Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Péče o tělo

Test: Drahý vs. levný elektrický zubní kartáček. Jakou roli hraje cena?

13. 1. 2021 aktualizováno

test TrueLife SonicBrush CompactNáš tipTestado.cz

Do naší redakční koupelny se dostaly 4 elektrické zubní kartáčky různých cenových kategorií, které jsme mezi sebou porovnali. Během čištění chrupu a dásní jsme zjistili, že i levný kartáček dokáže těm dražším konkurovat. Ačkoli se stal vítězem testů kartáček Philips, odznak TIP redakce získal podstatně levnější TrueLife SonicBrush Compact.

Recenze Philips Sonicare 3 Series Whitening HX6632/22

Recenze Philips Sonicare 3 Series Whitening HX6632/22

Klady
 • 3 režimy intenzity kmitání
 • Příjemné a kvalitní čištění zubů
 • Výdrž baterie 21 dní
 • Dobře tvarované štětiny na hlavici
 • 2 hlavice v balení
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

Na prvním místě se objevil Sonicare 3 od dlouholetého výrobce sonických kartáčku značky Philips. Tento model seženete aktuálně v obchodě za 1 999 Kč. V balení naleznete nabíjecí rukojeť, 2 náhradní hlavice a nabíjecí stojánek se zástrčkou do zásuvky. Tento elektrický kartáček nám v ruce seděl nejlépe. Rukojeť je dostatečně velká a dobře tvarovaná. Příjemné je i pogumované zapínací tlačítko. Je vidět, že Philips si dal na designu záležet.

Elektrický kartáček rozkmitá hlavici až na 62000 kmitů za minut. Toto enormní číslo se dá regulovat 3 režimy intenzity kmitání. I při nejsilnějším režimu je čištění zubů příjemné. Různé stupně intenzity ocení obzvlášť lidé s citlivými dásněmi. Na nejjemnější režim je k nim kartáček šetrný. Po vyčištění zůstanou zuby bez plaku opravdu dlouho. Štětiny na jedné z hlavic jsou velmi dobře tvarované a na horní straně jsou do špičky. Díky tomu se dostanete i na zadní stoličky a máte všechny zuby pořádně vyčištěné ze všech stran. Ta druhá je „huňatější“ a méně špičatá pro citlivější dásně.

Na jedno nabití el. kartáček vydrží až 21 dní, a dokonce má indikátor stavu baterie. Takže pokud bude kapacita slábnout – vše se včas dozvíte. Nabíjecí stojánek je decentní a nezabere moc místa. Ovládání je velmi jednoduché. Pro zapnutí nebo změnu intenzity kmitání stačí zmáčknout zapínací tlačítko. Jakou sílu jste zvolili uvidíte díky diodám na kartáčku. Za nás je to nejlepší z testovaných elektrických modelů.

Recenze Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000 White

Recenze elektrického kartáčku na zuby Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000 White

Klady
 • 2 režimy čištění
 • Skvěle tvarované štětiny na hlavici
 • Pogumovaná hlavice
 • Příjemné a kvalitní čištění zubů
Zápory
 • Slabší výdrž baterie
 • Jen 1 hlavice v balení

Značka Oral-B ve spolupráci s Braunem vytvořily designově nejhezčí z námi testovaných zubních kartáčků. Zvolená běloba je opravdu zajímavou barvou. Do balení dali jednu náhradní hlavici, a pak samozřejmě nechybí nabíjecí rukojeť a nabíjecí stojánek s kabelem do zásuvky. Koupit se aktuálně dá za 1 799 Kč. V ruce se drží dobře, i když pro chlapskou ruku by mohl být o trochu tlustší.

Kmitočet u tohoto elektrického kartáčku je až 78000 kmitů za minutu. Můžete si vybrat mezi dvěma režimy. Těmi jsou běžný a bělící. Popravdě jsem mezi nimi nespatřil moc velký rozdíl. Každopádně čištění kartáčkem je při obou z nich příjemné a zuby vám vyčistí pořádně. Plak se pak na nich několik hodin usazovat nebude. Z námi testovaných modelů má zubní kartáček Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000 nejlépe tvarované štětiny na hlavici. Jsou do špičky uprostřed i na vrchu hlavice. Díky tomu kartáček kvalitně čistí i zadní stoličky a dostane se částečně i mezi zuby. Ještě musím pochválit pogumování strany hlavice, na které nejsou štětiny. Při čištění je to příjemnější.

Ovládá se tradičně jedním tlačítkem, kterým kartáček zapínáte a přepínáte režimy. Ty rozpoznáte podle rozsvícené diody na těle kartáčku. Na jedno nabití vydrží 14 dní, což je o dost méně než jeho konkurenti. Nicméně na čištění zubů, ke kterému je uzpůsoben, se hodí výborně.

Recenze TrueLife SonicBrush Compact

test TrueLife SonicBrush CompactNáš tipTestado.cz

Klady
 • Nejlepší poměr cena/výkon celého testu
 • Příjemné a kvalitní čištění zubů
 • 4 režimy čištění
 • Velká výdrž baterie
Zápory
 • Štětin by mohlo být na hlavici více
 • Chybí adaptér do zásuvky (pouze USB)
 • Režim na bělení zubů není úplně příjemný

Sonický kartáček od TrueLife seženete za nejnižší cenu z námi testovaných modelů. Ta činí aktuálně kolem 990 Kč. Po vybalení z krabice naleznete 2 náhradní hlavice, nabíjecí rukojeť a nabíjecí stanici s připojením na USB. Zubní kartáček tedy můžete nabíjet klidně i přes počítač. Velikost rukojeti je tak akorát a dobře se drží v ruce. Díky kovovým prvkům kolem zapínacího tlačítka a vršku rukojeti vypadá elegantně.

Co se týče režimů čištění, elektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Compact je nejvybavenější ze všech námi testovaných modelů. Jsou celkem 4. První na klasické čištění zubů jsem používal nejčastěji. Druhý režim je pro lidi se senzitivními dásněmi a je podobně jemný a příjemný jako třetí režim, kterým je masáž. Poslední čtvrtý režim je na bělení zubů. Ten už je o něco drsnější a dlouho si s ním zuby čistit asi nevydržíte. To je ale subjektivní názor, váš může být třeba jiný…

S čištěním zubů jsem byl v běžném režimu spokojen. V těch senzitivních je potřeba zuby čistit o něco déle, aby byly bez plaku. Kmitočet kartáčku 35000 kmitů za minutu je naprosto dostačující. Tvar štětin na hlavici byl dobrý a pohodlně jsem se dostal i na zadní stoličky. Jen by štětin mohlo být o něco víc. Ze všech modelů na hlavici zabírají nejmenší plochu, takže musíte vícekrát projet zuby tam a zpět.

Ovládání se ani zde neliší, na vše vám stačí jedno tlačítko – druh režimu poznáte podle rozsvícené diody. Na jedno nabití kartáček vydrží 30 dnů, což je nejlepší hodnota ze všech námi testovaných modelů. Když poměřím cenu a výkon, musím uznat, že je TrueLife SonicBrush Compact elektrický zubní kartáček, o kterém se vyplatí pouvažovat.

Recenze Panasonic EW-DM81

Recenze kartáčku na zuby elektrického Panasonic EW-DM81

Klady
 • 2 hlavice v balení
 • 2 režimy čištění zubů
Zápory
 • Na normální režim není čištění příjemné
 • Nedrží se moc dobře v ruce
 • Štětinami hlavice se těžko dostanete na zadní stoličky

Na posledním místě v našem testu 4 elektrických zubních kartáčků skončil Panasonic EW-DM81. Tento sonický kartáček pro dospělé můžete aktuálně pořídit za částku kolem 1 200 Kč. V balení naleznete nabíjecí rukojeť, 2 náhradní hlavice a nabíjecí stanici, kterou lze připojit rovnou do zásuvky. Po designové stránce nás kartáček nejprve zaujal tím, že je oproti konkurenci o dost tenčí. Ale po vyzkoušení jsme pochopili, že to není žádné plus. V chlapské ruce se totiž nedrží moc pohodlně.

Hlavice el. kartáčku Panasonic se rozkmitá až na 31000 kmitů za minutu. Štětiny žádné z hlavic nejsou na koncích tak vystouplé a tvarované do špičky jako u konkurence, což působilo problém. Dostat se na poslední stoličky a pořádně je vyčistit není úplně snadné.

Kartáček disponuje dvěma režimy. První je režim Normal. Ten mně osobně vůbec neseděl. Kartáček se hodně rozkmitá a krom nepříjemného zvuku je nepříjemné i čištění zubů s ním, respektive se to nedá dlouho vydržet. Na režim Soft je čištění o poznání příjemnější, tudíž si vydržíte čistit zuby i několik minut. Bohužel tento měkčí režim nečistí tak dobře a zuby mohou zůstat drsnější. Plak až tak dobře ze zubů neodstraní.

Recenzovaný elektrický kartáček se ovládá snadno, k přepínání režimů slouží jediné tlačítko. Jaký režim jste zvolili a zda se kartáček nabíjí poznáte díky světelným diodám. Dobu nabíjení výrobce bohužel neuvádí, my bychom ji po našem testování odhadli na zhruba 14 dní. Tento kartáček mne celkově příliš neohromil.

Testado radí

Pokud vás žádný z testovaných modelů nezaujal, doporučujeme žebříček elektrických zubních kartáčků.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Autor článku

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář