Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » E-shopy

Recenze čínského e-shopu Temu

Temu logo čínské e-shopy

Temu se stal v poslední době nepřehlédnutelným čínským e-shopem. Pokud si odmyslíme obecná rizika, která jsou spojena s nakupováním přes podobné prodejce, nevede si v porovnání se svou konkurencí vlastně až tak špatně. Osloví vás to, pro co jsou čínské obchody tak milovány – nízkými cenami, širokým výběrem i velkými slevami.

Hodnocení e-shopu Temu

9.3

Perfektní

Temu je ostatním čínským e-shopům velkou konkurencí. Spoléhá na široký výběr produktů ze všech možných kategorií, výhodné ceny, slevové akce, rychlé dodání a přítomnost uživatelských recenzí. Dávejte si ale pozor na prodej nekvalitního zboží a opatrně nakládejte také s aplikací. Dbejte rovněž na bezpečnost svých osobních údajů.

Nabídka produktů
10
Nakupování a aplikace
9.5
Platba
9
Doručení
9.5
Reklamace a podpora
9.5
Recenze uživatelů
8
Klady
  • Obrovský výběr zboží
  • Nízké ceny
  • Výrazné slevové akce
  • Ilustrační videa
  • Uživatelské recenze
  • Aplikace
Zápory
  • Možnost zneužití osobních údajů
  • Prodej nekvalitního zboží

O obchodě Temu

K naší recenzi vás možná přivedla otázka, co je Temu. Pravděpodobně neexistuje uživatel internetu, který by nenarazil alespoň na jednu reklamu tohoto online tržiště. Nejspíš ale bylo těch reklam hned několik. Kde se Temu vzalo a co to tedy je? Jedná se v podstatě o internetové tržiště, na kterém si můžete zakoupit produkty od různých prodejců.

Temu jako takové tedy není přímým prodejcem těchto produktů – prodejci ho jen využívají, aby zde mohli nabízet své výrobky. Temu vzniklo v roce 2022 v americkém Bostonu. Stále se ale jedná o čínskou společnost, která původně cílila zejména na čínský trh. Později úspěšně prorazila na americkém trhu, aby následně se stejným úspěchem expandovala do Evropy.

Pojďme si nyní tento celosvětový hit přiblížit trochu více. Co stojí za jeho úspěchem a proč tato společnost rozdrtila svoji konkurenci i v našem srovnání čínských e-shopů?

Recenze Temu - o obchodě Temu

Nabídka produktů – 10/10

V nabídce produktů budete jen těžko hledat nějakou chybičku. Nakoupíte zde totiž téměř vše, co vás napadne. A i to, co by vás nikdy nenapadlo. Dostat se k nabídce je velice snadné. Stačí v liště kliknout na Kategorie a otevřít si jednu z 15 skupin produktů. V nich objevíte další desítky podskupin, ve kterých můžete strávit hodiny a hodiny nakupováním.

Rozmanitost produktů tkví v tom, že se jedná o internetové tržiště s nespočtem různých prodejců. Pokud hledáte konkrétní produkt, stačí jej vepsat do vyhledávacího pole. Vyhledávat můžete v českém jazyce, webové stránky i aplikace Temu jsou totiž v češtině. Sem tam možná narazíte na nějakou chybu, ve finále jsou ale pojmy relativně srozumitelné.

Temu je domovem nízkých cen, ale také velkých slevových akcí. Ty se konají několikrát do roka a trvají několik dnů. Slevy mohou v určitých obdobích dosahovat až 90 %, takže pořídíte spoustu věcí za hubičku. Prohlížet si můžete různé akční nabídky rozdělené podle kategorie zboží, pohlaví, ročního období, výprodejů a tak podobně. Stačí se nechat inspirovat.

Recenze Temu - nabídka produktů

Nakupování a aplikace – 9,5/10

Jak objednat na Temu? Máte dvě možnosti. Buď využijete webových stránek, nebo aplikace. Jak jsme již zmiňovali, obojí je v českém jazyce. Webové stránky mohou působit jako „přehlcené“ produkty, ve výsledku jsou ale vcelku přehledné. Každý z produktů disponuje ilustračním obrázkem a některé dokonce po najetí ukáží i ilustrační video.

Výběr vám mohou usnadnit i uživatelské recenze, které jsou k dispozici u každého produktu. Recenze jsou v českém rozhraní webu přeložené do českého jazyka a u některých jsou dokonce přiložené fotografie. Můžete si tedy porovnat produktové foto s realitou.

Rádi nakupujete z telefonu? I čínský e-shop Temu můžete takto využívat. Stačí si stáhnout aplikaci, která je kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Kromě samotné koupě na ní můžete využívat i následných služeb, které se týkají například sledování stavu objednávky, nabídek na slevové akce nebo třeba kontaktování zákaznické podpory při jakémkoliv problému.

V rámci využívání aplikace je ale zapotřebí si být vědom toho, že se stále jedná o čínskou společnost. Ty nechvalně prosluly sledováním uživatelů, problém s ochranou osobních dat tedy může být reálný i v tomto případě. Aplikaci proto používejte s dodržením bezpečnostních pravidel (vypněte sledování polohy, přístup k fotoaparátu i kontaktům).

Pro ochranu platební karty informace o ní nikam neukládejte (na web ani do aplikace).

Recenze Temu - platba a doručení

Platba – 9/10

Čínský e-shop Temu nabízí možnost registrace osobního profilu, se kterým bude vyplňování informací o vás během procesu objednávky mnohem jednodušší. Nutné to ale není a platbu můžete dokončit i bez registrace. Na výběr pak máte ze dvou možností plateb – online kartou nebo přes PayPal.

Platbu objednávky doprovázejí závazky od Temu, které slibují, že jsou vaše platební údaje v bezpečí. S tím má pomoci šifrování a kontroly systému ze strany Temu. Opět ale připomínáme, že se určitá míra nedůvěry vyplatí. Údaje o své kartě neukládejte.

Pro uskutečnění nákupu na Temu je zapotřebí nakoupit minimálně za 220 Kč.

Doručení – 9,5/10

Oblíbenou akcí na Temu je doručení zdarma (ano, i do ČR). Co se týče placení cla, tak se týká jen objednávek nad 150 euro. Dodání zboží zajišťuje Zásilkovna prostřednictvím výdejních míst nebo samoobslužných boxů. Některé objednávky se také doručují přímo na vaši adresu.

Doba dodání se pohybuje mezi 5 a 12 pracovními dny. Je ale lepší počítat s tím, že se reálná doba dodání může trochu protáhnout. Také se občas stává, že i přes objednání doručení na adresu vám bude zboží dovezeno pouze na pobočku Zásilkovny, případně do boxu.

Recenze Temu - nakupování a aplikace

Reklamace a podpora – 9,5/10

Pokud se dostanete do situace, kdy budete potřebovat vrátit zboží zaslané z Temu, vyplatí se mít registrovaný účet. Skrze něj totiž podle jednoduchého postupu zboží vrátíte. Pokud se jedná o vaši první reklamaci a učiníte tak do 90 dnů ode dne nákupu, nic neplatíte. Za druhé a každé další vrácení platíte 2,5 eur. Balíčky posíláte zpět skrze výdejní místa společnosti DPD.

Balíček je zapotřebí zaslat zpět do 14 dnů od podání žádosti o vrácení peněz. Vrácení peněz by mělo trvat maximálně 30 dnů. V nabídce úvodní lišty je tlačítko Podpora. Po jeho rozkliknutí naleznete odpovědi na nejčastější otázky a nápovědu k nejčastěji řešeným problémům. Po přihlášení do účtu také můžete využít možnosti chatu s Temu.

Recenze Temu - reklamace a podpora

Recenze uživatelů – 8/10

Recenze uživatelů na čínský e-shop Temu už se snad nemohou více různit. V kladných recenzích uživatelé vyzdvihují všechny stránky tohoto obchodu. Někteří uživatelé zmiňují negativa, která s sebou nákup nese, jsou si jich ale plně vědomi a dopředu s nimi počítali. Objevuje se ale bohužel i celá řada negativních recenzí. Čeho se nejčastěji týkají?

Většinu nevýhod jsme si v této recenzi již zmiňovali. Často se vztahují k nízké kvalitě zboží, nesprávně zabaleným balíčkům, záměně zásilek. Zmiňují i problematiku úniku dat o platebních kartách a osobních údajích. V případě využívání čínského e-shopu Temu se doporučuje dbát výše zmíněných bezpečnostních pravidel, abyste těmto problémům předešli.

Uživatelé rovněž udávají, že i přes slibované doručení na adresu jim byl balíček dopraven pouze na výdejní místo Zásilkovny či výdejní box. Problémy se dostavily také při řešení reklamace a vrácení zboží. I s tím je ale vzhledem k tomu, že se jedná o čínskou společnost, potřeba počítat. Jiní uživatelé ale chválí mailové notifikace o stavu objednávky.

Stinnou stránkou nakupování na podobných tržištích je obecně otázka udržitelnosti. Nepřímo je tak podporován konzumní způsob života a nepříliš lichotivé pracovní podmínky zaměstnanců v továrnách. Toto rozhodnutí je ovšem svobodnou volbou každého z nás.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (14 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář