Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší antivirové nano šátky 2024. Recenze a zkušenosti

30. 10. 2023 aktualizováno

Tlačí vás rouška i respirátor? Zkuste nano šátek! Poskytuje stejnou nebo i vyšší ochranu před koronavirem, bakteriemi, infekcemi, pily, smogem a dalšími škodlivinami. Během testování jsme vyhodnotili jako jeden z nejlepších antivirový šátek nanoSPACE, který poskytuje maximálně účinnou ochranu a pohodlí v pěkném designu.

Název Shrnutí
TOP
nano šátky
Antivirový šátek nanoSPACE – černý Antivirový šátek
nanoSPACE – černý
Nano šátek se stříbrem s motivem pavučiny pro pány. Zjistit cenu
Antivirový šátek nanoSPACE – růžová barva Antivirový šátek
nanoSPACE – růžový
Nano šátek se stříbrem s motivem pavučiny pro ženy. Zjistit cenu
antivirový šátek pro děti nanoSPACE - recenze, motiv liška Antivirový šátek
nanoSPACE – modrý
Dětský nanoSpace šátek s motivem lišky. Zjistit cenu
nanoSPACE winter antivirový šátek recenze NanoSPACE – winter Prodyšný nano šátek se zimním motivem. Zjistit cenu
nanoSPACE antivirový šátek recenze NanoSPACE – Black Edition Celoroční šátek odpovídající FFP2. Zjistit cenu
recenze Respilon antivirový šátek R-shield Light Adapted Respilon R-shield
Light Adapted
Pestře laděný šátek pro sport a teplé letní dny. Zjistit cenu
Nanolab antivirový nanošátek Swarovski Nanolab Swarovski
– jarní, bílý
Kvalitní dámský antivirový šátek Swarovski bílé barvy. Zjistit cenu
test Respilon antivirový šátek R-shield Light Black Respilon R-shield
Light Black
Stylový nákrčník k nošení v teplejších dnech a ke sportu. Zjistit cenu

Nejlepší nano šátky

Recenze antivirových šátků nanoSPACE – nejúčinnější, nejpohodlnější, nejstylovější

Antivirový šátek nanoSPACE – černý

Antivirové šátky značky nanoSPACE jsme vyzkoušeli na vlastní kůži (čtěte podrobnou recenzi). Hned na první pohled nás zaujaly svým hezkým designovým zpracováním. Vypadají velmi stylově a nápaditě. Společnost prodává spoustu barevných variant a vzorů, mezi nimiž si vyberou jak ženy, tak muži a děti.

Antivirový šátek nanoSPACE se také příjemně nosí. Za vysokou úroveň pohodlí ručí ohebný klip z hliníku a stahovací gumový tkaloun na zadní straně. Šátek si přizpůsobíte podle aktuální situace a prostředí.

Mnohem důležitější je samozřejmě účinnost. Tu nabízí testovaný nano šátek nanoSPACE výbornou. Součástí vnitřní části je nanovlákenná membrána od české nanotechnologické firmy PARDAM. Účinná vrstva chrání vaše dýchací ústrojí před chřipkovými viry, infekcemi, smogem, různými plísněmi a Covidem-19. Filtrační účinnost je typu FFP2.

Aplikovaná membrána zachytí 97–99,9 % submikronových částic. Přítomné nanočástice Nanosilver pak zlikvidují škodlivé mikroorganismy. Šátek z nanovlákna od nanoSPACE můžeme doporučit alergikům, astmatikům a osobám, které mají sníženou imunitu.

Oproti respirátorům testovaný antivirový šátek nanoSPACE můžete opakovaně prát v pračce. Podle zkušeností si drží až 95% účinnost i po 15 pracích cyklech. Abyste zvýšili jeho účinnost a zamezili nakažení, doporučujeme na povrch pravidelně nanášet dezinfekci vhodnou na nanovlákenné produkty. Za nás se jedná o nejlepší nano šátek se stříbrem na trhu.

Recenze nanoSPACE – winter – prodyšný šátek se zimním motivem

nanoSPACE winter antivirový šátek recenze

Vadí vám respirátor? Vyzkoušejte efektní šátek protkaný nanotechnologiemi. Jemná membrána zachytí až 99,7 % bakterií, virů či smogových částic. Drobné atomy stříbra zase zastoupí dezinfekci. Účinně hubí drtivou většinu mikroorganismů. Antivirový šátek splňuje certifikaci FFP2.

Elegantní šátek nanoSPACE s jednoduchým zimním motivem nemusíte nosit pouze v zimě. Hodí se k celoročnímu využití. Samozřejmě jej lze vyprat a používat opakovaně. Filtrovací ani antibakteriální efekt voda nenaruší. Výhodou je vysoká prodyšnost i univerzální velikost. Pružný materiál se přizpůsobí každému obličeji.

Recenze nanoSPACE – Black Edition – celoroční šátek odpovídající FFP2

nanoSPACE antivirový šátek recenze

Elegantní šátek s integrovanou nanomembránou vás ochrání před viry, bakteriemi, pylem i prachem. Zachytí 97 až 99,9 % submikronových částic a splňuje certifikaci FFP2. Šíření zachycených bakterií zabraňují atomy stříbra s účinným antimikrobiálním efektem.

Šátek překvapí výbornou prodyšností. Můžete jej nosit celý den. Neobtěžuje při rekreačním sportování. Pohodlně dýchat mohou lidé s astmatem či alergici. Díky univerzální velikosti navíc vyhoví každému obličeji. Husté vousy nejsou překážkou. Správné nasazení zaručuje nosní klip, který současně brání nežádoucímu proudění vzduchu kolem tváří. Nanošátek nanoSPACE lze používat lze opakovaně. Stačí jej pravidelně prát.

Nejprodávanější šátky

Jak vybrat nano šátek

V době pandemie covid-19 musíme před tímto vysoce infekčním virovým onemocněním chránit sebe a okolí. Ochrana dýchacích cest patří mezi klíč k úspěchu, který dokáže lidstvo (snad) dostat z nejhoršího.

informace jak vybrat antivirový nano šátek

Pokud jste o antivirových šátcích neslyšeli, možná vás překvapí, že mohou být účinné nebo účinnější než některé respirátory a roušky. Je nicméně zásadní vědět, na co se je dobré při výběru takového šátku zaměřit.

Nano šátky nabízí – mimo antivirové ochrany – i další přednosti, o kterých si nyní povíme víc. Pokud vám nošení respirátoru nebo roušky vyloženě vadí a působí nepříjemné pocity, třeba právě šátek bude pro vás příjemnější alternativou.

Účinnost nano šátků

Samozřejmě nemůžeme mluvit obecně za všechny šátky, nicméně účinnost kvalitního nano šátku se pohybuje mezi 97 až 99 %. Použitá membrána ochrání vaše dýchací cesty před bakteriemi, viry (včetně Covid-19), smogem, pylem, sporami plísní a dalšími alergeny, které plují vzduchem.

Kvalitní nano šátek proti virům disponuje třídou účinnosti typu FFP2. Je to sice nižší ochrana než nejvyšší třída FFP3 v případě špičkových respirátorů, ale jako ochrana před infekčním onemocněním Covid-19 a dalšími nemocemi a škodlivinami je naprosto dostatečná.

FFP norma

S výrazem FFP (Face Filter Protection) se při výběru šátků určitě setkáte. Ve vzduchu, který dýcháme, poletuje spousta nebezpečných aerosolů, jemných prachových částic, virů, bakterií a jiných škodlivých látek.

Abychom škodliviny nevdechovali, v nano šátcích (také rouškách a respirátorech) jsou umístěny membrány s FFP ochranou. Třídy ochrany jsou rozděleny na FFP1, FFP2 a FFP3. Vyšší číslo FFP normy znamená vyšší a účinnější ochranu.

Jednotlivé třídy ochrany si popíšeme níže.

FFP norma Popis
FFP1 Nejméně účinná ochrana. Vhodná pro pracovní prostředí, kde hrozí výskyt fibrogenních prachů a aerosolů. Filtruje 80 % pevných částic. FFP1 se používá ve stavebnictví nebo potravinářském průmyslu, kde je taková (nejnižší) ochrana dýchacích orgánů dostatečná.
FFP2 Výrazně účinnější ochrana, která snižuje rizika nákazy koronavirem. Zároveň chrání před alergiemi, pesticidy a jemnými prachovými částicemi.
FFP3 Nejvyšší a nejúčinnější třída ochrany proti virům a infekčnímu onemocnění Covid-19.

Pro koho je šátek vhodný

Nano šátek je tedy účinný před spoustou infekcí a onemocnění. Zároveň je vhodný pro alergiky, astmatiky a osoby se sníženou imunitou. To znamená, že šátek z nanovlákna je dobré nosit nejen kvůli současné pandemii. Ochrání vás totiž před škodlivými výpary z automobilů, chřipkou a tak dále.

Chrání před onemocněním Covid-19
Chrání před smogem z automobilů a škodlivin z továren
Vhodný pro alergiky a osoby se sníženou imunitou
Skvělý na sport, rybaření, střelnici aj.
Pro ženy, muže a děti

test antivirových šátků nanoSPACE

Pohodlnost při nošení

Spoustě lidí působí nošení roušky nebo respirátoru potíže. Někomu nesedí na obličeji, dalšího tlačí gumičky do uší, jinému nezakrývají potřebné partie…

Nano šátek místo respirátoru? Nano šátky v tomto ohledu mohou představovat pohodlnější možnost ochrany. Díky své podobě poskytují širší variabilitu nošení a uživatelského nastavení.

Nano šátek je opatřen nosním klipem, který si lze ohnout do požadovaného úhlu tak, aby seděl podle představ. Zadní část pak bývá opatřena gumovým tkalounem. Jedním pohybem si navolíte sílu stažení, čímž přizpůsobíte šátek vaší hlavě. Šátky jsou zkrátka univerzální, tudíž by měly sednout každému.

Náš tip

Správně nasazený nano šátek by u dospělých osob neměl překrývat uši. Po nasazení se podívejte do zrcadla, zdali máte šátek správně upevněný. Jedině tak docílíte nejvyšší ochrany a pohodlnosti nošení.

Návod jak nasadit nano šátek

Pamatujte na to, že je velmi důležité nejen správné nošení šátku, ale také nasazení a hygienické návyky s tímto krokem spjaté. Před nandáním šátku z nanovlákna postupujte následovně:

  1. Důkladně si umyjte ruce, případně použijte antibakteriální gel či sprej.
  2. Srolujte šátek a snažte se jej opatrně přetáhnout přes hlavu.
  3. Uchopte nosní klip, přitiskněte jej ke kořenu nosu a opatrně vytvarujte tak, aby správně doléhal.
  4. Na zadní části nano šátek utáhněte tak, aby vám dobře držel a nepadal.
Pozor

Nosní klip byste neměli přehýbat napůl, a to ani při nasazování, údržbě a uskladnění.

Návod jak sundat nano šátek

  1. Nejprve povolte zadní šňůrku či gumu a opatrně sejměte šátek.
  2. Umyjte si ruce mýdlem, případně použijte dezinfekční prostředek.
  3. Použitý šátek dezinfikujte nebo vyperte. Před vypráním nezapomeňte sundat nosní klip.

Návod jak nasadit a sundat šátek

Jak prát nano šátek

Aby šátek z nanovlákna plnil svoji funkci správně a co nejdelší dobu, je nutná pravidelná péče. Vyvarovat byste se měli chlóru a fosforu. Praní v pračce není problém, ale prášek nesmí obsahovat uvedené složky. Nejvhodnější je program pro ruční praní, prát byste měli na 40 stupňů Celsia. Naopak sušení v sušičce na prádlo včetně žehlení není doporučováno.

Jestliže se rozhodnete prát šátek v ruce, snažte se prát opatrně, aby nedošlo k poškození filtru z nanovláken. Dbejte pozornosti při výběru prášku nebo čistící složky. Bělidla a různé agresivní přípravky nejsou k ručnímu praní vhodné.

Testado radí

Před praním si důkladně nastudujte informace od výrobce. Některé filtry totiž zničí i praní v pračce.

Nejoblíbenější šátky na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář