Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Kancelářské židle

Recenze kancelářské židle DXRACER OH/IS132/N

30. 3. 2020 aktualizováno

recenze a test kancelářské židle DXRACER

Pokud trávíte dlouhé hodiny v kanceláři, ať už za počítačem nebo nad dokumenty, správné sezení je pro vaše zdraví klíčové. Jelikož i my při práci dlouhodobě sedíme, vyzkoušeli jsme kancelářskou židli DXRACER OH/IS132/N. Během měsíčního testování jsme chtěli zjistit, zdali se za cenu kolem 9 000 Kč její pořízení vyplatí.

  • Další tipy na kancelářské židle a křesla najdete zde.

Obsah balení

Součástí balení je všechno, co je k používání kancelářské židle potřeba. Kromě židle DXRACER nechybí kolečka (lze vyměnit i za jiná), polštářek pod bedra a pod hlavu.

Balení zahrnuje přehledný obrázkový návod, na kterém máte celou montáž vysvětlenou krok za krokem. K instalaci využijete imbusové klíče a pár šroubů. Montáž je naprosto jednoduchá a zabere maximálně 30 minut pohodové práce. Zvládne ji úplně každý.

Před koupí nicméně počítejte s velkou a těžkou krabicí, pro jejíž transport a přemístění do patra jsou zapotřebí dvě osoby.

test kancelářská židle DXRACER OH/IS132/N - obsah balení

Skvělý design a zpracování

Těžká je i samotná kancelářská židle DXRACER. Hmotnost 30 kilogramů však není na obtíž. Židle je bytelná a žádná část nevrže nebo nepůsobí vratce. To stejné platí o konstrukci jako celku. Pokud se na kancelářskou židli posadíte, máte příjemný pocit jistoty a stability.

kancelářská židle DXRACER OHIS132N

Konstrukce sedáku a opěráku židle je ocelová, menší díly jsou pak plastové. Hlavní základnu tvoří pětiramenný kovový kříž s krytkami. Polyuretanová kolečka jsou naprosto vynikající. Díky své kvalitě a velikosti snadno překonávají menší nerovnosti a jsou zároveň tichá. Recenzovaný model je vhodný pro osoby do 205 centimetrů a zvládne nosnost až 150 kilogramů. Dlouhou životnost zajišťuje plynový píst německé výroby.

Kancelářská židle DXRACER OH/IS132/N byla navržena pro potřeby náročných uživatelů: od počítačových hráčů přes kancelářské pracovníky a manažery. Cílí tedy na všechny. Její potah je látkový a povrch tvrdý. Pokud nemáte rádi měkké židle a křesla, v tomto případě budete určitě spokojeni.

Ať už jsem měl rifle, tepláky, kraťasy nebo trenýrky, nikdy se mi kůže nepotila. Je to samozřejmě individuální, ale za tři dekády mého života jsem již seděl na ledasčem. Jako hráč a kancelářský pracant tedy přesně vím, o čem mluvím a co je důležité.

DXRACER OH/IS132/N nabízí ergonomické sezení se vším všudy. Pokud si nastudujete správné sezení, dostaví se pocit úlevy a komfortu. Při dlouhodobé práci jsem neměl nikdy pocit nepohodlí, nemusel jsem si porůznu přesedávat nebo židli po hodinách práce přenastavovat.

Při práci nebo zábavě se mi osvědčily područky, které lze nastavit na výšku, na délku a do stran. Stačí zmáčknout příslušný mechanismus a není co řešit. Nastavit lze také výšku sedáku a opěradlo zad. Židle se dá sklopit až do téměř maximální pozice vleže (150 stupňů). Jestliže si potřebujete dát pár minut pauzu, DXRACER vám i takový komfort umožní. Těžiště je přitom stále stabilní a kancelářská židle se nemá tendenci převracet nebo naklánět. Bezpečnost je tady zaručena. Nechybí ani klasický houpavý mechanismus.

Jedinou vadou na kráse je náchylnost židle k ušpinění. Na černém povrchu jde okamžitě vidět každičké smítko prachu nebo šmouha. Pokud pracujete v prašném prostředí nebo za kancelářským stolem rádi jíte, na židli se to brzy podepíše. Ale za to samozřejmě židle nemůže…

Jednoduché ovládání

Ovládání a manipulace se židlí je naprosto jednoduchá. Na levé straně se nachází páčka pro možnost houpání, vpravo ovládáte píst, s jehož pomocí si nastavíte výšku židle. Po pravé straně je také připravena páčka, která ovládá sklon opěrky zad a hlavy. Prostě klasika – v případě DXRACER OH/IS132/N se není potřeba nic učit.

test kancelářská židle DXRACER OH/IS132/N

Během testování jsem byl s kancelářskou židlí DXRACER maximálně spokojen. Ačkoliv jsem do té doby využíval konkurenční model v cenově podobné hladině, tahle židle vyhrává na celé čáře. Žádné nedostatky zkrátka nemá.

Závěrečné hodnocení

9.8

Perfektní

Kancelářská židle DXRACER OH/IS132/N je špičkový model, který doporučuji každému, kdo si žádá maximální komfort sezení, stabilitu a funkční řešení. Na židli se výborně sedí a odpočívá. Polštářky pod bedra a pod hlavu jsou příjemným bonusem navíc.

Celkové hodnocení
9.8
Klady
  • Precizní zpracování
  • Hezký design
  • Robustní a stabilní konstrukce
  • Výborný komfort při práci i zábavě
  • Možnost sklopení o 150 stupňů
  • Polštářek na záda a pod hlavu
Zápory
  • Lehce se ušpiní
  • Vyšší cena

kancelarskezidle

Za zapůjčení židle DXRACER děkujeme společnosti Kancelarskezidle.com.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (7 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář