Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší biolampy – recenze, rady a návod jak vybrat

Datum 11.2.2020 Petr Smejkal Petr Smejkal

Léčba světlem dnes patří mezi uznávanou léčebnou metodu. Jednou z účinných metod představují biolampy. Recenzní portál Testado.cz vybral 3 nejlepší biolampy v poměru cena a výkon. Pokud o této účinné léčebné metodě nic nevíte, doporučujeme sekci Jak vybrat biolampu.

  Nejlepší biolampy

  Eifa Biolampa D514Drixion BioBeam 940Biostimul BS 303
  Recenze Eifa Biolampa D514Recenze Drixion BioBeam 940Recenze Biostimul BS 303
  Nízká cena
  7 barevných filtrů
  Jednoduché používání
  Praktický stojánek v balení
  Dlouhá životnost
  Pro léčbu pohybového aparátu
  Potlačuje bolest
  Tlumí zánět
  Rychlý nástup účinků
  Jednoduché používání
  Vysoká účinnost
  Univerzální použití
  Vhodná i pro starší pacienty
  Funguje i bez připojení k síti
  Slabší výkon
  Menší účinek
  Na některé části těla obtížná aplikaceVyšší cena
  Levná biolampa se 7 barevnými filtry. Skvělá pro občasné používáníKvalitní biolampa za nízkou cenu. Ideální pro léčbu pohybového aparátuŠpičková biolampa s vysokou účinností a univerzálním použitím
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze Eifa Biolampa D514

  Recenze Eifa Biolampa D514

  Klady
  • Nízká cena
  • 7 barevných filtrů
  • Jednoduché používání
  • Praktický stojánek v balení
  • Dlouhá životnost
  Zápory
  • Slabší výkon
  • Menší účinek

  Pokud hledáte kvalitní biolampu za co nejnižší cenu, pak si vyberte Eifa Biolampa D514. Výrobce tento model dodává se sedmi barevnými filtry, mezi nimiž najdete třeba žlutou, červenou, modrou a bílou. Každá barva slouží k jinému účelu, více se dočtete v sekci Jak vybrat biolampu. Za praktickou pomůcku považujeme stojan a stojanovou úchytku. Při delší aplikaci vám nebude bolet ruka a používání biolampy bude po celou dobu komfortní a příjemné.

  Biolampa Eifa je vyhotovena v jednoduchém designu, který se snadno používá. Nikdy nemusíte nic hledat nebo složitě nastavovat. Průměr otvoru je 5 centimetrů, přičemž životnost světelného zdroje je minimálně 3 000 hodin. Německá kvalita ručí za výborné vlastnosti a dlouhou životnost. Omezeni nebudete ani tepelným rozsahem: od +10 až do +40 stupňů Celsia.

  Vynikající je dále digitální časovač od 0 až do 20 minut. Biolampa D514 je zkrátka výborná zdravotnická pomůcka, která vám pomůže se zbavit mnoha nepříjemných obtíží. Je rovněž skvělá jako biolampa na dutiny. Nízká cena se nicméně promítla do slabšího výkonu a menšího účinku.

  Recenze Drixion BioBeam 940

  Recenze Drixion BioBeam 940

  Klady
  • Pro léčbu pohybového aparátu
  • Potlačuje bolest
  • Tlumí zánět
  • Rychlý nástup účinků
  • Jednoduché používání
  Zápory
  • Na některé části těla obtížná aplikace

  Trápí vás artróza, záněty nebo bolesti svalů a kloubů? Problémy s pohybovým aparátem vám pomůže výrazně redukovat biolampa Drixion BioBeam 940. Její majitelé si pochvalují skutečnost, že při dodržování správného postupu a pravidelné aplikaci se příznivých výsledků dočkáte již po několika použitích.

  Biolampa Drixion BioBeam 940 vyniká protizánětlivým a hojivým efektem, snižuje tak počet lékařských zákroků a množství užívaných léků. Přístroj je lehký a snadno přenosný, je tedy ideální pro použití v domácích podmínkách.

  Používání biolampy je velmi snadné. K zařízení pouze připojíte AC adaptér, ten zapojíte do elektrické sítě a následně budete na ošetřované místo svítit po dobu 5 až 30 minut. Na určitých partiích typu krk a záda se můžete potýkat s lehce obtížnější aplikací, kdy by vhod přišel držák či stojan. Jakékoliv nepohodlí se ale dá řešit zkrácením doby aplikace, případně pomocí druhé osoby.

  Příjemně vás jistě překvapí i nízká cena biolampy pohybující se okolo 6 tisíc korun. Celkově tedy Drixion Biobeam 940 představuje ideální přístroj pro domácí léčbu všech onemocnění pohybového aparátu.

  Recenze Biostimul BS 303

  Recenze Biostimul BS 303

  Klady
  • Vysoká účinnost
  • Univerzální použití
  • Vhodná i pro starší pacienty
  • Funguje i bez připojení k síti
  Zápory
  • Vyšší cena

  Biostimul BS 303 je vítězem testu biolamp. Jedná se o propracovaný zdravotnický přístroj, který oplývá řadou výborných funkcí. Především poskytuje vyšší terapeutický účinek, a to díky kontinuálnímu režimu při 100 Hz. Taková vlastnost pro vás znamená rychlejší a vyšší účinnost o 30-40 %. Nejen proto je tato biolampa oblíbená u starších osob, jejichž reakce organismu bývá často pomalejší.

  Biostimul BS 303 je výborná také v tom, že má zabudovanou vlastní baterii. Biolampu tedy lze používat i bez nutnosti připojení k elektrické síti. Léčbu můžete aplikovat prakticky kdekoliv si budete přát. Testovaná biolampa je vhodná pro povrchové, ale i hloubkové zdravotní obtíže. Dobře se vypořádá například s kožními problémy nebo bolestmi kloubů. Její světlo proniká až do 4,5 centimetrů pod kůži.

  Tato biolampa ke své práci využívá studené světlo, což je vynikající záležitost hlavně při léčbě zánětů. Nemusíte se ale bát rizika předávkování nebo vedlejších účinků, které zkrátka neexistují… Použití nejmodernějších technologií se projevilo na nízké energetické náročnosti. Jedna aplikace stojí méně než korunu.

  Biostimul BS 303 je nejlepší biolampa své kategorie. Vyniká spoustou špičkových vlastností a univerzálním použitím. Hodí se vlastně na všechny typy zdravotních potíží. Je to vynikající biolampa na vlasy.

  Náš tipNáš tip

  Výborným prostředkem k lepšímu zdraví jsou také infralampy a horské slunce, které dokáží uzdravit nejeden zdravotní problém.

  Nejprodávanější biolampy

  Jak vybrat biolampu – rady a návod

  Co je biolampa

  Nejprve si musíme vysvětlit, co vlastně biolampa je a k čemu slouží. Biolampa je elektrické zařízení, které využívá polarizované světlo. Právě to na živý organismus působí jako přirozený zdroj zdravé energie. Lidský organismus na takové světlo reaguje velmi příznivě.

  Co je biolampa

  Biolampy dokáží v našem těle vyvolat samoléčebný proces, jenž se může příznivě promítnout na snížení množství léků a posílení imunitního systému. Správné používání biolampy podporuje zdravý vývoj buněčných struktur, čemuž se říká biostimulace.

  Polarizované světlo léčí nad povrchem kůže, kde dochází k vyzařování energie. Ta posléze proniká pod kůži, kde příznivě působí na svaly, nervy, žíly a další důležité tkáně. Účinek světla zvyšuje teplotu tkání, vlivem čehož dochází k pozitivnímu ovlivnění biochemické reakce v buňkách a tkáních. Polarizační světlo dokáže proniknout do hloubky od 4,5 až po 6 centimetrů. Díky této vlastnosti nepůsobí pouze v jednom bodě, nýbrž po celém těle.

  Používání biolampy nemá žádné vedlejší účinky. Fotochemické změny mají jedině pozitivní vliv na lidský organismus. Účinky biolamp využívají klasičtí nebo sportovní lékaři, revmatologové a fyzioterapeuti. Nyní tedy víte, na co pomáhá biolampa.

  Že jste o biolampách nikdy neslyšeli? Není ani divu, neboť hlavním důvodem je stále nízká informativnost veřejnosti. Největší zásluhu na tom měla hlavně cenová nedostupnost. Doby, kdy byly biolampy luxusním zbožím, jsou už ale pryč. Ostatně náš výběr dokazuje, že se i za pár tisíc dá pořídit kvalitní biolampa se vším všudy.

  Náš tipNáš tip

  Rádi pečujete o svůj zevnějšek? Pak doporučujeme nejlepší UV lampy na nehty. Poradíme vám, jak UV lampu správně vybrat a na co si dát pozor.

  Co léčí biolampa

  Účinky biolampy jsou skutečně nevídané. Léčba se rozděluje na:

  • Analgetickou – dokáže potlačit bolest
  • Protizánětlivou – rozšiřuje cévy, zesílí reakce imunitního systému
  • Biostimulační – podporuje a obnovuje vývoj buněk a tkání

  Pokud jste o těchto léčebných strojích nikdy neslyšeli, budete asi hodně překvapeni, co všechno svedou. Léčí prakticky všechny neduhy, kterým čas od času podlehne každý člověk. Níže se podíváme, jaké to vlastně jsou:

  Léčebné účinkyCo léčí
  Stomatologické obtížeLéčí afty, bolest trojklanného nervu, bolesti zubů, záněty dutin a dásní…
  Pohybový aparátLéčí artrózu kloubů, bolesti nohou a zad, otoky dolních končetin, zánět šlach, revma, pohmožděniny, migrénu…
  Kožní obtížeLéčí akné, atopický ekzém, bércové vředy, celulitidu, lupenku, opary, vypadávání vlasů, vrásky…
  Gynekologické potížeLéčí herpes genitalis, menstruační obtíže, poranění bradavek, strie, svědění na intimních partiích…
  Další účinkyBiolampy léčí také alergie, hemeroidy, kašel, poruchy erekce, sennou rýmu, poruchy spánku, nízký i vysoký tlak, různé záněty…

  Kdy biolampu raději nepoužívat?

  Ačkoli je biolampa vynikající léčebný prostředek, v některých případech není její použití žádoucí. Dobře si tedy prostudujte případy, kdy polarizované světlo není vhodné používat. Také biolampy mohou mít v jistých situacích nežádoucí účinky.

  • Epileptici a těhotné ženy (v první polovině těhotenství)
  • Při léčbě zhoubných nádorů
  • Pro léčbu jizev po operaci
  • Na akutní infekce
  • Na štítnou žlázu při zvýšené funkci
  • Biolampu nikdy nepřikládejte na otevřené oči!

  Barevné filtry a jejich účinek

  Některé biolampy jsou dodávány s barevnými filtry. Každá barva má určitou vlnovou délku, čímž se liší její účinek. Níže si uvedeme barevné filtry, se kterými se můžete setkat.
  Barva filtruPoužití barev
  Žlutá Hodí se na všechny aplikace – je univerzální
  Červená Pozitivně působí na vaše smysly. Využívá se k léčbě nezánětlivých stavů, je schopna uvolňovat zablokovanou energii
  Modrá Opak červené – léčí zánětlivé stavy. Zároveň vyrovnává nerovnovážné stavy
  Zelená Poradí si s astmatem, onemocněním horních dýchacích cest, alergiemi a cévními onemocněními. Při správné aplikaci ve vás dokáže vyvolat uvolnění, vyrovnanost a rovnováhu
  Oranžová Ideální použití pro léčbu orgánů v pánevním prostoru, ledvin, močového měchýře, střev, krve a lymfu. Dokáže uvolit křečovité stavy, zahřívá a dodává energii
  Fialová Filtr fialové barvy je vynikající pro celý nervový systém. Uzdravuje duši a příznivě působí na dýchací cesty a pokožku. Zároveň uvolňuje pozitivní energii a navozuje duševní klid a pohodu
  Bílá Podporuje nervovou činnost, myšlení a poradí si také s vyčerpaností a únavou. Bílá barva je doporučována pro léčbu žaludečních potíží, poruchy trávení a nepříjemnosti se žlučníkem

  Infralampy, biolampy, horské slunce – jaký je mezi nimi rozdíl?

  Infralampy

  Všechny tři přístroje produkují světlo. Infralampa využívá ke svým léčebným účinkům infračervené světlo nad 760 nm, které proniká do hlubších vrstev kůže. Na takovém místě pak dochází k přehřátí a vzniklé teplo si tělo odvádí krví. Správná aplikace vám zajistí lepší prokrvení, uvolnění svalů, zmírnění bolesti a stimulaci imunobiologických reakcí.Infralampa a naše zkušenosti

  Biolampy

  Biolampy zase pracují s polarizovaným světlem, které proniká pod kůži do maximální hloubky až 6 centimetrů. Taková aplikace podporuje vývoj buněčných struktur a buňky povzbuzuje zevnitř.biolampy recenze

  Horské slunce

  Léčba zde probíhá formou ultrafialového záření do 400 nm. Kratší vlnová délka způsobuje vyvolávání změn v povrchových vrstvách kůže. Po aplikaci horského slunce se dostaví zarudnutí kůže a tvorba vitamínu D. Taková léčba se blahodárně podílí na zvýšení svalové výkonnosti, hojení ran a hnisavých onemocnění kůže. Účinky horského slunce jsou rovněž citelné pro hojení vředů, osteomalacii, psoriázu a další kožní onemocnění.Horské slunce testy 2019

   

  Nejoblíbenější značky

  Mezi nejoblíbenější značky patří Bioptro, Biostimul, Medilight a Zepter International. Právě poslední společnost patří mezi specialisty v oboru zdraví. Po celém světě prodává a distribuuje špičkové spotřební zboží a elektroniku té nejvyšší kvality. Firmu již více než 20 let vede pevnou rukou Philip Zepter, který se díky svému úspěchu stal jedním z nejbohatších Srbů.

  Kde koupit biolampu

  Nejširší nabídku biolamp nabízí portál Heureka, kde najdete spoustu typů a značek. V případě neúspěchu se můžete ještě podívat na bazar, kde nechybí levné i dražší biolampy.

  Použité zdroje:

  https://www.zdravionline.cz/clanek/Co-jsou-biolampy-a-jake-jsou-jejich-ucinky
  http://www.predskolaci.cz/jak-vybrat-spravnou-biolampu/15656
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Fyzik%C3%A1ln%C3%AD_terapie

  Nejlepší biolampy, horské slunce a infralampy

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 4.2 (5 hlasů)

  Autor článku

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář