Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší horské slunce – Recenze a rady jak vybrat

Datum 18.3.2020 Petr Smejkal Petr Smejkal

Horské slunce se v našich domácnostech objevilo před spoustou let. Ani dnes však nic neztrácí ze své popularity, protože nás dokáže opálit a přispět k lepšímu zdraví. Umělé slunce má pozitivní vliv na tvorbu serotoninu, melatoninu a zároveň si poradí s řadou obtíží, jako jsou deprese či nespavost.

Z tohoto důvodu jsme vybrali ta nejlepší horská slunce na trhu v poměru cena a výkon. Pokud vám náš výběr nesedne, doporučujeme kategorii Jak vybrat horské slunce, kde najdete spoustu užitečných informací a rad.

Náš tipNáš tip

Blahodárné účinky světla využívají také infralampy a biolampy.

  Nejlepší horské slunce

  Efbe Schott 834Efbe Schott 838Efbe Schott 912
  Recenze Efbe Schott 834Recenze Efbe Schott 838Recenze Efbe Schott 912
  Nízká cena
  8 trubic
  Časovač a paměť
  2 brýle v balení
  8 trubic
  Časovač a paměť
  Slušný výkon
  2 brýle v balení
  Nejlepší poměr cena/výkon
  Vysoký výkon
  Časovač a paměť
  2 brýle v balení
  Uspokojí i náročné
  Slabší výkon
  Ohřeje menší plochu
  Nic zásadníhoVyšší hmotnost
  Vyšší cena
  Cenově dostupné horské slunce s časovačem a pamětíPraktické umělé slunce za super cenu. Vysoký výkon a efektivitaNejlepší horské slunce na trhu. Kvalitní provedení, vysoký výkon, německá kvalita
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze Efbe Schott 834

  Recenze Efbe Schott 834

  Typ: horské slunce | Výkon: 75 W | Počet trubic: 8 | Časovač: 0-30 min. | Paměťový záznam: pro 4 osoby | Hmotnost: 3,1 kg | Rozměry: 26 × 34 × 18 cm | Přibližná cena: 2 850 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • 8 trubic
  • Časovač a paměť
  • 2 brýle v balení
  Zápory
  • Slabší výkon
  • Ohřeje menší plochu

  Efbe Schott 834 je skvělé horské slunce na opalování. Nestojí moc peněz a jako základ pro nenáročné uživatele bohatě vystačí. Má totiž nižší výkon, a tak není tohle zařízení schopno zasáhnout větší plochu. I přesto toho ale může spoustu nabídnout. V prvé řadě si ceníme hned 8 trubic a dvou kusů ochranných brýlí přímo v balení. Pokud je vás doma více, nebudete se muset při používání recenzovaného horského slunce hádat.

  Zároveň chválíme časovou paměť až pro 4 uživatele. To je obrovská výhoda, kterou při používání zkrátka oceníte. Zároveň nechybí ani časovač, s jehož pomocí si můžete navolit dobu opalování od 0 až do 30 minut. Je ale škoda, že nelze zapnutí nastavit třeba až od jedné minuty. Takhle si při zapínání musíte chránit oči – tak na to pamatujte.

  Konstrukce je ovšem šikovná a maximální skladná. Svědčí o tom neveliké rozměry 26 × 34 × 18 centimetrů a praktická hmotnost kolem 3 kilogramů. Zařízení si tedy můžete snadno přenést z míst na místo. Nechybí ani praktická tlačítka po stranách, za kterými stojí kvalitní německý výrobce.

  Celkově mluvíme o kvalitním horském slunci pro tvorbu vitamínu D, na akné, ekzém a další zdravotní neduhy. Super tip za skvělou cenu.

  Recenze Efbe Schott 838

  Recenze Efbe Schott 838

  Typ: horské slunce | Výkon: 150 W | Počet trubic: 8 | Časovač: 0-30 min. | Paměťový záznam: pro 4 osoby | Hmotnost: 5,6 kg | Rozměry: 34 × 26 × 18 cm | Přibližná cena: 5 780 Kč

  Klady
  • 8 trubic
  • Časovač a paměť
  • Slušný výkon
  • 2 brýle v balení
  • Nejlepší poměr cena/výkon
  Zápory
  • Není co vytknout

  Horské slunce Efbe Schott 838 jsme v našem velkém testu horských sluncí zařadili mezi pomyslnou střední třídu s nejlepším poměrem cena a výkon. Doporučený mode vlastní celkem 8 trubic: 4 modré a 4 růžové. Taková kombinace je výborná nejen pro opalování, ale zároveň také přispívá k vyšší míře regenerace a uklidnění organismu.

  Pozadu nezůstal ani výkon o 150 Wattech, který je vysoce účinný a rychle se aplikuje. Zákazníci oceňují šikovný časový spínač, jehož hranice začíná na 0 a končí na standardních 30 minutách. Výrobce nezapomněl ani na paměťový záznam, jenž dobře poslouží až pro 4 osoby. Čeho si dále ceníme je nadité balení. Již v základu totiž máte k dispozici 2 ochranné brýle. Efbe Schott 838 tedy může pohodlně využívat více lidí.

  Ani zpracování konstrukce Efbe Schott 838 nikde nezaostává. Tělo je bytelné a na pohled působí až prémiově. Hmotnost činí 5,6 kilogramů a rozměry se zastavily na 34 × 26 × 18 centimetrech. Po stranách pak najdete tlačítka pro snadno obsluhu a nastavení.

  Model Schott 838 je efektivní a krásné solarium sluníčko, které vám dokáže nabídnou skvělý výkon za stále příznivou cenu. Žádnou negativní vlastnost jsme nenašli.

  Recenze Efbe Schott 912

  Recenze Efbe Schott 912

  Typ: horské slunce | Výkon: 400 W | Časovač: 0-30 min. | Paměťový záznam: pro 4 osoby | Hmotnost: 6,5 kg | Rozměry: 28 × 47,5 × 20 cm | Přibližná cena: 6 499 Kč

  Klady
  • Vysoký výkon
  • Časovač a paměť
  • 2 brýle v balení
  • Doporučujeme náročným uživatelům
  Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena

  Umělé slunce Efbe Schott 912 je výborné solárium sluníčko, která oplývá řadou nadstandardních vlastností. Není tedy ani divu, že daný model vyhrál test nejlepších horských sluncí. Asi nejlepším pozitivem je skutečně vysoký výkon. Halogenová lampa s UV-A filtrem se stará o neuvěřitelný výkon 400 Wattů, který je vůči ostatním konkurentům podstatně vyšší.

  Horské slunce je jako stvořené pro opalování obličeje, krku a dekoltu. Dobře se ale postará i o statní části těla. Účinek podporuje tvorbu vitamínu D, hodí se na lupénku a vypořádá se také s plísní. Horské sluníčko se tedy hodí jako dezinfekce, která úspěšně ničí bakterie. Pro pohodlnou obsluhu využijete časový spínač v obvyklém rozmezí nastavení 0-30 minut. Samozřejmostí je automatické vypnutí po dokončení procesu.

  Kromě toho se můžete spolehnout na paměťový záznam opalování až pro 4 osoby. Konstrukce německé výroby je hodně kvalitní a trošku bytelnější, o čemž svědčí vyšší hmotnost 6,5 kilogramu. Vůči ostatním horským sluncím je tato váha docela podstatný rozdíl. Zároveň si povšimněte designu, který nám tak trošku připomíná retro. Rozměry 28 × 47,5 × 20 centimetrů se však táhnou již v tradičnějším duchu. Nitro konstrukce ukrývá prostor pro uložení kabelu.

  Výrobce zároveň chválíme za přiložení dvou párů ochranných brýlí přímo v balení. Nemusíte tedy nic dokupovat a horské sluníčko lze ihned začít používat. Model Efbe Schott 912 se předvedl jako nejlepší horské slunce na trhu. Na vysokém stupni kvality a výkonu se však podepsala vyšší cena.

  Nejprodávanější horské slunce

  Jak vybrat horské slunce

  Níže jsme připravili zásadní informace o tom, jak vybrat horské slunce včetně rad a informací k bezpečnému používání.

  Co je horské slunce

  Horské slunce ke své práci využívá UV lampu, která je schopna blahodárně působit na náš organismus, zároveň ale dokáže zabít vše živé. Přesněji máme na mysli viry a bakterie. Horské slunce tedy můžeme klidně použít pro dezinfekci místnosti a třeba i peřin. Právě tam dokáže usmrtit škodlivé viry, bakterie a roztoče, kteří se živí zbytky naší kůže. Horské sluníčko sice neumí 100% dezinfekci daného místa, výskyt škůdců ale výrazně sníží.

  horské slunce solux

  Horské slunce se ale nejvíce využívá pro aplikaci na tělo. Jeho účinky jsou podobné jako v běžném soláriu. Tato zařízení dokáží naši pokožku opálit a zároveň si poradí s řadou nepříjemných zdravotních potíží, o kterých píšeme v dolní části článku. Pamatujte ale na to, že to s dobou působení umělého slunce nesmíte přehánět.

  Horské slunce a jeho použití

  Domácí horské slunce najde své uplatnění při léčbě mnoha nepříjemných stavů, které sužují naše tělo a mysl. V prvé řadě jsou účinky horského slunce výborné pro léčbu depresí, poruch spánku a demence.

  S.A.D. a deprese

  Znamená v překladu sezónní afektivní poruchu, která se může vracet v určitém ročním období. Nejčastěji se však objevuje s příchodem zimy, kdy nesvítí slunce a počasí je celkově takové pochmurné. Kromě depresí způsobuje vyčerpání organismu a nechuť do života.

  Žárovka horského slunce je však schopna naše tělo zbavit těchto nepříjemných příznaků v rámci několika dnů, maximálně několika týdnů. Horské slunce dokáže v našich tělech nabudit tvoření serotoninu a melatoninu, čímž se naše nálada výrazně zlepší.

  Demence

  Nepříjemné onemocnění, které nás může jako člověka celkově „odrovnat“. Při použití horského slunce se však může dostavit zlepšení. Tuto skutečnost není radno podceňovat, neboť plně rozvinutá demence může vést až k agresivním stavům.

  Poruchy spánku

  Poruchou spánku trpí stále více lidí. Během dne jsme rozptylováni spoustou věcí, o vysokých pracovních nárocích a požadavcích šéfů ani nemluvě. I tady se účinky horského slunce pozitivně projeví. Jsou schopny zatočit s nespavostí a zbavit nás extrémní únavy. Léčba se projeví na zlepšeních cirkadiánních rytmů, tudíž budeme vitálnější, produktivnější a hlavně vyspalejší.

  Další benefity

  Účinky horského slunce jsou velmi obšírné. Kromě výše uvedených problémů se umělé slunce hodí pro léčbu metabolických poruch, nachlazení, kožních chorob, opalování a tvorbu vitamínu D.

  Horské slunce v těhotenství

  Často řešenou problematikou je použití horského sluníčka během těhotenství. Obecně se má za to, že léčebné ozařování malých ploch kůže umělým zdrojem UV záření není v těhotenství škodlivé. Horské slunce je vynikající třeba na ekzém, který se vám může v těhotenství zhoršit.

  Během těhotenství ale může dojít ke zvýšení citlivosti kůže vůči UV záření. Z tohoto důvodu lékaři doporučují konzultaci s dermatologem.

  horské slunce v těhotenství zkušenosti

  Funkce a výbava horského slunce

  Horské slunce je elektrický malý spotřebič, který se může typ od typu v ledasčem odlišovat. Před jeho koupí si prostudujte vlastnosti, funkce a výbavu každého modelu. Čím vyšší cena zařízení je, tím můžete očekávat lepší nabídku.

  Funkce a výbavaPopis funkcí a výbavy
  VýkonUvádí se ve Wattech (W). Čím vyšší výkon horské slunce má, tím bude jeho záření efektivnější.
  PříkonUvádí se ve Wattech (W). Podle této hodnoty si můžete snadno spočítat, jakou spotřebu elektrické energie bude váš model mít.
  ČasovačVelmi praktická pomůcka. Na přístroji si nastavíte dobu provozu na určitý čas. Jakmile nastavená doba uplyne, horské slunce se automaticky vypne. Nemusíte hlídat čas a aplikace horského slunce je zároveň bezpečná. Doba nastavení se pohybuje od 0 až do 30 minut.
  PaměťPaměťový záznam oceníte v případě rozvětvené rodiny. I některé levnější modely mají paměť až pro 4 osoby.
  Prostor pro kabelÚschova kabelu hraje roli hlavně v případě, že budete chtít zařízení často transportovat.
  Hmotnost a rozměryI tady platí, že vyšší hmotnost a větší rozměry hrají roli při přemísťování.
  CertifikaceDbejte na to, aby bylo vaše horské slunce certifikované. Většinou si stačí ohlídat kvalitního výrobce a prodejce.
  OvládáníManipulace s těmito přístroji nebývá náročná. Většinou se na konstrukci nachází maximálně několik tlačítek. I těch si ale všímejte: čím budou dostupnější a přehlednější, tím se vám bude umělé slunce lépe ovládat.
  PříslušenstvíZákladní balení kvalitnějších/dražších modelů obsahují ochranné brýle – třeba rovnou dva páry.

  Horské slunce a rizika používání

  Ačkoli jsou účinky horského slunce zdraví prospěšné, v některých případech a u některých lidí není jejich aplikace vhodná. Horské sluníčko by neměly používat osoby, které trpí nebo trpěly rakovinou kůže. Výjimka se rovněž týká osob s náchylnější kůží, užívajících určitý druh léků, osob s pigmentovými jaterními skvrnami či vředy.

  I když patříte mezi výše uvedené případy, po aplikaci horského slunce nebo jiné světelné terapie můžete pociťovat různé vedlejší účinky. Co člověk, to někdo jiný, nejčastěji se ale mohou objevit bolesti hlavy, nevolnost a únava očí. Pokud se takové příznaky u vás objeví, je dost možné, že horské slunce aplikujete špatně (žárovka je moc blízko) nebo nedodržujete pokyny v návodu a zásady používání. UV lampu horského slunce však používejte s rozumem a nic nepřehánějte.

  Horské slunce, infralampa, biolampa – jaký je rozdíl?

  Horské slunce

  Tohle zařízení využívá k léčbě ultrafialové záření do 400 nm, které má tím pádem kratší vlnovou délku. To znamená hlavně to, že vyvolává výrazné změny na povrchu kůže. Při působení domácího horského slunce může vaše kůže zarudnout a není vyloučena pigmentace. Působení umělého slunce se postará o tvorbu vitamínu D, zvyšuje svalovou výkonnost, hojení ran, popálenin (skvělá léčba doma) a zároveň zvyšuje žaludeční kyselost a působí pozitivně na kožní choroby.

  Recenze a test horského slunce Efbe Schott 838

  Infralampa (solux)

  Infralampy ke své práci využívají infračervené světlo nad 760 nm, které se tím pádem dostává do hlubších vrstev kůže (oproti horskému slunci). Na daném místě dochází k přehřátí a vzniklé teplo si tělo automaticky odvádí krví do dalších částí těla. Takové působení má blahodárné účinky na rozšíření cév a tím pádem i lepší prokrvení, uvolnění svalů a zmírnění různých bolestí. Infralampy doporučujeme také pro léčbu posttraumatických stavů a astmatu.

  nejlepší infralampa Beurer IL 35

  Biolampa

  Biolampy pracují s polarizovaným světlem, jehož aplikací dochází ke zvýšení teploty tkání. Polarizované světlo je schopno působit až do hloubky 6 centimetrů pod kůží, kde léčí buňky a podporuje jejich zdravý vývoj. Stejně jako infralampy nemají biolampy žádné vedlejší účinky a jejich používání je bezpečné a snadné.

  biolampy recenze

  PozorPozor

  Před prvním použitím horského slunce si nejprve přečtěte návod!

  Horské slunce – návod

  Před první aplikací horského slunce si nejprve nastudujte návod k použití. Jedině tak zabráníte zdravotním rizikům a poškození přístroje. Správným používáním zároveň zefektivníte aplikace horského slunce. Jisté obecné rady ale přesto existují…

  • Ozařování horským slunce je vhodné aplikovat jednou nebo dvakrát týdně.
  • Před žárovkou seďte po dobu 20 až 30 minut, případně po dobu, jakou vám stanoví lékař. Maximální počet opakování by ale neměl přesáhnout 50 za rok.
  • UV záření se aplikuje ze vzdálenosti minimálně jednoho metru, viz. návod k použití.
  • Při aplikaci horského slunce je nutné si chránit oči speciálními brýlemi. To ovšem neplatí u infralamp a biolamp, kde stačí zavřít oči.

  Kromě vzdálenosti si hlídejte také nastavení lampy. Její konstrukce by měla mířit asi 30 stupňů nad hlavou. Aplikace horského slunce je ideální ráno. Zároveň se snažte aplikovat světlo vždy ve stejnou dobu. Takový postup se prokázal jako nejúčinnější.

  Oblíbené značky

  Horské slunce Efbe Schott

  Německá značka Efbe Schott se proslavila zejména výrobou parních mopů. Později se ale pustila i do dalších zařízení, mezi něž patří kávovary, toustovače a mikrovlnky. Na trhu působí již od roku 1932 a patří mezi špičkové značky vysoké kvality. Horské slunce Efbe Schott je sázkou na opalovací jistotu.Efbe Schott horské slunce test

  Horské slunce Beurer

  Mezi nejpopulárnější výrobce horských sluncí a infralamp se řadí také renomovaný německý výrobce Beurer. Vznik se datuje do 90. let, přičemž od samého vzniku se značka věnovala vývojem elektrických topných rohoží a podložek. Brzy nato se pustila i do výroby dalších zařízení, která se týkají zdravotní problematiky. V současné době nabízí přes 120 produktů, mezi nimiž najdete například tlakoměry či inhalátory.

  Horské slunce Beurer - test a zkušenosti

  Kde koupit horské slunce

  Největší výběr horských sluncí nabízí Heureka. Pokud si mezi nabídkou tohoto internetového srovnávače nic nevyberete, můžete zkusit štěstí na Bazoši. Tamní nabídkou jsme trošku zalistovali a je překvapivě hodně pestrá. Alternativy v podobě biolamp a lamp s denním světlem prodává Alza.

  Použité zdroje:

  https://www.rehabilitace.info/zdravotni/umele-slunce-leci-nebo-skodi/

  https://www.nejfit.cz/941-horske-slunicko-skodi-nebo-pomaha/

  https://unizdrav.cz/biolampa-infralampa-horske-slnko-jaky-je-mezi-nimi-rozdil/

  Nejprodávanější horské slunce a infralampy

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 3.3 (36 hlasů)

  Autor článku

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář
  Uživatel
  horské slunce (29. 4. 2020 12:04)

  je možné použít k léčbě koronaviru horské slunce a inhalaci ionizovaného vzduchu?

  Odpovědět
  Uživatel
  Petr Smejkal (2. 5. 2020 13:05)

  Dobrý den, co zatím víme, tak nikoliv.

  Odpovědět

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář