Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB

překápavací kávovar Lauben recenze

Také si nedovedete představit den bez šálku dobré kávy? Pokud uvažujete nad koupí kávovaru, rozhodování vám může usnadnit naše nová recenze. Tentokrát jsme se podívali na překapávací kávovar Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB. Jak si při testování vedl, se dočtete na následujících řádcích.

Hodnocení Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB

8.3

Skvělý

Malý, ale šikovný. To je překapávač Lauben Grind&Drip Coffee Maker. Tento skladný překapávač s mlýnkem vám snadno připraví lahodnou kávu s plnou chutí i vůní, zatímco vy ležíte v posteli. Díky funkci automatické přípravy si můžete nastavit čas, kdy má kávovar začít s přípravou kávy. Vyhřívaná plotýnka navíc udrží konvici s kávou teplou, a to až po dobu 30 minut. Obsluha přístroje je nesmírně snadná, stejně jako údržba. Další výhodou je integrovaný mlýnek a vestavěný nerezový filtr.

Konstrukce a design
9
Funkce a ovládání
8.5
Údržba
7
Zkušenosti s používáním
8.5
Výška:23 cm
Šířka:18 cm
Hloubka:21 cm
Nádržka na vodu:500 ml
Klady
  • Skladné rozměry
  • Integrovaný mlýnek
  • Vestavěný filtr
  • Automatická příprava s časovačem
  • Dvě úrovně mletí
  • Udržování teploty
Zápory
  • Obnažené nože mlýnku

Obsah balení

Velikost krabice, v níž kávovar dorazil, mě poněkud překvapila. V porovnání s rozměrnými automatickými modely vypadá překapávací kávovar Lauben jako drobeček. Krabice je poměrně malá také proto, že v balení kromě překapávače nic dalšího nenajdete. Pokud tedy nepočítám návod k obsluze a plastovou odměrku na kávu. Chudá výbava však nemusí být nutně na škodu. Obsluha kávovaru je totiž tak jednoduchá, že nic dalšího vlastně není třeba.

kávovar Lauben Grind&Drip recenze

Kromě přístroje na přípravu kávy v balení najdete i skleněnou konvici na kávu. Ta disponuje odklápěcím víčkem s otvorem, kterým dovnitř kape káva. Konvička je příjemně lehká a pro usnadnění přípravy kávy je opatřena šikovnou ryskou. Stupnice od 2 do 4 značí počet šálků, přičemž na jeden šálek připadá 125 ml kávy. Konvička má vypuklé dno, které perfektně zapadne do ohřívací plotýnky, jež slouží pro udržování teploty.

Konstrukce a design

Po designové stránce kávovar Lauben rozhodně neurazí. Černá barva je neutrální, takže zapadne do každého interiéru, navíc působí vskutku stylovým dojmem. Na lesklém povrchu sice zůstávají otisky prstů, avšak kávovar stačí otřít vlhkým hadříkem a je zase jako nový. Kromě povedeného designu mě velice příjemně potěšily kompaktní rozměry přístroje. Překapávač je vysoký pouhých 23 cm, na šířku má 18 cm a hluboký je zhruba 21 cm. Na rozdíl od neforemných automatických modelů se tento drobek bez problému vejde i na malou kuchyňskou linku. Vedle malých rozměrů kávovar Lauben potěší i nízkou hmotností.

Lauben Grind&Drip test a hodnocení

Porovnání s automatickým kávovarem

Překapávací kávovar Lauben disponuje integrovanou nádržkou na vodu, jež je opatřena praktickou ryskou. Vzhledem k tomu, že kávovar pracuje, dokud je voda v nádržce, ryska na nádržce rozhodně přijde vhod. Na přední straně přístroje se nachází otvor pro konvici, pod níž najdete plotýnku, která zahřívá konvici s vodou. Kávovar se totiž pyšní funkcí udržování teploty, a to po dobu až 30 minut. Ovládací panel je příhodně umístěn na čele přístroje a nechybí ani malý, ale přehledný displej pro snadné ovládání.

Na vrchní straně kávovaru se nachází zásobník na kávu s vestavěným mlýnkem. Integrovaný mlýnek je bezesporu jednou z největších výhod tohoto modelu, neboť vám umožní přípravu nápoje jak z mleté kávy, tak z kávových zrn. Ekologickým i ekonomickým plusem je pak rozhodně také omyvatelný nerezový filtr, který je součástí víka. Díky vestavěnému filtru tak nemusíte hlídat, zda doma máte dostatečnou zásobu jednorázových filtrů.

Funkce a ovládání

Přes své malé rozměry toho kávovar Lauben Grind&Drip nabízí poměrně hodně. Voňavou překapávanou kávu vám připraví jak z předemleté kávy, tak z celých kávových zrn. Dokonce si můžete vybrat ze dvou úrovní mletí, a připravit si tak kávu přesně podle vašich představ. Díky vestavěnému mlýnku na kávu si nemusíte kupovat další spotřebič a příprava kafíčka z čerstvě namleté kávy je také mnohem jednodušší.

Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB recenze

Kávovar vám kávičku nejen připraví, ale také ji udržuje teplou. Výhřevná plotýnka je vybavena čidlem, které periodicky snímá teplotu, a v případě potřeby automaticky zapne funkci vyhřívání. Namísto neekonomického nepřetržitého zahřívání spíná plotýnka jen tehdy, kdy je to opravdu třeba. Díky funkci udržování teploty si můžete vychutnat dva šálky teplé kávy za sebou, anebo si připravit kávu předem.

Lauben Grind&Drip Coffee Maker hodnocení

Kromě integrovaného mlýnku mě asi nejvíce potěšil časovač, který umožňuje automatickou přípravu kávy na vámi vybraný čas. Pomocí ovládacího panelu si jednoduše nastavíte čas, kdy má kávovar začít s přípravou, a o nic dalšího se nestaráte. To přijde vhod nejen ráno, ale čerstvá káva na vás může čekat i po příchodu z práce. Navíc díky udržování teploty nebudete pít kafe studené, ani když se zaseknete v zácpě.

recenze kávovar Lauben Grind&Drip

Ovládací panel v přední části přístroje čítá celkem 6 tlačítek s modrým podsvícením. Tlačítka jsou opatřena srozumitelnými ikonami, a ovládání je tak opravdu snadné. Pochválit musím taktéž malý, ale přehledný displej, jenž obsluhu kávovaru usnadňuje ještě více. Hodiny na displeji jsou sice malý detail, ale pochvalu si rozhodně zaslouží. Pokud s kávovary na překapávanou kávu nemáte dosud zkušenosti, přiložený manuál vám vše vysvětlí. Jednotlivé úkony jsou srozumitelně popsány, avšak musím přiznat, že návodné video dostupné přes QR kód by potěšilo víc.

Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB hodnocení

Údržba překapávače

U většiny kávovarů je kamenem úrazu údržba. Komplikované mytí a čištění přístroje dokáže radost z dobré kávy poněkud zkazit. V případě překapávače Lauben Grind&Drip však údržba až tak složitá není, na rozdíl od automatických kávovarů je však nutná po každém použití. Po vychladnutí přístroje odklopíte víko a vyjmete zásobník na kávu i mlýnek. Rozemletá káva tak trochu zákeřně drží na stěnách nádoby a drží se i na filtračním sítku. Pokud nechcete, aby většina lógru skončila ve dřezu, budete muset sítko i nádobu očistit papírovým ubrouskem. Pak již stačí sítko i nádobu opláchnout pod tekoucí vodou. Víčko, na němž se nachází filtr, však pod vodu nedávejte. Ten je třeba opatrně otřít vlhkým hadříkem či houbičkou.

Před dalším použitím musí být všechny komponenty dokonale suché. Víko i sítko osušíte utěrkou velice snadno. Poněkud komplikovanější je to se zásobníkem na kávu, v němž se nachází vestavěný mlýnek. Nože mlýnku jsou velice ostré, proto musíte být při čištění opravdu opatrní. Pokud chcete uvařit větší množství kávy najednou, například během rodinné oslavy, příprava se vám s ohledem na trochu složitější údržbu poněkud protáhne.

Náš tip

Lauben Grind&Drip Coffee Maker vás nezaujal? Prohlédněte si další překapávače na kávu, které jsme pro vás porovnávali.

Zkušenosti s používáním Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB

Kávovar na překapávanou kávu Lauben se rozhodně vyplatí. Překapávaná káva mívá bohatší a komplexnější chuť i aroma. Káva z kávovaru Lauben je opravdu výraznější, avšak na rozdíl od automatických modelů nedokáže tento překapávač vykouzlit jemnou pěnu.

Před prvním použitím je třeba kávovar dvakrát propláchnout takzvaně na prázdno a všechny komponenty důkladně omýt a osušit. Na první šálek kávy si tak chvilku počkáte. Poté je však obsluha překapávače Lauben opravdu snadná a příprava kávy je také poměrně rychlá. Dva šálky, což je 250 ml kávy, z již namleté kávy připravíte za necelých 6 minut. Pokud zvolíte přípravu z celých kávových zrn, doba přípravy se prodlouží zhruba o půl minuty. V porovnání s automatickými modely je tedy příprava kávy časově náročnější, avšak překapávač vám umožní uvařit takřka půl litru kávy naráz, což automatické kávovary povětšinou neumožňují.

zkušenosti Lauben Grind&Drip Coffee Make

Při testování jsem si pochvalovala nejen chuť a vůni kávy, ale potěšily mě i skladné rozměry kávovaru. Zejména majitelé menších kuchyní jistě ocení, že vám tento překapávač nezabere na kuchyňské lince téměř žádné místo. Jako majitelku automatického modelu mě poněkud vyděsila nutnost čistit kávovar po každém použití. Avšak čistění jednotlivých komponentů je poměrně snadné a nezabere vám příliš času. Velkou výhodou je, že většinu dílů lze jednoduše opláchnout pod proudem vody. Musím však přiznat, že obnažené nože mlýnku na kávu mě tak trochu vyděsily. Při mytí zásobníku na kávu je tak třeba zvýšené opatrnosti.

Dalším plusem je pak rozhodně funkce automatické přípravy kávy, díky níž na mě voňavé kafíčko čeká, jakmile vylezu z postele. Při testování jsem ocenila také možnost připravovat kávu jak z již namleté kávy, tak z celých zrn. Hrubost mletí je navíc možné nastavit, a to na dvě různé úrovně. Pochválit musím taktéž integrovaný omyvatelný filtr, který vám ušetří spoustu peněz i starostí. K přípravě lahodného moku tak budete potřebovat pouze vodu a kávová zrna. Koupí překapávače Lauben Grind&Drip Coffee Maker 600BB získáte poměrně sofistikovaný kávovar s jednoduchou obsluhou a relativně snadnou údržbou.

Videorecenze Lauben Grind&Drip Coffee Maker

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář