Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokoloběžek

Recenze a test elektrokoloběžky VeGA Xtrem Cross 1000 plus

31. 10. 2021 aktualizováno

elektrokoloběžka VeGA Xtrem Cross 1000

Srovnání elektrokoloběžek vyhodnotilo typ VeGA Xtrem Cross 1000 plus jako nejlepší levný model mezi terénními modely. Má skvělý výkon a bytelnou konstrukci, se kterou vás pohodlně povozí i v přírodě na větších nerovnostech. Celkového vítěze testu Cecotec Bongo Z OFF Road však nedožene v maximálním dojezdu.

Hodnocení elektrokoloběžky VeGA Xtrem Cross 1000

8.2

Skvělá

Terénní elektrokoloběžka VeGA Xtrem Cross 1000 je přeborníkem ve výkonu. Ve své cenové kategorii je s 1 000W motorem naprosto bezkonkurenční. Má velmi odolnou konstrukci, masivní pneumatiky, odpružení a dvojitý tlumič. Skvělé jezdítko na výlety do přírody, kde si poradí i s většími nerovnostmi.

Konstrukce a design
7.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
8
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Vysoký výkon
  • Pevná ocelová konstrukce
  • Nosnost až 120 kg
  • Masivní 14" terénní kola
  • Přídavné sedlo
Zápory
  • Vysoká hmotnost
  • Návod místy hůře srozumitelný

Konstrukce a design

Elektrická koloběžka do terénu VeGA Xtrem Cross 1000 je určena pro dospělé a teenagery nad 14 let. Má odolnou konstrukci v černo stříbrném designu s nosností až 120 kg, která jí však přidává na celkové váze. Hmotnost 43 kg je i v této kategorii vysoce nad průměr, proto ji dětem a drobnějším osobám spíše nedoporučujeme.

E-koloběžka VeGa má masivní terénní 14″ pneumatiky, přední odpruženou vidlici a vzadu dvojitý tlumič. Díky tomu zaručí komfortní a zároveň bezpečnou jízdu i mimo město. Ve výbavě má i přídavné sedlo, které je možné volitelně odmontovat – zejména na delších výletech může být vítaným bonusem.

Brždění zajišťují účinné kotoučové brzdy vpředu i vzadu. Pokud zrovna nejezdíte, můžete testovaná model opřít o integrovaný stojánek. Konstrukce se dá pro jednodušší převážení nebo skladování snadno složit díky systému click&go. Zámek zapalování brání odcizení nebo neoprávněnému použití koloběžky cizí osobou.

VeGA Xtrem Cross 1000 - konstrukce a zpracování

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Hodnocená terénní elektrokoloběžka VeGa vás bude vozit rychlostí až 30 km/h, což je v dané kategorii zhruba průměr. Má dva rychlostní převody (pomalý 5 km/h a rychlý 30 km/h). Její dojezd dosahuje až 35 km. Díky vysokému výkonu 1 000 W pro ni není problémem ani jízda do kopce s až 15% stoupáním, aniž by došlo k omezování rychlosti.

Vpředu i vzadu je testovaný model vybaven dostatečně silným LED osvětlením, se kterým nebude potíž ani jízda po setmění.Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti - VeGA Xtrem Cross 1000

Výdrž baterie a nabíjení

Pohon VeGA Xtrem Cross zajišťuje Li-ion baterie s kapacitou 15 Ah. Do plna z nuly ji nabijete za přibližně 6 až 8 hodin.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 30 km/h
Výkon 1 000 W
Dojezd 35 km
Kapacita baterie 15 Ah
Rychlost dobíjení 6–8 hod.
Hmotnost 43 kg
Nosnost 120 kg
Průměr kol 14″

Nejoblíbenější elektrokoloběžky na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (25 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář