Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze antivirových šátků nanoSPACE

25. 3. 2021 aktualizováno

antivirové šátky nanoSPACENáš tipTestado.cz

Situace kolem virového onemocnění Covid-19 se bohužel nelepší. Je proto nutné chránit sebe a své okolí. Mezi účinnou ochranu dýchacích cest patří také antivirové šátky.

Na redakčním stole se nám objevily antivirové šátky nanoSPACE. Vyzkoušeli jsme několik modelů pro dospělé a pro děti. Jak test dopadl prozradí následující řádky.

Obsah balení

Antivirový šátek nanoSPACE je balen do recyklovatelné papírové krabičky. Na horní straně jasně vidíte barvu a případně motiv šátku. Po otočení krabičky vidíte místo, kde se píše o složení výrobku včetně filtru. Pomocí několika obrázků se jednoduše seznámíte se správným postupem pro nasazení a nošení. Nechybí ani údaje k praní.

Po otevření krabičky se uvnitř nachází antivirový šátek nanoSPACE a 2 kusy vyměnitelného nosního klipu. Ještě doplním, že jeden klip se již nachází uvnitř šátku. Po vybalení si můžete šátek nasadit a začít okamžitě používat.

Obsah balení mne mile překvapil. Není potřeba chodit na internet, pouštět návody na YouTube atd. Krabička vás informuje o všech důležitostech.

Design a účinnost antivirové ochrany

Antivirové nano šátky, nebo také antivirové nákrčníky, obsahují nanovlákennou membránu od české nanotechnologické firmy PARDAM. Její vrstva s nanovláknem vás chrání před chřipkovými viry, infekcemi, smogem a různými plísněmi. Tento funkční ochranný doplněk je testovaný v České republice, kde také probíhá jeho výroba. Filtrační účinnost je typu FFP2.

Recenze a test antivirových šátků nanoSPACE

Velikost šátku nanoSPACE je univerzální (orientační rozměry šátku: 32 × 27 cm), materiál je pratelný a nosní klip vyměnitelný. Pokud šátek otočíte naruby, spatříte našitý nanovlákenný filtr.

Použitá membrána je schopna zachytit, mimo výše uvedených škodlivin, 97–99,9 % submikronových částic. K nim patří také polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je tudíž vhodný i pro alergiky, astmatiky a obecně osoby se sníženou imunitou. Membrána obsahuje stříbrné nanočástice Nanosilver, díky čemuž ve struktuře šátku nepřežijí škodlivé mikroorganismy.

Pozor

Antivirové šátky splňují vládní nařízení z 1. 3. 2021.

Jak si můžete povšimnout, některé šátky nanoSPACE se odlišují jak barvou, tak vzorem. Podle mého názoru si snadno vyberou i náročnější jedinci, muži i ženy. Co se týče funkčních částí, mimo přední strany s nosním klipem, stojí za povšimnutí stahovací gumový tkaloun na zadní straně. Stažením si můžete šátek uzpůsobit podle potřeby.

  • Na antivirové šátky nanoSPACE se podívejte zde.

Mimo výše uvedených ochranných prvků je ochranný antivirový šátek nanoSPACE tvořen z 95 % pleteninou z polyesteru. Výrobce garantuje odolné provedené vůči poškození, s čímž musím souhlasit. Šátek jsem pravidelně nosil a stále vypadá jako nový.

Skvělé přitom je, že jsou všechny testované modely pratelné. Použitá membrána si údajně drží 95% účinnost i po 15 pracích cyklech. Kromě praní můžete šátek také dezinfikovat pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty.

Recenze a test antivirových šátků nanoSPACE

Je nicméně samozřejmé, že i sebekvalitnější membrána nevydrží na věky. I na tohle výrobce pamatoval. Stačí zevnitř antivirového šátku vypárat starou membránu a vyměnit za opakovatelně použitelné BreaSAFE filtry.

Pohodlnost při nošení

Nosit antivirové šátky nanoSPACE bylo vždy příjemné. Ochotně jsem je nosil na procházky, nákupy i na 10kilometrový běh. Číslovku nepíši abych se pochlubil, ale hlavně proto, abych zdůraznil, že i na delších trasách nebyl se šátkem jakýkoliv problém.

Samozřejmě, nošení jako takové není extra příjemná záležitost, ale oproti nepohodlné roušce je šátek rozhodně komfortnější. Přes membránu se dobře dýchá, takže člověk nemá pocit nedostatku vzduchu. Provedení šátku zároveň umožňuje praktické shrnutí na krk, aniž byste jej museli celý sundávat.

Na pohodlnost si tedy stěžovat nemohu. V podobném duchu hovořilo také 4leté dítě, které si nestěžovalo na tlačení či nepohodlí. Přítomný nosní klip z hliníku na nose netlačí, stahovacím gumovým tkalounem si lze šátek nastavit podle potřeby.

Antivirové šátky nanoSPACE jsem testoval i během chladného dne, kdy foukal vítr a teploměr ukazoval kolem nuly. V takovém nečase jsem si šátek jednoduše vytáhnul nad uši, které jsem tímto způsobem částečně ochránil. Netvrdím, že je to ideální a nejpohodlnější volba. I taková možnost tady nicméně je.

Závěrečné hodnocení

Antivirové šátky nanoSPACE v testu obstály na výbornou. Jsou hezké, pohodlné, skvěle chrání proti virům a škodlivinám a není problém je opakovaně vyprat. Vyšší cenu částečně kompenzuje možnost zakoupení náhradních filtrů, které si ale musíte sami přišít po vypárání původního.

Klady
  • Velmi pěkný design
  • Spousta barev a vzorů v nabídce
  • Výrobce myslí na muže, ženy i děti
  • Špičková (nejen) antivirová ochrana
  • Šátky jsou pratelné + lze dezinfikovat
  • Pohodlné nošení
Zápory
  • Vyšší cena (ale lze koupit zvlášť nové filtry)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář