Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze online směnárny RoklenFx

Recenze online směnárny RoklenFx

Česká online směnárna RoklenFx je výborná služba nejen pro podnikatele a firmy. Nabízí výhodné směnné kurzy ve srovnání s kurzovními lístky běžných směnáren a bank. Dokonce zde platí, že čím více směníte najednou, tím více ušetříte.

Převody jsou snadné a okamžité a bez dalších poplatků. Výhody a nevýhody RoklenFx se dočtete v naší podrobné recenzi.

Co je RoklenFx

Provozovatelem online směnárny je skupina Roklen Fin a.s. založená roku 2014 v České republice. Jejím cílem je stát se největší fintech společností nejen v Česku, ale i ve střední Evropě. Zabývá se budováním moderních finančních služeb zaměřených především na investiční bankovnictví, které se v mnohém liší od těch, které dnes nabízejí tradiční banky. Společnost má licenci od ČNB.

RoklenFx je jejím vůbec prvním produktem představeným v roce 2015. Zaměřuje se na online směnu deviz a snadné mezinárodní platby. Je určený pro menší a střední podniky a korporace, ale i pro soukromé klienty. V roce 2019 překročil celkový objem provedených směn v RoklenFx 30 miliard korun.

Náš tip

Přečtěte si naše srovnání online směnáren s tipy a radami, jak tyto služby využívat co nejvýhodněji.

Online směnárna RoklenFx – jak to funguje

Bezhotovostní směna v online směnárně RoklenFx je snadná a rychlá. Stačí k tomu tři kroky, které odbavíte prostřednictvím webového účtu.

RoklenFx online směnárna homepage test

1. Zadáte částku a zjistíte kurz

Web hned na úvodní stránce nabízí jednoduchou kalkulačku. Vyberete si, ze které měny do které chcete peníze převést a vyplníte požadovanou částku (minimum je ekvivalent 1 000 eur). Aplikace vám ihned spočítá celkové náklady a orientační kurz. Čím bude převáděná částka vyšší, tím lepší kurz můžete dostat. Žádných dalších “skrytých” poplatků se už obávat nemusíte.

2. Zadáte, kam chcete peníze poslat

Směněné peníze si můžete nechat poslat zpět na svůj bankovní účet, nebo na jiný, a to libovolně do 200 zemí světa. Ke každé směně můžete využít jeden zahraniční převod i mimo SEPA země zcela zdarma.

3. Pošlete peníze za směnu

Aby bylo možné směnu provést, je třeba co nejdříve převést na některý z účtů poskytovatele peníze. Suma musí odpovídat vyčíslené částce za směnu nebo být vyšší. Na svém účtu RoklenFx si samozřejmě můžete uchovávat vyšší částku, kterou budete využívat pro další směny.

RoklenFx úhrada za směnu recenze

Jak poslat peníze na účet RoklenFx

RoklenFx vede sběrné účty u osmi různých českých bank. Jelikož se jedná o tuzemskou transakci, přeposlání peněz určených ke směně pro vás může být bez jakýchkoliv poplatků či přirážek. Doporučujeme použít účet vedený u vaší banky, transakce pak proběhne okamžitě. Pro poslání platby zdarma ze zahraničí nebo pro případ, že vaše banka v seznamu chybí, má směnárna zřízené speciální konto u ING bank.

Jako variabilní symbol platby je třeba uvést ID vašeho účtu u RoklenFx. Toto číslo naleznete při přihlášení do svého účtu hned pod aktuálním zůstatkem. Není třeba mít účet spárovaný pouze s jedním vaším bankovním účtem, posílat prostředky na něj mohou klidně i třetí strany.

Založení účtu

Založení účtu je zdarma. Jeho zřízení je okamžité, není třeba čekat na zprovoznění ze strany poskytovatele. Pouze je třeba provést aktivaci prostřednictvím linku, který vám dorazí e-mailem, a dovyplnit další údaje včetně telefonního čísla a rodného čísla, adresy trvalého bydliště a korespondenční adresy. Nastavit je třeba i tzv. T-PIN, tedy jakési osmimístné alfanumerické heslo pro případ změn údajů po telefonu. V případě potřeby lze v účtu změnit.

RoklenFx onlině směnárna založení účtu Recenze

Některé další požadované náležitosti vás však mohou zaskočit nebo dokonce odradit, pokud službu plánujete využít pouze pro jednorázový soukromý účel.

Nevyhnete se přikládání kopií dokladů (např. občanského průkazu, řidičského průkazu nebo cestovního pasu), které je poskytovatel služby povinen vyžadovat na základě zákona proti “praní špinavých peněz” (253/2008 Sb.). Průkazy stačí vyfotit mobilem a jednoduše nahrát do systému. Tyto doklady standardně vyžadují i jiné podobné služby.

RoklenFx založení účtu recenze

Nadále po vás systém bude chtít vyplnit dotazník týkající se vaší profese, ročních obratů nebo zdrojů vašich příjmů. Překvapit vás může otázka, zda nejste “politicky exponovaná osoba”. Doplnit je třeba i kopii výpisu z účtu, kterou však můžete doložit dodatečně po registraci. To všechno opět vyžaduje zmíněný zákon.

Kurzy, poplatky a limity

Všechny sazby, marže a poplatky jsou přehledně a bez “skrytých” položek vypsané v ceníku RoklenFx. Založení, vedení i zrušení účtu je vždy zdarma.

Aktuální kurz, který dostanete, se vždy odvíjí od výše převáděné částky a od toho, zda se chystáte provést nákup či prodej měny. Snadno jej zjistíte v jednoduché kalkulačce, která vám okamžitě vyčíslí celou konkrétní částku. Jedná se o konečnou sumu, ke které už dodatečně nepřibydou další poplatky. To je ve srovnání s jinými podobnými službami, které si běžně účtují extra přirážky, například za expresní převod nebo dokonce víkendové transakce, rozhodně velká výhoda.

Minimální směna Kurzová marže
Nad 100 000 eur 0,08 %
Nad 10 000 eur 0,10 %
Nad 5 000 eur 0,12 %
Nad 1 000 eur 0,24 %

Čím více měníte, tím více můžete ušetřit (viz. tabulka). Na výhodné kurzy v porovnání s konkurencí dosáhnete u částek nad 5 000 eur. Pokud potřebujete převést menší obnos, pak doporučujeme poohlédnout se po aktuálních kurzech i jiných online směnáren. Pravděpodobně najdete mnohem lepší nabídky. Naopak u vyšších částek si mnoho jiných směnáren účtuje extra přirážku – v takovém případě rozhodně patří RoklenFx k nejvýhodnějším možnostem.

Směněné prostředky můžete v neomezené výši snadno a rychle odeslat na jiný účet, klidně i zahraniční. Ke každé směně nad minimum 1 000 eur dostanete možnost jednoho zahraničního převodu i mimo SEPA země zdarma, za případné další si služba účtuje jednorázový poplatek 190 Kč. Žádných dalších procentuálních nebo fixních srážek se obávat nemusíte.

Uživatelské prostředí

Spravovat svůj účet můžete skrze webovou platformu. Hodnotíme ji jako přehlednou a uživatelsky přívětivou. Není třeba na ní nic složitě hledat a veškeré důležité informace a nejčastější otázky jsou k dispozici bez dlouhého proklikávání se podstránkami. Web je kompletně v češtině, vše je popsáno srozumitelnou formou. Oceňujeme i přehledný ceník jasně uvádějící veškeré marže a poplatky, nic skutečně podstatného není skryto někde v hlubinách podmínek používání služby.

RoklenFx přehled transakcí recenze

Všechny předešlé převody jsou snadno dohledatelné v seznamu transakcí s informací, zda došlo k jejímu vypořádání, nebo stále čeká na úhradu.

Mobilní aplikace k dispozici není, takže pro přístup do účtu budete potřebovat zařízení s webovým prohlížečem. Vyzkoušeli jsme si to na notebooku i smartphonu a z obojího je obsluha účtu bezproblémová a dostatečně komfortní.

RoklenFx nemá mobilní aplikaci recenze

V případě jakýchkoliv potíží si můžete vyžádat asistenci makléře po telefonu. V pracovních hodinách je dostupná i online chatovací služba, kterou najdete v pravém dolním rožku po rozkliknutí “bubliny”.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělá

RoklenFx je česká online směnárna. Nabízí založení a vedení multiměnového účtu zdarma a velmi rychlou, bezpečnou a snadnou bezhotovostní směnu prostřednictvím webové platformy. Poskytuje velmi zajímavé kurzy měn bez dalších poplatků. Minimální obnos, který je zde možné směnit, je rovný ekvivalentu 1 000 eur. Platí, že čím větší částku směníte, tím více ušetříte. Z toho důvodu RoklenFx doporučujeme zejména pro směny vyšších částek, u nižších (pod 5 000 eur) jsou kurzy méně výhodné.

Náročnost založení účtu
8
Obchodovatelné měny
8.5
Výše poplatků
9
Rychlost převodu
9.5
Klady
  • Česká online směnárna s českým servisem
  • Jednoduché používání
  • Přehlednost poplatků
  • Žádné extra poplatky za směnu
  • Čím více směníte, tím je směna výhodnější
  • Ideální také pro firmy
Zápory
  • Méně dostupných měn
  • Směny až od 1 000 eur
  • Nemá mobilní aplikaci
  • Nutné doložit kopii výpisu z účtu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (66 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář