Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze strunové sekačky Hecht 630

Strunová sekačka Hecht 630

Zůstávají vám po sečení kolem plotů, zdí či záhonů zanedbaná místa s vysokou trávou? Na pomoc si vezměte lehkou strunovou sekačku Hecht 630. Stačí ji zapojit do elektřiny a můžete se pustit do práce. Významnou předností tohoto modelu je jeho nízká cenovka. V recenzi se podíváme na to, jaké další vlastnosti nabídne.

Hodnocení Hecht 630

8.5

Skvělá

Lehký a skladný elektrický vyžínač Hecht 630 sice primárně zaujme nízkou cenou, svými vlastnostmi ale může směle konkurovat mnohým dražším strojům. Se solidním výkonem a jednoduchým ovládáním ho využijete k úpravě obtížně dostupných ploch.

Konstrukce
8
Ovládání
9
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení
8
Klady
  • Nízká cena
  • Lehký vyžínač
  • Jednoduché ovládání
  • Slušný výkon
  • Režim začišťování okrajů
Zápory
  • Tenká struna

Konstrukce –⁠ 8/10

Elektrický strunový vyžínač Hecht 630 patří mezi cenově nejdostupnější modely. Levné modely obvykle nevynikají zrovna dechberoucí kvalitou, tento model je naštěstí výjimkou. Kvalita sice není na takové úrovni jako u nejlepších typů, zejména některé díly mohou být při nešetrném zacházení náchylné k poškození. Vzhledem k nízké cenovce nás ale zpracování obecně velmi mile překvapilo.

Vyzdvihnout musíme také to, že se jedná o zcela bezúdržbovou strunovou sekačku. Až na běžné očištění stroje po práci není nutné nic řešit. Díky kompaktním rozměrům je bezproblémové také skladování a případný převoz z jednoho místa na druhé.

strunovka Hecht 630 provedení

Ovládání –⁠ 9/10

Obsluha recenzované strunové sekačky Hecht 630 je příjemně jednoduchá i pro uživatele na začátku zahradnické kariéry. Prvním krokem je zapojení do běžné 230V/50Hz sítě, druhým pak nastavení příslušné páčky.

Praktickým prvkem je poloautomatické odvíjení struny. Pokud v průběhu sečení dojde k opotřebení struny, stačí poklepat hlavou vyžínače o zem. Struna se následně odvine a zastřihne na optimální délku.

Stroj je vybavený teleskopickou tyčí s nastavitelným madlem, snadno ho přizpůsobíte výšce své postavy. Ať už jste tedy jakkoliv vysocí, s touto strunovou sekačkou se vám bude komfortně pracovat. Elektrický vyžínač je také velice lehký, váží 2,8 kg. To znamená, že se vaše svaly neunaví ani při déle trvající úpravě trávnatého pozemku.

strunová sekačka Hecht 630 ovládání

Výkon a hlučnost –⁠ 9/10

Na to, že elektrická strunová sekačka Hecht 630 patří mezi nejlevnější kousky aktuálně dostupné na trhu, nabízí opravdu slušný výkon. Příkon motoru činí 600 W, což je větší hodnota, než jakou se mohou chlubit někteří z dražších konkurentů. Testovanou strunovou sekačku Hecht 630 tedy využijete i v místech s odolnějším porostem. Motor se navíc pyšní vysokou účinností. Při úpravě trávníku se tak na něj můžete spolehnout.

Co se hlučnosti týče, výrobce na svém webu neudává přesnou hodnotu v decibelech. Podle našich zkušeností se ale Hecht 630 hlučností vyrovná většině elektrických strunovek. Nejde tedy o extrémní hluk, který by měl sousedy rušit k nepříčetnosti, s určitou hlučností ale při práci počítat zkrátka musíte.

Kvalita sečení – 8/10

Podobně jako u hlučnosti, také u šířky záběru zůstáváme ve vodách průměru. Pracovní záběr je 30 cm, což pro většinu uživatelů bude zcela dostatečná hodnota. Pouze při úpravách větších ploch byste mohli uvítat ještě o pár centimetrů větší záběr.

S recenzovanou strunovou sekačkou Hecht se pustíte do vyžínání a zastřihování okrajů trávníku. Přenastavení sekací hlavy zabere jen pár sekund. Upravit můžete také její úhel. Při používání strunové sekačky jsme bohužel přišli na jedno mínus: struna je tenká 1,5 mm. Poměrně rychle se spotřebovává, musíte proto počítat s nutností dokupovat novou cívku.

strunová sekačka Hecht 630 záběr

Technické parametry

Hecht 630
Parametry
Typ Elektrická strunová sekačka
Výkon 600 W
Pracovní záběr 30 cm
Cívka 1,5 mm
Typ rukojeti Teleskopická rukojeť
Hmotnost 2,8 kg

Nejoblíbenější křovinořezy Hecht na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (40 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář