Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem Evolveo RoboTrex H6

26. 1. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Evolveo RoboTrex H6 recenze

Robotický vysavač s mopem Evolveo RoboTrex H6 patří v našem testu robotických mopů mezi základní modely. Mnohdy vás však překvapí, co všechno s tak nízkou cenovkou zvládne. Jeho největší přednosti se dočtete v podrobné recenzi.

Hodnocení robotického vysavače s mopem Evolveo RoboTrex H6

7.5

Velmi dobrý

Pokud hledáte především levný robotický vysavač s mopem, bude Evolveo RoboTrex H6 dobrou volbou. Jedná se o lehké a skladné zařízení, jež vás potěší funkcemi, jako jsou chytré senzory nebo časovač i přítomností vysoce účinného HEPA filtru. V porovnání s dražšími modely u něj však nelze očekávat chytřejší navigaci nebo virtuální zóny. Zapomenout musíme také na ovládání smartphonem.

Design a zpracování
8
Hardwarová výbava a výdrž
7
Manipulace a ovládání
8.5
Kvalita vysávání a údržba
6.5
Klady
 • Nízká cena
 • Malá váha a výška
 • Nízká hlučnost
 • Vysavač i mop v jednom (kombinace)
 • Suché i mokré vytírání
 • Tři režimy úklidu
 • Účinný HEPA filtr – hodí se pro alergiky
 • Jednoduché ovládání a manipulace
 • Ovládání tlačítky i dálkovým ovladačem
Zápory
 • Nevhodný pro koberce s dlouhými vlákny
 • Menší nádržka na vodu i na smetí
 • Hůře překonává prahy a okraje koberců
 • Nepodporuje mobilní aplikaci

Design a zpracování – 8/10

Základní robotický vysavač a mop Evolveo RoboTrex H6 v bílé barvě s černou měří na délku standardních 33 cm. Určitě vás potěší nízkou hmotností méně než 2 kg. Výška pouhých 7 cm nijak nebrání vjezdu i pod nízký nábytek. Základní ovládací prvky se nacházejí v horní části, zatímco hlavní spouštěč najdete na boku spotřebiče.

Když se podíváte na spodní část, všimnete si dvou kartáčů pro nametání prachu, chybí ovšem hlavní dlouhý. Na jeho místě najdete jen nasávací otvor. Kvůli absenci hlavního kartáče i nižšímu výkonu se tento robotický vysavač hodí spíše pro tvrdé podlahy než pro koberce. Při mopování se na spodní stranu Evolveo RoboTrex H6 umisťuje vytírací hadr z mikrovlákna. Ten má širokou plochu a je možné jej používat na suché i mokré vytírání.

Evolveo RoboTrex H6 robotický vysavač

Nádržka na vodu 250 ml a sběrná nádoba s objemem 300 ml patří mezi podprůměrně velké. Proto se tento robotický vysavač od Evolveo hodí spíše pro menší prostory. Velkým plusem je přítomnost klasického i HEPA filtru, jež vychytá i ty nejjemnější částečky prachu. Za pochvalu stojí i nižší hlučnost 62 dB.

HEPA FILTR Evolveo RoboTrex

Výbava a výdrž – 7/10

Recenzovaný robotický vysavač s mopem Evolveo patří mezi levné spotřebiče, který podporuje mokré vytírání v kombinaci s vysáváním i samostatné luxování. Nabízí několik režimů úklidu – automatický, obvodový a kruhový. Zatímco při běžném provozu projede robotický vysavač celý dům, obvodový režim uklidí podél stěn a kruhový zase posbírá vysypané nečistoty na menším prostoru.

funkce Evolveo RoboTrex

Orientace v prostoru je řízená pomocí několika infračervených senzorů, které spolehlivě detekují nábytek a jiné překážky v bytě. Evolveo RoboTrex H6 se dokáže pohybovat i v členitějších prostorách. Nemusíte se ho bát nechat pracovat ani u schodiště. Netvoří si však celkové mapy, tudíž při vysávání a mopování jezdí více chaoticky než pokročilejší spotřebiče.

funkce a výbava robotického vysavače

Dobu provozu tohoto robotického vysavače si můžete díky časovači dopředu naplánovat. S pokročilými funkcemi se však u Evolveo RoboTrex H6 nesetkáte. Chybí mu například oddělovač oblastí nebo paměť úklidu – zařízení si sice samo dojede do stanice v případě docházející baterie, ale neumí následně pokračovat v rozdělané práci.

Baterie dodá energii až na 110 minut úklidu. Tento parametr patří mezi průměr a s ohledem na nízkou cenu Evolveo RoboTrex jej hodnotíme jako dobrý. Pro plné doplnění kapacity musí robot setrvat ve své stanici přibližně 3 hodiny. Po dobití se přeruší přívod energie, aby nedocházelo k jeho poškození.

Náš tip

Jestliže funkci mokrého úklidu nevyužijete, doporučujeme klasické automatické vysavače.

Manipulace a ovládání – 8,5/10

Robotický vysavač s mopem Evolveo RoboTrex H6 vás potěší snadnou manipulací i jednoduchým ovládáním. Na rozdíl od většiny konkurence neumožňuje nastavení přes mobilní aplikaci. Všechny akce provádíte přes fyzická tlačítka nebo dálkové ovládání. Přímo na přístroji lze spustit funkci spirálového či základního úklidu, případně poslat el. vysavač do nabíjecí stanice.

Při základním použití si vystačíte se spínači na spotřebiči. Všechna tlačítka jsou označena přehlednými symboly. Díky tomu zvládnou obsluhu bez potíží i vaši prarodiče. Pro mírně náročnější uživatele je zde pak praktický dálkový ovladač, jenž navíc nabízí rozšířené možnosti v podobě časovače nebo třeba regulace výkonu.ovládání Evolveo RoboTrex

Kvalita vysávání a údržba – 6,5/10

Hlavní věcí u každého robotického vysavače je kvalita vysávání a mopování. Evolveo RoboTrex H6 i v tomto ohledu patří mezi základní zařízení. Vzhledem k již zmíněné absenci chytřejší navigace je jeho pohyb poměrně chaotický. I když se to na první pohled nemusí zdát, uklidí celý prostor a nevynechá jediné místo. Vymete nepořádek kolem stěn a díky účinnému HEPA filtru, jenž zachytí nejdrobnější částečky prachu a roztoče, se hodí i pro alergiky.

Výkon vysávání není tak velký v porovnání s dražšími roboty. To model Evolveo RoboTrex H6 spolu s absencí většího kartáče předurčuje spíše pro tvrdé povrchy jako lina, dlaždice, parkety nebo plovoucí podlahy. Přesto si však dokáže poradit i s koberci s krátkými vlákny. U více hustých či chlupatých může mít již problém, a to nejen s vysáváním, ale také se samotným překonáním prahů. Evolveo si poradí s překážkami do výšky 1 cm. Standard většiny výrobků na trhu je alespoň 1,5 cm.

Robotický vysavač Evolveo RoboTrex H6 nejen luxuje, ale také vytírá. Jemný hadřík sice není tak účinný jako poctivé ruční drhnutí: při pravidelném používání bude dostačující pro úklid celé domácnosti.

Údržba robota Evolveo RoboTrex H6 je velmi snadná. Kromě vysypávání nádobky se smetím, dolévání vody do nádržky a praní hadříku vás nečeká žádná jiná pravidelná péče. Občasně se hodí otřít senzory nebo vyprášit filtr. K tomuto účelu najdete v balení malý štěteček.

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač s mopem
Výkon: 20 W
Doba provozu: Až 110 min.
Filtrace: Omyvatelný HEPA filtr
Výška: 7 cm
Hmotnost:  2 kg
Hlučnost: 62 dB
Objem nádob: Na prach 300 ml, na vodu 250 ml
Načasování úklidu:
Wi-Fi:  ×
Ovládání přes telefon: ×

Nejprodávanější robotické vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (62 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář