Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze kancelářské židle SPINE

1. 12. 2020 aktualizováno

 zkušenosti MERCURY - kancelářská židle SPINENáš tipTestado.cz

Po úžasné DXRACER OH/IS132/N jsem měl možnost otestovat kancelářskou židli SPINE. Ta poutá pozornost svým nevšedním provedením a kvalitou zpracování. Aktuální recenze vám prozradí, jestli se investovaná částka, lehce pod 7 000 Kč, vyplatí.

Obsah balení

Krabice je výrazně menší než u DXRACER OH/IS132/N. Fyzicky zdatnější osoba ji ovšem i tak sama vynese do patra. Po rozbalení spatříte židli SPINE demontovanou na několik hlavních částí. Součástí balení je i krabička se šroubky a inbus. Pro sestavení kancelářské židle není už nic dalšího potřeba. Sestavení mi zabralo bez cizí pomoci přibližně 30 minut.

Recenze kancelářské židle SPINE obsah balení

Decentní design a zpracování

Testovaná kancelářská židle SPINE váží 22 kilogramů a její nosnost činí 130 kg. Na podlaze sedí bezvadně, při posouvání (například z místnosti do místnosti) jede po povrchu hladce a bez námahy. Kolečka obstála na linoleu i koberci. Vysokou stabilitu zajišťuje pětiramenné kovové podnoží na kolečkách. Konstrukce je obecně bytelná a žádná část nevrže nebo nepůsobí vachrlatě. Ani po posazení neuslyšíte hlásku.

  • Kancelářská židle SPINE se prodává i v dalších barvách, jako je červená, zelená, šedá a další.

Recenze kancelářské židle SPINE

Židle SPINE se skládá z několika částí. Hlavní představuje sedák s molitanovou výplní. K jeho zpracování nemohu mít žádné výtky. Využívání sedáku je díky široké podobě pohodlné. Přítomný posuv vám umožní pohodlné sezení, jaké vám bude maximálně vyhovovat. Mechanický posuv plní rovněž funkci zvětšení sedací plochy. Součástí konstrukce je samozřejmě plynový píst pro nastavení výšky sedáku: minimální výška 42 cm, maximální výška 51 cm.

Recenze kancelářské židle SPINE

Stěžejní prvek pak představují pružné výkyvné lamely, o která si opíráme záda. Jejich „volné uchycení“ se přizpůsobuje pohybu sedícího člověka při náklonech do boku. Taková vlastnost brání sezení ve strnulé poloze. Zajímavé řešení, které je funkční a na pohled vypadá originálně.

Na práci i zábavu

Ať už zní tato slova jakkoli, o lamelách nebudete ani vědět. A jelikož mne ani po celodenním sezení nebolela záda nebo pohybový aparát, svoji úlohu plní zjevně dobře. Součástí kancelářské židle jsou také 3D područky, které lze nastavit výškově, vyklonit doleva nebo doprava, případně dopředu-dozadu. Polohovat lze také opěradlo, jehož mechanická aretace zvolenou polohu drží.

Co se týče pohodlnosti sezení, nemohu mít absolutně žádné výtky. Ať už jsem pracoval v riflích, teplácích, pyžamu nebo boxerkách, čalouněný povrch kancelářské židle SPINE mne nikdy „nekousal“ a kůže se mi zbytečně nepotila. O velké spokojenosti svědčí také skutečnost, že jsem židli od prvního smontování a ladění již dále nenastavoval. Je zkrátka pohodlná – a to nejen na práci. Strávil jsem na ní spoustu hodin při objevování světa aktuální pecky Assassin’s Creed Valhalla. SPINE tedy doporučuji i hráčům.

Jednoduché ovládání

Kancelářská židle SPINE se ovládá naprosto jednoduše. Na pravé straně najdete ovládání pro regulaci výšky sezení a druhou páčku pro nastavení posuvu podsedáku. Na protější, levé straně, si pomocí třetí páčky zajistíte polohu opěradla zad podle potřeby. Že je pozice nastavena oznámí cvaknutí mechanismu.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Kancelářské židle SPINE v našem testu obstála na výbornou. Představuje pohodlné sezení při běžné celodenní práci, díky funkčním lamelám vás nebudou bolet záda. Oceňujeme pěkný design a možnost posuvu sedáku. Za takovou cenu se nákup vyplatí.

Celkové hodnocení
9
Klady
  • Hezké a decentní zpracování
  • Bytelná a stabilní konstrukce
  • Židle na práci i hraní her
  • Funkční výkyvné lamely
  • Perfektní poměr cena/kvalita
Zápory
  • Nosnost 130 kg

kancelarskezidle

Za zapůjčení židle SPINE děkujeme společnosti Kancelarskezidle.com.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář