Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického čističe oken Hobot 368

28. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač oken Hobot 368

V aktuálním srovnání robotických čističů oken je Hobot 368 tím nejmenším a nejlehčím modelem. Potěšil nás nejen svou skladností, ale také skvělými funkcemi. Jedná se o zaoblenou, drobnější a levnější variantu námi také recenzovaného Hobot 298. Více se dočtete v podrobné recenzi níže.

Hodnocení robotického čističe oken Hobot 368

8.9

Skvělý

Robotický vysavač na okna Hobot 368 patří mezi jedny z nejlehčích výrobků na trhu. Oválný tvar je hezký, praktický, avšak nemusí se dostat do všech rohů. Tento robot má ve své výbavě celou řadu chytrých senzorů a vysoce praktický automatický dávkovač čistícího přípravku. Rovněž na něm oceňujeme perfektní přizpůsobivost jakémukoliv povrchu včetně těch mírně nerovných.

Design a zpracování
8
Funkční výbava
10
Manipulace a ovládání
9
Kvalita čištění
8.5
Klady
 • Nízká hmotnost a malé rozměry
 • Pro různé povrchy včetně mírně nerovných
 • Pro svislé i vodorovné plochy
 • Nádobka na vodu nebo přípravek
 • Úsporné dávkování čisticího prostředku
 • Dvojitý systém mytí
 • Fyzická tlačítka i dálkový ovladač
 • Nastavení přes mobilní aplikaci
Zápory
 • Oblý tvar nemusí dočistit všechny rohy
 • Lze použít jen čisticí přípravek dané značky
 • Mycí prostředek je dražší
 • Hůře myje silně znečištěné plochy

Design a zpracování – 8/10

Když porovnáte Hobot 368 s většinou konkurenčních robotických vysavačů na okna, ihned si všimnete jeho drobného provedení. Rozměry jsou 29,5 × 14,8 × 9,5 cm. Hmotnost 895 g ho řadí k nejlehčím modelům. Díky tomu se s ním opravdu snadno manipuluje. Oválný tvar je u zákazníků oblíbený, avšak je nutné počítat s tím, že s čištěním rohů oken si poradí kvůli oblým koncům hůře než čtvercoví kolegové. Jinými slovy, nejkrajnější cípy mohou zůstat neumyté.

spodní utěrky vysavače oken Hobot 368

Robotický čistič oken Hobot 368 je ve stříbrném provedení. Ve své horní části má základní ovládací prvky a po stranách se nacházejí trysky, kterými nanáší čistící přípravek na sklo. V dolní části najdete dvě utěrky z mikrovlákna a samozřejmě také senzory, jež se starají o přesný pohyb. Hobot 368 k práci potřebuje zapojení do elektřiny. Kabel měří 4 m s možností rozšíření ještě o metr navíc. Snadno dosáhne i do vzdálenější zásuvky. Další šňůrou je pak bezpečností lanko, které měří rovněž 5 metrů.

Funkční výbava – 10/10

Jednou z hlavních předností robotického umývače oken Hobot 368 je možnost použití pro celou řadu povrchů. Poradí si se svislými i vodorovnými plochami a zvládne vyčistit nejen sklo, ale také dlaždice a jiné materiály, které na sobě mají drobné nerovnosti. Bude ideální pro okna, zrcadla, sprchové kouty, skleněný nábytek i obložení domácnosti. Sklo by mělo mít tloušťku minimálně 3 mm, aby bylo použití spotřebiče bezpečné.

pohyb robotického vysavače oken Hobot 368

Robot na okna Hobot 368 umí provádět dvojité mytí. Rychlost čištění je 1 metr čtvereční za 4 minuty. Mírně pomalejší rychlost je způsobená specifickým pohybem se dvěma utěrkami, který má za úkol co nejspolehlivěji čistit i leštit. Hobot 368 lze použít na plochy o minimální velikosti 35× 35 cm a maximální 5 × 6 m.

Ve výbavě Hobotu najdete chytré senzory, které se starají o plánování pohybu i detekci hran. Nemusíte se tak bát použít testovaný model ani na bezrámových plochách. Velkou technickou vychytávkou je samostatné navlhčování podkladu, o které se postará chytrý dávkovač vody či mycího přípravku. Oboustranné trysky dle potřeby postřikují okna, abyste si s tím nemuseli dělat starosti sami. Přitom jsou ve srovnání s ručním nanášením výrazně úspornější.

dávkování vody Hobot 368

Robotický vysavač oken Hobot 368 dobře drží na skle i na jiných materiálech. Pro větší bezpečnost je součástí výbavy bezpečností lanko, které spotřebič jistí proti pádu. Stane-li se, že přestane na chvíli fungovat elektřina, přepne se tento robotický umývač na druhý pohon v podobě akumulátorové baterie. Ta sice nefunguje jako plnohodnotný zdroj energie na dlouhodobé použití, avšak pro bezpečné dokončení cyklu nebo vrácení se na své místo vystačí.

Manipulace a ovládání – 9/10

Jak již bylo řečeno, nízká hmotnost recenzovaného robotického čističe na okna Hobot je velkou výhodou při manipulaci. Spolu se snadnou obsluhou z něj dělá ideálního pomocníka na čištění oken pro seniory či osoby s omezením fyzického pohybu. K zapnutí slouží jedno fyzické tlačítko. Pro bližší nastavení se pak dá umývač Hobot 298 ovládat pomocí dálkového ovladače nebo přes aplikaci mobilního telefonu. Ta je samozřejmě ke stažení zdarma.

mobilní aplikace Hobot 368

Údržba daného typu není nijak náročná. Jediné, na co musíte myslet, je vymývání nádoby na čisticí prostředek a pravidelné praní utěrky. Ta se snadno nasazuje, její výměna nezabere moc času a lze ji připevnit oboustranně. Do zásobníku je vhodné používat pouze destilovanou vodu a přípravek této značky. Jeho cena je ve srovnání s běžnými prostředky na mytí oken sice vyšší, avšak s šetřením vám pomůže úsporné automatické dávkování.

Kromě samotného robota, bezpečnostního lanka a kabelu pro připojení do elektřiny najdete v balení také velkou zásobu utěrek z mikrovlákna: 12 kusů vám vydrží opravdu dlouho. Co se týká přípravku na mytí, zde se naopak brzkému dokupování nevyhnete.

Náš tip

Další alternativu představují automatické vysavače, které disponují vysokým výkonem a spoustou funkcí.

Kvalita čištění – 8,5/10

Jak již bylo zmíněno, robotický vysavač na okna Hobot 368 se díky svému tvaru nedostane spolehlivě do všech okrajů, což je jeho hlavním záporem. Jinak se může pochlubit dobrými výsledky, za které vděčí speciálnímu pohybu i automatickému nanášení přípravku. Pokud byste chtěli účinnost mytí zvýšit, můžete navíc před spuštěním na okenice rozprášit mycí prostředek.

Robotický vysavač oken Hobot 368 je stejně jako většina domácích čističů určený pro pravidelnou údržbu. V případě, že potřebujete odstranit nečistoty z roky nemytého skla, nemusí fungovat úplně stoprocentně. V běžných podmínkách se však s problémy nesetkáte. Díky přítomnosti dvou utěrek se během jednoho cyklu provádí mytí spolu s leštěním.

Technické parametry

Typ: Robotický čistič oken
Rychlost čištění: 1 m² / 4 min.
Min. velikost čištěného povrchu: 35 × 35 cm
Délka kabelu: 4,5 m
Délka bezpečnostního lana: 5 m
Rozměry: 29,5 × 14,8 × 9,5 cm
Hmotnost:  895 g
Hlučnost: 67 dB
Ovládání přes telefon:

Nejlepší robotické vysavače podle zkušeností uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář