Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bluetooth reproduktoru Lamax Street2

3. 2. 2021 aktualizováno

Lamax Street2 – test bluetooth reproduktoru

Bluetooth reproduktor LAMAX Street2 nabízí ideální poměr kvality zvuku, přijatelné ceny a praktické kompaktní velikosti. Pokud hledáte snadno přenosný bezdrátový reproduktor, který se nezalekne žádného počasí, bude se vám model Street2 od značky Lamax líbit. Více se dočtete v podrobné recenzi.

Obsah balení

Kromě samotného reproduktoru Lamax najdete v balení nabíjecí USB kabel a 3,5mm audio kabel. Samozřejmě nechybí ani návod. Jako bonus vás potěší drobnosti v podobě provázku s karabinou pro lepší manipulaci a několik samolepek s logem Lamax.

test bluetooth reproduktoru LAMAX Street2 obsah balení

Design a zpracování – 8,5/10

Reproduktor Lamax Street2 se svými rozměry 19 × 7 × 5 cm padne akorát do ruky. Když ho poprvé zvednete, překvapí vás jistě kombinace nízké hmotnosti pouhých 370 gramů a pevného materiálu. Mřížka reproduktoru je kovová a plastové okraje mají odolné zpracování s příjemným a neklouzavým povrchem. V horní části se nachází gumová ovládací tlačítka a dole najdete kryt konektorů, který je taktéž z gumy.

test bluetooth reproduktoru LAMAX Street2

Celé tělo repráku se může pochlubit certifikací IP55. To znamená, že mu nevadí prach ani stříkající voda. Vodotěsný však není a neměl by se rozhodně potopit. Jinak mu vlivy počasí nijak neublíží. Zpracování je celkově bytelné. Lamax Street2 bude ideálním parťákem na ven, do města i přírody. Během přenášení na něj určitě oceníte praktický úchyt doplnitelný o provázek.

Designové provedení v černé barvě s tyrkysově modrými prvky je na první pohled atraktivní. Díky výraznému orámování tlačítek se i za šera ihned zorientujete, kde má reproduktor ovládací blok. Mezi tlačítky jsou nenápadně ukryté diody signalizující stav nabíjení nebo přehrávání. Dalším zajímavým prvkem je vystouplé logo výrobce.

V rámci konektorové výbavy na bluetooth reproduktoru Street2 najdete slot na microSD kartu, klasický USB port a jack. Vedle přehrávání hudby z téměř jakéhokoliv telefonu, tabletu a dalších chytrých zařízení vybavených bluetooth technologií si tedy můžete pouštět písničky i ze svých úložišť. Pokud by někomu náhodou nestačila takto široká nabídka, lze naladit FM rádio.

Pouštíte-li si hudbu přes bluetooth, lze reproduktor položit vodorovně delší plochou dolů. Při zapojení USB flash disku nebo nabíječky ho však budete muset postavit svisle, abyste se dostali ke konektorům. Kvůli zaobleným hranám není v této poloze recenzovaný Lamax Street2 příliš stabilní. Tvarovaný gumový prvek pomáhá jen mírně; navíc není k tělu přidělán příliš pevně a hrozí, že se časem odloupne. Dlouhá gumová krytka konektorů při otevření zbytečně plandá a občas překáží.

* Hmotnost 370 gramů byla zvážená v domácích podmínkách na digitální váze – v praxi tedy má reproduktor ještě méně než výrobcem uváděných 380 gramů.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Při ovládání je jasně znát, že Lamax Street2 je především outdoorový reproduktor. Na stlačení gumových tlačítek musíte vynaložit trošku síly. Zatímco při domácím používání by úplně stačila mašinka fungující na lehký dotyk, venku jsou větší knoflíky s tužším chodem k nezaplacení. Street2 se snadno ovládá i v silných rukavicích.

Zajímavostí na ovládání tohoto bluetooth reproduktoru jsou kombinovaná tlačítka pro přepínání skladeb a hlasitosti. Krátkým stisknutím přeskočíte na další / předchozí písničku, dlouhým zase zesílíte / ztišíte zvuk. Ačkoliv se mi zpočátku párkrát stalo, že jsem namísto mírné regulace hlasitosti přepnula song, během chvilky se na potřebnou dobu držení dá zvyknout a ovládat Lamax s jistotou.

test bluetooth reproduktoru LAMAX Street2

Nastavení hlasitosti je pozvolné. Při přehrávání z flash disku se provádí samozřejmě jen pomocí tlačítek. Při připojení přes bluetooth lze Street2 ovládat telefonem i spínači na těle reproduktoru. Bluetooth 5.0 zajišťuje stabilní přenos na vzdálenost až 10 metrů a funguje i přes překážky. Bez problémů jej lze používat i přes několik místností.

Ovládání je celkově snadné a intuitivní. Stejně tak připojení k mobilu nebo tabletu zvládnete během okamžiku. Testovaný reproduktor Lamax Street2 lze v případě potřeby použít jako handsfree nebo pro hlasitý odposlech telefonního hovoru.

Výdrž baterie – 10/10

Výdrž baterie patří k silným stránkám tohoto bluetooth reproduktoru. Ačkoliv značka Lamax celkově nabízí zařízením s dobrou kapacitou akumulátoru, model Street2 i mezi nimi jednoznačně vyniká. Dokonce několikanásobně překoná dražší a pokročilejší LAMAX Sounder SO-1.

test bluetooth reproduktoru LAMAX Street2

Ačkoliv kapacita Li-Ion akumulátoru 1 800 mAh nepatří mezi nijak vysoké hodnoty, dokáže pohánět reproduktor opravdu dlouhou dobu. Samozřejmostí je, že výkon přístroje má vliv na spotřebu. Výrobce uvádí, že při volume na 80 % se dostanete na krásných 9 hod a při hlasitosti na 50 % dokonce na 22 hod. Dle našeho testování tyto hodnoty doopravdy odpovídají realitě. Vzhledem k tomu, že u Lamax Street2 málokdy budete při domácím použití používat maximální výkon, lze počítat s téměř celodenní výdrží baterie.

Velkou výhodou tohoto bluetooth reproduktoru je, že jej můžete používat nejen bezdrátově, ale také klasicky s kabelem. Během nabíjení plnohodnotně funguje a umožňuje používat všechny funkce. Doplnění kapacity baterie zabere pouhé 3 hodiny, v praxi obvykle i méně. To je samo o sobě i vzhledem k dlouhé době přehrávání příjemně krátká doba.

Kvalita zvuku – 9,5/10

Vzhledem k přijatelné ceně by jistě nikdo neočekával tak vysokou kvalitu zvuku, jaké tento bezdrátový reproduktor dosahuje. Hlas je výborně srozumitelný a hudba vyvážená. Plusem jsou také výrazné basy. Střední tóny mají malinko menší výraznost, přesto Street2 podává výkon nad mé očekávání. Nejlepších výsledků dosahuje při střední hlasitosti, ale i na maximální volume je jeho zvuk stále čistý, jen s minimálním zkreslením.

test bluetooth reproduktoru LAMAX Street2

Frekvenční rozsah činní 150 Hz – 20 kHz a velikost měničů je 50 mm. Výkon 15 W (dva měniče, každý s max. výkonem 7,5 W) patří ve své kategorii mezi nadstandardní parametr. Aby toho nebylo málo, mohou náročnější uživatelé spárovat přístroj s druhým Street2 pomocí funkce True Wireless Stereo a dosáhnout tak výkonu 30 W. Hlasitost je v tomto případě vyrovnaná a oba přístroje se ovládají současně.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na srovnávacím portálu Heureka v době testování sdílelo své zkušenosti s Lamaxem Street2 již 90 zákazníků. Získal perfektní 97% hodnocení. To je mimochodem nejvyšší skóre, jakého námi testované bluetooth reproduktory značky Lamax dosáhly. Jako zápor většina zákazníků uvádí již výše v recenzi zmíněný nepraktický přístup ke konektorům. V ostatních ohledech i Street2 zaslouží pochvalu.

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

Lamax Street2 je skladný a lehký bluetooth reproduktor s velkým výkonem, dlouhou výdrží baterie, rychlým nabíjením a s perfektním zvukem. Má dobré přizpůsobení venkovním podmínkám, hezký design, Bluetooth 5.0 a potěší vás i svými funkcemi, jako je například vzájemné párování dvou reproduktorů.

Design a zpracování
8.5
Manipulace a ovládání
9.5
Výdrž baterie
10
Kvalita zvuku
9.5
Klady
 • Praktická velikost a nízká váha
 • Velký výkon 15 W
 • Slušný zvuk, výrazné basy, srozumitelný hlas
 • Neklouzavý povrch + úchyt
 • Odolnost s certifikací IP55
 • Velká výdrž baterie a rychlé dobíjení
 • Konektivita microSD, USB a 3,5mm jack
 • Podpora handsfree nebo hlasitého odposlechu
Zápory
 • Nepraktické umístění konektorů ze spodu
 • Krytka konektorů může překážet
 • Horší stabilita ve svislé poloze

Nejprodávanější reproduktory

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.7 (3 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář