Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chytrých hodinek Xiaomi Mi Watch

3. 4. 2021 aktualizováno

Recenze a test chytrých hodinek Xiaomi Mi WatchNáš tipTestado.cz

Po vydařené levnější variantě Xiaomi Mi Watch Lite jsem asi měsíc testoval vyspělejší verzi Xiaomi Mi Watch. Světově uznávaný výrobce opět nezklamal a do nového zařízení vtěsnal spoustu skvělých věcí. Jmenovitě například GPS modul, AMOLED displej a funkci Always-On. Proč se investice 3 200 Kč vyplatí vám prozradí následující řádky.

Obsah balení

Pěkné krabička obsahuje vše potřebné. Pod chytrými hodinkami Xiaomi Mi Watch se ukrývá magnetická nabíječka zakončená klasickým USB-A konektorem a papírové brožurky. Hodinky mají v našem případě nasazený černý řemínek. Prodává se také modrá nebo béžová varianta.

obsah balení Xiaomi Mi Watch

Design a zpracování – 8,5/10

Zpracování testovaných chytrých hodinek Xiaomi Mi Watch nijak nevyniká ze zažitých kolejí. Hmotnost 32 gramů je standardní, rozměry 53,3 × 45,9 × 11,8 mm taktéž. Konstrukce byla vyrobena z tvrdého plastu, který disponuje vodotěsností do 5 ATM. To znamená, že s novými Mi Watch můžete plavat a umývat si ruce, potápění ovšem dovoleno není.

Testované smart watche od Xiaomi se ovládají pomocí dotykového displeje o velikosti 1,39 palců. Při pravé straně je potom připravena dvojice mechanických tlačítek. Horním se vracíte na domovskou obrazovku, spodní je určeno pro výběr sportovní aktivity. Taková možnost je vynikající, neboť bezprostředně před sportovním výkonem nemusíte zbytečně bloudit v menu a hledat správnou kolonku. Prostě zmáčknete tlačítko, potvrdíte volbu a hurá na to.

Recenze a testy Xiaomi Mi Watch

Spodní strana byla tradičně svěřena senzorům a pinům pro nabíjení. Modul zabudované elektroniky z těla strojku nevystupuje, tudíž netlačí do zápěstí. Xiaomi Mi Watch se obecně velmi pohodlně nosí. Ani při několikadenním používání mne nikde netlačily, podobné zkušenosti mám i během spánku.

Určitě potěší možnost snadné výměny řemínku. Použitá standardní rozteč 22 mm znamená, že můžete pásek vyměnit za kterýkoliv jiný. Zpracování recenzovaných hodinek Xiaomi Mi Watch se mi tedy líbí. Myslím, že neudělají ostudu nejen při sportování, ale ani při slavnostnější příležitosti.

Displej a ovládání – 8,5/10

Jak jsem již zmínil, Xiaomi Mi Watch vlastní dotykový displej o velikosti 1,39 palců. Konkrétně mluvím o AMOLED panelu, který zabírá 51,2 % čelní strany. Nevyužitá plocha nijak neruší a takřka není ani vidět.

Xiaomi Mi Watch - displej

Rozlišení 454 × 454 pixelů se ukázalo jako ideální, jemnost 326 ppi rovněž. Dotykový panel zobrazuje detailně a ostře veškeré údaje. Také barvy jsou syté a dostatečně jemné.

Pochválit musím přítomnost funkce Always-On (permanentně zapnutý displej), kterou spousta obdobné konkurence postrádá. Přítomný automatický jas pak funguje výtečně. Používání této funkce doporučuji.

Recenze Xiaomi Mi Watch - tlačítka pro ovládání

Displej nových Mi Watch reagoval vždy okamžitě. Maximální jas nicméně očividně ztrácí na své čitelnosti během slunného dne. Zobrazené informace nejsou v takovém případě dostatečně viditelné. Obrazovku ale stačí přikrýt dlaní a problém je rázem vyřešen.

Funkce se ovládají přes dotykový displej a prostřednictvím postranních tlačítek. Tlačítkem „Home“ se vracíme na domovskou plochu, „Sport“ slouží pro výběr některé z přítomných sportovních funkcí. Dokonce si lze navolit zrychlenou volbu určitého sportu. Po zmáčknutí se například okamžitě spustí běh, chůze, plavání, atd.

Hardware a funkce – 9/10

Testované Xiaomi běží na aplikaci Xiaomi Wear, která podporuje systém Android a iOS. Aplikace je kompletně v češtině, chválím její intuitivní ovládání a přehlednost. Pomocí několika kroků si rychle změníte ciferník, prozkoumáte statistiky srdečního tepu, ušlé vzdálenosti, míry stresu, saturace kyslíkem, kvality spánku, zbývající energii a dalších věcí.

Xiaomi Mi Watch vlastní zabudovaný GPS modul, takže si není problém zpětně nastudovat přesnou trasu chůze, běhu, jízdy na kole, atd. Podle zkušeností je GPS přesný. Testované chytré hodinky podporují také notifikaci všemožných aplikací včetně sociálních sítí. Vibracemi vás také upozorní na příchozí hovor, e-mail a SMS. Odpovídat ale nelze.

Mezi sportovními funkcemi najdete také běžecký pás, trailový běh, HIIT, turistiku, švihadlo, jógu a spoustu jiných. Měření srdečního tepu je podle výsledků přesné, za zmínku taktéž stojí měření okysličení krve.

Menu hodinek je kompletně přeloženo do našeho mateřského jazyka. Pochvalu dávám přehledným ikonám, mezi kterými si lze pohodlně vybírat. Pravidelně jsem také využíval budík a stopky, náročnější ocení aplikaci počasí, funkci barometr či podporu vzdáleného přehrávání hudby a ovládání fotoaparátu vašeho mobilu.

Komunikace probíhá přes Bluetooth verze 5.0. Ani jednou se mi nestalo, že by došlo k přerušení signálu. A pokud nemáte telefon zrovna při sobě, jakmile dojdete domů, všechny informace se z hodinek automaticky synchronizují s aplikací.

Systém je jinak maximálně plynulý. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že se jedná o uzavřený ekosystém. Co si do hodinek stáhnete záleží na Xiaomi, externí aplikace nejsou povoleny. To třeba znamená nemožnost stáhnutí offline hudby rovnou do chytrých hodinek.

Výdrž a nabíjení – 9,5/10

Na výdrž si stěžovat nemohu. Xiaomi Mi Watch vlastní baterii s kapacitou 420 mAh, která dokáže zařízení udržet aktivní klidně 2 týdny. Je samozřejmě rozhodující, jakým způsobem budete chytré hodinky používat. Největším žroutem energie je zapnutá funkce Always-On a GPS. V případě maximálního vytížení ustojí hodinky kolem 50 hodin, což je i tak skvělý výsledek.

Výdrž a nabíjení: Xiaomi Mi Watch

Oněch 14 dní hodinky Xiaomi zvládnou i při aktivnějším způsobu života. Takže i když budete každý den hodinu běhat se zapnutým sledováním této aktivity, procenta baterie nijak výrazně klesat nebudou. Tady převládá naprostá spokojenost. Dost možná právě dlouhá výdrž bude pro vás znamenat klíčový parametr, proč si tyhle chytré hodinky pořídit.

Nabíjení probíhá přes speciální dokovací stanici s magnetickým povrchem. Po přiložení se Xiaomi Mi Watch automaticky přichytí a začne nabíjení. Čas dobíjení se pohybuje kolem standardních 2 hodin. Asi 40centimetrový kabel mohl být o něco delší. Třeba u levnějších Xiaomi Mi Watch Lite byl výrazně delší.

Alternativy ke Xiaomi Mi Watch

Mezi levnějšími rozhodně vybírám odlehčenou verzi Xiaomi Mi Watch Lite, která osloví všechny sportovce. Výborné jsou také chytré hodinky Amazfit GTS s hliníkovým šasi. Z dražších doporučuji nedávnou novinku Honor Watch GS Pro s odolným tělem a výdrží až 25 dní.

Závěrečné hodnocení

8.9

Skvělé

Xiaomi Mi Watch mohu doporučit snad každému. Za takové peníze se konkurence hledá jen těžko. Mezi jejich největší přednosti patří zabudovaný GPS modul, 14denní výdrž, pestré sportovní funkce včetně měření okysličení krve. Jasný TIP redakce!

Design a zpracování
8.5
Displej a ovládání
8.5
Hardware a funkce
9
Výdrž a nabíjení
9.5
Klady
  • Velmi pohodlné nošení
  • AMOLED displej + Always-On
  • 14denní výdrž baterie
  • Spousta funkcí včetně okysličení krve
  • Pestrá nabídka sportovních aktivit
  • Přesný GPS modul
  • Odladěný systém a aplikace
  • Bezkonkurenční cena
Zápory
  • Chybí interní uložiště
  • Uzavřený systém Xiaomi

mobil pohotovost

Za zapůjčení chytrých hodinek Xiaomi Mi Watch děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejprodávanější chytré hodinky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jirka (3. 10. 2023 07:10)

Ano tyhle hodinky vypadají moc hezky a pomalu za poloviční cenu.Jsou i pěkně velké pokud mají to co jsem psal o dotaz před tím uvažoval bych o nich cena jak jsem řekl do 7500kc. platí

Odpovědět
Uživatel
Jirka (3. 10. 2023 07:10)

Ahoj potřeboval bych poradit jaké hodinky do 7500kč.Asi bych chtěl značku Xaomi aby to bylo kompatibilní s telefonem a aipadem . GPS, placení,navigace slot na SIM kartu nebo esimartu no a zbytek. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Chytilr76 (10. 4. 2021 12:04)

Dobrý den, hodinky vypadají dobře a uvažuji o nich. Můžete mi napsat kolik hodinky xiaomi Mi watch mají budíků?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (28. 4. 2021 12:04)

Dobrý den, myslím, že tady "žádné omezení" není, takže několik určitě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář