Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Sava All Weather

4. 4. 2022 aktualizováno

recenze Sava All Weather

Sava All Weather 225/50 R17 98V v našem testu univerzálních pneumatik hodnotíme kladně především za nízkou pořizovací cenu a úspornost paliva. Pokud chcete ušetřit a zároveň pořídit bezpečné gumy na běžné ježdění, budou dobrou volbou pro vás. Podrobné parametry čtěte v této recenzi.

Hodnocení Sava All Weather

8.4

Skvělé

Sava All Weather 225/50 R17 98V jsou celoroční pneumatiky, jejichž předností je především nízká cena. Ačkoliv jsou velmi levné, mají překvapivě dobré vlastnosti. Navíc ušetříte i na nízké spotřebě paliva. Doporučujeme je pro všechny méně náročné řidiče, kteří toho moc nenajezdí a nepohybují se v náročných podmínkách.

Chování na mokru
9
Chování na sněhu
8
Chování na ledu
7.5
Chování na suchu
9
Úspora paliva
9
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
8.5

energetický štítek Sava All Weather Nízká cena i spotřeba

Celoroční pneu Sava All Weather 225/50 R17 98V je především ekonomicky zaměřený model. Jeho pořizovací cena je ve své kategorii nízká. To v kombinaci s úsporou paliva dělá z těchto celoročních pneumatik dobrou volbu především pro řidiče, pro které je finanční stránka hlavním kritériem.

Spotřeba paliva ve třídě B ale potěší také každého, komu záleží na životním prostředí. Za zmínku také stojí nad očekávání vysoký kilometrový nájezd, který se na výsledné výhodnosti rovněž promítá. Díky odolnosti použité směsi a rovnoměrnému opotřebovávání nebudete muset kupovat nové pneu tak brzy.

Skvělý tvar dezénu pro odvod vody

Ačkoliv jsou hodnocené celoroční gumy Sava All Weather 225/50 R17 98V levným modelem, mohou se pochlubit zajímavým poměrem ceny a výkonu.

Hlavní celoroční nástrahou je v mírných podmínkách především voda na silnici. Právě pro její rychlý odvod mají tyto univerzální pneumatiky speciálně přizpůsobený dezén. Směrové drážky do tvaru písmene V jsou dostatečně široké a navzájem propojené. Přispívají ke zkrácení brzdné dráhy a k předcházení aquaplaningu.

Přilnavostí za mokra spadají na evropském štítkování do kategorie C.

recenze celoroční gumy Sava All Weather 225/50 R17 98V

Pozor na zimní podmínky

Mezi nejlevnějšími celoročními pneumatikami patří Sava k nadprůměrným při jízdě na suchu a na mokré silnici. Její slabší stránkou je ale sníh nebo náledí. Pro občasné řidiče a pro pohyb na udržovaných cestách, kde se s náročnými zimními podmínkami setkáváte minimálně, to nemusí být problém. Pro horské oblasti se však Sava All Weather příliš nehodí.

Menší nevýhodou je pak také hlučnost 72 dB, jež patří mezi vyšší hodnoty.

Hlavní vlastnosti a parametry

Testované celoroční pneumatiky Sava All Weather jsme pro vás do recenze vybrali v typických rozměrech 225/50 R17 98V pro průměrovou skupinu R17. Mají tudíž šířku 225 mm a profil 50 %. Symbol V rychlostního indexu dovoluje jet maximálně 240 km/hod. Nosnostní index 98 zase značí nosnost do 750 kg.

Ještě připomeneme nejdůležitější parametry jízdních vlastností – přilnavostí za mokra se Sava All Weather řadí do kategorie C, spotřebou paliva do překvapivě dobré kategorie B. Se svými 72 dB spadají do třídy hlučnosti B.

Recenzované celoroční pneu Sava All Weather seženete kromě modelu 225/50 R17 98V i v dalších velikostních typech s výhodnou cenou v porovnání s dalšími zástupci stejně velkých gum.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 225
Profil 50
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 98 (do 750 kg)
Index rychlosti VV (do 240 km/h)
Úspora paliva B
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 72 dB

Nejprodávanější celoroční pneumatiky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář