Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší infralampy (solux) 2024. Jaké má účinky?

20. 7. 2023 aktualizováno

Infralampa je výborná pro uvolnění dutin, snižuje záněty, otoky, podporuje funkci štítné žlázy, ulevuje od bolesti, hojí rány a vypořádává se s nehezkými vrásky. V rámci velkého testu infralamp jsme vybrali nejlepší v poměru cena/výkon. Pro běžné použití doporučujeme Beurer IL 35.

Nejlepší celkově

Nejlepší infralampa s vysokým výkonem a pohodlným ovládáním. Vítěz testu!

Nejlepší cena/výkon

Kvalitní infra lampa s praktickým časovačem za dostupnou cenu.

Nejlepší levná

Cenově dostupná infračervená lampa vhodná na dutiny a spoustu jiných potíží.

Nejlepší infralampy

Recenze Beurer IL 50 – polohovatelná infralampa s časovačem

Beurer IL 50 test Pro náročné

Typ: infralampa | Výkon: 300 Wattů | Doba prohřívání: 15-30 min. | Počet teplot: 1 | Počet aretačních poloh: plynulé naklánění | Časovač: ano | Hmotnost: 1,5 kg | Přibližná cena: 2 190 Kč

Klady
 • Vysoký výkon
 • Působí na velkou plochu
 • Časovač, vypínač, displej
 • Plynulé polohování
 • Šikovná madla
Zápory
 • Pouze jedna teplota

Infračervená lampa Beurer IL 50 je nejlepší infralampa na trhu, kterou si lze koupit za stále přijatelné peníze. Na oplátku dostanete výborný zdravotnický prostředek se spoustu benefitů a kladů. Tato infračervená lampa je výtečná pro léčbu nachlazení, svalové bolesti, bolesti kloubů a dalších zdravotních potíží, na které je solux terapie prostě nejlepší.

Hlavní léčitelskou roli sehrává keramické infračervené sklo, které 100% blokuje škodlivé UV záření. Rozměry zářící plochy jsou přitom 30 × 40 centimetrů, což je skutečně hodně poctivé pole působnosti. Ostatně výkon infra lampy je vysokých 300 Wattů. Pozadu nezůstala ani funkční výbava, kterou zahrnuje praktický časovač. Jednoduše si můžete nastavit rozmezí od 1 až do 15 minut, po jejichž uplynutí se IR spektrum automaticky vypne.

Jako praktická se předvedla konstrukce, kterou není problém plynule nastavovat do ideálního úhlu. Pro delší životnost lampy slouží aktivní ventilace, jež brání v nadměrném zahřívání. Ke komfortnímu přenosu pak využijete šikovná madla po obou bocích. Infralampa ale neváží nijak moc: 1,5 kilogramu se dá lehce přenést z místnosti do místnosti.

Infračervená lampa Beurer se zároveň snadno ovládá. Kromě tlačítek je k dispozici také přehledný LCD displej, na němž veškeré údaje zřetelně vidíte. Výrobce Beurer se opět předvedl a nabízí vynikající solux lampu s parádními vlastnostmi. Vytknout ale musíme absenci volby určité teploty. Takovou funkci bychom tady očekávali.

Recenze Beurer IL 35 – nejlepší infralampa v poměru cena/výkon

Infračervená lampa IL 35 Zlatý střed

Typ: infralampa | Výkon: 150 Wattů | Doba prohřívání: 15-30 min. | Počet teplot: 1 | Počet aretačních poloh: 5 | Časovač: ano | Hmotnost: 800 g | Přibližná cena: 1 600 Kč

Klady
 • Časovač a vypínač
 • 5 aretačních poloh
 • Snadná manipulace
Zápory
 • Průměrný výkon
 • Pouze jedna teplota

Infralampa Beurer IL 35 se během velkého testu a porovnání prokázala jako nejlepší model v poměru cena a výkon. Oproti prvnímu modelu sice stojí o poznání víc, svými vlastnostmi jej ale snadno předčí. Beurer IL 35 chválíme hlavně pro slušnou výbavu. Mezi nejlepší funkce patří přítomnost třístupňového elektronického časovače, na němž si můžete nastavit maximální dobu působení 15 minut.

To ale není všechno. Konstrukce infra lampy zvládá 5 úhlů náklonu, takže si působení infračerveného světla nastavíte přesně tak, jak zrovna potřebujete. Na dutiny, na ruku, klouby, záda a tak dále… Výkon infralampy Beurer IL 35 je pěkných 150 Wattů, stále však mluvíme o průměru. Teplotu bohužel zvládá tahle mašina pouze jednu, což je zřejmě její největší nevýhoda. Vypínač ale vlastní – nemusíte neustále vytahovat elektrický kabel ze zásuvky.

Doporučená solux lampa je výborným příkladem toho, že se i za stále slušné peníze dá pořídit kvalitní infralampa na domácí léčbu spousty různých potíží a nepříjemností. Vůči vítězi testu ale její plocha tepelného působení zabírá podstatně menší plochu.

Recenze Sanitas SIl 06 – levná infračervená lampa na prohřátí

infralampa Sanitas SIL06 Levný základ

Typ: infralampa | Výkon: 100 Wattů | Doba prohřívání: 15-30 min. | Počet teplot: 1 | Počet aretačních poloh: 5 | Časovač: ne | Hmotnost: 330 g | Přibližná cena: 470 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Jednoduché používání
 • 5 aretačních poloh
 • Výborná infralampa na dutiny
Zápory
 • Nižší výkon
 • Nemá vypínač
 • Bez funkcí navíc

Infračervenou lampu Sanitas SIL 06 doporučujeme především úplným začátečníkům, kteří stále neví, zdali je pro ně tepelná lampa to pravé. Stojí totiž pouhých několik stokorun a svým výkonem nepatří mezi nejvýkonnější. Tuhle informace ale nechápejte špatně, protože 100 Wattů pro běžné použití naprosto vystačí. Rychlost nahřátí ale bude o něco delší než u jiných infralamp.

Prohřívací lampa SIL 06 je skvělá hlavně při nachlazení dutin, bolestech kloubů a svalů. Je to zároveň praktická a skladná infralampa na bolest zad, která vaši peněženku nezruinuje. Během aplikace infračerveného světla se jako šikovná ukázala pětice úhlů naklonění. Rozmezí teplot si však nastavovat nelze, protože tahle lampa pracuje pouze s jedinou přednastavenou teplotou.

Při používání oceníte gumové nožičky, díky nimž infra-lampa nikam necestuje. Konstrukce je jinak obyčejná. Dostalo se na lisovaný plast a lisované sklo. Doba prohřívání by se měla ideálně pohybovat v rozmezí 15-30 minut. Vzdálenost lampy od těla by neměla přesáhnout 80 centimetrů. Při aplikaci zavřete oči, aby vás nebolely.

Co nám na recenzované infralampě Sanitas SIL 06 trošku vadí je zmíněný nižší výkon. Někomu také nesedí absence vypínače, tudíž musíte spotřebič neustále vytahovat přímo ze zásuvky. Určitě jste si také všimli jednoduché konstrukce, která nemá žádné funkce navíc.

Velký test a porovnání infralamp

Sanitas SIL 06 Beurer IL 35 Beurer IL 50 Wellife R95 Efbe-Schott IR812 Beurer IL 21 Sanitas SIL 16 Medisana
IR 885
test infralampy Sanitas SIL 06 Levný základ nejlepší infralampa Beurer IL 35 Zlatý střed Beurer IL 50 recenze infralampy Pro náročné Efbe-Schott IR808 test infralampa na dutiny Beurer IL 21 test test IR lampy Sanitas SIL 16 Medisana IR 885 recenze laserové lampy
Přibližná cena 470 Kč 1 600 Kč 2 100 Kč 500 Kč 760 Kč 1 000 Kč 1 100 Kč 2 000 Kč
Příkon 100 W 150 W 300 W 100 W 150 W 150 W 150 W 300 W
Počet teplot 1 3 1 1 1 1 1 1
Aretačních poloh 5 5 5 0-60 st. 0-60 st. 5 5 35°
Časovač × × × × ×
Rozměry 16,5 × 12 × 20,5 cm 14,5 × 22 × 17,5 cm 27 × 27 × 19 cm 12 × 22 × 17,5 cm 12 × 22 × 17,5 cm 14 × 20,5 × 17,5 cm 20 × 15 × 21 cm 19,8 × 18,6 × 29,5 cm
Hmotnost 330 g 800 g 1,5 kg 350 g 300 g 310 g 370 g 1,5 kg
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny

Nejprodávanější infralampy

Jak vybrat infračervenou lampu

Co je infralampa

Infralampa je elektronické zařízení, které ke své práci využívá infračervené záření. Zapnutá infra lampa musí mířit z určité vzdálenosti na vaši kůži/oblast, čímž dochází k její zahřátí. Během aplikace pociťujete teplo, protože neviditelné paprsky pronikají do pokožky až do hloubky několika centimetrů.

Popis infračervené lampy:

infralampa a její popis funkcí

Infračervená lampa – účinky

Takové působení infralampy vyvolává v lidském těle příznivé účinky. Vlivem tepla se zlepší prokrvení kůže a vzdálenějších tkání, vlivem čehož se zvýší také průtok krve. Těmito účinky dochází k čištění jednotlivých částí těla. Nečistoty jsou odnášeny pryč a namísto škodlivin se usadí čerstvá posila v podobě zdravých živin.

Infračervená lampa a její použití

Pokud se ptáte, k čemu je infračervená lampa dobrá, tak vězte, že infra lampa dokáže skutečné zdravotní divy. Budete se divit, s čím vším vám může pomoci. Infračervené světlo dokáže pomoci s akné a opary. Pokud je vaše pleť vrásčitá a celkově nehezká, paprsky jsou schopny zvýšit její elasticitu a zlepšit prokrvení. Dobře působí i na lidský krk a celkově pomáhá proti stárnutí.

Účinky infračervené lampy jsou prokázány také na celulitidu. (Pro vyhlazení pokožky doporučujeme také galvanickou žehličku.) Pokud dbáte o svoji postavu a chcete být štíhlí, IR záření dokáže zabránit ukládání podkožního tuku. Infralampy jsou vhodné pro jakoukoli pleť.

Způsob její aplikace přitom není vůbec složitý. Zařízení připojíte do elektrické sítě, nastavíte si požadovanou dobu provozu (pokud má časovač) a ze vzdálenosti zhruba 80 centimetrů (dle návodu) začne infralampa pracovat. Nezapomínejte zavřít oči – viz. návod. Výborné přitom je, že k aplikaci nejsou nutné  speciální krémy nebo pomůcky. Jednoduše proto, neboť nejde o ultrafialové záření.

infračervené světlo účinky

A co ještě infračervená lampa umí? Například podle mnohých působí preventivně proti rakovině. Aplikace IR spektra blahodárně působí na naše buňky, přičemž zvyšuje počet bílých krvinek v lidském organismu a podporuje látkovou výměnu. V neposlední řadě je infralampa skvělá pro uvolnění dutin a nachlazení. Zároveň účinkuje na bolesti svalů a kloubů včetně kostí. Infralampy doporučujeme také sportovcům, kterým pomohou při nejrůznějších sportovních úrazech a namožení svalstva. Infračervené spektrum je rovněž výborné pro snížení krevního tlaku.

Solux

Infralampě se rovněž říká solux lampa. Je to hlavně z toho důvodu, že infračervená tepelná lampa dokáže, aby teplo proniklo do hloubky pod kůži. Zároveň přispívá k tvorbě vitamínu D, které vytváří sluneční záření.

Výkon infralamp

Výkon je u každé infralampy udáván ve Wattech (W). Čím vyšší výkon dané zařízení má, tím je její ohřev na požadovanou teplotu rychlejší a účinek vyšší. Vy jako uživatel nemusíte na nic čekat a můžete začít infračervené světlo ihned aplikovat na místo potřeby. Levnější infralampy mívají zpravidla výkon kolem 100 Wattů, ty dražší a účinnější ale mohou využívat až 300 a více Wattů.

Kromě výkonu se zaměřte i na plochu, kterou infra lampa během své práce léčí. Dražší lampy jsou schopny zabrat i několik desítek centimetrů čtverečních, kdežto levné modely zvládnout prohřát podstatně menší plochu. Čím větší plochu naráz ohřejte, tím bude léčba rychlejší a působení prohřívací lampy efektivnější.

Aretační polohy

Možnost aretace/naklánění je skvělá především z hlediska komfortu. Čím více poloh nebo stupňů daná infra lampa má, tím se také zvyšuje pohodlnost použití. Pokud má pouze jeden základní stupeň naklonění, na některá místa se může solux aplikovat o něco hůře. Zatímco má některá infralampa několik určitých aretačních poloh, jiné modely lze nastavovat do libovolné pozice v rámci rozmezí určitých stupňů – například 0-60 stupňů a tak dále.

Jak používat infralampu

Před prvním použitím vaší infralampy si důkladně prostudujte návod k použití. Zásadní je především vzdálenost, ze které na vás infračervené světlo působí. Některé modely požadují vzdálenost kolem 45 centimetrů, jiné zase 80 centimetrů. To je velký rozdíl, tudíž si tento parametr snažte hlídat.

Neméně důležitá je také doba a četnost používání. Každá nahřívací lampa má jiný výkon, rozsah a účinek, což vede k rozdílnému způsobu aplikace. Infra lampy se obecně používají kolem 15 až 20 minut, maximálně 3krát denně. Je také rozdíl, zda IR světlo aplikujete na uvolnění dutin (citlivá část těla), nebo na ruce či nohy. Pokud má vaše infračervená lampa časovač, naučte se jej využívat. Nebudete si muset hlídat hodiny a můžete plně relaxovat.

Vedlejší účinky

Používání infralampy se není třeba obávat. Prakticky neexistují žádné vedlejší účinky/škodlivost, která by mohla vaše zdraví ohrozit. V úvahu ale přichází několik věcí, na něž byste zapomenout neměli. Vlastně ani nemluvíme o vedlejších účincích, nýbrž spíše o špatném používání a plynoucích rizicích.

Hned na začátku si vyvrátíme jeden velký mýtus. Lidé si často myslí, že nadměrné používání infračerveného světla může způsobit popálení. To ale není vůbec pravda, protože infračervené záření během aplikace neuvolňuje UV záření.

Zásady použití Vysvětlení zásad
Nic nepřehánět Během používání infra lampy se dobře hlídejte a dbejte na to, aby vás nebolela hlava a nebyli jste celkově vyčerpaní. Celý proces léčby infralampou je spojován s procesem hojení, který si z vašeho organismu bere hodně energie. Nadměrná aplikace tak nemusí být vždy nejlepší. Znovu ale opakujeme, že vám uškodit nijak nemůže
Chraňte si oči Během využívání červené lampy si chraňte svoje oči. Mějte je buď zavřené nebo případně použijte ochranné brýle. Zároveň připomínáme, že je nutné si pročíst návod k použití. Mějte nicméně na paměti, že brýle na infralampu nutné nejsou. Infračervené záření jim zkrátka nijak neuškodí. Pohled do lampy ale bude nepříjemný: je to stejné, jako kdybyste se dívali do výkonné žárovky
Správná vzdálenost Každá lampa vyžaduje určitou vzdálenost. Dobře se informujte, jakou potřebuje ta vaše. Jedině tak si zajistíte efektivní léčbu
Bez olejíčků Při aplikaci infra lampy nemažte pokožku olejíčky nebo mastmi. Tyto látky by se mohly zahřát a nelze vyloučit popálení kůže
Informace pro nemocné Pokud trpíte nějakou vážnou nemocí, aplikaci infračervené lampy proberte s ošetřujícím lékařem
Nedotýkat! Povrchu lampy se nikdy nedotýkejte – mohla by vás popálit
Máte zranění? Pokud se zraníte, infračervené záření použijte až po 24 hodinách. Tělo potřebuje regenerovat a načerpat síly, tak je ještě více nezatěžujte

Infračervená lampa v těhotenství

Spousta dotazů se objevuje na téma infralampa a těhotenství. Ani tady se nemusíte obávat nežádoucích účinků. Infračervená lampa v těhotenství neškodí a z jejího používání nemějte obavy. Jak řekl MUDr. Koucký na portálu porodnice.cz: „Infračervená lampa = teplo. To samé, jako když se přiblížíte ke kamnům. Takové teplo nevadí.“ Obávat se taktéž nemusíte ani nahřívání zad v těhotenství nebo jiných částí lidského těla.

Za jak dlouho pocítím změnu?

Organismus každého člověka je odlišný, a tak nelze přesně říci, kdy se účinky projeví. Obecně ale platí, že v případě bolesti pocítíte úlevu okamžitě. Jiná situace platí u aplikace na pleť, kde infra světlo působí pomaleji.

Na obličej působí laserová lampa již po zhruba 1-2 týdnech, kdy si všimnete viditelných změn. V prvé řadě ale bude vaše pokožka vypadat zdravěji a vitálněji. Po zhruba 2-5 týdnech začnou mizet první vrásky, protože bude vaše pleť jemnější a taková elastičtější. Největší změnu k lepšímu očekávejte za 3-4 měsíce, kdy všechny vrásky téměř zmizí…

Infralampy, biolampy, horské slunce – jaký je rozdíl?

Infralampy

V prvé řadě si je nutné vysvětlit, že všechna tři zařízení produkují světlo. Liší se však svojí intenzitou, a tudíž i použitím. Taková infra lampa chrlí infračervené světlo nad hladinu 760 nm. To má za následek lepší prohřátí a skutečnost, že se teplo dostane i do spodních/hlubších vrstev kůže.

Na aplikovaném místě dochází – vlivem tepla – k přehřátí a teplo odchází krví i do dalších částí těla. Lepší prokrvení je pro lidský organismus velmi zdravé. Infralampa se hodí na dutiny, zvládá uvolnit svalstvo, mírnit různé bolesti, záněty a další zdravotní neduhy.

Infralampa a naše zkušenosti

Biolampy

Oproti infralampam využívají biolampy polarizované světlo, jež je schopno pod kůži proniknout až do hloubky od 4,5-6 centimetrů. Používání biolampy je velmi zdravé, protože ovlivňuje biochemickou reakci v buňkách a tkáních. Zároveň podporuje jejich zdravý vývoj a stimuluje buňky zevnitř. Stejně jako infračervené světlo nemá používání biolamp žádné vedlejší účinky.test a recenze biolampy Drixion BioBeam Acne

Horské slunce

Přístroje označené jako horské slunce využívají k léčbě ultrafialové záření do 400 nm. Takové záření má kratší vlnovou délku než infračervené záření (infralampy), čímž vyvolává blahodárné změny na povrchové vrstvě kůže. Po aplikaci horského slunce vzniká krátkodobé zarudnutí, pigmentace a tvorba vitamínu D. Pravidelné používání horského slunce zlepšuje výkonnost, urychluje hojení ran, popálenin a hnisavých míst. Dobře působí také na vředy, osteoporózu a další kožní choroby.

Horské slunce - jak vybrat

Oblíbené značky

Infralampa Philips

Tato světově uznávaná společnost byla založena v roce 1891 v nizozemském Eindhovenu. Hlavním sloganem firmy je „Innovation and You“. Společnost nepoložila ani druhá světová válka, před kterou vedení firmy prozíravě uteklo do Ameriky i s většinou svého kapitálu. Po ukončení války se vrátilo zpět do Nizozemska. Na začátku se Philips věnovala vývoji a výrobě holících strojků, dnes je výroba rozdělena na tři divize. Jedna se zaměřuje na spotřební zboží, druhá na výrobu osvětlovací techniky a třetí se soustředí na vývoj pomůcek pro zdraví. Infralampy Philips patří mezi špičkovou elektroniku.Infralampa Philips recenze

Infračervená lampa ETA

ETA patří mezi uznávané společnosti, která se těší z vynikající pověsti široko daleko. Značka byla založena v roce 1943 v Hlinsku, kde se z počátku soustředila na výrobu elektrických spotřebičů pro domácnost. Od roku 1950-1965 se stala národním podnikem Elektro-Praga Hlinsko. Velký zlom nastal nedlouho poté, kdy byla z Rýnovic do Hlinska převedena výroba vysavačů. Později se ETA pustila i do výroby žehliček. V roce 1973 byl navržen model Eta 211, což byla žehlička s největší žehlící plochou na světě té doby. V současné době má značka ETA ve svém portfoliu 240 výrobků a provozuje 25 prodejen. Infračervené lampy ETA patří mezi špičkové mašiny s vynikajícími výsledky.Infračervená lampa ETA zkušenosti s infra lampou

Infračervená lampa Sanitas

Společnost Sanitas známe teprve od roku 2000. Za krátkou dobu se však vypracovala mezi kvalitní značky v oboru wellness a zdraví. Značku Sanitas můžete vidět na tlakoměrech, teploměrech, masážních přístrojích, elektrických zubních kartáčcích a spoustě jiných výrobků. Pokud jde o infračervené lampy Sanitas, řadíme je mezi kvalitní a populární. Nákup můžeme doporučit.Infračervená lampa Sanitas test

Infračervená lampa Beurer

Společnost Beurer oslavila již 90. výročí od svého vzniku ve městě Ulm. Německý výrobce se zprvu zaměřoval pouze na elektrické topné rohože a podložky, ovšem již brzy své pole působnosti rozšiřoval. Dnes již nabízí přes 120 druhů výrobků, mezi nimiž nechybí například měřiče krevního tlaku a inhalátory. Značka Beurer expandovala do Evropy, kdy v Maďarsku v roce 1992 postavila novou výrobní linku. Infračervené lampy Beurer patří mezi vyhledávané a kvalitní výrobky. Na trhu se modelů od této značky prodává spousta.Infračervená lampa Beurer recenze a zkušenosti

Infračervená lampa Silvercrest

Spousta z vás se nás ptá na infra lampu Silvercrest. Obchod Lidl však tento sortiment nenabízí.

Kde koupit infralampu

Nákup infračervené lampy doporučujeme na portálu Heureka nebo e-shopu Alza, kde najdete nepřeberné množství modelů, typů a značek. Pokud chcete ušetřit, mrkněte na bazar, kde jsou také slušné nabídky. V případě dotazů dejte přednost diskusi níže. Na každý komentář rádi odpovíme.

Nejlepší infralampy, biolampy a horská slunce

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (28 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář