Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Bluetooth reproduktory

Recenze bluetooth reproduktoru JBL Flip 4

2. 11. 2018 aktualizováno

Americký gigant JBL není ve světě hudby žádným neznámým pojmem. Společnost, vlastněná skupinou Harman International, přináší inovace v oblasti zvuku již od roku 1946. Za tuto dobu si již na trhu vybojovala velmi slušnou pozici tradičního výrobce.

Tentokrát nám na stole zahrál bluetooth reproduktor JBL Flip 4, který dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější hráče svého druhu. A byť se zjevně jedná o kvalitní výrobek, jeho schopnosti jsme se rozhodli řádně prověřit.

Obsah balení

Balení reproduktoru působí na pohled velmi dobře: je kvalitně zpracované, čímž svůj obsah dobře chrání. Kromě reproduktoru uvnitř dohledáte napájecí microUSB kabel a manuál. Díky němu se dozvíte základní funkce, něco o nastavení a používání reproduktoru.

Design a zpracování – 10/10

Zevní podoba reproduktoru Flip 4 se od svých starších předchůdců nijak zásadně neliší. A vlastně je to dobře. Stále nabízí jednoduché linie bez zbytečných výstřelků, čímž budí moderní a seriózní dojem. Reproduktor se tak hodí jak na zahradní akci plnou piva, tak do obývacího pokoje pro romantický poslech.

Centrální zónu reproduktoru pokrývá textilní povrch, přičemž kraje jsou zase pogumované, tudíž tenhle hudebník při hraní neklouže. Už na první pohled je zřejmé, že zpracování patří mezi ta kvalitní a bezchybná.

Výrobce elegantně vyřešil také rozmístění prvků. Na horní straně jsou umístěna čtyři mechanická tlačítka, s jejichž pomocí můžete hudbu přehrávat, pozastavovat, zesilovat nebo ubírat hlasitost, případně reproduktor jednoduše spárovat skrze bluetooth s telefonem.

JBL Flip 4

Kousek dál od tlačítek najdete pětici notifikačních diod, která uživatele vyspravují o aktuálním stavu baterie. Hned u nich si pak hoví tlačítko pro párování s dalším JBL reproduktorem prostřednictvím JBL Connect+, přičemž druhé slouží pro zapínání zařízení. Pod gumovou krytkou se pak ještě ukrývá microUSB vstup a 3,5mm audio jack.

Z reproduktoru visí textilní lanko, díky kterému si můžete přístroj připevnit na ruku nebo batoh. A pokud by vám snad nevyhovoval, jednoduše jej z oka vysvléknete. Poslední výraznější znak představuje dvojice membrán na bočních stranách. Rozměry zařízení činí 68 × 175 × 70 milimetrů a hmotnost se drží 515 gramů.

Manipulace a ovládání – 9/10

Jednotlivé ovládací prvky jsou skutečně velmi dobře rozmístěny, a tak ani v nejmenším neočekáváme, že byste měli s používáním reproduktoru JBL Flip 4 nějaké problémy. Všechny tlačítka se ovládají skvěle a zároveň nikde nic neskřípe.

Jednotlivé ovládací prvky jsou skutečně velmi dobře rozmístěny, a tak ani v nejmenším neočekáváme, že byste měli s používáním reproduktoru JBL Flip 4 nějaké problémy. Všechny tlačítka se ovládají skvěle a zároveň nikde nic neskřípe.

Pokud jde o ovládání přes bluetooth, ani tady jsme nezaznamenali žádné potíže. K JBL jsme se připojili přes MacBook a iPhone, přičemž s oběma zařízeními fungoval rychle, spolehlivě a ani v jednom případě se spojení nepřerušilo.

JBL Flip 4

Ačkoliv toho s připojeným telefonem mnoho nevykouzlíte, nabízené funkce jsou užitečné. Spraví vás o stavu baterie reproduktoru a v nabídce je také možnost párování s jinými zařízeními v módech party a stereo. Výhodou je dále možnost změnit název reproduktoru, díky čemuž se ani mezi několika přístroj ten váš neztratí.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 10/10

Také v tomto případě musíme objektivně smeknout před nadprůměrnými hodnotami. Podle papírových specifikací totiž dokáže testovaný JBL přehrávat při plném nabízí hudbu až po dobu 12 hodin, což je rozhodně nadstandardní hodnota. Samozřejmě se veškeré výsledky odvíjí od úrovně hlasitosti.

JBL Flip 4

Pokud tedy reproduktor osolíte na maximální možnou míru, vydrží hrát podstatně méně. Jakmile se ale budete držet zhruba poloviční intenzity, garantovaných 12 hodin skutečně platí. Nám na přehrávání stačily první tři dílky, a při průměrném používání nám repráček vydržet celý týden.

Už jenom proto nás méně mrzela delší doba nabíjení. Z úplného vybití se na maximální kapacitu baterie nabije za asi 3,5 hodiny. Kapacita akumulátoru je 3 000 mAh.

Odolnost vůči vodě – 8/10

Jak jste se již mohli dočíst výše, tělo reproduktoru JBL Flip 4 je zpracované nadmíru kvalitně. Povrchová úprava ovšem není jenom hezká na pohled, ale stejně tak něco vydrží. Zvýšenou odolnost má na starosti certifikace IPX7, která dokáže zabránit v průniku prachu a vody.

Abyste ale dobře rozuměli, reproduktor není vodotěsný, nýbrž odolá „pouze“ stříkající vodě. JBL si tedy můžete bez větších obav postavit k bazénu či poblíž táborového ohně, kde není o nějakou tu kapku deště žádná nouze. Nutno však říci, že některá hudební konkurence dokáže i plavat – například Niceboy RAZE.

Kvalita zvuku – 9/10

Asi se shodneme všichni na tom, že v případě reproduktoru jde o nejdůležitější aspekt a ukazatel jeho kvality. Naštěstí si tohle uvědomují také inženýři z JBL, kteří reproduktor vybavili skutečně poctivě. Vstupní výkon představuje 2 × 8 Wattů, přičemž frekvenční rozsah se pohybuje mezi hodnotami 70 Hz až 20 kHz.

JBL Flip 4

Abychom však  nezůstali pouze u garantovaných čísel, dejme přednost našim zážitkům. Nutno říci, že JBL hrál skutečně výborně, tedy bez jakéhokoliv náznaku rezonance či nepříjemného chrčení. Nepochybně můžeme tenhle model označit za jeden z nejkvalitnějších zvukových hráčů na trhu mezi současnými bluetooth reproduktory.

Vysokou kvalitu jsme slyšeli prakticky při jakémkoliv hudebním stylu. Flip 4 má nesmírně kvalitní výšky a basy. I tady ale musíte pamatovat na rozměry zařízení, které jsou pro samotný hudební výsledek samozřejmě velmi limitující. I pře svoji titěrnost nás ale kvalita – v dobrém slova smyslu – opravdu mile překvapila. Také maximální hlasitost je prvotřídní, tudíž není problém plně ozvučit místnost nebo pořádně zarachotit na venkovní party.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Heurece jsme dohledali 57 uživatelských recenzí, které se postaraly o krásné hodnocení 97 %. Spokojení zákazníci si cení hlavně pěkný design, kvalitní zvuk a dlouhou výdrž baterie.

Zavítali jsme i do zahraničí, kde nás zaujala recenze stránky trustedreviews.com. Tamní redakce pochvaluje basový projev, robustnost a částečnou voděodolnost. Server whathifi.com pak kladně hodnotí intuitivní design a hlasitost.

Alternativa k JBL Flip 4

Zajímavou alternativu představuje Lamax Sounder SO-1 od českého výrobce Lamax, který je oproti recenzovanému kousku se svými 24 Watty výkonnější. Díky ochraně IPX4 je také částečně voděodolný a zvukový projev pokrývá plných 360 stupňů.

Dalším doporučencem je Sony SRS-XB21, který nabízí parádní basy, výdrž 12 hodin a částečnou voděodolnost. A v neposlední řadě znovu vzpomeňme na populární, dobře hrající a plně vodotěsný hudební kousek Niceboy RAZE (recenze).

Závěrečné hodnocení

9.2

Perfektní

JBL Flip 4 je pěkný bluetooth reproduktor, který se dobře ovládá, krásně hraje a vydrží dlouhé hodiny. Jeho nákup rozhodně doporučujeme.

Design a zpracování
10
Manipulace a ovládání
9
Výdrž baterie
10
Odolnost vůči vodě
8
Kvalita zvuku
9
Klady
  • Pěkný a kompaktní design
  • Jednoduché ovládání
  • Perfektní výdrž
  • Vynikající zvuk
Zápory
  • Odolnost „pouze“ IPX7

Nejprodávanější reproduktory dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jana (2. 11. 2018 16:11)

Dobrý den hodí se tenhle reprák i na venkovní posezení? Díky Jana

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (5. 11. 2018 08:11)

Dobrý den, ano, určitě hodí. Reproduktor je plně voděodolný, takže vám může spadnout i do bazénu :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář