Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Kancelářské židle

Recenze herní židle Secretlab Titan Evo

Titan Evo 2022 - úvodní fotka

Také trávíte mnoho hodin u počítače, ať už prací, surfováním nebo hraním her? Pak je velmi důležité zvolit správnou židli, abyste minimalizovali zdravotní dopady dlouhého sezení. V této recenzi se podíváme na herní židli od singapurské firmy Secretlab, model Titan Evo, kterou jsme pro vás otestovali. Židle vyniká svou stabilitou, nastavitelností, kvalitou i vzhledem. Co dalšího nás zaujalo a jak test dopadl? Přečtěte si následující recenzi.

Hodnocení herní židle Secretlab Titan Evo

9.5

Perfektní

Herní židle Secretlab Titan Evo se právem řadí mezi kvalitní, pohodlné a ergonomické židle nejen pro hraní her, ale i pro kancelářskou práci. Vyniká svojí stabilitou, perfektním zpracováním i moderním majestátným vzhledem. Je velmi dobře nastavitelná, disponuje regulovatelnou zabudovanou bederní opěrkou a má zakomponované magnetické prvky. Vybrat si můžete ze 3 velikostí a 3 různých materiálů a volit můžete také mezi velkým množstvím barevných provedení.

Doručení a obsah balení
9
Montáž židle
9
Design (vzhled) a zpracování
10
Ovládání židle
10
Klady
 • Vynikající kvalita zpracování
 • Stabilita a odolnost
 • Moderní a vkusný design
 • Nastavitelná vnitřní bederní opěrka
 • Možnost výběru velikosti, materiálu i barvy židle
 • Magnetické prvky
 • Pogumovaná kolečka
 • Možnost dokoupení příslušenství
 • Snadná montáž
Zápory
 • Návod je pouze v angličtině
 • Návod není skladný
 • Vyšší cena

Doručení a obsah balení – 9/10

Židle byla doručena v opravdu velké, bytelné a velmi těžké kartonové krabici, která vážila cca 34 kg. Vzhledem k váze a rozměrům jsem nebyla schopná židli sama dopravit do druhého patra, ale velmi ochotný kurýr mi zásilku donesl až za dveře. Rozhodně tedy doporučuji, aby krabici donesl na místo určení muž, příp. abyste na odnos byli dva.

Po otevření nápadně černé, luxusně vypadající krabice uvidíte obrovský černý tvrzený papír s logem společnosti, který když otočíte, vykoukne na vás přehledný návod s obrázky. Následuje vybalování jednotlivých částí židle, kdy každá část je velmi pečlivě zabalena v kvalitním, měkkém, a přesto velmi pevném materiálu. Nečekejte žádné obyčejné bublinkové folie a sáčky na nářadí. Vše má své místo, vše je pečlivě uloženo. Dokonce i set s nářadím je uložený v praktické elegantní krabičce. Naleznete zde dostatečně velký imbusový klíč, 4 šrouby a šroubovák, který nasadíte pomocí magnetu. S využitím principu magnetu se při sestavování židle setkáme ještě několikrát. Celkově musím říct, že balení je nejlepší, které jsem doposud měla možnost vidět.

Montáž – 9/10

Nadšení z rozbalování židle Titan Evo bylo natolik velké, že jsem se rozhodla s montováním nečekat na mužskou pomoc a do všeho jsem se ihned pustila sama. Pomocníkem mi byl obrovský návod s obrázky, kam se mohl člověk pohodlně podívat, i když měl zrovna v ruce část židle a šroub nebo imbusový klíč. Smontování židle bylo i pro samotnou ženu bez zkušeností s montováním snadné na pochopení, a i přes váhu židle jsem byla schopná vše zvládnout sama, a to zhruba za půl hodiny. Žádné další nářadí k montování potřebovat nebudete. Veškeré součásti jsou velice bytelné a kvalitně zpracované, jednotlivé kroky montáže jsou opravdu jednoduché.

Jedinou nevýhodu zde vidím v tom, že návod není v češtině, ale v angličtině, nicméně i ten, kdo angličtinu neovládá, bude schopný židli podle skvěle návodných obrázků složit. Součástí návodu je také návod na ovládání židle, která se umí přizpůsobit mnoha způsoby a směry na míru každému. Trochu mě mrzelo, že v balení není přiložena i malá verze návodu na složení a ovládání, kterou bych si doma založila a v případě potřeby by se mohl kdokoli podívat, jakými všemi způsoby lze židli nastavovat a polohovat.

Celou montáž vám usnadní magnetické prvky. Magnetem jednoduše nacvaknete krytky šroubů, magnety jsou také na područkách, které jsou díky tomu okamžitě a stabilně nasazené.

Celkově tedy nemůžu samotné montáži vytknout nic kromě chybějícího českého návodu a toho, že není přiložena jeho malá verze.

Titan Evo 2022 - montáž

Design (vzhled) a zpracování – 10/10

Moderní a vkusný vzhled herní židle Secretlab Titan Evo je to první, co vás zaujme. Na výběr máte ze 3 materiálů a množství barevných provedení. Můžete si vybrat z kvalitního koženkového provedení (cena cca 519 EUR), látkového čalounění (cca 539 EUR) nebo můžete zvolit luxusní koženou variantu (cca 999 EUR). Všechny 3 provedení jsou zpracovány z velmi odolných a kvalitních materiálů, nemusíte se proto bát žádného z nich.

Osobně jsem se rozhodla pro látkovou variantu, a to hlavně protože mám doma dvě kočky a všichni dobře víme, že v souboji kočka-koženka vždy vyhraje kočka. Dalším důvodem byla moje obava z pocení na koženkové nebo kožené židli v letních měsících. Látka bude přeci jen vždy prodyšnější a pravděpodobně i odolnější vůči vnějším vlivům. Posledním důvodem byla estetická stránka věci, kdy židle s látkovým čalouněním lépe zapadá do našeho interiéru. Přesto však musím uznat, že i ostatní provedení jsou kromě kvalitativní stránky věci zpracované velmi pěkně i esteticky. Působí luxusně a vzhledem k široké nabídce barevných provedení si vybere krásnou židli mladý gamer i vážený podnikatel.

Celkově židle působí robustně, majestátně a velmi stabilně. Má vysoké opěradlo a sedák je velmi prostorný. Při dlouhém sezení máme občas tendenci změnit polohu sezení i tak, že si poskládáme nohy pod sebe. U této židle je základna tak prostorná, že s tím nebude mít nejmenší problém ani vysoký člověk. Přesně tak, jak židle Titan Evo na první pohled působí, taková také skutečně je, a možná vaše očekávání i předčí. Chtěla bych vyzvednout hlavně její stabilitu. Můžete si napolohovat židli až do pololehu, pohodlně se položit a odpočívat bez jediné pochybnosti, že by se židle mohla naklonit, kam nechcete. Drží jako přikovaná. Tomu také odpovídá váha židle, která se pohybuje kolem 34 kg.

S ohledem na váhu se židle pohybuje trošku pomaleji, nikoli však špatně, naopak. Židli jsem otestovala i na koberci s velmi vysokým chlupem a překvapilo mě, s jakou lehkostí překonává nástrahy takového koberce. Jízdní vlastnosti byly prakticky stejné jako na rovné podlaze. Jako další velké pozitivum vidím pogumovaná kolečka, která chrání vaši podlahu. To je velmi důležité, protože židle je opravdu těžká a když k tomu přičteme váhu těla, tak bych u klasických plastových koleček měla obavu o podlahu, po které se židle vozí. Přestože jsou kolečka pogumovaná, i tak ale stojí za zvážení pořízení podložky pod židli, a to zejména pokud máte náchylnější typ podlahové krytiny.

V ceně židle vám přijde také polštářek z paměťové pěny, který je na rozdíl od starších modelů magnetický. Polštářek i židle obsahují silný magnet, jednoduše si tak polštář umístíte přesně na to místo, kde vám nejvíc vyhovuje. Navíc vás nebude otravovat žádný popruh, kterým se dříve polštářek k židli přidělával. Polštářek je velmi příjemný na dotek a kvalitně zpracovaný. Jedinou jeho malou nevýhodu vidím v tom, že potah není možné sundat a vyprat v pračce.

Celkově musím design i zpracování ohodnotit plným počtem bodů. Židle je opravdu neuvěřitelně stabilní, krásně prostorná, kolečka dostatečně velká a pogumovaná, a i když jsem se zadívala na detaily židle, žádné nedostatky jsem nenašla, i kvalita veškerého šití je špičková. O spokojenosti se židlí také svědčí velké množství pozitivních recenzí od zákazníků na stránkách firmy Secretlab, kterých tu naleznete téměř 50 tisíc s průměrným hodnocením 4,9/5.

Ovládání židle Titan Evo – 10/10

Ovládání židle je jednoduché a intuitivní. Titan Evo je nastavitelná opravdu mnoha způsoby a přizpůsobí se tak každému. Při výběru židle si můžete vybrat ze 3 velikostí podle své výšky a váhy. Na výběr jsou tyto velikosti a doporučená maximální váha (maximální nosnost židlí je o něco vyšší):

 • Small: do 169 cm a 90 kg.
 • Regular: 170-189 cm a 100 kg.
 • XL: 181-205 a 180 kg.

Vybrala jsem si velikost Regular, jelikož měřím 178 cm, a jsem velmi spokojená. Židli testoval také manžel s výškou 190 cm a rovněž pro něj je velikost židle optimální.

Při prvním posazení na židli je Titan Evo relativně tvrdá, ale rozhodně ne nepohodlná. Z dlouhodobějšího hlediska tuto vlastnost oceníte. Výšku sedáku jednoduše nastavíte tak, jak je u židlí zvykem – páčkou pod sedákem. Skvělou vychytávkou je nastavitelná bederní opěrka. Ta je zabudovaná nově uvnitř židle a ovládáte ji kolečky zboku židle. Jedním nastavíte výšku, druhým pak hloubku bederní opěrky tak, aby se přizpůsobila přesně potřebám vaší páteře. Tento počin považuji za velmi zdařilý, na židli tak nemusíte mít žádný další polštářek, navíc takto zabudovaná bederní opěrka je mnohem více variabilní.

Kromě nastavitelné bederní opěrky obsahuje Titan EVO všechny obvyklé vychytávky, které byste od herního křesla očekávali. Područky lze posouvat nahoru, dolů, doleva, doprava, dopředu a dozadu. Snadno tak najdete ideální polohu, která vám bude příjemná. Přestože jsou područky kvalitně zpracované, může při častém a dlouhodobém používání dojít k jejich opotřebování. Secretlab nabízí možnost dokoupení područek, a to ve 3 různých barvách. Vybrat si můžete i područky s paměťovou pěnou. Není to však nejlevnější záležitost. Za pár nových područek zaplatíte zhruba 70 EUR.

Židli Titan Evo je možné nastavit až do pololehu, i v této poloze je velmi stabilní. Při klasickém sedu si můžete zvolit, zda necháte židli zaaretovanou, nebo jí dovolíte i houpání. Osobně využívám možnost houpání, která je zde velice příjemná. Zhoupnutí je plynulé, pomalejší a židle stále zůstává bezpečně stabilní.

Nakonec bych ráda zmínila, že židle za celou dobu téměř měsíčního testování nezavrzala ani jednou. Je krásně tichá a nebude vás tak otravovat nepříjemným zvukem, který se bohužel u některých typů židlí vyskytuje. Ovládání židle tedy nemohu udělit méně než 10 bodů z 10.

Parametry

Specifikace testované židle Secretlab Titan Evo:

Vlastnost Parametr
Materiál sedáku: Pevná pěna potažená tkaninou
Materiál opěradla: Pevná pěna potažená tkaninou
Konstrukce: Ocelová
Nosnost: 130 kg
Hmotnost: 34,5 kg
Certifikace: BIFMA, EN-1335

 

O společnosti Secretlab

Společnost Secretlab je singapurská nábytkářská firma, která se zabývá zejména výrobou herních židlí. Založena byla v roce 2014 dvěma bývalými profesionálními hráči počítačových her. Prvním výrobkem společnosti byla herní židle Secretlab Thorne V1, následovaly další dvě židle Throne V2 a Omega. V roce 2020 firma prodala svou miliontou židli. Firma se nadále zdokonaluje a vyvíjí své produkty, obvykle přichází s novými modely židí po dvou letech. Naší testované židli Secretlab Titan Evo 2022 tak např. předcházel model Titan Evo 2020.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (17 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář