Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší čínské e-shopy a internetové obchody

Nakupování na čínských e-shopech je stále oblíbenější kratochvílí nejenom v České republice. A není divu, můžete zde nakoupit levně mobilní telefony, oblečení, šperky, ale i hračky nebo dekorace. Srovnali jsme pro vás nejoblíbenější čínské internetové obchody a sepsali pár rad, na co si dát při nákupu pozor.

V testu nejlépe dopadl AliExpress, který nabízí přes 100 milionů zboží. Třetí příčku obsadil oblíbený Wish, jakožto nejlepší čínský eshop v češtině.

Nejlepší čínský e-shop

Nejlepší čínský e-shop s největší nabídkou zboží a dopravou zdarma.

Populární čínský e-shop

Nejoblíbenější čínský internetový obchod s elektronikou a dalšími produkty.

TOP čínský e-shop v češtině

Nejoblíbenější čínský e-shop v češtině. Populární hlavně u mladší generace.

Nejlepší čínské e-shopy

Název Shrnutí
1. recenze čínského e-shopu AliexpressVítěz testuTestado.cz AliExpress
94 % ★★★★★

přečíst recenzi
Nabídka: přes 100 milionů produktů
Doprava zdarma: ano
Doba dodání: 7-30 dní
Sklady v EU: ano
E-shop v češtině: ano
Vyzkoušet
2. Banggood - test čínského e shopu Banggood
90 % ★★★★★

přečíst recenzi
Nabídka: přes 100 000 produktů
Doprava zdarma: ano
Doba dodání: 7-45 dní
Sklady v EU: ano
E-shop v češtině: ano
Vyzkoušet
3. hodnocení čínského internetového obchodu Wish Wish
85 % ★★★★★

přečíst recenzi
Nabídka: přes milion produktů
Možnost dopravy zdarma: ne
Doba dodání: 10-30 dní
Sklady v EU: ne
E-shop v češtině: ano
Vyzkoušet
4. Temu logo čínské e-shopy Temu
93 % ★★★★★

přečíst recenzi
Nabídka: přes 1 000 000 produktů
Doprava zdarma: ano
Doba dodání: 7-12 dní
Sklady v EU: ano
E-shop v češtině: ano
Vyzkoušet
5. recenze a test eshopu GearBestu - hodnocení a zkušenosti Gearbest
83 % ★★★★★

přečíst recenzi
Nabídka: přes 100 000 produktů
Možnost dopravy zdarma: ano
Doba dodání: 15-28 dní
Sklady v EU: ano
E-shop v češtině: ano
Vyzkoušet

Recenze nejlepších čínských e-shopů

Recenze AliExpress – nejlepší čínský e-shop s největší nabídkou

recenze čínského e-shopu AliexpressVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Přehledný čínský e-shop
 • Obrovský výběr produktů
 • Výhodné ceny
 • Možnost dopravy zdarma
 • Ochrana zákazníků
 • Recenze produktů včetně fotografií
 • Slevové kupóny a akce
 • Čínské obchody se sklady v EU
Zápory
 • Pouze strojová verze češtiny
 • Je potřeba si dát pozor na některé nabídky

AliExpress je čínský nákupní portál, který na své platformě sdružuje stovky prodejců. Není tedy divu, že na webu najdete přes 100 milionů produktů různých kategorií. Obrovský výběr zboží je rozhodně největší výhodou, ale na jedinou. Uživatelé chválí i výhodné ceny, možnost dopravy zdarma i množství výhodných akcí a slevových kuponů. E-shop je celkově pěkně zpracovaný a také velmi přehledný. Není tedy divu, že v podobném stylu najdete i další čínské obchody.

Sympatická je i možnost hodnocení prodejců a jednotlivých produktů včetně přidání reálných fotografií zboží. Díky recenzím předejdete zklamání při rozbalování zboží. Někteří prodejci nabízí dopravu do České republiky zdarma, což je spojeno s delší dobou dodání zboží. Pokud na dodání balíčku spěcháte, oceníte určitě expresní doručení nebo nákup zboží z některého z evropských skladů. AliExpress je bezpečný e-shop, kterému můžete důvěřovat nejenom během platby, ale také v případě sportu s prodejcem. Pokud vám balíček není doručen nebo s ním nejste spokojeni, můžete žádat o refundaci. V některých případech stačí k reklamaci fotografie nebo video a zboží si můžete nechat. Občas však prodejce požaduje vrácení reklamovaného zboží do Číny.

AliExpress v češtině? Jedinou hlavní nevýhodu tohoto čínského e-shopu vidíme právě v absenci českého jazyka. K dispozici je pouze strojový překlad do češtiny, který není vždy ideální. Pozor si také dejte při nákupu dražšího zboží. Vždy si přečtěte recenze prodejců, než jim své peníze pošlete. A také zhodnoťte, zda se vám zboží opravdu vyplatí, protože u dražších produktů může dojít k proclení. I přes tyto dvě drobnosti se však jedná o nejoblíbenější čínský e-shop a právem si zaslouží první příčky našeho velkého testu.

Recenze BangGood – oblíbený čínský e-shop s elektronikou

Banggood - test čínského e shopu

Klady
 • Přehledný intuitivní čínský e-shop
 • Velký výběr produktů
 • Zajímavá nabídka elekroniky, RC modelů a mobilů
 • Výhodné ceny
 • Možnost dopravy zdarma
 • Expresní dodání do týdne
 • Recenze produktů včetně fotografií
 • Čínské obchody se sklady v EU
 • Jednoduchá aplikace
Zápory
 • Pouze strojová verze češtiny
 • V některých případech dlouhá doba dodání

Čínský e-shop Banggood neshlukuje různé prodejce tak jako AliExpress. Je to přímo prodejce elektroniky, oblečení, šperků a dalších multifunkčních produktů. V nabídce najdete přes 100 000 produktů přehledně rozdělených do jednotlivých kategorií. Velkou specialitou e-shopu jsou však RC modely, elektronické součástky, náhradní díly a také různé technologické a průmyslové hračičky a vychytávky.

V Čechách tento čínský eshop známý zatím moc není, ale v například v Rusku ovládá Banggood přední příčky obchodů – a je dokonce oblíbenější než AliExpress. Vzhled e-shopu je podobný jako u jiných čínských e-shopů a nákup je možný až po registraci. Banggood má velice výhodné ceny, ale nabízí i limitované akční nabídky, pestrou škálu produktů a nechybí ani detailní popis, fotografie a videa. Oceňujeme i recenze uživatelů včetně reálných fotografií dodaného zboží.

Některé produkty mají možnost dopravy zdarma, což se projevuje také dlouhým dodáním balíčku. Vybrat si můžete i expresní dodání zboží . to je ale zpoplatněno a někdy ceny přepravy přesáhne cenu samotného produktu. Standardní doba dodání je od 7 do 45 dní a pokud vám balíček nedorazí ani do 60 dní, máte nárok na vrácení peněz po reklamaci. Některým lidem však 45 dní na dodání zboží přijde hodně, takže za tento drobný nedostatek strháváme body. A body dolů dáváme i za strojový překlad češtiny, protože není moc dokonalý. I přes to však můžeme Banggood doporučit všem milovníkům technologií a ženám k vybavení bytu i svého šatníku. Patří mezi nejlepší zahraniční e-shopy.

Recenze Wish – nejoblíbenější čínský e-shop v češtině

hodnocení čínského internetového obchodu Wish

Klady
 • Přehledný a jednoduchý čínský eshop
 • Český překlad a podpora v češtině
 • Velký výběr produktů
 • Velmi výhodné ceny
 • Recenze produktů včetně fotografií
 • Slevové kupóny a akce
 • Intuitivní aplikace do mobilu
Zápory
 • Nutnost platit poštovné
 • Dlouhá doba dodání
 • Absence skladů v EU
 • Výběr i nákup pouze pro registrované

Čínské eshopy Wish patří mezi nejoblíbenější, protože nabízí velký výběr levného zboží, speciální akční nabídky, kolo štěstí a dárky k nákupu zdarma. Je to také jeden z mála čínských e-shopů přeložených do českého jazyka. A i když není tato čeština dokonalá, nabídne pohodlnější nákup než strojový překlad u ostatních čínských internetových obchodů. Wish se liší také designem stránek. Nekopíruje vzhled AliExpressu tak jako ostatní čínské e-shopy, ale má svůj jedinečný systém.

Zákazníci si také pochvalují možnost hodnotit nákup i jednotlivé produkty a přidávat reálné fotografie. Díky tomu se můžete podívat, jak ve skutečnosti tento produkt vypadá a omezit tak zklamání z následného rozbalování balíčku. Skvělá je i mobilní aplikace, která je dostupná pro Android i iOs zařízení a nabídne nejenom nákupy, ale také zábavu.

Bohužel výběr zboží a následný nákup je možný pouze po registraci. Naštěstí není registrace vůbec složitá a bude vám k ní stačit pouze e-mail nebo účet na Google nebo Facebooku. Největší nevýhodou je však nutnost platit poštovné. Na rozdíl od jiných čínských e-shopů Wish nenabízí dopravné zdarma. Doporučujeme tedy vždy zkontrolovat, kolik zaplatíte a dopravu, aby vás ve výsledku produkt nestál víc než v Čechách. I přes tyto nedostatky však Wish obsadil třetí příčku a patří mezi nejlepší čínské e shopy v češtině. Směle se může řadit mezi konkurenty AliExpressu.

Recenze Temu – online tržiště plné slev

Temu logo čínské e-shopyVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Obrovský výběr zboží
 • Nízké ceny
 • Výrazné slevové akce
 • Ilustrační videa
 • Uživatelské recenze
 • Aplikace
Zápory
 • Možnost zneužití osobních údajů
 • Prodej nekvalitního zboží

Čínský obchod Temu je v posledních měsících nepřehlédnutelný. Nejdříve se z Číny přesunul na americký trh, a po úspěchu na americkém trhu spustil nákupní šílenství i v Evropě. Nelze mu upřít obrovský výběr zboží. Ten se dotýká všech možných kategorií, na které si vzpomenete – vybavení do domácnosti, oblečení, zavazadel, hraček, nářadí a tak dále.

Jakožto i zbylé čínské e-shopy láká i Temu na nepřekonatelně nízké ceny, které jsou ještě umocněny nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají několikrát do roka. Ty nejvyšší slevy mohou znamenat i cenu nižší až o 90 %. Pestrý výběr produktů doprovázejí ilustrační obrázky, videa a uživatelské recenze. Můžete tak porovnat skutečné fotografie od ilustračních.

S nakupováním přes Temu je spojené také používání stejnojmenné aplikace. I skrze ni lze nákup uskutečnit. Appka je k dispozici pro iOS i Android zcela zdarma. Zde se ale objevuje zádrhel: z důvodu možného zneužití osobních údajů se nedoporučuje sdílet vaši polohu, povolovat aplikaci přístup ke kontaktům, fotoaparátu či mikrofonu. Více v recenzi.

Objevují se také časté výhrady ke kvalitě zboží a nedodržení termínu jejich dodání.

Jak nakupovat na čínském e-shopu

Nakupování zboží z Číny je stále oblíbenějším, protože zde najdete nepřeberné množství levných produktů od oblečení, přes kosmetiku až po elektroniku. Dokonce i spousta českých e-shopů přeprodává zboží z čínských internetových obchodů jako je AliExpress, Wish nebo Banggood – samozřejmě za podstatně vyšší cenu.

nákupy na čínských e-shopech

Ať už svět levného zboží z Číny teprve poznáváte nebo jste již zběhlým kupujícím, určitě se vám bude hodit pár rad, jak v takových obchodech nakupovat a nenaletět. V takovém případě jste na správném místě. Vše vám srozumitelně vysvětlíme.

Nakupování v čínských e-shopech není vůbec složité, ale spousta lidí se stále nákupů ze zahraničí bojí. Nákup je však zcela bezpečný a podobný jako u českých e-shopů.

Pokud jste se rozhodli nakoupit poprvé, vyberte si čínský obchod s dlouholetou tradicí a dobrými recenzemi. V našem testu najdete pouze ověřené čínské obchody s mnohaletou tradicí a těmi nejlepšími recenzemi. Pokud však narazíte na nový e-shop, doporučujeme zkontrolovat jeho důvěryhodnost pomocí recenzí na zahraničním recenzním portálu Trustpilot.návod jak nakupovat na čínském e-shopu

Samotné nakupování je poměrně jednoduché a intuitivní. Na rozdíl od českých e-shopů však většina čínských platforem vyžaduje registraci pro nákup zboží. Registrace je naštěstí velice jednoduchá a stačí vám k ní e-mailová adresa nebo účet na Facebooku nebo na Google. Po úspěšné registraci můžete nakupovat přidáním zboží do košíku.

A dokonce nemusíte umět ani anglicky! Některé obchody mají totiž svůj vlastní překlad do češtiny a do slovenštiny, ale u většiny z nich můžete využít strojový překlad do českého jazyka pomocí automatického překladu v prohlížeči. A i když není tento překlad dokonalý, k pohodlnému nákupu bude dostačující. Občas se můžete setkat s kombinací českých a slovenských slovíček, což však v nákupu nijak nebrání.

Při nákupu je přesto pár věcí, na které si musíte dát pozor. Ať už při výběru velikosti oblečení nebo samotného produktu. Ale o tom, na co si dát pozor se zmiňujeme závěrem našeho článku.

Výhody a nevýhody nákupů v Číně

Nakupování přes čínské internetové obchody je sice výhodné, ale i tyto nákupy mají své nevýhody.

Klady
 • Nízké ceny zboží
 • Obrovský sortiment
 • Levná přeprava nebo doprava zdarma
 • Ochranná lhůta pro dodání zboží
 • Recenze obchodníků i samotného zboží
 • Detailní popis produktů včetně fotografií a videí
 • Bezpečný způsob placení přes online peněženku
Zápory
 • Delší doba dodání zboží
 • Někdy problematické řešení reklamací
 • Zboží ne vždy odpovídá fotografiím
 • Možná riziková platba online kartou

Čínské e-shopy mají obrovský výběr všelijakého zboží za nízké pořizovací ceny. Takže jak už tušíte, největší výhodou jsou rozhodně nízké ceny. Nejvíce se zde nakupuje právě oblečení, bižuterie, kosmetika a módní doplňky. Ale oblíbené jsou i kategorie nabízející mobilní telefony a příslušenství, elektroniku, hračky, chovatelské potřeby a sportovní vybavení. Nechybí ani dekorace do domácnosti, kuchyňské vychytávky a domácí spotřebiče.

nakupování na čínských e-shopech

Většina čínských internetových obchodů nabízí nejenom levné zboží, ale také levnou dopravu. U některých nabídek se můžete setkat i s dopravou zdarma. Lákavé jsou také různé slevové akce a dárky k produktům zdarma.

Vzhledem k tomu, že většina prodejců má stejné fotografie produktů, ale různé cenové relace, oceníte i detailní popis produktů a také uživatelské recenze. Ve většině případů můžete právě u těchto recenzí narazit i na reálné fotografie. V případě AliExpressu a dalších čínských burz si dejte pozor i na recenze jednotlivých prodejců. Doporučujeme nakupovat pouze od prodejců s hodnocením 90 % a výše.

Nákup u prověřených internetových obchodů je bezpečný. Zvláště pokud použijete anonymní online peněženku PayPal. A nemusíte se bát ani toho, že byste přišli o své peníze a zboží neobdrželi. Většina čínských e-shopů svým zákazníkům nabízí ochrannou lhůtu pro dodání zboží. Pokud do této doby balíček neobdržíte, vrátí vám prodejce peníze zpět nebo pošle nové zboží.

A oblíbené jsou také evropské sklady, díky kterým je dodání zboží rychlejší. Díky nim navíc nemusíte platit clo a v některých případech i DPH.

Vše nemá pouze jednu stranu mince a není tomu jinak ani u nakupování levného zboží na čínských e-shopech. Nevýhodou je delší doba dodání spojená s nejlacinějším způsobem přepravy. Na zboží si počkáte okolo 10 až 30 dní. V některých případech si můžete připlatit za expresní dodání, což je ve většině případech zbytečně drahé. Další nevýhodou může být kvalita zboží. Pokud nesledujete recenze produktů, můžete být zklamaní z dodaného zboží. Kvalita produktu, jeho velikost nebo použitý materiál nemusí v realitě odpovídat image fotografii prodejce. Pokud tedy najdete extrémně levné zboží bez recenzí, zbystřete.

Problematické je někdy i řešení reklamací, protože to může být zdlouhavé a pokud neumíte anglicky, tak i náročné. A co rozhodně nedoporučujeme je ukládání platební karty při nákupu. Je to sice komfortní řešení, ale ne zrovna bezpečné.

Clo a DPH

Mnoho lidí se nadchne levnou pořizovací cenou, ale neřeší další náklady spojené s DPH a clem. Pokud nakupujete na některém z čínských internetových e-shopů, bude vás zajímat i to, za jakých podmínek musíte platit clo nebo DPH.

Clo a DPH u čínských e-shopů

Clo se vypočítává z ceny zboží včetně dopravného. Následně se účtuje DPH, které se počítá z celkové částky zboží, dopravného a také cla. Hodnota DPH se účtuje podle adresy dodání zásilky – v našem případě budeme mluvit o 21 % DPH, které je v České republice.

A za jakých podmínek budete platit clo a DPH?

 • Při nákupu zboží do 22 EUR neplatíte DPH ani clo.
 • U nákupů od 22 do 150 EUR se platí vždy DPH, ale clo nikoliv.
 • Pokud nakupujete zboží v hodnotě od 150 EUR, vždy zaplatíte DPH i clo. V tomto případě je nutná celní deklarace.
 • Na některé druhy zboží platí specifická celní pravidla.
Pozor

Od 1. 7. 2021 bude účtováno DPH i u zásilek do 22 EUR. Clo se však v tomto případě účtovat nebude.

Občas se vám může stát, že se i dražší balíček vyhne celnímu řízení a doputuje k vám bez nutnosti platit clo. Na to však nespoléhejte a při nákupu vždy počítejte i s možností proclení. Pozor si také dejte při nákupu specifických produktů, protože prodejci je sice prodávat v Číně mohou, ale dodání do Čech může být zakázané nebo povolené pouze za splnění specifických požadavků. Jde hlavně o napodobeniny luxusních značek, zvířata, rostliny, hořlaviny, trhaviny, zbraně a další.

Náš tip

Neumíte si spočítat, na kolik vás ve výsledku zboží z Číny přijde? Vyzkoušejte online kalkulačku na stránkách celní správy.

Slibně však vidíme začínající spolupráci České pošty s čínským e-shopem AliExpress. Tato spolupráce odstartovala v listopadu a slibuje dodání zásilek do 10 dní bez nutnosti platit clo. A i když je zatím spolupráce v plenkách, my věříme, že AliExpressu dost pomůže.

Platit kartou nebo přes PayPal?

Zboží z Číny na dobírku? Platbu na dobírku u čínských e-shopů nejspíš nenajdete, proto je nejlepším způsobem platby elektronická peněženka PayPal. Nejenomže je bezpečnější samotná platba, ale také rychleji získáte zpět své peníze během reklamace.

Mnoho prodejců nabízí i možnost platit kartou online přímo z vašeho účtu. Tato metoda je sice také bezpečná, ale může být zneužita. Zvláště pokud si údaje o kartě ukládáte do svého profilu. Pokud už potřebujete platit kartou, dbejte zvýšené opatrnosti během nákupu a nikdy neukládejte údaje o kartě. Je to sice komfortnější, ale méně bezpečné.

placení kartou online

Co se vyplatí nakupovat v Číně?

Čínské e-shopy se pyšní širokou nabídkou cenově výhodného zboží. Pokud nakupujete v podobných obchodech poprvé a nevíte, co se vyplatí nakoupit, poradíme vám. Dámy nejvíce nakupují levné oblečení, módní doplňky, kosmetiku a bižuterii. Oblíbené jsou také různé vychytávky do domácnosti, dekorace a drobné produkty do 22 EUR, u kterých nemusíte platit ani clo ani DPH.

Pánové často nakupují pánskou módu, mobilní telefony a doplňky k nim (konektory, obaly, skla apod.). Cenově výhodné jsou také různé filtry a poutka k fotoaparátům, organizéry, hračky pro děti, chovatelské potřeby, outdoorové vybavení nebo sportovní náčiní. Levně také seženete různé hobby předměty, materiál na domácí tvoření a občas můžete narazit na sběratelské kousky.

Některé čínské e-shopy nabízí i speciality typu RC modely, DIY komponenty pro herní počítače, jednodeskové počítače Raspberry Pi a podobné technické, vědecké a průmyslové vychytávky.

Vždy však doporučujeme zhodnotit, jestli je zboží opravdu výhodné, protože DPH, clo nebo nízká kvalita zboží může váš nákup spíše prodražit.

Testado radí

Nevíte, co si objednat na AliExpress? Koukněte se na náš článek AliExpress – Nejlepší produkty a rady jak nakupovat.

Na jaké zboží si dát při nákupu pozor?

Na čínských e-shopech najdete opravdu velký výběr různého druhu zboží. Leckdy i zboží, které se do Čech dodávat nesmí nebo pro jeho dovoz musíte splnit specifické požadavky. Při svém nákupu si dejte pozor na napodobeniny luxusních a sportovních značek, protože takové zboží se nemusí dostat přes celnici a vy nedostanete zpět ani své peníze. Pokud tedy nakupujete ze skrytých odkazů padělky světoznámých značek, je to vždy na vaši zodpovědnost.

Jaké zboží se nesmí dovážet? 

 • padělky luxusních a sportovních značek (oblečení, obuv, doplňky, šperky, kabelky, kufry i batohy)
 • zbraně, hořlaviny a výbušniny
 • zvířata
 • živé rostliny

Když už mluvíme o oblečení, dobře si porovnejte i velikost. Nezapomeňte na to, že Asiaté mají trochu jiné číslování oblečení a obuvi než Evropané. Pokud nakupujete oblečení nebo obuv, vždy se podívejte na rozměry do detailů produktu. A doporučujeme také kouknout na uživatelské recenze a reálné fotografie, abyste nebyli po dodání zboží překvapeni jako tato slečna.

nákup oblečení z Číny

Pozor také při nákupu hraček pro děti. Jsou sice levnější, ale ne všechny splňují evropské normy kvality a bezpečí. Pozorní buďte také u elektroniky, protože spotřebič nemusí splňovat podmínky pro zapojení do evropské zásuvky. A v případě opravdu levných spotřebičů nebo světel buďte také opatrní, aby nedošlo k vznícení, protože hasiče místo Ježíška doma opravdu nechcete. Problémové bývají například světýlka na stromeček, LED světla na okna nebo nekvalitní nabíječky telefonů.

A pokud hledáte dražší zboží jako například mobilní telefony nebo elekroniku, nakupujte pouze od prodejců s nejvyšším hodnocením. A dobře si projděte recenze i popis produktu. A nezapomeňte také na nutnost platiti clo a DPH u dražších produktů. Vždy se sami sebe zeptejte – vyplatí se mi to koupit v ihned Čechách nebo v Číně?

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář