Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze smoothie mixéru Domo DO 436 BL

26. 10. 2017 aktualizováno

Domo DO 436 BL recenze smoothie maker

Jeden z nejoblíbenějších smoothie mixérů na trhu, Domo DO 436 BL, si získal srdce řady zákazníků solidním výkonem a přívětivou cenou, která se pohybuje okolo 800 Kč. Jde skutečně o tak dobrou koupi? Dozvíte se v recenzi.

Obsah balení

Papírová krabice obsahuje několik částí: motorovou základnu, velkou 600 ml a malou 300 ml nádobku, dvě víčka s uzavíracím pítkem, nožovou jednotku a dva extra těsnící kroužky. Dále uvnitř najdete vícejazyčný návod, kde nechybí čeština, a barevnou příručku s několika smoothie recepty.

Domo DO 436 BL

Design a kvalita zpracování – 7,5/10

Hned na úvod se přiznám, že Domo DO 436 BL na mě svým vzhledem působí poněkud lacině. Volba barev, podoba tlačítka i zadní výstupek nenaznačují, že by šlo o kdovíjak drahý přístroj. Tím Domo samozřejmě není, nicméně podobně drahý Sencor SBL 3201GR vypadá o poznání lépe.

Samotné zpracování plastového těla je však na slušné úrovni a během testování jsem neměl dojem, že by se mi měl přístroj rozpadnout pod rukama. I dvojice plastových nádob působí bytelně. Lze je sice mírně promáčknout, ale jejich rozbití jen tak nehrozí. Obě jsou vyrobeny z barvených nezávadných „BPA free“ plastů, tzv. Tritanu. To je materiál používaný i u nádob výrazně dražších modelů.

U lahví musíme pochválit trojici rysek – 200, 400 a 600 ml (respektive 100, 200 a 300 ml) – a podélný tvar s mírným prohnutím, díky kterému se dobře drží. Obě víčka mají uzavíratelný otvor na pití, ale už postrádají očko, za které by je bylo možné zavěsit.

Vrátíme-li se zpět k základně, ta je vyvedena ve třech barvách – bílé, zelené a šedé. Vyrábějí se však i další varianty – modrá, červená a oranžová. Tlačítko je na mixéru jediné, s nápisem PULSE. Na zadní straně je stříbrný výstupek, což je čistě designový prvek, který se mi moc nelíbí, ale jde o můj osobní názor. Někdo jiný ho může naopak ocenit.

Ve spod přístroje nechybí čtveřice protiskluzových nožiček a vývod kabelu. Ten má standardní délku 1 metr a v případě nepoužívání ho lze namotat na spodní stranu mixéru, takže příliš nepřekáží. Celkově mixér vyniká kompaktními rozměry, takže nezabere příliš místa a vejde se téměř kamkoli.

Výkon a mixování  – 5,5/10

Domo DO 436 BL má výkon pouhých 300 W, což rozhodně není mnoho. Dražší přístroje jsou na tom několikanásobně lépe. V praxi však musíme přístroj pochválit, protože si s většinou ovoce a zeleniny poradil bez problémů.Domo DO 436 BL

Malý výkon je však znát například u drcení ledu. Výrobce ho doporučuje mixovat pouze s dostatkem tekutin, a i tak je zmrzlá kostka občas nad mixérovi síly. Oproti konkurenčním modelům výrobce nedoporučuje míchat teplé potraviny, jako jsou polévky apod. Daný přístroj je tak pouze ryzím smoothie mixérem.

  Domo DO 436 BL

V této disciplíně si však Domo vede nadmíru dobře a svoji práci vždy odvede. Přestože výrobce doporučuje krájet tvrdou zeleninu na menší kousky, mixér se zdatně popral dokonce i s celou mrkví. Pokud jsou kostky ledu smíchány s dalšími surovinami, zvládne rozdrtit i je.

Testado radí


S čím si poradí: Ovoce, zelenina, ořechy

Stabilitě ani hlučnosti také nelze co vytknout. V obou parametrech se řadí k průměru.

Ovládání, údržba a bezpečnost – 8/10

Ovládání je naprostá hračka, neboť mixér má jediné tlačítko. Když se stiskne, tak mixuje, když se pustí, přestane mixovat. Vskutku jednoduché.

Domo DO 436 BL

Stejně pohodová je i údržba. Veškeré odnímatelné části lze vložit do myčky, případně se umyjí pod tekoucí vodou v dřezu. V druhém případě je drobnou nesnází úzké hrdlo lahví, kvůli kterému neprostrčíte ruku až na dno.

Bezpečnost zajišťuje dvojice pojistek – jedna proti přehřátí a druhá proti nesprávnému sesazení přístroje. Stability je pak dosaženo díky zmíněným protiskluzovým nožičkám. V této kategorii produktů se opět jedná o běžnou výbavu.

Příslušenství a multifunkčnost – 7/10

Na jedné straně chválím výrobce, že k mixéru přibalil 2 lahve, na straně druhé nechápu, proč má jedna z nich pouze 300 ml. O tolik menší než ta 600 ml rozměrově není a přitom se do ní téměř nic nevejde. Při přípravě smoothie pro dospělého člověka je půl litru minimum. Dvěma velkými lahvemi by tak dle mého udělal mnohem lépe. Další velkou lahev lze sice dokoupit (stejně jako 300 a 400 ml), ale musíte si připlatit dalších 200 Kč.

Domo DO 436 BL

Z hlediska funkcí toho Domo DO 436 BL příliš nenabízí. Rozmixuje ovoce a zeleninu a to je v podstatě vše. Za danou cenu nejde o špatný výsledek, je však na každém, aby zvážil, zda se mu koupě vyplatí.

Náš tip

Už jste četli naše srovnání nejlepších smoothie mixérů tohoto roku?

Závěrečné hodnocení

7

Velmi dobrý

Chcete-li si občas připravit ovocné či zeleninové smoothie, můžeme koupi Domo DO 436 BL vřele doporučit. Tuto úlohu zvládá bezvadně a přitom nestojí jmění. Nic víc od něho ale nečekejte.

Design a zpracování
7.5
Výkon a mixování
5.5
Ovládání, údržba a bezpečnost
8
Příslušenství a multifunkčnost
7
Klady
  • Kompaktní rozměry
  • BPA free lahve s pítky
  • Různé barevné varianty
  • Dobré zpracování
  • Lze mýt v myčce
  • Cena
Zápory
  • Nižší výkon
  • Málo funkcí
  • Druhá lahev má pouze 300 ml
  • Zpracuje pouze studené potraviny

Nejprodávanější mixéry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář