Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček autokamer

Recenze Vantrue E2

kamera do auta Vantrue E2

V našem testu kamer do auta si velmi dobře vedl nový model Vantrue E2. Tato duální autokamera představuje komplexní řešení pro nahrávky z jízd i parkoviště. Mezi hlavní přednosti patří skvělé rozlišení, široký pozorovací úhel a možnost sledování záznamu v reálném čase.

Hodnocení autokamery Vantrue E2

8.7

Perfektní

Výkonná duální kamera do auta se špičkovým rozlišením, velkým displejem a praktickým Wi-Fi připojením. Chválíme integrovaný GPS systém, magnetický držák a praktický dálkový ovladač.

Design a zpracování
7.5
Manipulace a ovládání
9.5
Funkce
9
Displej
8.5
Kvalita videí
9
Klady
  • Duální kamera
  • Špičková kvalita videí
  • Hlasové příkazy
  • Dálkový ovladač
  • 5G Wi-Fi
  • Úhel záběru 160 °
Zápory
  • Bez upozornění na radary
  • Bez baterie

Design a zpracování

Musíme přiznat, že po designové stránce nás kamera do auta Vantrue E2 na první pohled příliš nezaujala. Černá barva se sice hodí do interiéru každého auta, avšak hranatý tvar moc přitažlivě nepůsobí. Co si ale zaslouží pochvalu, je kvalitní zpracování. Kamera má bytelný a odolný plášť a plusové body musíme připsat za praktický magnetický držák. Dominantou konstrukce je poměrně masivní skleněná čočka, jež zaručuje špičkovou kvalitu záznamu. Za zmínku rozhodně stojí i výkonný superkondenzátor, který nahrazuje klasickou baterii a zaručuje bezpečné používání kamery i při extrémních teplotách. Pro jeho fungování je však nutné, aby kamera byla neustále připojena k napájení.

Autokamera Vantrue E2 Testado

Manipulace a ovládání

Autokamera Vantrue E2 nás nesmírně potěšila, co se obsluhy týče. V balení najdete vše potřebné pro instalaci, která je opravdu jednoduchá. Přední kamera se skládá ze dvou oddělitelných částí. První část, jež se upevní přímo na čelní sklo, je opatřena kvalitním samolepícím páskem. K této základně se kamera uchytí pomocí silného magnetu. Tento způsob zaručuje nejen spolehlivé upevnění kamery, ale v případě potřeby také autokameru rychle a jednoduše sundáte, aniž byste museli něco šroubovat či odlepovat.

Také ovládání si zasluhuje velkou pochvalu. Kromě hlasových příkazů lze kameru do auta ovládat pomocí přiloženého dálkové ovladače. Ten je velice skladný, tudíž vám v autě nezabere takřka žádné místo. Navíc má poměrně dobrý dosah. Ovladač vám umožní nejen kameru zapnout či vypnout, ale stisknutím jednoho tlačítka můžete pořídit fotku či uložit nahrané video.

kamera do auta Vantrue E2

Funkce

Při testování autokamery nás potěšila především přídavná zadní kamera, jež je součástí balení. Kromě běžných funkcí, jako je noční režim či G-senzor se kamera do auta Vantrue E2 pyšní velmi dobrým úhlem záběru, jenž činí 160 °. Díky tomu dokáže kamera bez problému zachytit až 3 jízdní pruhy včetně dění za krajnicí. Jako velké plus vnímáme 5G Wi-Fi připojení, které vám kromě snadného spárování umožní také sledovat natočené záznamy v reálném čase. 

Náročnější motoristé jistě ocení i vylepšený parkovací režim. Nahrávání se automaticky spustí nejen v případě, že senzory detekují náraz či vibrace, ale také pokud se v okolí vašeho vozidla vyskytnou další osoby. Aby však parkovací režim mohl plně fungovat, je nutné dodatečně pořídit speciální napájecí sadu hardwire kite. Integrovaný GPS systém vám nejen ukáže cestu, ale doplní vaše videa o údaje o trase, ale i o rychlosti vaší jízdy.

Displej

Větší rozměry kameře sice příliš nesluší, na druhou stranu však umožňují instalaci velkého displeje. Obrazovka s úhlopříčkou 2,45 palců je dostatečně velká, tudíž si natočené záznamy můžete pohodlně prohlédnout přímo ve vozidle. Ve spodní části displeje se pak nachází ovládací panel s ikonkami, takže na první pohled poznáte, které funkce či režimy jsou aktivní.

kamera do auta Vantrue E2 hodnocení

Kvalita videí

Pokročilé funkce nejsou jedinou předností tohoto modelu. Kamera do auta Vantrue E2 disponuje rozlišením 2 592 × 1 944 pixelů. Díky tomu se natočené záběry mohou pochlubit opravdu špičkovou kvalitou. Prémiová čočka Sony IMX335 zachytí i ty nejmenší detaily v nejvyšší kvalitě. Velmi dobrý je i noční režim, který funguje skvěle za zhoršených světelných podmínek. Pokud byste chtěli eliminovat nepříjemné odlesky a zvýšit kontrast obrazu, můžete si dokoupit speciální CPL filtr, kterým překryjete čočku objektivu.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení 2 592 × 1 944 px
Displej 2,45″
GPS modul
Rychlostní radary ×
Čeština ×
Pozorovací úhel 160 °
Kapacita baterie ×
Hmotnost 800 g
Náš tip

Podívejte se i na další kamery do auta, které jsme pro vás testovali. Méně náročným uživatelům doporučujeme například levnou kameru do auta 70mai Dash Cam M300.

Nejprodávanější autokamery

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář