Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší knihy a kurzy o investování

16. 10. 2023 aktualizováno

Investování je téma, o kterém toho bylo napsáno mnoho. Tento obor si za posledních několik roků prošel velkou změnou. Investování je například dostupné i začátečníkům a z pohodlí domova. Není nutné nikam běhat; stačí si vybrat brokera. Ovšem přístupnost není jediným klíčovým faktorem; vzdělání hraje také klíčovou roli. S fluktuacemi ve světových ekonomikách a nestabilitou na trzích je klíčové se neustále zdokonalovat. K tomu mohou přispět kvalitní zdroje, jako jsou knihy a kurzy o investování. Právě v tomto článku se podíváme na ty opravdu kvalitní, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé investory.

Knihy o investování

Existuje nespočet knih o investování, které nabízejí rady a doporučení, jak dosáhnout úspěchu na finančních trzích. My se budeme soustředit na ty nejlepší.

Inteligentní investor – Benjamina Grahama

Kniha inteligentní investor

Inteligentní investor od Benjamina Grahama je kniha, která vás provede světem investic a ukáže vám, jak bezpečně a chytře investovat. Graham zdůrazňuje, že je důležité rozumět rozdílu mezi investováním a spekulací. Hlavní myšlenkou této knihy o investování je, že byste měli vybírat akcie, které jsou podhodnocené, a vytvářet si tak bezpečnostní rezervu, abyste minimalizovali riziko a zvýšili svůj potenciální zisk.

Kniha varuje před emocionálními reakcemi při investování. Její autor zdůrazňuje, že byste neměli být ovlivňováni krátkodobými trendy na trhu, ale měli byste se dívat na investice jako na podíly ve firmách.

Tuto knihu by neměl žádný začínající investor minout.

Bohatý táta, chudý táta – Robert T. Kiyosaki

Bohatý táta chudý táta - knihy a kurzy o investování

Bohatý táta, chudý táta je vynikající kniha o penězích a investicích. Kiyosaki v ní sdílí příběh ze svého života a ukazuje na dva přístupy k financím pomocí postav svého biologického otce (chudý táta) a otce svého nejlepšího přítele (bohatý táta).

Kniha zdůrazňuje především fakt, že většina lidí není o světě peněz dostatečně vzdělaná, a proto má problémy s financemi / investicemi. Kiyosaki vysvětluje rozdíl mezi aktivy (co přináší peníze) a pasivy (které peníze berou). Důraz klade na investice do aktiv, která vytvářejí příjem, a podporuje myšlenku pasivního příjmu, který nepotřebuje závratné úsilí.

Klíčovým poselstvím knihy je, že pro finanční nezávislost je důležité mít příjem, který není závislý na práci. Tato kniha je dobře napsané, snadno se čte a poskytuje nový pohled na to, jak lépe spravovat své peníze a dosáhnout finančních cílů. Je to skvělý průvodce pro začátečníky v oblasti financí. Přečtení nicméně doporučujeme všem.

Naučte se investovat – Daniel Gladiš

Naučte se investovat

Kniha Naučte se investovat od autora Daniela Gladiše je považována za přístupného průvodce pro začínající investory, který se zaměřuje na základní principy úspěšného investování. Gladiš na 155 stránkách zdůrazňuje důležitost vzdělávání a porozumění investičním nástrojům, díky čemuž investoři mohou lépe chránit svůj kapitál a dosáhnout dlouhodobého růstu. Autor této knihy o investování vyzdvihuje různé formy investic, také vysvětluje, jak fungují akcie, dluhopisy, nemovitosti a další tržní nástroje.

Kniha se také věnuje strategiím diverzifikace portfolia a minimalizaci rizik. Podle Gladiše by měl mít investor jasný finanční plán a být obeznámen s tím, jaký typ investora je – zda se spíše řadí k rizikovým nebo konzervativním investorům. Tato kniha nabízí užitečné rady pro úspěšné investování na finančních trzích. Je pomyslným pevným základem pro úspěšná své investiční rozhodnutí.

Nejbohatší muž v Babylóně – George Samuel Clason

Nebohatší muž v babyloně - knihy a kurzy o investování

Nejbohatší muž v Babylóně od amerického autora George Samuela Clasona, poprvé publikovaná v roce 1926 a později opakovaně vydávaná, se stala ceněným průvodcem finanční moudrosti. Formou poutavých příběhů z dávného Babylónu se dozvídáme praktické rady, jak efektivně nakládat s penězi, udržet si finanční stabilitu a rozumně investovat.

Tato unikátní kniha, kterou podpořily známé pojišťovny a banky, není pouze sbírkou pokynů, ale také kvalitním průvodcem světem finančních rozhodnutí a řešení dluhových situací. Nejbohatší muž v Babylóně je vynikající kniha pro začátečníky i zkušené.

Průvodce pro pasivní investování – Jakub Dvořák

Průvodce pro pasivní investování

Publikace Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka představuje jedinečný průvodce investicemi, který si zaslouží vaši pozornost. Bez ohledu na váš vstupní bod do světa investic vám tato kniha poskytne cenné informace. Zaměřuje se jednak na začátečníky, ale ani zkušení a zdatní investoři nezůstanou bez přínosu.

Co všechno v této knize objevíte? Představuje konkrétní strategie pro pasivní investice s cílem dosáhnout dlouhodobého zhodnocení financí. Kromě toho se dozvíte, jak investovat do ETF fondů, jak efektivně spravovat svá investiční portfolia a kde hledat kvalitní investiční produkty.

Každá kapitola se detailně věnuje jedné klíčové části pasivního investování. Po přečtení této knihy o investování byste měli získat dostatečné znalosti k tomu, abyste mohli začít vlastní investiční kariéru bez zbytečných překážek.

Kurzy o investování

V dnešní době jsou kurzy o investování stále žádanější, protože nabízejí neocenitelnou příležitost získat hlubší povědomí o dynamickém světě finančních trhů. My doporučujeme se podívat na tvorbu akciového portfolia od XTB. Co se zde dozvíte?

XTB na svých stránkách nabízí kvalitní online webináře. Ty nabízí komplexní pohled na akciové investování a jsou určeny jak začátečníkům, tak i zkušenějším investorům.

Akciové portfolio Tomáše Vranky

Jedná se o videosérii analytika XTB, který ve videích spravuje modelové akciové portfolia a pravidelně ukazuje co se ve světě děje a jak s takovým portfoliem pracovat. Velmi zajímavé a aktuální informace.

Povídání o trzích

Pravidelné diskuse několika odborníků z XTB a dalších hostů o zajímavých tématech napříč finančními trhy. Zvláště zaměřené právě na akciové investice a myšlenky.

Ranní komentáře Jaroslava Brychty

Mít přehled o trzích je s tímhle videem jednoduché. Každý den můžete zjistit co se na trzích dělo důležitého.

Historicky má XTB i několik starších kurzů o investování, ve kterých se dozvíte základy, ale nemají aktuální informace a je to opravdu o základu.

Informace důležité pro nákup akcií

Na úvodním webináři budou prezentovány klíčové informace, které by měl znát každý, kdo má zájem o akciový trh.

Akcie v xStation a dva pohledy na jejich výběr

Tento webinář se zaměřuje na všechny klíčové funkce platformy xStation, které mohou být využity při obchodování s akciemi.

Dva rozdílné přístupy ke složení jednoho portfolia

Účastníci se naučí strategie pro sestavení akciového portfolia, včetně metod pro vytváření portfolia z hodnotových nebo růstových akcií.

Bezpečnost na prvním místě, aneb jak investovat s rozumem

Tento webinář se zaměřuje na klíčová témata, jako je riziko, diverzifikace a zajištění portfolia poskytující důležité informace pro bezpečné investování.

Pokročilé metody analýzy a výběru akcií

Účastníci se ponoří do pokročilých metod analýzy a výběru akcií, což je klíčová část investičního procesu.

Psychologie akcií, nejčastější chyby a kdy se akcií zbavit

Webinář poskytne vhled do psychologie investování, zaměří se na časté chyby a poradí, kdy je nejlepší zbavit se akcií.

*Webináře jsou k dispozici klientům XTB s obchodním účtem v Profilu investora.

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.0 (2 hlasy)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář