Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Xiaomi Watch S1 Active

16. 4. 2022 aktualizováno

Recenze Xiaomi Watch S1 Active

Společnost Xiaomi globálně představila novou řadu mobilů Xiaomi 12 a chytrých hodinek Xiaomi Watch S1 a Xiaomi Watch S1 Active. Zatímco první varianta je více elegantní a prémiová, druhá je sportovnější (jak ostatně přízvisko napovídá).

Aktuální recenze se bude věnovat „mladistvějším“ Xiaomi Watch S1 Active. Co umí a zda se vyplatí prozradí naše recenze. Na úvod prozradíme, že osloví minimálně aktivní uživatele.

Obsah balení

Součástí krabičky jsou chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active, nabíjecí kolébka, manuál a brožury. Něco jako náhradní pásky tady nenajdete.

Design a zpracování – 9/10

Jak samotný název Xiaomi Watch S1 Active říká, tyhle smartwatche jsou určeny hlavně pro sportovně aktivní uživatele. Oproti S1 nabízí sportovnější vzhled, který je takový odlehčený a barevnější.

Recenze Xiaomi Watch S1 Active

Recenzované Xiaomi Watch S1 Active měří 46,5 × 47,3 × 11 mm a váží 36 gramů. Až na kovový rámeček ciferníku je konstrukce plastová, čelní strana je skleněná. Voděodolnost 5 ATM dovoluje sprchování a umývání rukou bez omezení. Při pravé straně jsou nachystána dvě fyzická tlačítka pro snadné ovládání. Hodinky se pohodlně nosí po celý den i při sportu a spánku. Ostatně šířka 11 mm je stále přijatelná.

Xiaomi Watch S1 Active si můžete koupit ve třech barevných variantách (viz obrázek výše): bílé, modré a černé.

Základní barvy lze ještě kombinovat se šesti různými barevnými variantami řemínků. Nechybí klasická bílá a černá včetně oranžové nebo žluté. Řemínky jsou tradičně vyrobeny ze silikonu. Přítomný kolíkový mechanismus dovolí rychlou a snadnou výměnu. Řemínky si můžete měnit podle potřeby. Na sport třeba modrý, do společnosti černý…

Recenze a zkušenosti s Xiaomi Watch S1 Active

Testované chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active mají zabudovaný mikrofon a reproduktor. Umožňují pohodlné telefonování. Příchozí hovory přijmete nebo odmítnete jediným klepnutím. V případě nouze lze využít tlačítko v pravém dolním rohu. Stačí třikrát zmáčknout a dojde k vytočení nouzového kontaktu. Pro tuto funkci je zapotřebí připojení k telefonu přes Bluetooth. (Mobil musí být na dosah).

Displej a ovládání – 9,5/10

Nové Xiaomi Watch S1 Active jsou osazeny 1,43“ dotykovým AMOLED displejem (60 Hz). Rozlišení zastoupilo 466 × 466 pixelů s jasem 450 nitů. Už tak dost velký displej měly třeba Xiaomi Mi Watch (1,39), takže tady můžeme vidět další zvětšení.

Xiaomi Watch S1 pro sportovce mají displej velmi hezký. Chválíme perfektní černou, super pozorovací úhly a výbornou čitelnost na slunci. Tu oceníte při běhání a jiných venkovních aktivitách.

Dále si můžete povšimnout menších okrajů kolem okruží ciferníku, ale nejde o zásadní nedostatek, který by na sebe zbytečně poutal pozornost. Displej reaguje na každý dotek ochotně a rychle.

Testované Xiaomi Watch S1 Active podporují funkci vždy zapnutého displeje (Always-on). Záleží jenom na vás, jestli tuto možnost využijete.

Xiaomi Watch S1 Active - kvalita displeje

Hardware a funkce – 9,5/10

Xiaomi Watch S1 Active nabízí 117 fitness režimů. Hned 19 z nich podporuje specifické metriky pro danou sportovní aktivitu. K výběru je samozřejmě běh, plavání, cyklistika, veslování, ale třeba i basketball, tenis či jóga.

Nové Watch S1 dokáží zároveň rozpoznat vnitřní i venkovní běh a chůzi. Tyto aktivity nemusíte vybírat ručně, Active udělají vše za vás automaticky.

Watch S1 Active test výkonu a funkcí

Jako kvalitní chytré hodinky umí novinka od Xiaomi sledovat váš srdeční tep, okysličení krve, spánek či tlak vzduchu. Podporují také dvoupásmovou vícesystémovou GPS. Jinými slovy – jsou schopny přesněji sledovat vaše sportovní výsledky.

Přesnost některých měření nicméně není vždycky bezchybná. Největší problémy jsou známy při měření srdečního tepu. Právě tato funkce nemůže přesnějšímu hrudnímu pásu konkurovat. Sledování trasy je ale v pohodě.

Veškeré informace si zjistíte v rámci aplikace Xiaomi Wear. Xiaomi Watch S1 Active bezvadně fungují na operačním systému Android a iOS. Podporují také bezkontaktní platby přes NFC. Z chytrých hodinek od Xiaomi si taktéž zavoláte kamarádovi.

Vadou na kráse je chybějící interní uložiště pro ukládání hudby či externích aplikací. Ostatně systém si Xiaomi bedlivě hlídá, čili si nemůžete do hodinek instalovat cizí aplikace. Ale nebojte, například ciferníků je ke stažení více než 200.

Xiaomi Watch S1 Active aplikace na mobilu

Výdrž a nabíjení – 9/10

Recenzované Xiaomi Watch S1 Active pohání baterie s kapacitou 470 mAh. Při „běžném používání“ výrobce slibuje 12denní výdrž, při úsporném režimu až 24 dní. A co ukázala praxe? Jak dlouho Watch S1 Active vydrží na jedno nabití?

Je asi jasné, že permanentně zapnuté sledování srdeční frekvence, okysličení krve a využívání telefonování životnost baterie zkracují.

Xiaomi Watch S1 Active vydrží kolem 10 dní běžného používání, které zahrnuje využívání (nejen) výše uvedených funkcí. Pokud si při běhu nebo výšlapu zapnete GPS, počítejte s výdrží kolem 10 hodin.

Nabíjení probíhá pomocí speciální dokovací stanice. Trvá kolem 2 hodin.

Xiaomi Watch S1 Active výdrž baterie

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Xiaomi Watch S1 Active jsou skvělé chytré hodinky za rozumnou cenu, které doporučujeme sportovně založeným lidem, případně aktivnějším uživatelům. Nabízí spoustu sportovních režimů, přesné sledování přes GPS, zvládnou telefonovat a měřit váš srdeční tep, spánek či hladinu kyslíku v krvi. A 10denní výdrž není také vůbec zlá… Dle našeho testu perfektní záležitost!

Design a zpracování
9
Displej a ovládání
9.5
Hardware a funkce
9.5
Výdrž a nabíjení
9
Klady
  • Pohodlné nošení 24/7
  • Přesné GPS trasování
  • 117 fitness režimů
  • Umí telefonovat
  • Funkce SOS tlačítka
  • Bezkontaktní platby
  • Více než 200 ciferníků
  • Slušná výdrž baterie
Zápory
  • Uzamknutý systém Xiaomi
  • Chybějící interní uložiště

Nejprodávanější chytré hodinky dle žebříčku Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (41 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář