Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší neomezené mobilní tarify 2024

Hodně voláte nebo rádi trávíte čas na internetu a nejlevnější tarify vám nevyhovují? Vytvořili jsme pro vás srovnání nejlepších neomezených tarifů pro vášnivé datové surfaře, upovídané rodiny a věčné pisálky. Více v porovnání tarifů mobilních operátorů 2021.

Neomezený tarif

Nejlevnější kompletně neomezený tarif.

Neomezený s 1,5 GB dat

Nejlepší neomezený tarif s porcí dat.

Neomezený tarif bez dat

Nejlevnější neomezený tarif.

Neomezená data

Nejlepší neomezený tarif pro surfaře.

Srovnání neomezených tarifů 2021

Fayn FLAT

Upovídaná LAMA NEO Bronzový

Volání bez omezení

MAXI Neomezené a 2 GB dat Můj svobodný tarif 100 s neomezenými daty
nejlevnější neomezené volání nejlepší neomezený tarif s balíčkem dat nejlepší neomezený tarif od O2 nejlevnější neomezený tarif nejlepší neomezený tarif do vlastní sítě nejlepší neomezené volání s 2 GB dat nejlepší neomezený datový tarif
Ocenění nejlevnější neomezený tarif nejlepší neomezený tarif s porcí dat nejlevnější kompletně neomezený tarif nejlepší variabilní neomezený tarif nejlepší neomezený tarif do vlastní sítě nejlepší neomezené volání s daty nejlepší neomezený internet v mobilu
Měsíční paušál 389 Kč 499 Kč 1 099 Kč 299 Kč 499 Kč 499 Kč 925 Kč
Operátor Fayn LAMAmobile O2 ČEZ Emtéčko Laudatio T-Mobile
Mobilní síť Vodafone DIGI O2 O2 O2 T-Mobile T-Mobile
Volné minuty neomezeně v ČR neomezeně v ČR neomezeně v ČR a v EU neomezeně v ČR neomezeně v ČR do vlastní sítě neomezeně v ČR 100
Sazba volání – vlastní síť zdarma zdarma zdarma zdarma zdarma zdarma 3,50 Kč
Sazba volání – cizí síť zdarma zdarma zdarma zdarma 1,90 Kč zdarma 3,50 Kč
Tarifikace 60+1 60+1
Volné SMS-všechny sítě neomezeně v ČR a v EU 2 000 100 100
Sazba za SMS – vlastní síť 0,48 Kč zdarma zdarma zdarma neomezeně v ČR  1,50 Kč 1,50 Kč
Sazba za SMS – cizí síť 1,19 Kč 1,20 Kč zdarma 1,50 Kč 1,20 Kč  1,50 Kč 1,50 Kč
Mobilní data 1,5 GB neomezeně v ČR 500 MB 2 GB neomezeně v ČR
Rychlost dat 20 Mb/s 5 MB/s neuvádí 20 Mb/s 20 Mb/s
Závazek bez závazku 24 měsíců 24 měsíců bez závazku bez závazku bez závazku 24 měsíců
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny
Porovnat
ceny

Jak vybrat neomezený tarif

V mobilním světě existuje takový mýtus – to, že jsou neomezené tarify finančně nákladné. Neomezený tarif nemusí zruinovat vaši peněženku, jen je potřeba si ujasnit, co od něj očekáváte. Než se vrhnete do nabídek mobilních a virtuálních operátorů, promyslete si, jak často svůj telefon využíváte.

Pro výběr vhodného tarifu vás bude zajímat, jak často voláte, jak moc píšete SMS, ale i to, jestli surfujete na internetu.

Před výběrem nejlepšího neomezeného tarifu si položte základní otázky:

  • Surfuji na internetu?
  • Volám přes mobil nebo přes internetové aplikace?
  • Píšu SMS nebo raději chatuji přes sociální sítě?
  • Jak často volám?
  • Kolik měsíčně napíši SMS?

Nemusíte si dělat čárky za každou napsanou SMS nebo provolanou minutu. Budete se divit, ale mnoho věcí můžete zjistit nejenom u svého mobilního operátora, ale i přímo v telefonu. Navíc i na internetu najdete spoustu aplikací, které zjistí, jak moc svůj smartphone využíváte. Mezi takové patří například aplikace DroidStats nebo My Data Manager.

výběr neomezeného mobilního tarifu

Dobíjecí karta nebo paušál?

Je pro vás výhodnější paušál nebo dobíjecí karta? To je základní otázka, kterou si pokládá spousta uživatelů. Obě varianty mají své výhody i nevýhody.

Dobíjecí karta (předplacenka)

Klady
  • Větší anonymita
  • Platíte pouze to, co provoláte
  • Široké možnosti dobíjení kreditu
  • Dostupnost uživatele
  • Kdykoliv můžete přejít na paušál
Zápory
  • Vyšší sazba
  • Ne tak výhodné balíčky
  • Nemáte přehled nad svými výdaji
  • Dražší varianta, pokud telefon opravdu využíváte

Dobíjecí kartu většinou pořizují rodiče svým dětem, aby se naučily hospodařit s kreditem. Někteří uživatelé se však k předplacené dobíjecí kartě časem vrací, protože zjistí, že jim paušál z nějakého důvodu nevyhovuje.

Jedním z důvodů může být i větší anonymita. Pokud totiž zvolíte předplacenou kartu, nemáte s operátorem žádnou smlouvu a on si o vás neuchovává žádné osobní údaje. Navíc nemusíte platit žádné měsíční poplatky. Pouze si dobijete kredit podle potřeby a je jen na vás, kdy ho provoláte.

Mezi další výhody kreditu patří i široké možnosti dobíjení nebo i to, že jste neustále dostupní. Pokud vám dojde kredit, volat sice nemůžete, ale vždy se vám někdo dovolá. Pokud nebudete platit paušál, mobilní operátor vám telefonní číslo odpojí.

Pokud voláte opravdu málo, sem tam napíšete nějakou SMS a internet v mobilu je pro vás španělská vesnice, bude vám stačit předplacená karta. Nebo můžete zvolit některý z nejlevnějších mobilních tarifů, o kterých jsme též psali. Pokud však telefon téměř neodložíte, finančně pro vás bude výhodnější některý z neomezených paušálů.

Paušál

Klady
  • Variabilita
  • Nemusíte hlídat kredit
  • Máte přehled nad výdaji
  • Cenově výhodnější, když telefon využíváte
Zápory
  • Ztrácíte anonymitu
  • Platíte měsíčně poplatky, i když nevoláte

Držíte telefon v ruce nebo u ucha neustále? Dobíjení kreditu by pro vás bylo finančně náročné. I když mají předplacené karty nějaké slevové balíčky, nejsou tak výhodné jako některý z neomezených paušálů.

Obrovskou výhodou paušálu je to, že si jej můžete sestavit přesně podle toho, co potřebujete. Surfujete denně na svém mobilu? Vyberte si neomezený tarif zaměřený na mobilní data. Raději voláte? Zvolte tarif s neomezeným voláním.

Tarify mobilních operátorů jsou většinou velice variabilní. Můžete si zvolit neomezená data a přidat si balíček 50 SMS nebo 50 minut. Pokud hodně voláte a sem tam napíšete SMS, můžete si vybrat pouze neomezené volání s balíčkem 20, 50 či 100 SMS. A jak je to s placením?

U dobíjecí karty nejdříve uhradíte kredit a až poté voláte, zatímco u paušálu je to přesně naopak. Nejdříve voláte, píšete a surfujete a po tomto zúčtovacím období vám přijde faktura k uhrazení. Fakturu nemusíte hradit hned, ale pozor na její splatnost. Když nezaplatíte fakturu včas, přijde vám v dalším vyúčtování pokuta podle ceníku mobilního operátora. Pokud se rozhodnete neplatit fakturu pravidelně několikrát za sebou, může vás operátor odpojit a vy budete nedostupní definitivně.

Mobilní paušál má bohužel i další nevýhody jako je ztráta anonymity a svobody. Na rozdíl od dobíjecí karty, musí být paušál založen na základě smlouvy s operátorem. Smlouva na dobu určitou vás navíc lehce omezuje v přechodu k jinému operátorovi protože můžete platit storno poplatky za předčasné ukončení.

Bohužel nejde před ukončením smlouvy bez uhrazení storno poplatku přejít ani na dobíjecí kartu. Aktuálně jsou však velice žádané i smlouvy bez závazků, kde můžete odejít v podstatě kdykoliv. Většinou jsou tyto smlouvy méně výhodné, než když se upíšete například na 2 roky.

srovnání nejlepších neomezených tarifů

Mobilní nebo virtuální operátor?

Už dávno nežijeme v době, kdy jsou na trhu pouze 2-3 mobilní operátoři, ze kterých si musíte vybrat svůj nejlepší neomezený tarif. Aktuálně se setkáte i s takzvanými virtuálními operátory. Jaký je v nich rozdíl – tedy mezi mobilním a virtuálním operátorem?

Mobilní operátoři

Klady
  • Mají kamenné prodejny
  • Vlastní licenci pro provozování mobilní sítě
  • Mají své vysílače a frekvenční pásma
  • Kvalitní odborný klientský servis
Zápory
  • Tarify jsou většinou dražší
  • Menší výběr tarifů

Mobilní operátory nejspíš nemusíme dlouho představovat. Každý z nás se minimálně s jedním mobilním operátorem již setkal nejenom skrz reklamy na nejvýhodnější mobilní tarify nebo přes sponzoring českých filmů, sportovních akcí apod. Jde o známou velkou trojku – O2, Vodafone a T-Mobile.

Tito mobilní operátoři mají své vlastní vysílače, aby pokryli celé území signálem. Aktuální pokrytí můžete najít i na internetových stránkách každého z nich. Dalším velkým rozdílem mobilních operátorů je i to, že vlastní licenci pro provozování mobilní sítě, kterou uděluje Český telekomunikační úřad.

Mobilní operátoři mají i své kamenné prodejny téměř ve všech významných městech. Pokud tedy nastane jakýkoliv problém, nemusíte ho řešit pouze přes telefonní linku, ale můžete navštívit některou z oficiálních nebo partnerských poboček daného mobilního operátora.

Vlastní vysílač, provoz kamenných prodejen, odborný klientský servis – to vše jsou aspekty, proč jsou mobilní tarify většinou dražší než u virtuálních operátorů. Ale na druhou stranu, pokud vám přestane fungovat SIM karta, můžete si ji nechat vyměnit v jakékoliv pobočce vašeho mobilního operátora, což u virtuálních operátorů možné není.

Virtuální operátoři

Klady
  • Levnější tarify
  • Opravdu velký výběr mobilních tarifů
  • Snadný přechod od jiného operátora
Zápory
  • Chybí kamenné prodejny
  • Klientský servis téměř neexistuje
  • Může chybět bezplatná infolinka

Sazkamobil, Kaktus, Lama, Coop mobil, Blesk mobil, Emtéčko, Go mobil a další – to vše jsou virtuální operátoři, kterých je aktuálně na českém trhu opravdu hodně.

Proč jsou tak oblíbení? Protože mají obrovský výběr mobilních tarifů a jsou většinou levnější než tradiční mobilní operátoři. Jak je to možné?

Virtuální operátoři nemají své vlastní vysílače ani frekvenční pásma, ale mobilní síť si pronajímají od mobilních operátorů za velkoobchodní ceny. Tato telefonní čísla poté nabízejí svým zákazníkům – samozřejmě levněji.

Co to pro vás znamená? Pokud se rozhodnete využít nabídku neomezeného tarifu virtuálního operátora, budete mít smlouvu s virtuálním operátorem, ale telefonní signál poběží na některé ze sítí mobilních operátorů O2, T-Mobile nebo Vodafone. Volání je levnější i kvůli konkurenci. Mobilní operátoři své ceny drží na podobné úrovni, ale virtuálních operátorů rychle přibývá a rychle se mění i jejich nabídka neomezených tarifů.

Další úspora peněz ze strany virtuálních operátorů je i v pobočkách a v personálu. Většina virtuálních operátorů nemá své prodejny ani výdejní místa. Většinou využívají propagaci přes internet, trafiky nebo přes některého mobilního operátora. Pokud například chcete začít využívat služeb virtuálního operátora Kaktus, svou SIM kartu si můžete vyzvednou na prodejnách T-Mobile. Pokud se však objeví nějaký problém, musíte ho řešit pouze přes infolinku virtuálního operátora a čekat na další pokyny.

Sazebník určuje cenu volání

Při výběru neomezeného tarifu vás bude zajímat i sazebník tarifů. Pokud například zvolíte neomezené volání, dejte si pozor, jakou sazbu budete platit za SMS nebo mobilní data. Při výběru neomezených mobilních dat se zase zaměřte na sazbu za provolanou minutu nebo napsanou SMS, ať nejste na konci měsíce překvapeni.

Sazebník je ceník základních služeb, který určuje, kolik zaplatíte za danou jednotku (SMS, provolanou minutu volání nebo mobilní data).

  • Sazba za minutu volání – se nejčastěji pohybuje okolo 1,50 Kč za provolanou minutu, ale někteří virtuální operátoři se dostávají i pod 1 Kč. Samozřejmě můžete zvolit tarif s neomezeným voláním, kdy vás sazebník pro volání nemusí vůbec zajímat. Pozor však na to, jestli máte neomezené volání do všech sítí nebo pouze v rámci stejného operátora.
  • Sazba za SMS – se nejčastěji pohybuje mezi 1 Kč až 1,50 Kč. Tarify na neomezené SMS v nabídce operátorů téměř nejsou. Většinou se setkáte s neomezeným mobilním tarifem, kde máte volání a SMS zdarma nebo neomezené volání s nějakým balíčkem SMS zdarma.
  • Sazba za mobilní data – se u virtuálních i mobilních operátorů dost liší. Většina z nich nabízí datové balíčky, které můžete využít do jejich vyčerpání nebo na určitý časový úsek. Nejčastěji se setkáte s balíčky dat na jeden den, týden nebo měsíc.

sazebník neomezených tarifů

Tarifikace – není minuta jako minuta

Sazebník však není jediné vodítko, které určuje, kolik reálně za své volání zaplatíte. Pokud voláte neomezeně do všech sítí, tento pojem pro vás nebude nijak zajímavý, pokud ale máte pouze neomezená mobilní data a volání si platíte zvlášť, tarifikace vám s vyúčtováním může pěkně zamávat.

Tarifikace určuje způsob účtování délky hovoru. Jak už asi tušíte, tarifikace může ovlivnit a také ovlivňuje celkovou částku za hovor. V České republice se používají čtyři základní tarifikace volání:

Tarifikace Vysvětlení
60+60 Platí se za každou započatou minutu volání. Za hovor o délce 61 sekund zaplatíte stejně jako za 119 sekund, což není výhodné. Pokud je sazebník vašeho operátora dražší, tento způsob tarifikace se může hodně prodražit.
60+30 Platí se za první provolanou minutu a poté za každých započatých 30 sekund. Pokud vám za minutu hovoru operátor účtuje 2 Kč, tak za každou započatou půl minutu zaplatíte pouze 1 Kč.
60+1 Výhodnější je tarifikace 60+1, kdy platíte vždy za první minutu hovoru a poté se účtuje již po vteřině. Tento způsob účtování volání není rozhodně ideální pro ty, kteří si nepotrpí na dlouhé volání.
1+1 Nejférovější a zároveň nejvýhodnější je tarifikace 1+1, protože operátor účtuje hovor po vteřinách. Platíte tedy za to, co skutečně provoláte.

Barevné linky, speciální čísla a prémiové SMS

Mnoho lidí si myslí, že s neomezeným tarifem mohou volat a psát kamkoliv. To není tak úplně pravda. Můžete se setkat s barevnými linkami nebo speciálními čísly, na které se nevztahuje ani vaše neomezené volání.

Jde o rozdělení linek do barevných skupin podle prvních tří číslic u telefonního čísla. První tři číslice nám můžou pomoct při orientaci, jestli za hovor platíme my, někdo jiný, nebo zda je úplně zdarma.

  • Zelená linka (800) – zelené linky využívají call centra firem nebo technická podpora. Volaní je pro vás zdarma, i když nemáte neomezený tarif.
  • Modré linky (810 až 819, 830 až 839, 843 až 846) – i když máte neomezené volání, volání na čísla modré linky zaplatíte s volaným napůl.
  • Bílé linky (840 až 842, 847 až 849) – univerzální přístupová čísla umožňovaly, abyste se dovolali za jednotnou sazbu kdekoliv v ČR. Bílé linky se aktuálně moc nevyužívají. Cenu hradil vždycky volaný podle ceníku operátorů.
  • Žluté a duhové linky (900, 906, 908 a 909) – nejdražší volání mají žluté a duhové linky začínající číslovkou 9. Většinou se jedná o obchodní, inzertní nebo soutěžní služby. Do této kategorie spadají i zábavné služby pro dospělé. Cenu hradí vždy volající a samotná sazba se pohybuje v rozmezí 50 Kč až 95 Kč za minutu.
Pozor

Neomezené SMS zdarma se nevztahují na speciální čísla začínající číslovkou 9. Bezplatné nejsou ani dárcovské SMS a prémiové SMS.

Mobilní data

Nechcete být offline? Ať už pravidelně surfujete nebo jen každý den projedete e-maily v mobilu, internet v mobilu se vám bude zaručeně hodit. V dnešní moderní době chytrých telefonů si můžete svůj datový balíček zapnout i na dobíjecí kartě. Ale pozor na jejich cenu, protože datové balíčky pro Twist kartu nejsou tak výhodné jako datové tarify nebo data v paušálu.

Podle čeho správný datový balíček vybrat? Uvědomte si, co na internetu nejčastěji děláte a také to, jak starý máte přístroj. Třeba mobilům pro seniory bude bohatě stačit datový balíček okolo 400 MB pro občasné zkontrolování e-mailu nebo dopravního spojení. Naopak takové prémiové telefony však 400 MB slupnou jako nic.

Pokud tedy máte novější smartphone a nekontrolujete na něm pouze elektronickou poštu, ale brouzdáte často na internetu v mobilu, zaměřte se na datové balíčky od 4 GB. Vášnivým surfařům jsou určeny datové tarify nebo tarify s neomezenými mobilními daty.

Pokud vybíráte neomezený mobilní tarif s daty, nekontrolujte pouze velikost balíčku, ale i rychlost připojení. Na trhu najdete i velice levné mobilní tarify s daty, ale na úkor jejich rychlosti. Mohlo by se vám klidně stát, že se budou sekat videa a tak dále…

mobilní data v telefonu

Jak je to se závazkem?

Když už máte vybrán vhodný tarif, bude vás zajímat i to, jestli jej nabízí mobilní či virtuální operátor pouze se závazkem na 24 měsíců nebo si ho můžete zařídit i bez závazku.

Mobilní tarif se smlouvu na 24 měsíců

Klady
  • Velký výběr tarifů
  • Garance cen na 24 měsíců
  • Dotované zařízení ke smlouvě
  • Přehled nad výdaji
  • Zařízení na splátky bez navýšení
Zápory
  • Poplatky za předčasné ukončení smlouvy
  • Doplacení dotovaného zařízení

Neomezený paušál se smlouvou na 24 měsíců se využívá nejčastěji. Ke smlouvě si totiž můžete vzít dotované zařízení na splátky bez navýšení. V některých případech vás telefon vyjde například pouze na 1 Kč, což určitě znáte z reklam a plakátů.

Pokud zvolíte paušál se smlouvou na 24 měsíců, máte garantovaný zvolený tarif po celou dobu této smlouvy. I kdyby ho operátor vyřadil ze své nabídky měsíc po založení smlouvy, musí vám tarif poskytnou po zbývajících 23 měsíců.

Jak už jsme se zmínili, ke smlouvě se závazkem na dobu určitou si můžete vzít dotované zařízení. To je pro mnoho lidí velké lákadlo, protože získají nový telefon nebo tablet se slevou v rámci několik stovek nebo až tisícovek korun. Tito zákazníci si navíc mohou zbytek částky rozložit do splátek bez navýšení. Z prodejny tedy můžete odejít nejenom s novým tarifem, který vám více vyhovuje, ale i s novým telefonem za 1 Kč v kapse.

U mobilních tarifů se smlouvu na 24 měsíců se setkáte pouze s jednou nevýhodou – a to, když budete chtít od operátora odejít. Po dobu smlouvy sice můžete svobodně odejít k jinému operátorovi nebo přejít na dobíjecí kartu, ale ne zadarmo. Mobilní operátoři po vás budou vyžadovat pokutu za předčasné ukončení.

Pozor

Pokud si vezmete k tarifu telefon s dotací, budete hradit i dotovanou částku! „Telefon za korunu“ se vám může tedy pořádně prodražit.

Smlouva na dobu neurčitou

Klady
  • Přehled nad výdaji
  • Můžete kdykoliv přejít k jinému operátorovi
Zápory
  • Pokračujete ve vybraném tarifu
  • Absence dotovaného zařízení
  • Dražší varianta tarifu

Když si mobilní tarif neprodloužíte nebo ho nezrušíte, automaticky se převede na smlouvu na dobu neurčitou. Tuto smlouvu můžete kdykoliv ukončit, prodloužit nebo zrušit úplně a přejít k jinému operátorovi bez storno poplatků.

Pokračujete ve sjednaném paušále, i když je tento paušál již vyřazen z nabídky. Většinou však platíte za tento paušál na dobu neurčitou více peněz, což se moc nevyplatí.

Mobilní tarif bez závazku

Klady
  • Cenové zvýhodnění oproti dobíjecí kartě
  • Přehled nad výdaji
  • Můžete kdykoliv přejít k jinému operátorovi
  • Bez sankcí za ukončení
Zápory
  • Nemáte garanci tarifu
  • Absence dotovaného zařízení
  • Pouze mírné zvýhodnění tarifu

Vlivem konkurence nyní stále více mobilních i virtuálních operátorů nabízí možnosti paušálu bez závazku. Je to alternativa mezi dobíjecí kartou a měsíčním paušálem. Výhodou je, že máte přehled o tom, co provoláte, komu voláte a další užitečné informace. A zároveň máte mírně zvýhodněné ceny oproti předplacenkám.

Smlouva bez závazku má i výhodu v tom, že ji můžete kdykoliv ukončit bez storno poplatků. Když se rozhodnete vrátit k předplacené kartě nebo přejít k jinému operátorovi, neplatíte nic navíc.

Pozor však i na nevýhody spojené s paušálem bez závazku. Tarif totiž nemáte garantovaný, takže pokud ho operátor vyřadí z nabídky, musíte si vybrat jiný tarif. Dalším minusem je to, že si nemůžete vzít nový telefon nebo tablet se slevou. A většina mobilních operátorů vám neumožní ani nákup zařízení na splátky. U některých paušálů vás vyjdou cenově nejlépe smlouvy na dobu určitou.

Další výhody a bonusy mobilních tarifů

Virtuální i mobilní operátoři ke svým neomezeným tarifům nabízejí „něco navíc“. U mobilních operátorů k paušálu dostanete nový telefon se slevou nebo si můžete vybrat nějaké jiné dotované zařízení a vzít si ho na splátky bez navýšení. Mezi další bonusy patří například množstevní sleva, když je u operátora celá vaše rodina. Někteří mobilní operátoři mají i možnost přednostního odbavení, pokud jste jejich zákazníkem a samozřejmostí je i výměna SIM karty zdarma.

Někteří virtuální operátoři zase nabízí balíčky SMS nebo dat zdarma, neomezené volání a SMS v rámci své sítě nebo slevy v obchodě. Takže například s virtuálními operátory Coop mobil nebo Tesco mobile můžete ušetřit i při svém nákupu v těchto obchodech.

V dnešní době se velmi často setkáte s tím, že vám mobilní operátor nabídne i další služby. Mezi takové patří například internetová televize, internet na cesty, chytré auto nebo další služby zpříjemňující pobyt ve vaší domácnosti. Vždy se ale rozmyslete, zda je pro vás tato nabídka opravdu výhodná.

dotovaný telefon

Klientský servis

Jak už jsme psali výše, rozdíl mezi mobilním a virtuálním operátorem je i v nabízeném klientském servisu. Problémy se SIM kartou, podezřele vysoké vyúčtování, nefunkční mobil nebo nastavení svých služeb můžete vyřešit na jakékoliv pobočce daného operátora s odborně proškoleným pracovníkem.

Samozřejmě, pokud nechcete navštěvovat pobočku, nemusíte. Mobilní operátoři mají své aplikace, v nichž si můžete nastavit například roaming, datové balíčky služeb, prémiové SMS, uvítací tóny apod. Ale například u výměny nefunkční SIM vás stejně čeká návštěva pobočky.

Virtuální operátoři své pobočky nemají. Pokud se objeví problém, musíte ho řešit přes infolinku nebo v lepších případech přes internetovou samoobsluhu.

Na co si dát při výběru mobilního tarifu pozor

Víme, že výběr mobilního tarifu je někdy složitý, a když stojíte na pobočce mobilního operátora, může to být stresující. Proto jsme sepsali pár rad, na co dát při výběru nejvýhodnějšího mobilního tarifu pozor:

  • Tarifikaci – jak už jsme si řekli, není minuta jako minuta. Pokud máte neomezená data, ale volání si platíte, zaměřte se na sazbu i tarifikaci svého mobilního či virtuálního operátora. Někteří operátoři sice nabízí levnější sazbu volání, ale s tarifikací 60+60 vás vyjde volání dráž než s dražší jednotkou za minutu při tarifikaci 1+1.
  • Storno poplatky – pokud máte smlouvu na dobu určitou a chcete od operátora odejít, rozmyslete si, jestli je to pro vás výhodné. Většina operátorů vám totiž naúčtuje sankce za předčasné ukončení smlouvy. Při podepisování smlouvy se seznamte s tím, jaké jsou poplatky za předčasné ukončení, aby vás případný přechod na levnější tarif nestál více než je nutné.
  • Dlouhé nesrozumitelné smlouvy – předtím, než se operátorovi upíšete k paušálu, důkladně si smlouvu pročtěte.
  • Barevné linky, speciální čísla a prémiové SMS – ani váš neomezený tarif není všemocný. Proto si dejte pozor, na které linky voláte, aby se vám neomezené volání pěkně neprodražilo!

Použité zdroje informací:

Wikipedia.org
Ctu.cz
Dtest.cz
Svetandroida.cz
Dotekomanie.cz

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář