Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Antiviry

Recenze antiviru Avast Internet Security

29. 4. 2018 aktualizováno

Avast Internet Security logofinal

Společnost Avast patří mezi největší poskytovatele digitálního zabezpečení na světě. Do svých produktů aplikuje technologie nové generace, které dokáží s kyberzločinem efektivně zatočit. Této skutečnosti si jsou vědomi stovky milionů uživatelů po celém světě, jejichž elektronika služby Avastu dennodenně využívá.

Do vínku jsme si vzali antivirovou ochranu Avast Internet Security, která se nám jeví jako skvělá volba pro běžné počítačové uživatele. Pojďme se podívat, jak tato chytrá online ochrana vypadá a co vlastně umí.

Náš tip

Jestli jste ještě nečetli, doporučujeme navštívit náš článek o nejlepších antivirech, který obsahuje i tipy, jak vybrat ten správný bezpečnostní program pro vaše elektronická zařízení.

Avast Internet Security

Doporučený balíček je ideální volbou pro ochranu soukromých fotografií, internetové surfování a bankovnictví včetně detekce falešných stránek a dalších hrozeb. Roční licence Avast Internet Security stojí pro jeden počítač 1 190 Kč. Nabídka ovšem zahrnuje i předplatné na tři roky, které vyjde na 3 290 Kč. Pokud máte zařízení více, není problém koupit licenci i na 10 jedinečných přístrojů.

Na oficiálních stránkách Avastu najdete podporu v českém jazyce, kde jsou k dočtení veškeré informace, které byste mohli do budoucna potřebovat. Hned na úvodní stránce se dozvíte, jak je to s vrácením peněz, fakturací a dokonce se můžete nasměrovat na tamní fórum. Přímá chatová online podpora ale chybí.

Instalace a prostředí – 8/10

Nainstalování a zprovoznění balíčku Avast Internet Security se od těch ostatních nijak neliší: po stažení souboru se program postará o vše za vás. Po několika minutách máte antivirový program připraven ihned k používání. Instalace je tedy jednoduchá a zvládne ji úplně každý uživatel, tedy i ti méně zkušení.

Prostředí je nadmíru intuitivní a přehledné. Všechny položky a odkazy jsou plně v českém jazyce, tudíž se nikde a nikdy neztratíte. Kombinace tmavšího pozadí, zelené a fialové se ukázala jako výtečná. Nutno dodat, že „duch“ sesterského antiviru AVG je zde na každém kroku patrný. Ale proč také ne, vždyť to funguje skvěle.

Funkce a možnosti – 8/10

Po prvním spuštění na vás vyštěkne přehledné menu. Levá strana se nese v roli funkčních nabídek, kdežto zbylý prostředek promítá aktuální dění. Funkce antiviru jsou skutečně pestré, proto si některé z nich krátce oprášíme. Základní ochranu zahrnuje například souborový, behaviorální, webový a e-mailový štít.

Využít můžete služby inspektora Wi-Fi, který prověří vaši domácí síť. K mání je také štít proti ransomwaru, firewall nebo funkce aktualizace aplikací. V této verzi bohužel chybí štít webové kamery, skartovač dat nebo ochrana VPN, která utají vaše internetové aktivity. Ty jsou dostupné až s dražším balíčkem Premier.

Rovněž bezvadná je správa výkonu počítače. Po aktivaci dokáže tato funkce vypátrat neplatné položky v registrech, nepotřebné systémové soubory, zbytečné programy a programy zpomalující chod počítače.

Ochrana počítače – 7,5/10

Objektivně hodnotit antivirovou ochranu daného antiviru je velice těžké a zejména časově náročné. Proto jsme raději dali přednost nezávislému hodnocení dTestu (79 %) a serveru Virus Bulletin (73,80 %), z nichž jsme vyčíslili průměr.

Výborně dopadly například webové testy, blokování phishingových stránek, falešná detekce při skenování nebo online antivirový skener. Trošku hůře si vedla ochrana před ransomwarem a offline test USB.

Hardwarová náročnost a zkušenosti – 8,5/10

Instalace balíčku Avast Internet Security si na pevném disku uzmula 1,01 GB, což je oproti antiviru od ESETu násobně více. Náš 128 GB SSD disk (z poloviny zaplněn) jsme podrobili hloubkovému testování, jehož trvání jsme spočítali na pár minutek. Ve srovnání s ostatními antivirovými kontrolami se jedná o běžný standard.

Avast Internet Security 9 menší logo

Pokud bychom měli komentovat hardwarovou náročnost, žádný proces nám chod počítače nikdy nezpomalil. O jakémkoli testu či kontrole jsme vlastně ani nevěděli.

Antivirová ochrana Avast Internet Security se projevila jako vynikající služba, která se vyznačuje stabilním chodem, pěkným prostředím a slušnou funkční nabídkou. Nákup můžeme jedině doporučit.

Minimální HW požadavky:

 • Windows XP / Vista /7 / 8 / 10
 • Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64
 • 256 MB RAM
 • 2 GB na HDD
 • Připojení k internetu
Náš tip

Přečtěte si naše srovnání nejlepších antivirových programů.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělý

Avast Internet Security je pohodlný a jednoduše ovladatelný antivirový program, který neudělá ostudu snad v žádném elektronickém zařízení. Program obsahuje plno užitečných funkcí a veškerý servis je napsán v našem rodném jazyce.

Instalace a prostředí
8
Funkce a možnosti
8
Ochrana počítače
7.5
Hardwarová náročnost a zkušenosti
8.5
Klady
 • Snadná instalace
 • Jednoduché užívání
 • Slušné funkce
 • Hardwarová nenáročnost
 • Podpora v češtině
Zápory
 • Zabírá více místa na HDD
 • Nechrání webovou kameru
 • Absence rodičovské kontroly
 • Bez chatovací podpory

Nejprodávanější antiviry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
pepe (5. 8. 2019 14:08)

Takhle.... myslím, že Avast je dobrý program. Akorát si myslím, že jsou stále více dotěrní a dostávají se hlouběji do mého počítače. Jestli to tak půjde dál, tak jednou přijdu dříve domů a přistihnu Avast, jak mi shu-kaa manželku. B-]

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář