Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

24. 6. 2020 aktualizováno

TrueLife NannyWatch A15

NannyWatch A15 je po NannyCam H32 další dětskou chůvičkou od značky TrueLife, kterou jsme měli možnost testovat. Za poněkud vyšší cenu 3 990 Kč obdržíte kvalitního a netradičního pomocníka v péči o vaše dítě. Rodičovská jednotka je totiž zabudována v hodinkách, které si jednoduše připnete na zápěstí. Jaké jsou další přednosti této chůvičky se dozvíte v recenzi.

Obsah balení

Balení obsahuje rodičovskou jednotku s displejem (tzn. hodinky), bezdrátovou dobíjecí jednotku a kameru se síťovým adaptérem. Nechybí návod v českém, ale i několika dalších jazycích, který je dostačující k seznámení s provozem chůvičky.

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

Design a zpracování – 9/10

Hodinky jsou kompletně vyvedeny v černé barvě, plastový displej a tlačítka jsou v lesklém provedení, gumový řemínek v matném. Displej je zaoblený a tlačítka nenápadná, takže celkově působí elegantně. Kamerka a nabíjecí panel jsou rovněž plastové a mají zaoblený design bez výrazných hran. Kromě černé hlavy kamery jim vévodí bílá barva doplněná o světle zelené detaily.

Na hodinkách upoutá 1,5palcový barevný displej, který se ovládá 4 tlačítky po stranách. Na zadní straně nalezneme plochu pro bezdrátové napájení. S hmotností 52 gramů jsou hodinky těžší než běžné fitness náramky, ale zcela srovnatelné s klasickými hodinkami, takže si na ně ruka rychle zvykne. Řemínek je z měkké gumy, která je příjemná na dotek a při nošení na zápěstí nikde nedře. Řemínek je dostatečně dlouhý, aby obepnul i silnější zápěstí.

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

Kamera má rozměry 6,9 × 13,6 × 7,3 cm, dobíjecí jednotka je o něco menší s 6,9 × 12,6 × 6,9 cm. Kulaté hlavě kamery dominuje objektiv, nad kterým se nachází senzor světla a pod ním LED indikátor zapnutí/vypnutí. Infračervená LED světla se nachází po obvodu kolem objektivu a jsou viditelné jen při automatickém zapnutí nočního režim.

Na zadní straně kamery se nachází reproduktor, tlačítko pro párování a mikrofon. Na spodní části je umístěn vstup pro napájení (kamera musí mít neustálý přístup k elektrické energii), senzor měření teploty a úchyty pro montáž na zeď. Možnost přimontování na stěnu má i nabíjecí stojan.

Ačkoli hlava kamery drží na pohyblivém kloubu, rozsah jejích pohybů je omezený. Pouze nahoru a dolů, navíc v poměrně malém rozsahu. Nelze ji tedy jednoduše umístit kamkoli, ale je třeba chvíli hledat ideální umístění, případně ji něčím vypodložit.

Ovládání a displej – 9/10

Ovládání hodinek je velmi intuitivní a naučíte se s nimi zacházet hned po prvním přečtení návodu. Tlačítko na levé straně při dlouhém stisku fungují jako zapnout/vypnout, při krátkém jako “zpět“. Při opakovaném stisknutí v režimu kamery zobrazí čas.

Horní tlačítko na pravé straně slouží při krátkém stisku ke zvýšení hlasitosti a k pohybu nahoru v menu; při dlouhém stisku k zapnutí systému VOX. Prostřední tlačítko snižuje hlasitost, pohybujete se s ním dolů v menu a při podržení díky němu můžete mluvit na dítě. Spodním tlačítkem se dostanete do menu, funguje jako tlačítko OK a spouští a vypíná melodii.

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

V menu, které je v češtině, si můžete nastavit citlivost režimu VOX, případně upozornění vibracemi, když se dítě pohne nebo vydá zvuk. Hodinky dále umožňují nastavit až pět alarmů a v nastavení si snadno zvolíte jazyk, datum a čas, jednotku teploty, sílu podsvícení a frekvenci.

Dětská chůvička nabízí i funkci přehrávání šesti melodií, hraje příjemné dětské ukolébavky. Přehrávané melodie jsou trochu hlasitější a kamerka bohužel nenabízí možnost regulace hlasitosti. Pokud chceme na dítě na dálku mluvit, stačí přidržet prostřední tlačítko na hodinkách. Mikrofon zvládá i šeptání.

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

Displej hodinek má velmi dobré rozlišení 240 × 240 pixelů. Nabízí tedy kvalitní obraz jak v denním, tak v nočním režimu, i když přiznejme poněkud trhaný. Kromě videa se na displeji zobrazuje síla signálu, teplota v místnosti (která je ale spíše jen orientační), čas a stav baterie. Při zapnutém systému VOX, melodii či nastaveném alarmu se zde zobrazí indikátory těchto funkcí.

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

Zvuk a dosah – 9/10

Hlasitost ovládáme velice jednoduše krátkým stiskem horního a prostředního tlačítka na pravém boku hodinek. Systém nabízí šest stupňů hlasitosti, přičemž i ten nejnižší je dostačující a oceníte ho zejména v noci. Při provozu během dne využijete druhý nebo třetí stupeň hlasitosti.

Systém VOX, který zajišťuje aktivaci zvukem, má tři stupně citlivosti, které si můžete nastavit v hlavním menu. Zároveň funguje jako spořič baterie. Když dítě spí, je displej vypnutý. V případě, že se dítě probere a začne křičet, chůvička se automaticky spustí a vy máte hned přehled o vašem děťátku.

Garantovaný dosah signálu je 300 metrů na volném prostranství, v budově však počítejte s výrazně nižším – závisí na počtu překážek a stěn. Tak či tak je ale signál v běžném domě či bytě dostačující a stabilní.

Baterie a nabíjení – 9/10

Hodinky mají zabudovanou 390mAh baterii. Nabíjejí se skrze dobíjecí panel, na který je jednoduše položíte. Je to sice drobná vychytávka, ale ušetří hledání a boj s kabely. Dobíjecí panel je k síti připojen dostatečně dlouhým kabelem (cca 2,5 metru), takže ho můžete umístit na nejvhodnější místo (klidně i na zeď).

Recenze chůvičky TrueLife NannyWatch A15

Hodinky příjemně překvapily rychlostí nabíjení. Plně nabité baterie se dočkáte již za hodinu. Výdrž baterie při nepřetržitě zapnutém displeji je cca 4 hodiny. Se zapnutým systémem VOX, který šetří baterii, ale baterie klidně vydrží i celý den.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

NannyWatch A15 je netradiční chůvička v hodinkách, na kterou si snadno zvyknete. Displej hodinek je dostatečně velký a obraz kvalitní. Ovládá se extrémně snadno. Kamera ale vyžaduje neustálý přístup k síti a cena není zrovna nejnižší.

Design a zpracování
9
Ovládání a displej
9
Zvuk a dosah
9
Baterie a nabíjení
9
Klady
 • Netradiční hodinkový design
 • Kvalita obrazu
 • Spořící systém VOX
 • Možnost nastavení vibrací
 • Rychlé nabíjení a dobrá výdrž baterie
 • Ukolébavky
 • Kvalitní signál
Zápory
 • Malý rozsah otočného kloubu kamery
 • Kamera vyžaduje neustálý přístup k síti
 • Nelze vypnout zvuk tlačítek
 • Vyšší cena

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář