Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Internetové a satelitní televize

Disney+ v Česku. Kolik stojí, co nabízí a jak funguje?

21. 8. 2022 aktualizováno

Recenze Co je Disney+: Lepší než Netflix?Náš tipTestado.cz

Disney+ je nová streamovací služba, která přináší pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star. Rozmanitá nabídka zahrnuje animované pohádky, akční filmy či dokumenty. Služba je tedy vhodná pro všechny věkové kategorie; nejen pro děti, jak může platforma na někoho působit.

Dokáže Disney+ porazit Netflix? Kolik stojí? Nejen na tyto otázky vám odpovíme v podrobné recenzi na Testado.cz.

Rychlé shrnutí recenze

Nechtějí se vám pročítat jednotlivé kategorie? Pak se podívejte na nejdůležitější body, které byste měli o Disney+ vědět.

 • Obsah knihovny: 500 filmů, 15 000 dílů pořadů a seriálů, 80 původních titulů z produkce Disney+.
 • Dabing a titulky: český dabing je velmi rozšířený, pokud chybí, jsou k dispozici titulky.
 • Věková hranice: Disney+ je platforma vhodná pro děti i dospělé.
 • Počet zařízení: Můžete se dívat až na 4 obrazovkách současně.
 • Cena: 199 Kč měsíčně, 1 990 Kč ročně.
 • Podporovaná zařízení: smart TV, PC, notebooky, mobily (Android, iOS), tablety, herní konzole, set-top boxy.
 • Registrace: stačí zadat e-mail a platební údaje, otázka max. 5 minut.
 • Zrušení členství: na pár kliknutí, platí do konce měsíce – vyzkoušeno redakcí Testado.cz.

* Podobných streamovacích služeb existuje několik. Pokud vás žádná nenapadá, můžeme mimo Netflixu vzpomenout HBO Max, Amazon Prime Video a Apple TV+.

Seznam filmů Disney+

Nepochybuji o tom, že Disney+ stojí před nelehkým úkolem. A myslím, že právě první měsíce rozhodnou. Dost ale debat a pojďme se podívat na Disney+ z blízka. Začněme rovnou tím nejdůležitějším – nabídkou pořadů.

Co lze sledovat na Disney+?

Prozatím mluvíme o nabídce zahrnující přes 500 filmů, 15 000 dílů různých pořadů a seriálů a 80 původních titulů z produkce Disney+. Ale třeba živé televizní kanály na Disney nenajdete.

Podle Disney by se měla knihovna postupně rozšířit až na 2 000 titulů. Vybírat můžete z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Star a National Geographic. Dle dostupných informací se časem zpřístupní i další. Mezi aktuální nabídkou se objevují také upoutávky na nové tituly, viz. Pinocchio (2022) s Tomem Hanksem na posledním screenshotu.

Uspokojení (zatím) nenajdou milovníci českých filmů a seriálů. Ty na Disney+ bohužel nenajdeme.

Produkce Ukázka z nabídky titulů Disney+
Disney Cruella, Encanto, Bolt, Hamilton, Chip a Dale: Život v parku, Ledové království, Letadla, Na vlásku, Rychlá rota, Violetta, Zloba – Královna černé magie, Raya a drak, Polární medvěd…
Pixar Auta, Coco, Frčíme, Luca, Proměna, Rebelka, V hlavě, VALL-I, Vzhůru do oblak, Život brouka, Úžasňákovi, Ratatouille, Hledá se Nemo, Hodný dinosaurus…
Marvel Ant-Man, Avengers, Black Panther, Captain America, Deadpool, Doktor Strange, Eternals, Iron Man, Loki, Moon Knight, Strážci Galaxie, Ms. Marvel, X-Men: Dark Phoenix, Thor, Thor: Ragnarok…
Star Wars Boba Fett: Zákon podsvětí, Mandalorian, Obi-Wan Kenobi, Rogue One: Star Wars Story, Solo: Star Wars Story, Star Wars: Epizoda I – VIII, Star Wars: Vadná várka, Star Wars: Vize…
Star Akta X, Armagedon, Avatar, Děti moje, Doktoři, Griffinovi, Chirurgové, Pam a Tommy, Simpsonovi, Smrt na Nilu, Titanic, Ztraceni, Zoufalé manželky, Živí mrtví…
National Geographic Doktor Fauci, Evropa z výšky, Free Solo, Je s námi konec?, Mezi dvěma vrcholy, Skvělý dr. Pol, Tajemství kytovců, Záchrana, V čelistech, Vyšetřování leteckých neštěstí, Vítejte na planetě Zemi…

Je Disney+ v češtině?

Ano. Streamovací služba Disney Plus je přeložena do češtiny. Ovládání je tím pádem jednoduché i pro menší děti. Český překlad samozřejmě uvidíte také ve filmech a seriálech, někdy v rámci dabingu, jindy pouze formou titulků (např. Akta X jsou jen s titulky).

Služba však na českého diváka myslí a knihovna z větší části obsahuje český dabing. Mezi dabingem a titulky si můžete kdykoliv přepnout.

Hodně nám nicméně vadí fakt, že informaci o přítomnosti dabingu a titulcích zjistíme až po spuštění titulu. Nepochybně k tomu má Disney+ vlastní důvody.

Je Disney+ v češtině?

Testado radí

Co je Disney+? Disney+ je streamovací služba, která přináší pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star. Funguje na bázi předplatného.

Registrace Disney+

Jak sledovat Disney Plus v ČR? Abyste mohli službu Disney+ využívat, musíte se nejprve registrovat. Registrace je jednoduchá a zabere vám malou chvilku. Níže jsme registraci rozdělili do několika kroků:

 1. Na stránce Disney+ zadejte e-mailovou adresu, na které bude veden účet Disney+
 2. Přečtěte si podmínky a potvrďte
 3. Nastavte si bezpečné heslo
 4. Vyberte si typ předplatného
 5. Vyplňte platební údaje
 6. Službu můžete začít používat

Kolik stojí Disney+ měsíčně?

Jak jsem uvedl výše, během registrace si volíte druh předplatného. Jaká je cena Disney Plus? Máte na výběr ze dvou možností:

Cena Frekvence placení
Měsíční předplatné 199 Kč Každý měsíc zaplatíte tuto částku.
Roční předplatné 1 990 Kč Tuto částku zaplatíte jednorázově.

Jak si můžete povšimnout, v rámci dlouhodobějšího využívání Disney+ je výhodnější roční předplatné. Tím ušetříte platbu za dva měsíce. Vůči konkurenci je cena služby srovnatelná, oproti Netflixu nižší (min. bereme-li v úvahu kvalitu videa, za kterou se u Netflixu připlácí).

* Pokud budete chtít, můžete kdykoliv přejít z měsíčního na roční předplatné.

Disney+ cena

Platební metody na Disney+

Předplatné Disney+ si můžete platit dvěma způsoby:
 • Kreditní a debetní kartou – Visa, Mastercard, Amex
 • Digitální metodou – PayPal

Jak zrušit Disney+?

Ačkoliv se teprve registrujeme, myslím, že je vhodné si uvést také možnosti zrušení předplatného. Ze zrušení nemusíte mít obavy – je jednoduché. Stačí provést tyto kroky:

 1. Přihlaste se ke svému účtu na stránce Disney+
 2. Klikněte na svůj profil
 3. Vyberte položku Účet
 4. Následně klikněte na Zrušit předplatné
 5. Dokončete zrušení potvrzením

Po dokončení zrušení předplatného vám přístup k Disney+ zůstane až do konce aktuálního fakturačního období. Po jeho vypršení vám již nebude žádná částka fakturována.

Co za předplatné získám?

Disney+ počet zařízení

Předplatné služby Disney Plus vám umožní používání až na čtyřech zařízeních najednou a neomezené stahování až pro deset zařízení. Zároveň si můžete vytvořit až sedm různých profilů (včetně dětských).

Disney+ offline – funguje bez připojení k internetu?

Ano, Disney+ můžete využívat také offline, například během cesty do zaměstnání nebo školy. Díky tomu ušetříte mobilní data. Stačí vybrat titul a kliknout na položku stahovat.

Disney Plus předplatné

Dívejte se společně na dálku

Předplatitelé Disney+ mohou využívat funkci GroupWatch, která umožňuje virtuálně sledovat libovolné tituly z videotéky s rodinou a přáteli. Přehrávaný film se automaticky synchronizuje, takže každý účastník uvidí na své obrazovce to stejné. GroupWatch vám tedy umožňuje společné sledování filmů na dálku. Stačí přítele pozvat.

Maximální počet účastníků je omezen na sedm, z jednoho účtu lze najednou spustit až čtyři streamy. GroupWatch funguje pouze ve stejné zemi a podmínkou je, aby měli všichni Disney+ předplacené.

Náš tip

Pokud vybíráte IPTV, neměli byste minout náš test internetových TV.

Disney+ zdarma

Streamovací platformu Disney+ si zdarma vyzkoušet nemůžete. Jediný způsob představuje předplatné.

Aplikace Disney+

Aplikaci Disney+ si stáhnete zdarma pro systémy Android a iOS. Aplikace je kompletně v češtině a od počítačové nebo televizní verze se vlastně neliší. Ovládání je příjemné a prostředí přehledné.

K dispozici jsou všechny důležité funkce, nezapomnělo se ani na seznam oblíbených titulů. Právě v appce využijete možnost stahování. Stažené filmy pak najdete v položce “Stažené soubory”.

Mobilní aplikace Disney+

Aplikace umožňuje několik klíčových nastavení. Vaše data například ochrání před vyčerpáním zapnutím streamování jen přes Wi-Fi. Pokud máte mobilních dat dostatek, ale přesto byste se rádi vyhnuli plýtvání, jednoduše snižte kvalitu videa (tři typy kvalit).

Pomocí mobilu lze odesílat odkazy z videotéky Disney+ svým kamarádům a rodině. Stačí kliknout na ikonu sdílení.

Aplikace Disney+ si jednoznačně zaslouží palec nahoru. Některá konkurence si ve svých začátcích vedla hůře.

Níže se podívejte, jak prostředí aplikace vypadá.

Kvalita obrazu

Disney+ se snaží získat co nejvíce nových zákazníků, proto nabízí kvalitu videa pro všechny stejnou. (Oproti Netflixu velká výhoda.)

Rozhodující samozřejmě je, aby například 4K rozlišení daný film podporoval. Tomu tak vždycky není (např. Predator ve 4K určitě ne), ale u novějších filmů ano. Taktéž je důležité, na jakém zařízení je film přehráván; na HD obrazovce logicky 4K kvalitu neuvidíte atd.

Disney Plus - Vetřelci vs. Predátor, film

S kvalitou obrazu se pojí datový tok (bit rate), tedy množství dat přenesené za určitou časovou jednotku. U Disney+ se množství digitálních dat pohybuje kolem 17 Mbit/s, což představuje necelých 8 GB dat za hodinu sledování. Mimo Wi-Fi signál se proto vyplatí snížit kvalitu videa (jste-li limitováni mobilními daty), případně je lepší si film dopředu stáhnout.

Formát Skutečné rozlišení a informace
Full HD Formát se standardním rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů.
4K Ultra HD Formát se standardním rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů.
HDR10 HDR10 je výchozí formát HDR, který nabízí vysoký dynamický rozsah, širší škálu barev a jasu.
Dolby Vision Dolby Vision je dynamičtější verze HDR, která upravuje a optimalizuje barvy, jas a hloubku pro vaši obrazovku.
IMAX Enhanced Tento formát poskytuje rozšířený poměr stran 1,90:1, díky čemuž by měl být zážitek ještě lepší. Zapíná se automaticky v případě, že jej daný pořad a zařízení podporuje.

Kvalita zvuku

Mimo špičkového obrazu nabízí Disney+ skvělý zvuk. Své filmy a seriály se snaží poskytovat s prostorovým zvukem 5.1 ve formátu Dolby Atmos. (Podporovaný formát zvuku zjistíte kliknutím na titul, který chcete pustit, a vyberete kartu s podrobnostmi.) Zvuk se automaticky pouští v nejvyšší možné kvalitě.

Ovládání a uživatelská přívětivost

Nyní se podívejme na ovládání a prostřední Disney+, které se od jiných streamovacích služeb extra neliší.

Horní nabídka zahrnuje několik důležitých položek: Domů, Hledat, Můj seznam, Originals, Filmy a Seriály. V pravém horním rohu vidíte aktuálně vybraný profil. Ten si není problém pojmenovat a okrášlit avatarem nebo vlastní fotkou.

Ovládání a uživatelská přívětivost

Co jednotlivé záložky dělají asi nemá smysl sáhodlouze rozepisovat. Spíše se podíváme na jeden nedostatek. Spousta diváků (včetně nás) by na horní obrazovce ráda viděla nabídku rozkoukaných titulů, ke kterým by se mohla pohodlně vrátit. Takhle vám Disney Plus servíruje něco, co vás zrovna v tuto chvíli zajímat ani nemusí. Tady by se mohla služba zlepšit.

Pokračujeme ale dál. V dolní třetině obrazovky se zobrazují navrhované filmy a seriály, které jsou řazeny do příslušných kategorií. Setkáte se s akčními filmy, seriály, komediemi, letními hity atd. I zde bychom rádi viděli širší možnost přizpůsobení k obrazu svému. Třeba k tomu časem dojde, prozatím musíme věřit algoritmu Disney+.

Ovládání a uživatelská přívětivost - Disney Plus

Nyní si zbývá vybrat film. Po rozkliknutí se objeví tematické pozadí, název a základní informace typu věková hranice, rok výroby, délka trvání, žánr a stručný popis. U seriálů spatříte také nabídku dostupných řad.

Prostředí je celkově uživatelsky přívětivé. Ve světě Disney+ se brzy zorientujete a nebudete nad ničím bádat. Stejně dobré je ovládání. Smysl tlačítka „přehrát“ zná každý, funkci “stop” a “přepnutí na celou obrazovku” určitě také. Obraz lze přeskakovat i po deseti sekundách, po spuštění vám platforma nabídne přeskočení úvodní znělky. Líbí se nám i možnost nastavení titulků (typ, velikost písma, barvu, průhlednost) přímo v okně s přehráváním.

Vyhledávání

Jak funguje vyhledávání? Výborně! Vyhledávat můžete podle českého nebo původního názvu titulu, případně stačí napsat jméno herce nebo režiséra. Čili po zadání “Nicolas Cage” vám Disney+ okamžitě vyhledá všechny nabízené filmy od tohoto populárního amerického herce (viz. screenshot).

Svůj oblíbený film, seriál, pohádku nebo dokument si najdete i podle předpřipravených kolekcí. Můžete narazit na kolekci Žraloci, Zločin, Hulk, Komedie, Smrtonosná past, Drama aj.

Vyhledávání na Disney Plus

Na čem Disney+ funguje?

Důležitou věcí je uživatelské rozhraní. Skvělým zjištěním je, že Disney+ funguje na všech populárních prohlížečích: Chrome, Firefox, Opera, Safari… Všude tady se neobjevily technické problémy.

Disney+ spustíte na televizi, Android TV, Apple TV, Chromecast, Amazon Fire TV, Windows, Chrome OS, MacOS, tabletech, herních konzolích PS4 a PS5, Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S. Úplný seznam najdete zde.

Streamovací platforma je k dispozici také v rámci aplikace pro systémy s Androidem a iOS. Funguje tudíž na chytrých mobilech včetně iPhonů.

Nabídka pořadů na Disney+

Rodičovská kontrola

Tuhle záležitost má Disney+ vyřešenou tak napůl. Zapnutím rodičovského zámku skryjete před zraky svých dětí nevhodný obsah. Vybírat lze ze spousty věkových hranic: 0+, 6+, 9+, 12+, 14+, 16+ a 18+ let věku. Díky takovému výběru se nabídka vyfiltruje a vy nemusíte na nic myslet.

Očividně však chybí podrobnější nastavení. Uvítal bych časovou osu, po kterou se můžete dítě dívat (např. od 8.00 do 9:00 hod.), hodinové omezení a historii.

Mimo rodičovské kontroly je druhým řešením založení profilu chráněným PINem. Kdo nezná heslo, do účtu se nedostane.

Rodičovská kontrola

Disney Plus v ČR

Často se nás ptáte, kdy bude Disney Plus dostupná v České republice. Tato streamovací platforma je u nás dostupná již od 14. června 2022.

Disney+ vs. konkurence. Jak si vede?

Máte Netflix a nevíte, jestli má smysl přecházet na službu Disney+?

Velmi záleží na tom, jaký jste divák. Disney Plus jednoznačně vyniká kvalitním českým dabingem v hojném množství. Pozornost si zaslouží také srdcervoucí klasiky z mladých let dnešních pětatřicátníků. Kačeří příběhy, Medvídek Pú, Komando, Smrtonosná past, Predator, Akta X… Tohle všechno jsou klasiky, o kterých jenom píši a už mi naskakuje husí kůže (opravdu). Disney+ však nabízí i Star Wars a jiné legendy, které budete těžko hledat jinde.

Je tedy lepší než Netflix? Množstvím filmů a seriálů určitě ne. Netflix pumpuje obrovské finance do nové nabídky, která se zdá být nekonečná. Na druhou stranu nemá tolik dabingu, jako právě námi vyzkoušená služba Disney+.

Závěrečné hodnocení

Disney+ je skvělá platforma. Obsáhlá knihovna nabízí krásné pohádky, napínavé filmy, svět Marvel a Star Wars, edukativní dokumenty a nesmrtelné pecky jako jsou Kačeří příběhy, Sám Doma či Akta X. Český dabing je zastoupen u většiny titulů, případně se spolehnete na titulky. Chválíme mobilní aplikaci a výhodné roční předplatné. Disney+ považujeme za ideální službu pro celou rodinu.

Klady
 • Vhodná pro rodinu i náročné diváky
 • Vysoké 4K UHD rozlišení
 • Kvalitní zvuk
 • Většina titulů má český dabing
 • Sympatická cena (zejména výhodné roční předplatné)
 • Filmy lze stáhnout a sledovat offline
 • Jednoduché ovládání v češtině
 • Kvalitní mobilní aplikace (Android, iOS)
 • Funguje na většině zařízeních a systémech
Zápory
 • Netflix nabízí výrazně více titulů
 • Bez českých filmů (zatím)
 • Přítomnost dabingu se dozvíte až po spuštění titulu
 • Strohé nastavení dětského profilu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (47 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář