Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test elektrokoloběžky City Boss GX2

27. 9. 2020 aktualizováno

recenze a test – skládací elektrokoloběžky City Boss GX2

Test elektrokoloběžek doporučuje nenáročným uživatelům levnou skládací elektrokoloběžku City Boss GX2. Nízká cena, kompaktní rozměry a rychlé složení a rozložení se však podepsalo na nižší nosnosti a chabém dojezdu. Pokud přihlížíte hlavně k ceně, podobně levná Lamax E-Scooter S5000 poskytuje o něco delší dojezd.

Hodnocení elektrokoloběžky City Boss GX2

4.5

Dobrá

City Boss GX2 je lehká, kompaktní a šikovná elektrokoloběžka do města, která potěší slušným poměrem cena a výkon. Doporučujeme méně náročným uživatelům na menší vzdálenost.

Konstrukce a design
5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
4.5
Výdrž baterie a nabíjení
4
Klady
  • Vysoce kompaktní zpracování
  • Nízká hmotnost
  • Rychlé složení a rozložení
  • Rychlé nabíjení baterie
  • Nízká cena
Zápory
  • Nízký výkon
  • Menší nosnost
  • Malý dojezd
  • Nic pro náročné

Konstrukce a design

Elektrická koloběžka City Boss GX2 představuje špičkový příklad levného modelu v kompaktním provedení. Nízká hmotnost lehce nad 11 kilogramů ručí za snadný a nenáročný transport. Koloběžku složíte nebo rozložíte do 3 sekund.

Její nosnost do 100 kilogramů přitom není vůbec špatná. Konstrukce z leteckého hliníku nepotřebuje stojánek, protože se při správném náklonu uvede do parkovací pozice. Nízký nášlap 11 centimetrů je skvělý vůči baterii. O výdrži se více dočtete níže.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Rychlost testované elektrokoloběžky se pohybuje na maximální hranici 25 km/h – dojezd je slušných 12 kilometrů. Během jízdy můžete využít 3 režimy rychlostí: pomalý, střední a rychlý. Veškeré ovládání probíhá na dotykovém LCD displeji.

Recenzovaná e-koloběžka se pohybuje na 8palcových kolech. I přes nízkou hmotnost konstrukce disponuje předním i zadním odpružením tlumící vibrace. Obě kola chrání praktické blatníky. Elektrokoloběžka je certifikována podle směrnice CE 2006/42/EC.

Náš tip

Další inspiraci různých značek a parametrů najdete v článku s elektrickými koloběžkami.

Výdrž baterie a nabíjení

Elektrická koloběžka City Boss GX2 vlastní akumulátor o kapacitě 6 Ah. Pokud se baterie vybije, doba nabíjení se pohybuje kolem 3 hodin. Jak jsme si řekli výše, při ideálních podmínkách s koloběžkou ujedete asi 12 kilometrů. Sice menší vzdálenost, například vůči elektrokoloběžkám Xiaomi, s ohledem na kompaktní rozměry je to ale stále slušný výsledek.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 250 W
Dojezd 12 km
Kapacita baterie 6 Ah
Rychlost dobíjení 3 hod.
Hmotnost 11,2 kg
Nosnost 100 kg
Průměr kol 8″

Nejprodávanější elektrokoloběžky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář