujádrový procesor Exynos W920 doplněný 1,5 GB RAM a 16 GB úložného prostoru. Zhruba polovinu disku zabírají systémové programy. Pro uživatelská data a aplikace zůstalo necelých 8 GB. Výbava zahrnuje vše podstatné. Navigační systém, Wi-Fi, Bluetooth 5.2, NFC pro bezkontaktní platby, a pokud máte zájem, můžete si připlatit za LTE variantu s podporou mobilního datového připojení.

Náš tip

Testované Galaxy Watch 5 disponují funkcí nouzového SOS tlačítka s možností sdílet údaje o aktuální poloze. Kontaktují tísňovou linku nebo určenou osobu v případě nouze. Spojení u standardní verze hodinek funguje pouze se spárovaným mobilním telefonem, LTE varianta odesílá nouzové zprávy samostatně.

smart watch kryté safírovým sklem Samsung Galaxy Watch 5 srovnání

Součástí hardwarové výbavy jsou dva mikrofony a reproduktor. Můžete jimi přijímat hovory, případně ovládat hlasového asistenta Google. Mimořádně bohatá je senzorová výbava. Samsung věnoval velkou pozornost nejen sportovním aktivitám, ale také sledování zdravotního stavu. Bohužel vám kompletní přehled neposkytne jedna souhrnná aplikace. Základní Galaxy Wearable musíte ještě doplnit Samsung Health a Samsung Health Monitor.

Přehled senzorů a vybavení

 • NFC
 • Wi-Fi (802.11 a/b/g/n 2,4 + 5 GHz)
 • Bluetooth 5.2
 • GPS, GALILEO, GLONASS, Beidou
 • LTE (pouze LTE verze)
 • Reproduktor a mikrofon
 • Světelný senzor
 • Výškoměr
 • Barometr
 • Akcelerometr a krokoměr
 • Gyroskop
 • Oxymetr
 • Kompas
 • Senzor tělesné teploty
 • Měření EKG, tepu a tlaku
 • Senzor BIA (bioelektrická impedance)
 • Sledování stresu
 • Sledování menstruačního cyklu

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 dokáží monitorovat přes 90 cviků a sportovních aktivit. Sedm z nich rozpoznají automaticky. Zaznamenají průběh tréninku, včetně spálených kalorií.

Kromě sportovních aktivit vás hodinky informují o předpovědi počasí nebo pomohou s navigací v neznámém terénu. Připojíte se s nimi na internet a přehrajete třeba oblíbené video na YouTube. Možnosti jsou samozřejmě velmi široké díky bohaté nabídce podporovaných aplikací.

dámské chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 srovnání

Náš tip

Po spárování můžete do hodinek automaticky nainstalovat všechny kompatibilní aplikace z vašeho mobilního telefonu.

Zvláštní kapitolu představují zdravotní aplikace. Galaxy Watch 5 dokáží monitorovat EKG, tep i krevní tlak. Díky biolektrickému impedančnímu senzoru dokonce spočítají procento tuku v těle nebo množství svalů. Přesnost údajně dosahuje až 98 %! Hodinky mohou sledovat i pocení či délku regenerace. Nechybí ani monitoring spánku, včetně sledování tělesné teploty. Teplotu bohužel nemůžete měřit samostatně. Podmínkou správného měření tlaku je úvodní kalibrace s pomocí lékařského tlakoměru.

Testado radí

Monitoring spánku vyžaduje připojení mobilního telefonu. Prvních sedm měření je kalibračních.

Výdrž a nabíjení – 8/10

Baterie s kapacitou 410 mAh u větší verze a 284 mAh u 40mm verze hodinek slibují výdrž až 50 hodin. Samozřejmě vždy záleží na aktivitě a množství zapnutých senzorů. Prakticky počítejte s výdrží 1 až 2 dny v běžné zátěží a jeden den při vyšší zátěži. Zaujme úsporný režim, který kromě ciferníku vypne veškeré ostatní funkce. Výdrž se v tomto extrémním módu prodlouží až na jeden měsíc.

nabíjení Samsung Galaxy Watch 5 recenze

Nabíjení probíhá bezdrátově. Kromě přibaleného nabíjecího kabelu můžete využít jakékoli Qi nabíječky. Výkon 10 W doplní energii prázdnému akumulátoru zhruba za 90 minut. Nabití na 50 % zabere asi půl hodiny. Nejde o extrémní rychlosti, ale ani příliš nezdržují.

Závěr a hodnocení

8.9

Skvělé

Samsung Galaxy Watch 5 patří k nejlepším chytrým hodinkám na trhu. Snadno je spárujete se všemi novějšími Android telefony. Nabídnou GPS, NFC či Wi-Fi, a pokud budete chtít, můžete sáhnout po LTE verzi s podporou eSIM. Hodinky dokáží kompletně monitorovat váš zdravotní stav, hladinu stresu i kvalitu spánku. Pomohou také s tréninkem. Sledovat dokáží přes 90 různých pohybových aktivit. Odolnost zaručuje certifikace IP68 a displej krytý safírovým sklem.

Design a zpracování
9.5
Displej a ovládání
9.5
Hardware a funkce
8.5
Výdrž a nabíjení
8
Klady
 • Kvalitní zpracování
 • Odolnost dle IP68
 • Safírové krycí sklo displeje
 • Odladěný a rychlý systém
 • Propracovaný monitoring zdravotního stavu
 • Bohatá výbava včetně LTE varianty hodinek
 • Snadno vyměnitelné řemínky
 • Jemný a jasný displej
Zápory
 • Průměrná výdrž baterie
 • Nižší kapacita paměti
 • Nutnost párovat větší počet aplikací
 • Teplotu nelze měřit samostatně
 • Pouze pro Android

Aktuálně TOP smart hodinky roku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář