Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze alternativního jídla YFood

9. 9. 2022 aktualizováno

recenze Yfood

Jedním z alternativních jídel v našem testu náhražek stravy je YFood. Tato značka se může pochlubit mnoha recepturami, snadným dávkováním i nabídkou po vegany. Na její složení, nutriční hodnotu, chuť a cenu se podíváme v naší recenzi.

O značce YFood

YFood je výrobce alternativního jídla se sídlem v německém Mnichově. Firma své produkty uvedla na trh roku 2017. Původně vznikla tato tekutá strava jako projekt dvou kamarádů, kteří chtěli ušetřit čas přípravou jídla a přesto jíst zdravě. Postupně se YFood stal oblíbenou značkou v mnoha zemích, Česko nevyjímaje.

yfood značka

Pro koho je YFood vhodná?

YFood patří mezi univerzální tekutá jídla, která se snaží cílit na co největší spektrum zákazníků. Slouží především jako rychlá a zároveň zdravá náhrada klasické stravy, kterou dokáže díky vyváženému složení plnohodnotně zastoupit. Může být dokonce dlouhodobě vaší jedinou složkou jídelníčku. Bude se líbit všem, kteří jsou vytížení prací nebo i svými volnočasovými aktivitami, avšak nechtějí na úkor nedostatku času slevit z požadavků na kvalitu stravy.

Pokud se snažíte upravit svou hmotnost, může být YFood dobrou volbou. Ačkoliv není specializovaná na žádný hubnoucí či fitness program, počítání kalorií je s touto stravou mnohem jednodušší než u běžných jídel.

yfood chytré jídlo

zdroj: yfood.eu

Alternativní strava YFood osloví také každého, kdo se zajímá o životní prostředí. Lahve a obaly jsou sice kvůli nutnosti uchování jídla bez konzervantů z plastů, skládají se však z 30 až 50 % z recyklovaného materiálu – a toto číslo se neustále zvyšuje. Jsou navíc kompletně recyklovatelné. YFood má navíc výrazně nižší uhlíkovou stopu než klasická strava.

Klíčové vlastnosti YFood

Klíčové vlastnosti Parametry
Využití univerzální
Četnost používání bez omezení
Forma prášek do vody, hotový koktejl
Balení prášek na 17 porcí, nápoje 8 × 330 ml a 6 × 500 ml
Porce 300 ml vody a čtyři lžíce prášku
Kalorie na 1 porci 400 kcal, nápoje 330 / 500 kcal
Základní živiny 38 % tuků, 33 % sacharidů a 26 % bílkovin
Živočišné složky ne; vegan forma (dle receptury)
Alergeny v klasické receptuře mléčná bílkovina (bez laktózy), ve vegan receptuře sója
Příchutě vanilka, čokoláda, karamel, oříšek, káva, lesní plody, banán, kokos
Cena prášek cca 54 Kč, nápoje 82 až 98 Kč

Forma a příprava

Tekuté jídlo YFood zakoupíte ve formě hotového koktejlu i jako prášek, který si sami rozmícháte ve vodě. Jeho rozpustnost je dobrá – stračí párkrát protřepat v shakeru. Nabídka jídel YFood se dělí na klasickou a veganskou formu. Vedle stálého sortimentu není nouze ani o limitované edice speciálních příchutí. Budete-li chtít vyzkoušet více typů YFood, využijete testovací balíček, ve kterém najdete od každého druhu jeden kus nápoje nebo prášku.

tekutá strava yfood

zdroj: yfood.eu

Classic i Vegan receptura mají stejnou cenovku. Za jedno balení prášku, které vystačí na 17 porcí, zaplatíte 36,99 € (cca 910 Kč), tudíž zhruba 54 Kč za jednu porci. Lahve jsou dělené na větší o objemu 500 ml za 3,99 € (cca 98 Kč) a na menší s 330 ml, které stojí 3,29 € (cca 82 Kč). Větší balení tekutého YFood se prodává po 6 kusech a menší po 8 lahvích. Ušetřit můžete na zakoupení předplatného, ve kterém si rezervujete pravidelný odběr. V takovém případě získáte slevu 15 %.

Na přípravu koktejlu ze sypké formy YFood budete potřebovat 300 ml vody a čtyři lžíce prášku. Samozřejmě si množství a konzistenci na rozdíl od hotového nápoje můžete upravit dle vlastních potřeb. Hotové nápoje mají trvanlivost 12 měsíců a prášek 9 měsíců.

yfood jak připravit

zdroj: yfood.eu

Chuť a příchutě

YFood drinky i prášek v klasickém povedení se nabízí v osmi příchutích – vanilka, čokoláda, karamel, oříšek, káva, lesní plody, banán a kokos. Veganské provedení zakoupíte jako vanilku, čokoládu, kávu, banán nebo lesní plody.

Celkově YFood patří mezi alternativní jídla s velmi širokou nabídkou příchutí, ze kterých si rozhodně vybere každý. Můžete je také pravidelně střídat. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na zajímavé limitované edice, které vám rovněž zpestří výběr.

Složení a nutriční hodnoty

YFood je plnohodnotné jídlo, které obsahuje všechny potřebné živiny. Najdete v něm 26 vitamínů a minerálů, které pokryjí v jedné porci minimálně 25 % denní potřeby mikroživin. Při pravidelné konzumaci není nutné brát žádné doplňky stravy.

Složení veganské formy a klasického YFood je se odlišuje zdrojem bílkovin, které jsou pro jednotlivé receptury použité. Vegan prášek i drink jsou založené sóje, zatímco v Classic najdete mléčnou bílkovinu. Tak je díky speciální úpravě bez laktózy. V žádném z produktů nenajdete cukr ani lepek. Z alergenů se zde nenacházejí ani oříšky. Sójová varianta samozřejmě obsahuje alergen sóju, v klasické receptuře ji nenajdete.

yfood nutriční hodnoty

Tekutá a prášková forma se od sebe svým složením téměř neliší. Základní receptura s mlékem obsahuje 38 % tuků, 33 % sacharidů a 26 % bílkovin. Sójový veganský YFood má naproti tomu o něco vyšší obsah tuku.

Počítání kalorií je s YFood velmi snadné a hodnoty si bez problémů zapamatujete. Jedna odměrka prášku má 100 kcal. Doporučená porce tudíž obsahuje 400 kcal. U drinků si můžete porci upravit volbou větší či menší lahve. Lahvička o objemu 500 ml obsahuje 500 kcal a menší 330 ml má 330 kcal.

Závěrečné hodnocení

YFood je skvělá náhrada jídla, která je plná vitamínů a zdraví. Počítání kalorií je jednoduché, chuť pestrá a dobrá. YFood je plnohodnotné jídlo.

Klady
  • Snadné dávkování i počítání kalorií
  • Eco-friendly
  • Vhodné pro alergiky i vegany
  • Velký výběr příchutí
Zápory
  • Trošku vyšší cena, zejména u nápojů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (36 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář