Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze strunové sekačky Bosch ART 30

Strunová sekačka Bosch ART 30

Recenzovaná elektrická strunová sekačka Bosch ART 30 osloví nízkou hmotností a pohodlným ovládáním. Je ideální na sečení plevele, zastřihování trávníků i úpravu okrajů podél zdí. Co dalšího v našem testu strunových sekaček předvedla? Přečtěte si recenzi.

Hodnocení Bosch ART 30

8.9

Skvělá

Elektrická strunová sekačka Bosch ART 30 je dostupná za příznivou cenu, zároveň nabízí velmi dobré vlastnosti. Vyniká především snadnou obsluhou a nízkou hmotností, chválíme také rychlé přepínání mezi vyžínáním a zkracováním trávy.

Konstrukce
9
Ovládání
10
Výkon a hlučnost
8
Kvalita sečení
8.5
Klady
  • Přijatelná cena
  • Nízká hmotnost
  • Jednoduché ovládání
  • Režim začišťování okrajů
  • Nenáročná údržba
Zápory
  • Průměrný výkon

Konstrukce –⁠ 9/10

Elektrický vyžínač Bosch ART 30 už na pohled působí kvalitně. I po vyzkoušení můžeme říct, že zpracování testovaného modelu působí precizně. Konstrukce sice není tak robustní jako u benzínových variant, to je však pro lehké elektrické modely typické. Kvalita použitých materiálů je ale na vysoké úrovni.

Součástí zařízení je hlava s výkonnou dvoustrunnou. Na hlavě neschází ochranný kryt. Používání strunové sekačky Bosch je obecně bezpečné, podmínkou je samozřejmě dodržení bezpečnostních pravidel, která najdete v návodu.

Co musíme hodně ocenit, to je zcela nenáročná údržba. Recenzovaný typ stačí zběžně očistit a při skladování na něj nepokládat těžké věci. Stačí pamatovat na těchto pár základních zásad a strunová sekačka od oblíbené značky Bosch vám bude spolehlivě sloužit po dlouhou dobu.

strunová sekačka Bosch ART 30 sečení

Ovládání –⁠ 10/10

Používání elektrické strunovky Bosch ART 30 je zcela jednoduché i pro ty, kteří technice příliš neholdují. Testovaný vyžínač je třeba zapojit do zásuvky, pak už jen stačí stisknout spínač a pracovat.

Velkou předností je poloautomatický systém posuvu. Když uvolníte spínač a vřeteno se zastaví, dojde k navedení struny. Přebytečná struna se při opětovném spuštění stroje ustřihne. To znamená, že poloautomatická cívka nevyžaduje tak časté ruční seřizování.

Rukojeť je nastavitelná, změna její polohy je rychlá a snadná. V podstatě jen uvolníte zajištění, pohnete rukojetí a opět ji zajistíte. Povrch rukojeti je měkčený, příjemně se drží v rukou. Součástí balení je druhá rukojeť pro ještě menší namáhání beder. Díky nízké hmotnosti 2,8 kg se příliš nenadřete.

jednoduchá obsluha Bosch ART 30

Výkon a hlučnost –⁠ 8/10

S konstantním výkonem 480 W se testovaná strunová sekačka Bosch řadí mezi průměr. Určitě to není nejvyšší výkon dostupný na trhu. I tak je ale motor schopný zajistit rychlý a čistý výsledek sečení.

Hlučnost se pohybuje v průměrných mezích. Maximální hluk dosahuje hladiny 94 dB. To samozřejmě není úplně málo, u sekaček je ale třeba s určitým hlukem vždy počítat. Setkat se navíc můžete s mnohem hlasitějšími modely. I v tomto aspektu tak elektrickou strunovku Bosch hodnotíme pozitivně.

Kvalita sečení –⁠ 8,5/10

Posledním podstatným parametrem, na který jsme se v recenzi soustředili, je kvalita sečení. Se službami Bosch ART 30 jsme vesměs byli spokojení, máme pouze jednu výtku: šířka záběru by mohla být o něco málo větší. Na jeden rozmach posečete plochu o velikosti 30 cm. Nechceme tvrdit, že je to málo, to určitě ne, jde o průměrnou hodnotu. Pokud ale potřebujete rychle upravit větší plochu, o pár centimetrů větší záběr už je znát.

Pochválit musíme fakt, že s tímto modelem lze trávu pohodlně vyžínat i zastřihovat. Druhý způsob využijete při začišťování okrajů podél cestiček, kde se hlava natočí do požadovaného úhlu. Mezi oběma režimy snadno přepnete klepnutím a pootočením s hlavou vyžínače Bosch.

kvalita sečení Bosch ART 30

Technické parametry

Bosch ART 30 Parametry
Typ Elektrická strunová sekačka
Výkon 480 W
Otáčky 9 500 ot/min
Pracovní záběr 30 cm
Cívka 1,6 mm × 6 m
Typ rukojeti Madlo + přídavná rukojeť
Hmotnost 2,8 kg

Nejlepší strunové sekačky Bosch na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář