Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze streamovací služby Max

HBO max zkušenosti

Na Netflixu už jste všechno zkoukli? Zajímavou a rozmanitou nabídku filmů i seriálů nabízí streamovací služba Max, původně HBO Max. Co všechno zde najdete, pro koho je tato služba vhodná i kolik stojí, se dočtete v naší nové recenzi.

Rychlé shrnutí recenze

Nechce se vám číst celý článek? Shrnuli jsme pro vás hodnocení do nejdůležitějších bodů:

 • Obsah knihovny: Pestrá nabídka filmů i seriálů, včetně slavných titulů
 • Dabing a titulky: český dabing téměř všude, novinky s českými titulky
 • Věková hranice: Pro všechny, od batolat po dospělé
 • Počet zařízení: 2 u Standard, 4 u Premium předplatného
 • Cena: 219,- měsíčně/2190,- ročně za Standard, 299,- měsíčně/2990,- ročně za Premium
 • Podporovaná zařízení: smart TV, PC, notebooky, mobily (Android, iOS), tablety, iPody, iPady
 • Registrace: pouze základní údaje, do pár minut
 • Zrušení členství: bez výpovědní lhůty, okamžitě

Nabídka filmů na Maxu

Na Maxu se můžete těšit nejen na filmy z produkce HBO, ale i na stovky dalších filmů z nejrůznějších žánrů. Na své si přijdou jak příznivci kultovních trháků, tak fanoušci sci-fi a fantasy. Nechybí ani dokumentární snímky či české a slovenské filmy. Jako u většiny streamovací služeb, také Max myslí na malé diváky, pro které připravil vskutku pestrou nabídku dětských filmů.

HBO Max filmy

Fanoušky ságy Harry Potter jistě potěší, že tu najdete celou filmovou sérii. Baví vás superhrdinové? Ve stále nabídce budete mít k dispozici všechny filmy z DC Universe. Těšit se tak můžete na Wonder Woman, Supermana i Batmana či Aquamana anebo Flashe. Max svým uživatelům přináší i žhavé filmové novinky. Právě na této platformě jste mohli jako první vidět kasovní trhák Barbie či dlouho očekávané pokračování Duny.

Nabídka seriálů na Maxu

Dáváte přednost spíše seriálům? Na Maxu toho najdete opravdu hodně. Od originálních minisérií, přes návykové seriály na Binge po kultovní trháky jako jsou Přátelé. Na Maxu pochopitelně nemůže chybět ani veleúspěšný seriál od HBO Hra o trůny. Sledovat zde samozřejmě můžete i prequel Rod draka, jehož druhá série právě začala vycházet.

max recenze

Co žánrů týče, zastoupení je poměrně široké. Kromě komediálních seriálů, jako je Teorie velkého třesku nebo Dva a půl chlapa, zde můžete shlédnout i dramatické, akční či postapokalyptické seriály. Co se týče fantasy, nabídka je trochu slabší, ale za zmínku určitě stojí třeba Jeho temné esence.

Max pro děti

Předplatným Maxu potěšíte i vaše dítko, neboť na něj zde čeká celá řada zajímavých titulů. Nabídka pohádkových filmů sice není tak bohatá, jakou se pyšní třeba Disney+, ale i tak v ní najdete atraktivní pořady. Co týče seriálů pro děti, zde je výběr mnohem větší. Zmínit musíme oblíbený pořad Prasátko Peppa nebo Máša a Medvěd. Na Maxu jsou k dispozici i dětské pořady z produkce Cartoon Network a klasika, jako je Tom a Jerry či animáky Looney Tunes.

Co dalšího sledovat na Maxu?

Na Maxu na vás čeká také celá řada dokumentárních pořadů. Výběr čítá desítky titulů, avšak není příliš pestrý. Například Netflix se může pochlubit širší nabídkou dokumentů. Kromě True crime pořadů zde ale najdete i dokumenty o společnosti či VIPs. Shlédnout tu můžete například dokument mapující slavný soudní proces Johny vs Amber. Na své si přijdou i příznivci reality show.

Se základním předplatným získáte přístup i k několika kanálům se živým sportovním vysíláním. Za 70 Kč měsíčně si pak můžete dokoupit Eurosport 1 i 2. Sportovní fanoušky by mohla potěšit i poměrně pestrá nabídka filmů a dokumentů se sportovní tématikou.

Filmy na HBO Max

Produkce Ukázka z nabídky titulů Max
HBO Hra o trůny, Rod draka, The Last of Us, Sedmilhářky, Bílý Lotos, Euforie
DC Aquaman, Wonder Woman, Flash, Liga spravedlnosti, Temný rytíř, Green Lantern
Discovery Jak se to dělá, American Chopper, Špinavé práce, Rození obchodníci, Lovci přízraků
Cartoon Network Tom a Jerry, Scooby-Doo, Looney Tunes, Ben Gen 10, Powerpuff Girls, Steven Universe
TLC Můj 300kilový život, Jak si vybrat správné šaty, Dr. Pimple Popper, Vše o sexu
Max Originals Superdrbna, Prolhané krásky, Smrtící parazit, Navalny, Ta přede mnou, Láska a smrt

Je Max v češtině?

Aplikace i valná část obsahu je k dispozici také v českém jazyce. Většinu filmů i seriálů můžete sledovat s originálním zvukem či s českým dabingem. Čerstvé novinky, jako nové díly seriálů, však leckdy nabízí pouze původní zvuk, avšak české titulky jsou k dispozici vždy.

Také obsah pro děti je téměř vždy přeložen do českého jazyka. Narozdíl od jiných streamovacích služeb, na Maxu se nemusíte bát, že si vaše dítko vybere zrovna pořad, u kterého není dostupný dabing. Oproti konkurenci jsme si všimli ještě jednoho pozitiva. Pokud rádi sleduje filmy či seriály s anglickými titulky, jistě vás potěší, že ty jsou dostupné u každého filmu či pořadu.

Dětský profil HBO Max

Kolik stojí předplatné Max?

Cena měsíčního předplatného se odvíjí od zvoleného plánu. Max je dostupný ve dvou variantách. Verze Standard stojí 219 Kč měsíčně a umožní vám sledovat obsah na 2 zařízeních zároveň. Filmy i seriály si můžete vychutnat ve Full HD kvalitě a získáte možnost stáhnout si do vašeho zařízení až 30 položek.

S druhým plánem zvaným Premium se můžou dívat až 4 osoby najednou. Za cenu 299 Kč měsíčně získáte také možnost filmy a seriály sledovat ve 4K UHD kvalitě, pokud je u daného pořadu dostupná. Také počet položek ke stažení je u tohoto plánu vyšší. Do vašeho zařízení si tak můžete stáhnout až 100 položek. Kromě měsíčního můžete využít i cenově výhodnější roční předplatné, při němž zaplatíte pouze cenu za 10 měsíců.

kolik stojí max

Registrace na Maxu

Jak sledovat Max v ČR? Registrace je nesmírně snadná. Poté, co si vyberete jeden z nabízených plánů, budete muset vyplnit pouze několik základních údajů, jako je vaše jméno či emailová adresa. Pro přihlášení do vašeho účtu na Maxu budete potřebovat jen váš email a heslo, které si nastavíte při registraci. Platbu za předplatné můžete provést prostřednictvím platební karty, nebo můžete využít službu PayPal. Vaše předplatné se bude po skončení daného období automaticky obnovovat, a to až do chvíle, než jej zrušíte.

kolik stojí Max

Jak zrušit Max?

Na zrušení předplatného není nic složitého. Po přihlášení do vašeho účtu jednoduše zvolíte možnost zrušit předplatné. Max vás sice bude chvilku přemlouvat a zkusí vám nabídnout jiný plán předplatného, ale tuto možnost můžete prostě ignorovat. Žádné zákeřné výpovědní lhůty se bát nemusíte. Zrušením předplatného zabráníte strhávání dalších plateb, ale služba vám zůstane dostupná, dokud vám nevyprší již zaplacené předplatné.

Roční předplatné koupené v lednu tak můžete zrušit třeba v červenci, a do konce roku se však stále můžete dívat a službu aktivně využívat. Další rok vám ale účtovaný už nebude. Pokud se časem rozhodnete na Max vrátit, obnovení předplatného je snadné a rychlé. Není nutné si znovu vytvářit další účet, ale jednoduše zvolíte možnost Obnovit předplatné a vyberete si nejvhodnější plán.

Max a počet zařízení

Počet zařízení, ze kterých můžete Max sledovat, se liší podle zvoleného plánu. V rámci předplatných Standard se můžete dívat jen ze 2 zařízení zároveň. Tento plán je obvykle dostačující pro jednu menší domácnost. Pro větší rodiny, kde se každý chce dívat na něco jiného, je lepší volbou předplatné Premium, které vám dovolí sledovat Max až na 4 zařízeních současně. Narozdíl od Netflixu, který začal sdílení účtů poměrně ostře hlídat, Max je stále možné sdílet i s osobami, které s vámi nežijí ve společné domácnosti. Pokud se na platbě podílí více uživatelů, cena předplatného je pak víc než příznivá.

Sledování Max offline a stahování

Atraktivní nabídku filmů a seriálů můžete sledovat i bez připojení k internetu. Max nabízí možnost si jednotlivé položky stáhnout přímo do paměti vašeho zařízení. U předplatného Standard si můžete stáhnout až 30 položek, Premium pak umožňuje stažení až 100 položek. Jen pozor, některé pořady není možné stáhnout.

Stahovat filmy či seriály lze pouze do mobilních zařízení. Do stolního počítače či televize si žádné položky bohužel nestáhnete. Stahování obsahu je možné do mobilních telefonů s iOS i Android či do tabletů, iPodů i iPadů. Před stahováním se jen ujistěte, zda máte v telefonu či tabletu dostatek volného místa. Každá stažená položka má určitou platnost. Po jejím skončení však můžete platnost položky obnovit, čímž se vám znovu zpřístupní. Neaktivní obsah pak můžete samozřejmě také smazat.

Chcete sledování offline využít na dovolené? Před odjezdem se raději ujistěte, zda je služba Max v dané destinaci dostupná. Pokud totiž není, stahování položek v této zemi nebude možné a obsah si budete muset stáhnout ještě doma.

Kvalita obrazu a zvuku

Dnešní obrazovky se špičkovým rozlišením jsou jako stvořené pro sledování obsahu ve vysoké kvalitě. Za perfektní obraz si však na Maxu, stejně jako u Netflixu, musíte připlatit. Full HD rozlišení v rámci předplatného Standard vás sice neohromí, ale žádná hrůza to není. Pokud na vysoké kvalitě obrazu trváte, vyplatí se vám investovat do prémiového předplatného. Pak si můžete užít obsah ve 4K UHD kvalitě. Ale pozor, vysoká kvalita obrazu není dostupná u všech titulů, zejména u těch starších.

S kvalitou zvuku je to podobně. U levnějšího plánu máte k dispozici prostorový zvuk ve formátu 5.1, dražší předplatné pak nabízí vylepšený zvuk Dolby Atmos. Kvalita zvuku, stejně jako obrazu, se však odvíjí nejen od typu vašeho předplatného, ale také od vlastností zařízení, na němž Max sledujete.

Aplikace Max

Aplikace Max je již třetím nástupcem původního HBO Go. S každou novou verzí je aplikace propracovanější a přívětivější. Stáhnout si ji můžete do jakéhokoliv mobilního zařízení či chytré televize. Pro sledování na stolním počítači či notebooku je třeba využít okno internetového prohlížeče. V mobilu i tabletu je aplikace opravdu přehledná a na jejím ovládání není nic složitého.

max v mobilu

Ovládání a uživatelská přívětivost

Pokud již máte s nějakou streamovací službou zkušenosti, ovládání aplikace Max zvládnete levou zadní. Rozhraní je takřka totožné s aplikacemi, jaké nabízí Netflix či Disney+. Na úvodní stránce si vybere svůj profil, na Maxu máte k dispozici čtyři profily pro dospělé a jeden dětský. Také Max vám umožní si upravit svého avatara. Kromě medailonků oblíbených seriálových či filmových postav máte k dispozici i veselé kreslené avatary.

V mobilním telefonu najdete záložky na spodní listě. Díky nim se rychle prokliknete na seznam titulů, které jste si uložili i na položky stažené do vašeho zařízení. V horní části obrazovky se pak můžete prokliknout do knihovny filmů, seriálů či do nabídky titulů z dílny HBO. Vyhledávání funguje velmi dobře, stejně jako rozdělení filmů podle žánrů. Stejně jako u konkurenčních aplikací, také Max monitoruje, jaké filmy sledujete a následně vám nabízí obsah, který by se vám mohl zamlouvat. Pro snadnější orientaci jsou filmy u jednotlivých žánrů řazeny také abecedně. Vyhledávat můžete také podle produkce a k dispozici jsou i celé kolekce filmů a filmové ságy.

HBO max recenze

Co nám v aplikaci trochu chybí, je přehrání ukázky, které nabízí například Netflix. Pokud hledáte nový film či seriál, v aplikaci uvidíte pouze titulní fotku, u které není ani popisek. Abyste se o daném titulu dozvěděli něco více, je nutné jej rozkliknout. Výběr filmu na večer se tak může opravdu protáhnout. V knihovně titulů můžete vyhledávat nejen podle názvu, ale do vyhledávacího řádku můžete napsat i jméno herce. Aplikace umožňuje vyhledávání i podle žánrů a sub žánrů, což je rozhodně velkým plusem.

vyhledávání filmů na max

Rodičovská kontrola

Max v základním nastavení nabízí jeden dětský profil. Tento dětský účet nabízí obsah vhodný pro děti do 9 let. V případě zájmu si můžete vytvořit vlastní dětský profil a v rámci rodičovské kontroly si jej dále upravit. Změnit můžete věkové omezení, které Max rozděluje do 4 kategorií. Obsah s označením AL je určený pro nejmenší diváky, pořady pro předškoláky jsou označeny číslem 6, školní děti mají 9 a pod číslem 12 najdete obsah vhodný pro puberťáky.

V rámci rodičovské kontroly máte možnost dětem znemožnit přístup do dospěláckých profilů, a to pomocí 4místného PIN kódu, který si sami nastavíte. Další pokročilé funkce, jako je omezení času, které děti stráví před obrazovkou, však rodičovská kontrola na Maxu neumožňuje. Problém může nastat také v případě, když využíváte rodičovskou kontrolu poskytovanou vaším zařízením či další službou, jako například Google. Na dětských profilech se pak nemusí zobrazovat všechen obsah, neboť systémové rodičovské kontroly mívají přísnější omezení, než jaké má dětský profil na Maxu.

Rodičovská kontrola HBO Max

Závěrečné hodnocení

Streamovací služba Max má rozhodně co nabídnout, a to malým i velkým divákům. Kromě masově úspěšných trháků z dílny HBO, jako je Hra o trůny či Rod draka, se můžete těšit na spoustu zajímavých titulů z nejrůznějších žánrů. Na své si přijdou jak příznivci filmů, tak fanoušci seriálů. Na Maxu najdete nejen světově proslulé tituly, jako jsou Přátelé či Teorie velkého třesku, ale shlédnout zde můžete i celou řadu nového a originálního obsahu. Plusem jsou i živé přenosy sportovních událostí či opravdu pestrá nabídka reality show pořadů. Snížená kvalita obrazu i zvuku u standardního předplatného trochu zamrzí, stejně jako omezené funkce rodičovské kontroly.

Klady
 • Kultovní filmy i seriály
 • Nový a originální obsah
 • 4 dospělé a 1 dětský profil
 • Český dabing u většiny titulů
 • Možnost stahování a sledování offline
 • Anglické titulky vždy dostupné
 • Snadné ovládání
 • Chytré vyhledávání
Zápory
 • Slabší nabídka dokumentů
 • Snížení kvality obrazu u předplatného Standard
 • Omezené funkce rodičovské kontroly

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář