Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze strunové sekačky Riwall PRO RPLT 2642

Recenze a testy Riwall PRO RPLT 2642

V žebříčku nejlepších strunových sekaček jsme na špici umístili vyžínač Riwall PRO RPLT 2642 s výkonným benzínovým motorem srovnatelným s výbavou profesionálních strojů a skvělou ergonomií. Jeho cena je přitom vzhledem k parametrům velmi příznivá. Proč se bude hodit i vám na zahradu, se dozvíte v podrobné recenzi.

Hodnocení Riwall PRO RPLT 2642

9.5

Perfektní

Křovinořez Riwall PRO RPLT 2642 s benzínovým pohonem je výkonný a snadno ovladatelný. Dobře si poradí i s vysokou trávou. Díky ideální ergonomii je manipulace s ním velmi komfortní. Oceňujeme malou spotřebu a antivibrační úpravu. Skvělý stroj na každou zahradu za super cenu!

Konstrukce
9
Ovládání
10
Výkon a hlučnost
9
Kvalita sečení
10
Klady
  • Super výkon
  • Malá spotřeba
  • Antivibrační úprava
  • Skvělá ergonomie
  • Velký záběr
Zápory
  • Nic zásadního

Konstrukce – 9/10

Strunová sekačka Riwall vyniká robustní konstrukcí z kvalitních odolných materiálů s příjemně ergonomicky prohnutou vodící tyčí. Rukojeť umožňuje dvě možnosti úchopu a navíc je opatřena antivibrační úpravou pro maximální komfort při práci. Řešení tlumící nadměrné vibrace má i obal samotného motoru, který je potažen chromovou vrstvou zajišťující dlouhou životnost. Motor má klikovou hřídel uloženou ve dvou ložiscích jako profesionální přístroje.

Objem palivové nádrže je 0,45 l, což je vzhledem k celkem nízké spotřebě zcela dostatečné. V průběhu sečení i větší zahrady tudíž nemusíte řešit průběžné doplňování.

Za mínus lze považovat některé dílčí komponenty vyrobené z plastu, které nepůsobí dostatečně pevně. Někteří zákazníci si v recenzích stěžovali například na vypadávání krytu filtru.

Celková váha 5,2 kg je v kategorii benzínových strunovek solidní. Samozřejmě se s ní nadřete o něco více než s elektrickými modely, jejichž průměrná váha bývá zhruba poloviční, a sečení větších travnatých ploch může být únavnější. Na sečení porostu kolem plotů, stromů nebo mezi záhony je však díky vynikajícímu výkonu šampionem a hotovo budete mít raz dva. Pohodlnost při práci usnadňuje praktický ramenní popruh.

Konstrukce

Ovládání – 10/10

recenzovaná strunová sekačka Riwall je snadno ovladatelná. Má pouze dvě polohy karburátoru a její startování je jednoduché a intuitivní, reaguje okamžitě na první zatažení. Strunová hlava je opatřena systémem Tip-Automatik pro automatické nastavení struny při práci lehkým úhozem o zem. Hledáte-li nekomplikované řešení, je tento model skvělou volbou.

Výkon a hlučnost – 9/10

Hodnocený model strunové sekačky v sobě ukrývá spolehlivý 2taktní motor s pracovním výkonem 750 W (1 kW/HP), otáčkami 12 tisíc/min a objemem 26 cm3. Tyto parametry považujeme u přístroje pro domácí použití za velmi slušné a pokud jste dosud měli zkušenosti pouze s méně výkonnými přístroji, určitě pocítíte urychlení práce a celkově pohodlnější sečení.

Testovaná strunová sekačka Riwall PRO RPLT 2642 není příliš hlučná, protože 93 dB považujeme za obstojnou hodnotu u tohoto typu přístroje s benzínovým pohonem.

Kvalita sečení – 10/10

Záběr vyžínače Riwall je vynikajících 42 cm, což je v dané kategorii velmi výrazný nadstandard (běžně bývá pouze kolem 30 cm). Jedním pohybem ze strany na stranu tak posečete větší plochu najednou. Díky tomu se strunová sekačka Riwall PRO RPLT 2642 hodí i k úpravám větších travnatých ploch a dobře si poradí i s vyšší trávou, silnějšími stonky rostlin nebo větvičkami keřů.

Technické parametry

Riwall PRO RPLT 2642 Parametry
Typ benzínová strunová sekačka
Motor 2taktní 26 cm3
Výkon 750 W
Pracovní záběr 42 cm
Cívka 2 × 2,4 mm
Typ rukojeti s dvojitým úchopem
Hmotnost 5,2 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář