Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze udírny Bradley Smoker 4

15. 12. 2021 aktualizováno

Recenze a test udírny Bradley Smoker 4

Bradley Smoker 4 patří mezi oblíbené domácí udírny za příznivou cenu. Může se pochlubit kompaktním zpracováním, které je funkční a uživatelsky přívětivé. Ovládání je jednoduché stejně jako uzení. Více prozradí aktuální recenze.

  • Nejlepší udírny najdete v našem výběru.

Hodnocení udírny Bradley Smoker 4

8.7

Skvělá

Domácí udírnu Bradley Smoker 4 doporučujeme uživatelům, kteří rádi udí menší množství dobrot. Právě ti ocení kompaktní konstrukci, jednoduché ovládání a automatizaci v podobě podavače briket. Udírna Bradley je skvělá volba za dostupnou cenu.

Konstrukce a design
9.5
Ovládání a příslušenství
8.5
Výkon a kvalita uzení
8
Klady
  • Velmi dobré dílenské zpracování
  • Bytelná konstrukce
  • Jednoduché ovládání
  • Praktický podavač briket
  • Generátor kouře
  • Lze zapínat odděleně hlavní topnou spirálu a generátor kouře
  • Časovač pro hlavní spirálu i generátoru kouře
  • Možnost uzení studeným kouřem
Zápory
  • Bez regulace rychlosti spalování briket

Obsah balení

Základní balení obsahuje domácí udírnu Bradley Smoker, podavač briket, generátor kouře, 4× kovové rošty, 4× rošty na uzení, misku a odkapový plech.

 

Konstrukce a design

Domácí elektrická udírna Bradley Smoker 4 představuje ideální poměr ceny a výkonu. Recenzovaný model disponuje čtyřmi rošty a pohodlným digitálním ovládáním. Je vhodný pro venkovní použití.

Sympatické rozměry 43 × 35 × 80 cm a nižší hmotnost 20 kg dávají vědět, že půjde o menší udírnu. Ostatně kapacita 53 litrů naše slova potvrzují. Kupříkladu udírna Borniak UWD-150 Simple nabízí 150 litrů! Na druhou stranu má Bradley o něco lepší dílenské zpracování.

Menší parametry však nelze považovat za nevýhodu. Ne každý má v úmyslu udit větší množství dobrot, proto sáhne třeba po udírně Bradley Smoker 4.

Tento model se pyšní řadou skvělých vlastností. Konkrétně stojí za pozornost odizolovaná udící komora s cirkulací kouře. Ostatně v této udírně lze udit klasicky nebo studeným kouřem při teplotách 20 °C.

Recenze a testy udírny Bradley Smoker 4

Součástí domácí udírny Bradley Smoker 4 je také podavač briket, který vám ušetří spoustu námahy. Podavač totiž v pravidelných intervalech přikládá brikety za vás. Škoda, že nelze regulovat rychlost spalování briket. Ta je nastavena výrobcem. Topné těleso o příkonu 500 W je situováno ve spodní části konstrukce.

Výrobce očividně myslel také na bezpečnost. Topnou spirálu chrání kovový kryt před kapáním tuku a různých šťáv.

Jak je vidno, hodnocený model Bradley Smoker 4 má na první i druhý pohled vše, co si běžný uživatel může přát. Konstrukce je účelná a v rámci mezí také kompaktní.

Recenze a testy udírny Bradley Smoker 4

Ovládání a příslušenství

Příkon činí 500 W ze strany topného tělesa a dalších 125 W ze strany generátoru kouře. Generátor kouře k udírně připevníte při levé spodní části, kde se nachází také přehledný digitální ovládací panel. Regulovat samozřejmě můžeme také hustotu kouře.

Líbí se nám možnost časového řízení hlavní spirály i generátoru kouře. Nezávisle na sobě můžete vše nastavit dle svého přání. Obrovskou výhodou je potom možnost zapínat odděleně hlavní topnou spirálu a generátor kouře. Taková funkce je při uzení velmi praktická.

 

Obsluha a ovládání Bradley Smoker patří mezi jednodušší. Nastavení probíhá pomocí přehledného displeje. Navolit si můžeme například dobu provozu u topného tělesa a generátoru kouře.

Výkon a kvalita uzení

Domácí udírna Bradley Smoker 4 je vhodná pro pomalé uzení i sušení masa. Není ale problém dát přednost sýrům nebo zelenině. Pro uzení jsou k dispozici čtyři kovové rošty.

V udírně Bradley se kouř vytváří spalováním briket, které jsou vyrobeny z lisovaného dřeva. K dostání jsou desítky různých příchutí. Taková forma je úsporná a praktická. Stačí akorát nezapomenout občas vyprázdnit misku s popelem.

Klíčové parametry

Bradley Smoker 4 Parametry
Vnější rozměry 43 × 35 × 80 cm
Vnitřní rozměry 38 × 29 × 65 cm
Hmotnost 20 kg
Napětí 240 V/50 Hz
Příkon 500 W (topné těleso) + 125 W (generátor kouře)
Kapacita udírny 53 l
Materiál udící komory nerezová ocel
Maximální zatížení 20 kg
Provozní teplota do 120 °C (max. 160 °C podle okolní teploty)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (42 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář