fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší herní židle k PC – recenze a srovnání 2021

Datum 21.5.2021 Petr Smejkal Petr Smejkal

Herní židle je základ pro každého hráče. Poskytuje skvělý sedící komfort, přispívá k lepšímu zdraví a herní zážitek ještě více umocňuje. V rámci velkého testu herních židlí jsme vybrali nejlepší modely pro letošní rok. Osobně doporučuji DXracer Iron OH/IS132/N, na které už nějaký pátek sedím 🙂

Nejlepší celkově

Rozsáhlé možnosti polohování společně s prvotřídní kvalitou nadchnou při práci i zábavě.

Osobně testovaná

Jedna z nejlepších herních židlí na trhu. Maximální komfort a špičkové materiály.

Nejlepší levná

Kvalitně zpracovaná herní židle s látkovým potahem pro každodenní používání.

Nejlepší herní židle

Recenze DXRacer Racing Pro – herní židle pro náročné

DXRacer Racing Pro recenze Pro náročné

Typ: Herní židle, PC židle, pracovní židle | Nosnost: až 130 kg | Opěrka hlavy: Ano | Bederní opěrka: Ano | Podpěry na ruce: Ano | Mechanismus: Houpací | Hmotnost: 27 kg | Přibližná cena: 9 490 Kč

Klady
 • Pevný ocelový rám
 • Moderní design
 • Opěradlo lze sklonit až do úhlu 150°
 • Povrch z kvalitní syntetické kůže
 • Široké možnosti nastavení
Zápory
 • Vyšší cena

Bez kvalitní židle nelze na počítači pohodlně pracovat ani soustředěně hrát. Díky DXRacer Racing Pro můžete sedět zdravě a přitom naprosto pohodlně. Žádné bolesti zad nebo nohou. Dlouhý opěrák zajistí vašim zádům správnou podporu. Opěradlo lze navíc sklonit až o 150°, tedy takřka do vodorovné polohy. Skvělé pro odpočinek a uvolnění nejnamáhanějších svalů!

Součástí židle DXRacer Racing Pro jsou polštářky pod bedra a hlavu. Pokročilým mechanismem pro přesné nastavení se chlubí i opěrky pro ruce. Lze je posouvat v několika osách. Výška sedáku může být od 124 do 134 cm. Optimální pro postavy vysoké mezi 155 a 185 cm. Správné nastavení všech prvků vám zajistí dokonalé pohodlí.

Rám židle je ocelový a zaručuje příkladnou pevnost i stabilitu. Díky plastovému krytu na zadní straně má křeslo moderní, dynamický vzhled. Kvalitní pístový mechanismus vyráběný v Německu zase zaručí přesné nastavení i dlouhou životnost. Potah křesla tvoří otěruvzdorná syntetická kůže.

Pohyb DXRacer Racing Pro zajišťují pevná a tichá kolečka umístěná na pětiosém kovovém kříži. Maximální nosnost 130 kg vyhoví i robustnějším postavám.

Herní židli DXRacer Racing Pro samozřejmě nemusí používat jen hráči. Pohodlí a kvalitu ocení také pracovníci v kancelářích a vůbec všichni, kdo při práci trvale sedí.

Recenze DXracer Iron OH/IS132/N – osvědčená herní židle

DXRacer Iron OH/IS132/N recenze herní židle Zlatý střed

Typ: herní židle, PC židle, pracovní židle | Nosnost: až 150 kg | Opěrka hlavy: ano | Bederní opěrka: ano | Podpěry na ruce: ano | Mechanismus: houpací | Hmotnost: 30 kg | Přibližná cena: od 9 390 Kč

Klady
 • Precizní zpracování a hezký design
 • Robustní a stabilní konstrukce
 • Výborný komfort při práci i zábavě
 • Možnost sklopení o 150 stupňů
 • Polštářek na záda a pod hlavu
Zápory
 • Lehce se ušpiní
 • Vyšší cena

Herní židli DXRACER Iron OH/IS132/N jsme na vlastní kůži recenzovali. Zaujala nás po všech stránkách. V první řadě se na ní výborně sedí. Ani po dlouhodobém hraní nebo práci vás nebudou bolet záda nebo jiné části těla. Pro hráče prostě ideální záležitost!

Židle má silný vnitřní ocelový rám, který slouží jako pevná základna. Vysoký opěrák zad podporuje správné držení páteře a eliminuje jakoukoli bolest. Stěžejním prvkem je kovový kříž s krytkami, který je vysoce odolný a stabilní. Houpavý mechanismus dovolí sklon až do úhlu 150 stupňů. Ani pod maximálním úhlem se na herní židli DXRACER nemáte šanci převrhnout.

Testovaná židle k počítači jezdí na kvalitních polyuretanových kolečkách, která jsou vhodná pro všechny typy podlah. Jsou bezpečná a hlavně tichá. Skvělé jsou také 4D područky, jež umožňují to nejvyšší možné nastavení. Parádní je i přítomnost polštářků za hlavu a bedra. Recenzovaný model má nosnost až 150 kilogramů. Drobným neduhem je vyšší cena a černé provedení, které se snadno ušpiní.

DXRACER Iron OH/IS132/N patří mezi nejlepší herní židle, jakou si dnes můžete koupit. Pokud to myslíte s hraním opravdu vážně, tady bychom neváhali. Svými proporcemi ostatně vypadá jako pohodlné herní křeslo, co říkáte?

Recenze DXRacer OH FD01 – výborná ergonomie za výbornou cenu

DXRacer OH_FD01_N recenze Levný základ

Typ: Herní židle, PC židle, pracovní židle | Nosnost: až 130 kg | Opěrka hlavy: Ano | Bederní opěrka: Ano | Podpěry na ruce: Ano | Mechanismus: Houpací | Hmotnost: 25 kg | Přibližná cena: 6 690 Kč

Klady
 • Velká stabilita
 • Látkový potah
 • Výškově nastavitelná opěradla pro ruce
 • Elegantní design
Zápory
 • Méně vhodné pro osoby vyšší než 180 cm

Kvalitní, moderní a přitom elegantní. DXRacer OH je židle pro každodenní pohodlné používání. Podporu vašim zádům, krku i hlavě zajistí dlouhé a ergonomicky tvarované opěradlo. Ideální polohu snadno naleznete díky výškově nastavitelnému sedáku i širokým možnostem nastavení opěradel pro ruce. Obě opěradla mají navíc příjemný a měkký povrch.

Konstrukce DXRacer OH je ocelová, což zajišťuje pevnost i odolnost. Křeslo je potaženo kvalitní látkou. Mnozí jí dávají přednost před umělou kůží. Látka je navíc tmavá a dobře kryje případné nečistoty nebo drobná poškození. Židle je ideální pro osoby s výškou od 155 do 180 cm. Vyšší uživatelé narazí na problém s nedostatečně vysokou opěrkou hlavy. Bohužel jde o častou potíž. Výrobci na vysoké postavy příliš nemyslí.

Pětiosý plastový kříž s otočnými kolečky se stará o vysokou stabilitu i jednoduchý pohyb. Kolečka fungují výborně a jsou příjemně tichá. Stabilitu oceníte především při maximálním sklonu opěradla. Úhel dosahuje až 150°, takže při odpočinku můžete prakticky ležet.

DXRacer OH se hodí do kanceláře i na hraní. Elegantní design není zbytečně vyzývavý ani příliš všední. Široké možnosti polohování zajišťují příjemné používání a také cena je přijatelná.

Srovnávací test herních židlí

DXRacer OH FD01 DXRacer Iron DXRacer Racing Pro Genesis Nitro 440 DXRacer OH/FL32/NW DXRacer King
DXRacer OH_FD01_N recenze Levný základ DXRacer Iron OH/IS132/N recenze herní židle Zlatý střed DXRacer Racing Pro recenze Pro náročné Genesis Nitro 440 černá šedá NFG-1533 recenze recenze DXRacer OH/FL32/NW recenze židle pro hráče DXRACER King
Přibližná cena 6 690 Kč 9 390 Kč 9 490 Kč 5 199 Kč 6 990 Kč 9 490 Kč
Typ herní židle herní židle herní židle herní židle  herní židle  herní židle
Nosnost 100 kg 150 kg 130 kg 120 kg 130 kg 150 kg
Područky /1D /4D /4D /1D /1D /4D
Mechanismus houpací houpací houpací houpací houpací houpací
Opěrka hlavy ×
Výška sedátka 44-54 cm 46-56 cm 47-54 cm 43-50 cm 44-54 cm 51-61 cm
Rozměry sedátka 64 × 44 cm 56 × 50 cm 47 × 37 cm 52 × 49 cm 64 × 38 cm 50 × 42 cm
Hmotnost židle 25 kg 30 kg 27 kg 20 kg 25 kg 30 kg
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny

Nejprodávanější herní židle

Jak vybrat herní židli

Jelikož patří autor článku mezi milovníky videoher a byl odkojen neuvěřitelnou dobou éry Call of Duty 1 na zaniklém GameZonu, pro dané téma je jako stvořený. Dobře totiž pamatuje na doby (a občas takové doby stále zažívá), kdy se večer promění v ráno 🙂 rady jak vybrat herní židli

Ačkoliv se doba postupně mění, herní židle bývají mezi hráči stále opomíjené téma. Většina pařanů tráví dlouhé hodiny na nekvalitní židli, která s tou herní má pramálo společného. To je ale velká chyba, protože si tím kazí zážitek a v poslední řadě také zdraví.

V rámci velkého testu herních židlí vám tedy nabídneme nejlepší herní židle v poměru ceny a výkonu, přičemž nyní se podíváme na důležité informace, jak herní židli správně vybrat.

Kolik času na židli trávím

Jednou z nejdůležitějších otázek, kterou si musíte před nákupem položit je, jak dlouho na židli strávíte času. Pokud hrajete opravdu jen několik hodin týdně, asi nemá smysl investovat závratnou sumu. Jestliže jsou naopak videohry vašim velkým koníčkem, rozhodně doporučujeme si připlatit.

Druhy židlí

Židle k PC herní se rozdělují na dvě hlavní kategorie, které jsou dány zásadními rozdíly. Jmenovitě jde o židle a křesla.

Židle vs. křeslo

Židle se od křesla rozlišuje upevněním područek pod ruce. Pokud má daný model područky, tedy opěrky pod ruce, pevně spojené s konstrukcí židle, jedná se o křeslo. Naopak když područky nejsou pevně spojeny s podsedákem a opěrákem zad, mluvíme o židli.

Tyto konstrukční vlastnosti/odlišnosti mají zásadní vliv na komfort uživatele – tedy v našem případě hráče. Herní židle jsou – oproti křeslům – obecně pohodlnější. Takový klad je dán tím, že si lze takovou židli nastavit a uzpůsobit tak, aby nám sezení co nejvíce vyhovovalo.

Verdikt tedy zní jasně: hráčům videoher jednoznačně doporučujeme herní židli. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, nabízený komfort je ale během nekonečných hodin hraní k nezaplacení. Křesla jsou spíše vhodná pro sezení u televize, při jednáních nebo klábosení s přáteli.

Náš tipNáš tip

Na kvalitní židli nebo křeslo do kanceláře se podívejte v našem testu.

Komfort sezení

I když jsme se o komfortu částečně zmínili již výše, rádi bychom na něj upozornili ještě jednou. Pohodlnost je při hraní her zkrátka nezbytná. I zážitek ze sebelepší hry dokáže nepohodlná židle překazit. A co víc, časem se mohou dostavit nepříjemné bolesti zad, páteře a celého člověka.

Aby bylo vaše pohodlí co možná nejlepší, doporučujeme si pročíst následující text. Je plný rad a vysvětlení, která při koupi budete potřebovat. Mějte totiž na paměti skutečnost, že dobře zvolená herní židle vám může vydržet opravdu dlouhou dobu.

Jaké má židle části

Područky

Kvalitní herní židle má područky, které si lze nastavit k posezení svému. Díky pečlivému nastavení područek se vám bude sedět skutečně pohodlně. A co všechno područky umí?

 • Nastavení výšky – Základní funkce, díky níž budete mít ruce podepřené v takové výšce, jaká vám bude nejvíce vyhovovat. Jinak si můžete područky nastavit při hraní a jinak při relaxaci u filmu nebo seriálu.
 • 2D nastavení – Tahle funkce umožňuje nejen nastavení výšky, ale také dovolí rotaci doleva a doprava. Nakloněné područky mohou být velmi příjemné.
 • 3D nastavení – Kromě nastavení výšky a rotace do stran vám umožní posuv dopředu a dozadu. Pro vaše ruce skutečný luxus.
 • 4D nastavení – Mimo výše uvedených funkcí umožňuje 4D nastavení horizontální posuv nahoru a dolů. Takové područky si skutečně uzpůsobíte podle svých přání.

Sedák

Sedák je stěžejní část židle. Jak z názvu vyplývá, na sedáku celou dobu sedíme, proto byste měli při výběru herní židle zpozornět. Sedák by měl být dobře anatomicky tvarován tak, aby se vám na židli pohodlně sedělo. Pokud patříte mezi prostorově výraznější osoby, i tuhle skutečnost před koupením berte v patrnost.

Herní židle samozřejmě umožňují výškové nastavení sedáku pomocí pístu. Správné nastavení výšky hraje důležitou roli při správném sezení.

Píst

Pomocí pístu si nastavíte výšku, v jaké se vám bude pohodlně sedět. Existuje píst židlový, který má maximální zdvih kolem 10 centimetrů. O něco menší je píst křeslový, jenž nabízí zdvih kolem 8 centimetrů. Nejvyšší pomyslnou metu zastupují speciální písty. Ty jsou vůči ostatním typům vyšší a lze je osadit šikovným kruhem na nohy.

Opěradlo zad a hlavy

Opěrka zad je druhou nejdůležitější částí herních židlí. Po posazení si budete chtít vaše záda pohodlně opřít. Opěradlo zad by mělo být anatomicky tvarované tak, aby vám delší sezení nebylo nepříjemné.

Pokročilejší židle mívají také opěrku hlavy. Moderní herní židle by takovou opěrku měla mít určitě. Koneckonců ji ani nemusíte využívat pořád. Kvalitní modely umožňují výškové nastavení opěrky hlavy, v případě zad záleží na daném mechanismu (o těch se rozepisujeme níže).

Součástí některých židlí bývají ještě polštářky, jimiž si způsob sezení vyladíte do posledního puntíku. Takový servis nabízí třeba herní židle DXRACER, kterou jsme na vlastní kůži testovali. Pokud vám polštářky za záda a za hlavu nebudou vyhovovat, prostě je dáte stranou a nemusíte je nikdy používat. K židli se připevňují pomocí gumy.

Opěradlo zad a hlavy - test

Druhy mechanik

Kloubová mechanika

Tato mechanika patří mezi nezákladnější a nejrozšířenější typy. Kloubová mechanika umožňuje nastavení výšky, sklonu a hloubky opěráku zad. Častým používáním kloubového mechanismu může dojít k povolení šroubů, které se mohou povolit nebo zcela uvolnit. Pro zamezení těchto nepříjemností doporučujeme jejich pravidelnou kontrolu a případné dotažení imbusem nebo šroubovákem.

Synchronní mechanika

V tomto případě mluvíme o tzv. dynamickém sezení. Synchronní mechanika je vhodná pro každodenní sezení. Taková židle dokáže kopírovat polohu sedu, kdy se poloha sedáku a sklonu opěráku automaticky přizpůsobuje vašemu tělu. Nevýhodu ovšem je, že dle polohy opěráku se odvíjí poloha sedáku. Samostatné nastavení není možné.

Asynchronní mechanika

Pokud vám výše uvedený neduh nevyhovuje, asynchronní mechanismus vám umožní individuálnější nastavení. Na herní židli totiž nastavíte sklon sedáku a opěráku nezávisle na sobě. Takovou židli rozpoznáte už na první pohled: židle je opatřena třemi pákami.

Houpací mechanika

Základní funkce, která je pro všechny židle zcela typická. Pomocí páčky vám houpací mechanismus dovolí se houpat. Mechanika vám umožní nastavení tuhosti utažením nebo povolením šroubu. Skvělá vlastnost pro hraní, krátký odpočinek nebo sledování nekonečných seriálů.

Up-down mechanika

Jednoduchá a přitom tak výborná funkce, kterou si snadno navolíte výšku opěráku. Opěrku stačí uchopit a umístit do pozice, jaká vám vyhovuje.

Kříž

Podle kvality kříže se dá odhadnout, jak moc kvalitní daná herní židle vlastně je. U pokročilých a dražší typů jsou kříže vyhotoveny z tvrdé oceli, pevného plastu nebo výjimečně z hliníku. Uprostřed kříže sídlí mechanický píst, který slouží pro nastavení výšky sezení. Na kříž tedy působí velká síla. Pokud je tato část vyrobena z nekvalitního plastu, při intenzivním používání může dojít až k prasknutí. Konce kříže jsou osazeny kolečky.

Kříž židle - druhy

Kolečka

Pomocí koleček se na herní židli můžete snadno přesouvat. Kolečka bývají vyrobena z plastu nebo kovu, zase záleží na celkové kvalitě provedení. Kolečka mohou být dokonce i pogumovaná. Taková varianta se hodí na tvrdé podloží, jako jsou parkety. Přítomnost gumy zaručí tichý pojezd a parkety nebudou časem poškrábané nebo úplně zničené.

Některé herní židle dokonce mívají kolečka opatřena brzdou. Ta může být buď mechanická nebo řekněme automatická. Brzda se zapne v okamžiku, jakmile na ně nepůsobí větší síla – tzn. jakmile ze židle vstanete. Díky tomu vám herní židle nebude cestovat po pokoji nebo kanceláři. Určitě dobrá funkce, za nezbytnou ji nicméně nepovažujeme.

Nosnost židle

Mnohem důležitější je nosnost. Aby vám budoucí herní židle vydržela co možná nejdéle, tuto informaci doporučujeme sledovat velmi pečlivě. Většina židlí naštěstí nabízí dostatečnou rezervu. Nosnost se pohybuje od 120-150 kilogramů. Obecně platí, že čím vyšší nosností herní židle disponuje, tím bude její konstrukční provedení kvalitnější. Pokud si vytvoříte určitou rezervu (např. vážíte 90 kg a koupíte židli s nosností 150 kg), s největší pravděpodobností vám takový model vydrží opravdu dlouho.

Hmotnost židle

Už podle nosnosti můžeme odhadovat i hmotnost židle. Herní židle obecně patří mezi těžší. Jsou zkrátka kvalitní, disponují řadou uživatelských prvků a tak dále. Taková židle může vážit kolem 30 kilogramů a více. Nižší hmotnost tedy může svědčit o horší konstrukční kvalitě. Jednoduše proto, neboť výrobce sáhl po levnější plastech. Ne vždy to ale musí platit. Drahé herní židle mohou být vyrobeny ze špičkových materiálů, které jsou pevné, odolné a lehké. Mezi takové materiály patří třeba dural nebo hliník.

Potahový materiál

Materiál sehrává klíčovou roli. Podle toho, jak kvalitní bude, se vám bude také dobře sedět. Nikdo přece nechce, aby se na židli potil, aby materiál kousal a byl nepříjemný na dotek. Drtivá většina herních židlí má potahový materiál vyhotoven ze syntetických tkanin, kde převládá polyuretan. Ať to zní jakkoliv, takové materiály se nám osvědčily. Jsou příjemné a trvanlivé.

Některé židle mohou mít materiál vyrobený i z kůže. Taková židle může sice vypadat luxusně a bezvadně zapadne do moderních kanceláří nebo interiérů, v otázce uživatelské už ale takový přínos nevidíme. Sezení na kůži může v zimě studit, v létě se na ní zase budete potit. Klimatizací lze tyto neduhy snížit nebo úplně eliminovat, ne každý si ale může něco takového dovolit.

Design

Nebudeme si nic nalhávat – vybíráme očima. Toho si jsou ostatně výrobci dobře vědomi a herní židle (většinou) vypadají skvěle. Nechybí kombinace nápaditých stylů, popisků, barev a tvarů. Některé typy jsou strojeny do stylu formule, určité hry a podobně. Herní židle se vám samozřejmě musí líbit. Nenechte se však ošálit a klaďte důraz na výše uvedené parametry. Na židli se přece nedíváme, ale sedíme na ní…jaký máme design herních židlí

Správné sezení – rady a zásady

Pokud už máte svoji herní židli vybranou, věnujte ještě chvilku následujícím doporučení. Nesprávné sezení u PC totiž patří mezi novodobé neduhy posledních let. Za počítačem a za herním stolem trávíme stále více času, proto je správné znát zásadní aspekty této problematiky. Nejde o nic složitého, stačí dodržovat pár rad a vytvořit si pravidelný a zdravý návyk.

jak sedět u PC

Jak správně sedět za PC

Digitální doba 21. století s sebou přináší řadu zdravotních obtíží, jako je bolest rukou, zánět šlach a svalů včetně syndromu RSI. Nechceme vás zbytečně strašit, ale pokud nebudete dodržovat zásady ergonomického sezení, může se u vás časem objevit poškození zad a krční páteře, bolesti za krkem, bolesti dolních končetin a další neduhy. Soustřeďte se tedy na následující pravidla:

 • Vzdálenost monitoru od vašich očí by měla být asi 45-70 centimetrů.
 • Střední část obrazovky by měla být zhruba 20-35 stupňů pod horizontální osou očí. Horní hrana monitoru by měla být zase nad horizontální osou očí.
 • Pamatujte i na klávesnici a myš. Neměly by být daleko, ale ani příliš blízko. Pokud vás budou bolet ruce, zkuste jejich pozici změnit.
 • Výška stolu by měla být pokud možno stejná s výškou loktů. Předloktí a nadloktí by tak mělo svírat úhel 90 stupňů.
 • Stejný úhel v koleni dodržujte také u lýtek a stehen.
 • Při sezení se nehrbte. Záda by měla být vzpřímená.
 • Nezapomínejte na krátké, ale časté přestávky. Nejlépe každých 30 minut vstát a protáhnout se.

Nejoblíbenější značky herních židlí

Herní židle DXRACER

Značka DXRACER začínala jako výrobce špičkových závodních autosedaček. Své zkušenosti a vysokou kvalitu poté přenesla i do výroby sportovních židlí DXRACER. S tímto označením se můžete setkat u herních a počítačových židlí. Jedná se o záruku té nejvyšší kvality. Pokud chcete opravdu to nejlepší herní židli DXRACER vám doporučujeme. Mezi populární série této značky patří také DXRACER Racing Pro.recenze a testy herní židle DXRACER

Herní židle Yenkee

Se značkou Yenkee se můžete setkat v oboru počítačů, tabletů a mobilních telefonů, pro které vyrábí příslušenství. Mezi nejoblíbenější výrobky této společnosti patří zřejmě klávesnice a sluchátka. K dostání jsou však i herní židle Yenkee, které řadíme mezi lepší střední třídu.

Herní židle Yenkee

Cena herních židlí

Cena do 5 000 Kč

Do této cenové hladiny si můžete pořídit stále kvalitní herní židli k PC, ovšem musíte počítat s jistými omezeními. Ta mohou spočívat v chybějících funkcích, nižší nosností nebo jiném problému. V rámci testování židlí jsme se však přesvědčili, že ani takto levná herní židle nemusí být vůbec špatná. Pokud trávíte za stolem méně času, není důvod proč utrácet velké tisíce.

Cena nad 5 000 Kč

Nad tuto částku si již můžete koupit vysoce kvalitní herní židli, která vám má co nabídnout. Nechybí neotřelý design, spousta individuálních nastavení a dalších výborných prvků. Nejnáročnějším doporučujeme cenu kolem 8-10 tisíc. Právě v této kategorii se nachází nejlepší herní židle na trhu.

Kde koupit herní židli

Jako nejlepší volbu doporučujeme srovnávač cen Heureka, kde najdete spoustu židlí ke hraní i do kanceláře. Další skvělý výběr nabízí také Alza nebo Jysk, kde najdete také levnější typy. Štěstí můžete zkusit i na online bazaru.

Nejoblíbenější herní židle a křesla

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM, pátým rokem se naplno věnuje Testádu a postupně proniká do tajů SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas proběhne. Po večerech začal psát knihu o Osvětimi. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář