Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky Sencor Scooter One

Sencor SCOOTER ONE recenze

Test elektrokoloběžekdoporučuje nenáročným uživatelům levnou skládací městskou elektrokoloběžku Sencor Scooter One. Nízká cena, kompaktní rozměry a přehledná mobilní appka patří mezi její největší přednosti. Mínusem naopak je chybějící odpružení, kvůli kterému není ideální na výlety do terénu. Jako vhodnou alternativu doporučujeme elektrokoloběžku City Boss GX2.

Hodnocení elektrokoloběžky Sencor Scooter One

6.3

Velmi dobrá

Sencor SCOOTER ONE je lehká, kompaktní a šikovná elektrokoloběžka do města, která potěší slušným poměrem ceny a výkonu. Doporučujeme ji méně náročným uživatelům na rovné hladké povrchy.

Konstrukce a design
6
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
6
Výdrž baterie a nabíjení
7
Klady
  • Nízká cena
  • Lehká konstrukce
  • LED displej
  • Propojení s mobilní aplikací
  • LED osvětlení
Zápory
  • Nemá odpružení
  • Při nižším stavu baterie automatické omezování rychlosti

Konstrukce a design

Koloběžka Scooter One má lehkou hliníkovou konstrukci a jednoduchý klasický design v černé barvě, který ničím neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Líbit se bude těm, kdo hledají praktické vozítko minimalistického vzhledu bez zbytečných křiklavých prvků. Je vhodná pro muže i ženy. Oceňujeme LED osvětlení a šikovný malý displej.

Je vyrobena z pevných materiálů s garantovanou nosností až 120 kg. Má průměrně velká kola o velikosti 8,5″ kryté blatníky a praktický stojánek. Koloběžce bohužel chybí jakékoliv odpružení tlumící vibrace z nerovností na povrchu, proto je vhodná především na hladké rovné cesty. Jízda v přírodě nebo po dlažebních kostkách s ní není komfortní.

Náš tip

Pro náročnější doporučujeme terénní elektrokoloběžky.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

V porovnání s dalšími modely z nejlevnější kategorie má elektrokoloběžka Scooter One velmi slušné parametry, co se týče výkonu (350 W), maximální rychlosti (až 25 km/h) i dojezdu, který činí 20 až 25 km v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Doporučujeme ji zejména na kratší cesty po městě, třeba jako ekologickou i finančně úspornou variantu dojíždění do práce nebo do školy.

Koloběžka je vybavena Bluetooth a lze ji spárovat s chytrým mobilem. Prostřednictvím mobilní aplikace, která je dostupná v App Store i v Google Play, si zaparkovanou koloběžku nejen bezpečně uzamknete, ale zároveň můžete sledovat statistiky dojezdu a rychlosti nebo mít neustále u sebe přesné informace o stavu baterie.

Výdrž baterie a nabíjení

Motor koloběžky krmí Li-ion baterie s kapacitou 7,5 Ah. Plné nabití vyžaduje 4-5 hodin.

Jakmile stav baterie klesne pod 30% hranici, koloběžka se sama automaticky přepne do úsporného režimu a začne omezovat vaši rychlost. Tento režim bohužel nejde nijak vypnout ani přenastavit, což může jít někomu na nervy.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 350 W
Dojezd 25 km
Kapacita baterie 7,5 Ah
Rychlost dobíjení 4-5 hod.
Hmotnost 12,5 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 8,5″

Náš tip

Pokud vám recenzovaná e-koloběžka Scooter One nevyhovuje, přečtěte si test elektrických koloběžek.

Nejoblíbenější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář