fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší biolampy 2021

Datum 30.4.2021 Petr Smejkal Petr Smejkal

Léčba světlem patří mezi uznávanou léčebnou metodu. Účinnou metodu představují biolampy. Během testování jsme vybrali 3 nejlepší biolampy v poměru cena a výkon. Náročným uživatelům nebo seniorům doporučujeme univerzální model Biostimul BS 303.

Nejlepší celkově

Špičková biolampa s vysokou účinností. Vhodná pro starší osoby.

Nejlepší cena/výkon

Kvalitní biolampa za nízkou cenu. Ideální pro léčbu pohybového aparátu.

Nejlepší levná

Levná biolampa s možností nastavení barev a podporou mobilní aplikace.

1Nejlepší biolampy

Recenze Biostimul BS 303 – Doporučujeme i seniorům

Biostimul BS 303 - kvalitní biolampa Pro náročné

Klady
 • Vysoká účinnost
 • Univerzální použití
 • Vhodná i pro starší pacienty
 • Funguje i bez připojení k síti
Zápory
 • Vyšší cena

Biostimul BS 303 je vítězem testu biolamp. Jedná se o propracovaný zdravotnický přístroj, který oplývá řadou výborných funkcí. Především poskytuje vyšší terapeutický účinek, a to díky kontinuálnímu režimu při 100 Hz. Taková vlastnost pro vás znamená rychlejší a vyšší účinnost o 30-40 %. Nejen proto je tato biolampa oblíbená u starších osob, jejichž reakce organismu bývá často pomalejší.

Biostimul BS 303 je výborná také v tom, že má zabudovanou vlastní baterii. Biolampu tedy lze používat i bez nutnosti připojení k elektrické síti. Léčbu můžete aplikovat prakticky kdekoliv si budete přát. Testovaná biolampa je vhodná pro povrchové, ale i hloubkové zdravotní obtíže. Dobře se vypořádá například s kožními problémy nebo bolestmi kloubů. Její světlo proniká až do 4,5 centimetrů pod kůži.

Tato biolampa ke své práci využívá studené světlo, což je vynikající záležitost hlavně při léčbě zánětů. Nemusíte se ale bát rizika předávkování nebo vedlejších účinků, které zkrátka neexistují… Použití nejmodernějších technologií se projevilo na nízké energetické náročnosti. Jedna aplikace stojí méně než korunu.

Biostimul BS 303 je nejlepší biolampa své kategorie. Vyniká spoustou špičkových vlastností a univerzálním použitím. Hodí se vlastně na všechny typy zdravotních potíží. Je to vynikající biolampa na vlasy.

Náš tipNáš tip

Výborným prostředkem k lepšímu zdraví jsou také infralampy a horské slunce, které dokáží uzdravit nejeden zdravotní problém.

Recenze Drixion BioBeam 940 – Tlumí zánět a potlačuje bolest

test Drixion BioBeam 940 Zlatý střed

Klady
 • Pro léčbu pohybového aparátu
 • Potlačuje bolest
 • Tlumí zánět
 • Rychlý nástup účinků
 • Jednoduché používání
Zápory
 • Na některé části těla obtížná aplikace

Trápí vás artróza, záněty nebo bolesti svalů a kloubů? Problémy s pohybovým aparátem vám pomůže výrazně redukovat biolampa Drixion BioBeam 940. Její majitelé si pochvalují skutečnost, že při dodržování správného postupu a pravidelné aplikaci se příznivých výsledků dočkáte již po několika použitích.

Biolampa Drixion BioBeam 940 vyniká protizánětlivým a hojivým efektem, snižuje tak počet lékařských zákroků a množství užívaných léků. Přístroj je lehký a snadno přenosný, je tedy ideální pro použití v domácích podmínkách.

Používání biolampy je velmi snadné. K zařízení pouze připojíte AC adaptér, ten zapojíte do elektrické sítě a následně budete na ošetřované místo svítit po dobu 5 až 30 minut. Na určitých partiích typu krk a záda se můžete potýkat s lehce obtížnější aplikací, kdy by vhod přišel držák či stojan. Jakékoliv nepohodlí se ale dá řešit zkrácením doby aplikace, případně pomocí druhé osoby.

Příjemně vás jistě překvapí i nízká cena biolampy pohybující se okolo 6 tisíc korun. Celkově tedy Drixion Biobeam 940 představuje ideální přístroj pro domácí léčbu všech onemocnění pohybového aparátu.

Recenze Beurer TL 100 – Nejlevnější biolampa pro simulaci slunečního záření

biolampa Beurer TL 100 recenze Levný základ

Klady
 • Nízká cena
 • Nastavitelná barva i přirozené světlo
 • Dostatečná svítivost
 • Mobilní aplikace pro ovládání
Zápory
 • Barevné světlo má malou intenzitu

Beurer TL 100 je účinnou náhradou slunečního světla. Tento simulátor přirozeného a pro tělo důležitého záření využijete v zimních měsících, kdy je slunce nedostatek, ale také v celoročně špatně osvětlených místnostech s malými nebo špatně směrovanými okny. Pomůže vám předcházet zimním depresím a dalším negativním vlivům na psychiku a zdraví, které mohou vzniknout v důsledku nedostatku slunečních paprsků.

Ačkoliv Beurer TL 100 patří k levnějším modelům mezi biolampami, má vysokou svítivost až 1 000 luxů. Intenzita světla je nastavitelná v deseti úrovních s paměťovou funkcí. Také můžete použít podsvícení, u něhož máte na výběr až z 256 barev. V případě barevného světla ale není jasnost tak velká jako u denního svícení. Biolampa dokáže simulovat východ slunce a umožňuje nastavit časovač v pěti úrovních a v rozmezí 15 – 20 minut.

Další věcí, kterou na Beurer TL 100 oceníte, je energetická úspornost. Používání a ovládání je velmi snadné. Biolampa produkuje rovnoměrné osvětlení. Startuje pozvolna bez blikání nebo přechodu přes UV spektrum. Úhel náklonu se nastavuje plynule a ovládání je možné provádět i pomocí mobilní aplikace. Napájení probíhá ze sítě.

2Nejprodávanější biolampy

3Jak vybrat biolampu – Rady a návod k použití

Co je biolampa

Nejprve si musíme vysvětlit, co vlastně biolampa je a k čemu slouží. Biolampa je elektrické zařízení, které využívá polarizované světlo. Právě to na živý organismus působí jako přirozený zdroj zdravé energie. Lidský organismus na takové světlo reaguje velmi příznivě.

Co je biolampa

Biolampy dokáží v našem těle vyvolat samoléčebný proces, jenž se může příznivě promítnout na snížení množství léků a posílení imunitního systému. Správné používání biolampy podporuje zdravý vývoj buněčných struktur, čemuž se říká biostimulace.

Polarizované světlo léčí nad povrchem kůže, kde dochází k vyzařování energie. Ta posléze proniká pod kůži, kde příznivě působí na svaly, nervy, žíly a další důležité tkáně. Účinek světla zvyšuje teplotu tkání, vlivem čehož dochází k pozitivnímu ovlivnění biochemické reakce v buňkách a tkáních. Polarizační světlo dokáže proniknout do hloubky od 4,5 až po 6 centimetrů. Díky této vlastnosti nepůsobí pouze v jednom bodě, nýbrž po celém těle.

Používání biolampy nemá žádné vedlejší účinky. Fotochemické změny mají jedině pozitivní vliv na lidský organismus. Účinky biolamp využívají klasičtí nebo sportovní lékaři, revmatologové a fyzioterapeuti. Nyní tedy víte, na co pomáhá biolampa.

Že jste o biolampách nikdy neslyšeli? Není ani divu, neboť hlavním důvodem je stále nízká informativnost veřejnosti. Největší zásluhu na tom měla hlavně cenová nedostupnost. Doby, kdy byly biolampy luxusním zbožím, jsou už ale pryč. Ostatně náš výběr dokazuje, že se i za pár tisíc dá pořídit kvalitní biolampa se vším všudy.

Náš tipNáš tip

Rádi pečujete o svůj zevnějšek? Pak doporučujeme nejlepší UV lampy na nehty. Poradíme vám, jak UV lampu správně vybrat a na co si dát pozor.

Co léčí biolampa

Účinky biolampy jsou skutečně nevídané. Léčba se rozděluje na:

 • Analgetickou – dokáže potlačit bolest
 • Protizánětlivou – rozšiřuje cévy, zesílí reakce imunitního systému
 • Biostimulační – podporuje a obnovuje vývoj buněk a tkání

Pokud jste o těchto léčebných strojích nikdy neslyšeli, budete asi hodně překvapeni, co všechno svedou. Léčí prakticky všechny neduhy, kterým čas od času podlehne každý člověk. Níže se podíváme, jaké to vlastně jsou:

Léčebné účinky Co léčí
Stomatologické obtíže Léčí afty, bolest trojklanného nervu, bolesti zubů, záněty dutin a dásní…
Pohybový aparát Léčí artrózu kloubů, bolesti nohou a zad, otoky dolních končetin, zánět šlach, revma, pohmožděniny, migrénu…
Kožní obtíže Léčí akné, atopický ekzém, bércové vředy, celulitidu, lupenku, opary, vypadávání vlasů, vrásky…
Gynekologické potíže Léčí herpes genitalis, menstruační obtíže, poranění bradavek, strie, svědění na intimních partiích…
Další účinky Biolampy léčí také alergie, hemeroidy, kašel, poruchy erekce, sennou rýmu, poruchy spánku, nízký i vysoký tlak, různé záněty…

Kdy biolampu raději nepoužívat?

Ačkoli je biolampa vynikající léčebný prostředek, v některých případech není její použití žádoucí. Dobře si tedy prostudujte případy, kdy polarizované světlo není vhodné používat. Také biolampy mohou mít v jistých situacích nežádoucí účinky.

 • Epileptici a těhotné ženy (v první polovině těhotenství)
 • Při léčbě zhoubných nádorů
 • Pro léčbu jizev po operaci
 • Na akutní infekce
 • Na štítnou žlázu při zvýšené funkci
 • Biolampu nikdy nepřikládejte na otevřené oči!

Barevné filtry a jejich účinek

Některé biolampy jsou dodávány s barevnými filtry. Každá barva má určitou vlnovou délku, čímž se liší její účinek. Níže si uvedeme barevné filtry, se kterými se můžete setkat.
Barva filtru Použití barev
Žlutá Hodí se na všechny aplikace – je univerzální
Červená Pozitivně působí na vaše smysly. Využívá se k léčbě nezánětlivých stavů, je schopna uvolňovat zablokovanou energii
Modrá Opak červené – léčí zánětlivé stavy. Zároveň vyrovnává nerovnovážné stavy
Zelená Poradí si s astmatem, onemocněním horních dýchacích cest, alergiemi a cévními onemocněními. Při správné aplikaci ve vás dokáže vyvolat uvolnění, vyrovnanost a rovnováhu
Oranžová Ideální použití pro léčbu orgánů v pánevním prostoru, ledvin, močového měchýře, střev, krve a lymfu. Dokáže uvolit křečovité stavy, zahřívá a dodává energii
Fialová Filtr fialové barvy je vynikající pro celý nervový systém. Uzdravuje duši a příznivě působí na dýchací cesty a pokožku. Zároveň uvolňuje pozitivní energii a navozuje duševní klid a pohodu
Bílá Podporuje nervovou činnost, myšlení a poradí si také s vyčerpaností a únavou. Bílá barva je doporučována pro léčbu žaludečních potíží, poruchy trávení a nepříjemnosti se žlučníkem

Infralampy, biolampy, horské slunce – jaký je mezi nimi rozdíl?

Infralampy

Všechny tři přístroje produkují světlo. Infralampa využívá ke svým léčebným účinkům infračervené světlo nad 760 nm, které proniká do hlubších vrstev kůže. Na takovém místě pak dochází k přehřátí a vzniklé teplo si tělo odvádí krví. Správná aplikace vám zajistí lepší prokrvení, uvolnění svalů, zmírnění bolesti a stimulaci imunobiologických reakcí.Infralampa a naše zkušenosti

Biolampy

Biolampy zase pracují s polarizovaným světlem, které proniká pod kůži do maximální hloubky až 6 centimetrů. Taková aplikace podporuje vývoj buněčných struktur a buňky povzbuzuje zevnitř.biolampy recenze

Horské slunce

Léčba zde probíhá formou ultrafialového záření do 400 nm. Kratší vlnová délka způsobuje vyvolávání změn v povrchových vrstvách kůže. Po aplikaci horského slunce se dostaví zarudnutí kůže a tvorba vitamínu D. Taková léčba se blahodárně podílí na zvýšení svalové výkonnosti, hojení ran a hnisavých onemocnění kůže. Účinky horského slunce jsou rovněž citelné pro hojení vředů, osteomalacii, psoriázu a další kožní onemocnění.Horské slunce testy 2019

 

Nejoblíbenější značky

Mezi nejoblíbenější značky patří Bioptro, Biostimul, Medilight a Zepter International. Právě poslední společnost patří mezi specialisty v oboru zdraví. Po celém světě prodává a distribuuje špičkové spotřební zboží a elektroniku té nejvyšší kvality. Firmu již více než 20 let vede pevnou rukou Philip Zepter, který se díky svému úspěchu stal jedním z nejbohatších Srbů.

Kde koupit biolampu

Nejširší nabídku biolamp nabízí portál Heureka, kde najdete spoustu typů a značek. V případě neúspěchu se můžete ještě podívat na bazar, kde nechybí levné i dražší biolampy.

Použité zdroje:

https://www.zdravionline.cz/clanek/Co-jsou-biolampy-a-jake-jsou-jejich-ucinky
http://www.predskolaci.cz/jak-vybrat-spravnou-biolampu/15656
https://cs.wikipedia.org/wiki/Fyzik%C3%A1ln%C3%AD_terapie

Nejlepší biolampy, horské slunce a infralampy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (7 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM, pátým rokem se naplno věnuje Testádu a postupně proniká do tajů SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas proběhne. Po večerech začal psát knihu o Osvětimi. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář