Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze robotického vysavače Vileda VR 102

6. 8. 2021 aktualizováno

robotický vysavač Vileda VR 102

V aktuálních testech robotických vysavačů patří Vileda VR 102 mezi nejlevnější modely. Pokud je vaší hlavní preferencí nízká cena a nepotřebujete speciální chytré funkce, bude tento účinný pojízdný vysavač tím pravým pro vás.

Hodnocení robotického vysavače Vileda VR 102

7.4

Velmi dobrý

Vileda VR 102 patří mezi nejlehčí a nejlevnější robotické vysavače na trhu. Rozhodně ho však není radno podceňovat ohledně účinnosti úklidu. Odstraňuje nečistoty stejně dobře, jako výrazně dražší spotřebiče. Ovšem na nadstandardních funkcích bylo šetřeno. Nenajdete zde žádné virtuální zábrany ani časovač. Namísto HEPA filtru byl použitý obyčejnější typ a nabíjecí stanici nahradil napájecí kabel. Detekce překážek však funguje spolehlivě. Ovládání sice není dálkové, zato vás potěší svou jednoduchostí. Vhodný model pro starší osoby nebo začátečníky.

Design a zpracování
8.5
Hardwarová výbava a výdrž
6.5
Manipulace a ovládání
6
Kvalita vysávání a údržba
8.5
Klady
 • Levný model
 • Malá výška a nízká váha
 • Velký sací otvor
 • Dostatečně velká nádoba na smetí
 • Dobrá bezdotyková detekce překážek
 • Snadná manipulace (vhodný pro seniory)
 • Jednoduché ovládání
 • Účinné vysávání
 • Tichý režim
 • Bezproblémové čištění a údržba
Zápory
 • Nemá HEPA filtr
 • Bez nabíjecí stanice
 • Delší doba nabíjení
 • Nelze ovládat dálkově
 • Občas má trošku chaotický pohyb
 • Chybí i základní funkce jako časovač

Design a zpracování – 8,5/10

Robotický vysavač Vileda VR 102 patří mezi základní modely. Má kulatý tvar s výškou 8 cm, tudíž vysaje bez obtíží i pod nižším nábytkem. Rozměry jsou celkově drobnější, což je znát i na příjemně nízké hmotnosti pouhých 1,9 kg. Na výběr máte mezi černobílou a černou variantou. Nádoba na smetí má více než dostatečný objem 0,5 litru, což je u malého a levného robotického vysavače překvapivým plusem.

sací otvor robotického vysavače

V horní části robota Vileda VR 102 se nacházejí tlačítka pro ovládání. Hned vedle nich je umístěné jednoduché držátko pro lepší přenášení. Samozřejmě nechybí nárazník, jenž chrání váš nábytek i samotný el. vysavač. Uvnitř přístroje najdete filtr, avšak nejedná se o typ HEPA, který patří mezi nejúčinnější a bývá standardní výbavou dražších modelů.

Určitě vás bude zajímat především spodek robota. Zde jsou dva boční kartáče, jež vymetají nečistoty z hůře dostupných zákoutí. Namísto hlavního rotačního kartáče má Vileda VR 102 jen sací otvor. Ten je větší než u konkurenčních robotických vysavačů a spolehlivě pohltí všechno smetí.spodní část robota

Výbava a výdrž – 6,5/10

U recenzovaného robotického vysavače Vileda VR 102 neočekávejte žádnou moderní výbavu – nemá časovač, virtuální zábrany ani jiné vychytávky. V rámci kvality vysávání patří mezi dobrá zařízení, ale na chytrých funkcích bylo šetřeno.

Vileda VR 102 má tři režimy pohybu – auto, spirála nebo cik-cak. Také disponuje dvěma úrovněmi výkonu. Výkonnější sání se hodí pro poctivější úklid, zatímco nižší vás překvapí příjemnou tichostí a využijete jej například při sledování televize nebo v jiných situacích, kde nechcete být rušeni.

Rozpoznávání překážek funguje bezdotykově. Pro všechny případy samozřejmě nechybí nárazník. Spolehnout se rovněž můžete na senzor pro snímání schodiště a dalších nebezpečných úseků, kde hrozí pád. Pohyb přístroje celkově není příliš chytrý a nesnímá prostor místnosti. Robotický vysavač Vileda VR 102 zkrátka jede, dokud nenarazí na překážku, a uklízí, než mu dojde baterie.

robotický vysavač - detekce schodů

O pohon se stará Li-Ion baterie s kapacitou 2200 mAh. Výrobce uvádí, že vydrží pracovat 90 minut, což není příliš. Dle recenzí uživatelů, kteří si Vileda VR 102 zakoupili, se však můžete dostat až na 2 hodiny. Nabíjení pak trvá 6 hodin. To je opravdu nadprůměrná doba a v případě, že vám kapacita baterie nevystačí na úklid celého domu, může představovat komplikaci. Proto není tento typ příliš vhodný pro velké prostory.

Před pořízením robotického vysavače Vileda VR 102 byste určitě měli vědět, že není vybavený vlastní nabíjecí stanicí. Doplnění baterie probíhá z elektrické zásuvky přes kabel, ke kterému ho musíte ručně připojit po každém úklidu.

nabíjení Vileda VR 102

Manipulace a ovládání – 6/10

S robotickým vysavačem Vileda VR 102 se díky jeho kompaktním rozměrům a vrchnímu držátku snadno manipuluje. To je ostatně dobře, protože bez nabíjecí stanice se nevyhnete pravidelnému přenášení.

Ovládání je řešené pouze tlačítky v horní části spotřebiče. Robotický vysavač Vileda VR 102 nemá dálkový ovladač a nelze ho nastavovat ani přes mobilní aplikaci. Nízká pořizovací cena byla vykoupená tím, že pro spuštění nebo jakoukoli jinou akci a změnu během musíte za přístrojem dojít a manuálně jej přepnout. Samozřejmě zde nenajdete ani Wi-Fi, Bluetooth či jiné bezdrátové připojení.

ovládání pomocí tlačítek

Ačkoli není ovládání dálkové, za pochvalu stojí alespoň jeho jednoduchost. Vše nastavíte jen třemi tlačítky, která jsou popsaná pomocí symbolů. Díky přehlednosti bude robotický vysavač od Viledy skvělý i pro seniory a každého, kdo se příliš nekamarádí s moderními technologiemi. Starší osoby pak ocení i fakt, že se jedná o jeden z nejlehčích přístrojů na trhu.

Kvalita vysávání a údržba – 8,5/10

Robotický vysavač Vileda VR 102 v sobě nemá funkci mopu. Dokáže pouze luxovat. S ohledem na nízkou cenu vás určitě překvapí kvalita úklidu. V tomto ohledu může Vileda směle konkurovat i výrazně dražším modelům. Nabízí třífázový úklid – sbírá, zametá a vysává. Hodí se pro všechny typy tvrdých podlah, jako jsou dlaždice, parkety i linoleum. Dokonce si poradí i s koberci s běžně dlouhými vlákny.

Ačkoliv může tento robot působit mírně chaoticky, nevynechá žádné místo a vyluxuje celou svěřenou plochu. Bez obtíží překoná okraje koberců i prahy do výšky 1,5 cm. Dokáže samostatně uklidit celý byt nebo bude skvělým pomocníkem pro váš kabelový vysavač.

robotický vysavač - překonání prahu

Díky nahrazení hlavního kartáče širokým sacím otvorem vás nečeká žádné složité vymotávání vlasů či zvířecích chlupů. Postranní kartáčky stačí po práci jen oprášit. Robotický vysavač Vileda VR 102 nemá detekci plného zásobníku, tudíž ho budete nejspíše vysypávat pokaždé po dokončení úklidu. Pravidelnou rutinou, na kterou byste rozhodně neměli zapomínat, je umísťování do nabíječky.

vysypání nádobky na smetí Vileda VR 102

Technické parametry

Typ: Robotický vysavač bez mopu
Třífázový úklid: Sbírá, zametá a vysává
Výdrž: Až 90 min.
Filtrace: Běžný prachový filtr
Výška: 8 cm
Hmotnost:  1,9 kg
Hlučnost: 65 dB
Objem odpadní nádoby: 500 ml
Načasování úklidu: ×
Wi-Fi:  ×
Ovládání přes telefon: ×

Nejprodávanější robotické vysavače roku

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (61 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář