Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze robotického čističe oken Hobot 298

28. 1. 2021 aktualizováno

robot na skla Hobot 298Vítěz testuTestado.cz

Náš test robotických čističů na okna vyhodnotil Hobot 298 jako jeden z nejpokročilejších modelů na trhu. Udělá radost i náročným zákazníkům. Jako alternativu lze nabídnout také Tesla RoboStar W550, který je vysoce účinný a přitom o něco levnější.

Hodnocení robotického čističe oken Hobot 298

9.1

Perfektní

Hobot 298 nad běžnými robotickými umývači oken vyniká přítomností automatického dávkování čistícího přípravku. Díky této funkci je při uklízení ještě více samostatný. Majitele bezrámových ploch potěší také velké množství spolehlivých senzorů a úplně každému udělá radost svým výborným zpracováním s dlouhou životností. Pořizovací cena je mírně vyšší, avšak odpovídá kvalitě přístroje.

Design a zpracování
9
Funkční výbava
10
Manipulace a ovládání
9
Kvalita čištění
8.5
Klady
 • Kvalitní provedení
 • Čtvercový tvar se dostane do všech rohů
 • Nádobka na vodu nebo přípravek
 • Úsporné dávkování čisticího prostředku
 • Vyměnitelná tryska rozprašovače
 • Kombinace vertikálního a horizontálního pohybu
 • Pro různé tloušťky skla a bezrámové plochy
 • Fyzická tlačítka i dálkový ovladač
 • Nastavení přes mobilní aplikaci
Zápory
 • Mírně vyšší cena
 • Tryska z nádržky směřuje jen na jednu stranu
 • Jen pro čisticí přípravek dané značky
 • Dražší mycí prostředek

Design a zpracování – 9/10

Robotický vysavač na okna Hobot 298 patří s rozměry 24 × 24 × 10 cm a váhou 1,28 kg mezi průměrně velké modely. Díky svému čtvercovému tvaru se dobře dostane i do rohů. Má bílou barvu s černými a modrými prvky. Celkový design je jednoduchý a na první pohled především funkční, jako tomu u většiny robotických čističů oken bývá.

V horní části spotřebiče najdete ovládací prvky a čtyřiceti mililitrovou nádobku na vodu nebo na čisticí prostředek. Tryska směřuje jen jedním směrem, ve kterém se přístroj pohybuje. V dolní části se nachází senzory a samozřejmě hadřík, kterým při svém pohybu Hobot 298 leští okna a jiné povrchy. Po celou dobu práce je samozřejmě nutné připojení k elektrické síti. Délka kabelu 5 m s možností rozšíření až na 9 m zajistí bezproblémové zapojení i v případě, že jsou okna více vzdálená od zásuvky. Bezpečnostní lanko pak měří standardních 5 metrů.

dolní strana Hobot 298

Funkční výbava – 10/10

Testovaný robotický čistič oken se při práci pohybuje vertikálně i horizontálně, což zvyšuje účinnost při odstraňování šmouh a špíny. Rychlost pohybu je 1 metr čtvereční za 2,4 minuty. Velikost minimální čištěné plochy činí 40 × 40 cm, a jako největší možné rozměry je uváděno 5 × 6 m. Hobot 298 se hodí pro různé svislé povrchy – například okna, výlohy obchodů, zrcadla, ale i sprchové kouty. Poradí si s různými tloušťkami skla a automaticky se jim přizpůsobí.

systém čištění Hobot 298

Hlavní rozdíl mezi Hobot 298 a ostatními robotickými umávači na okna je v automatickém dávkovači na vodu nebo na čisticí přípravek. Přístroj sám kropí plochu, po které se pohybuje. To zajistí rovnoměrnější navlhčení, než kdybyste jen namočili hadr a nasadili jej na robota. Navíc tím šetří spotřebu přípravku i vaši námahu.

O rozprašování z vestavěného zásobníku se stará ultrasonický systém s vyměnitelnou tryskou. Ten vytváří 15 mikrometrů hustou mlhu, která je svou konzistencí podobná lidskému dechu. Množství použité vody si Hobot 298 řídí automaticky dle potřeby.

dávkovač Hobot 298

Hodnocený robotický čistič oken značky Hobot se může dále pochlubit širokou výbavou senzorů. Laserové snímače v rozích se spolu s chytrým navigačním systémem starají o přesný pohyb a spolehlivé detekování hran i u bezrámových ploch. Hobot 298 je zároveň jištěný bezpečnostním lankem. V případě, že dojde k výpadku elektřiny, sám automaticky přepne na bateriový provoz. Vnitřní akumulátor Li-Ion má kapacitu 650 mAh.

Náš tip

Pokud pro vás není mokré mopování vyloženě důležité, doporučujeme srovnání a test robotických vysavačů.

Manipulace a ovládání – 9/10

Robot na mytí oken Hobot 298 má na sobě fyzická tlačítka pro základní spuštění. Abyste se k jeho nastavení nemuseli vždy zvedat, disponuje také dálkovým ovladačem, který je součástí balení. Třetí možností je obsluha přes mobilní aplikaci. Tu si lze zdarma stáhnout v Google Play i App Store na váš chytrý telefon. Ovládání tohoto vysavače není nijak náročné a poradí si s ním každý.

ovládání Hobot 298

Hobot 298 vás také potěší svou poměrně jednoduchou údržbou. Jediné, co musíte udělat, je zbavit utěrku nasbíraných nečistot a nasáknutého čistícího přípravku. Stačí ji sundat z robota a vyprat. Také nezapomínejte na odstranění zbytků mycího přípravku z nádržky. Do zařízení je vhodné používat jen destilovanou vodu nebo značkou doporučovaný prostředek na okna, jenž najdete v balení. Při dalším dokoupení je jeho cena bohužel o něco vyšší v porovnání s běžnými mycími prostředky. Spolu s Hobot 298 obdržíte i náhradní utěrky z mikrovlákna.

Kvalita čištění – 8,5/10

Hobot 298 sice patří mezi pokročilé modely, avšak i u něho najdeme v recenzích zákazníků nějaké ty nedostatky. Tím nejzásadnějším je právě účinnost mytí. Při nákupu je nutné myslet na to, že Hobot 298 je určený především na okna a jiné svislé plochy, které nejsou silně znečištěné. Se zažranou špínou může mít problémy. Pokud jej však budete používat v běžných podmínkách a především pravidelně, není se čeho obávat.

Pro zvýšení účinku a lepší výsledek lze robotický umývač oken spustit 2krát po sobě. Dobrým tipem dle zkušeností zákazníků je aplikovat mycí prostředek nejen do nádržky přístroje, ale také samostatně přímo na hadr nebo na plochu okenic. V takovém případě bývá odstranění i velmi odolných nečistot již úspěšné.

Technické parametry

Typ: Robotický čistič oken
Rychlost čištění: 1 m²/2,4 min
Min. velikost čištěného povrchu: 40 × 40 cm
Délka kabelu: 5 m
Délka bezpečnostního lana: 5 m
Rozměry: 24 × 24 × 10 cm
Hmotnost:  1,28 kg
Hlučnost: 64 dB
Ovládání přes telefon:

Nejoblíbenější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář