Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického vysavače s mopem CleanMate LDS800

13. 2. 2022 aktualizováno

Recenze CleanMate LDS800

Aktuální recenze se věnuje robotickému vysavači s funkcí mopování a UV dezinfekce. Jmenuje se CleanMate LDS800 a momentálně se prodává za částku kolem 11 990 Kč. Hned na úvod můžeme prozradit, že špičkově uklízí, je mimořádně chytrý a přesný. Pomocí aplikace v češtině si nastavíte spoustu užitečných funkcí včetně plánování úklidu. Naše zážitky jsme zhmotnili do následujících řádků.

Obsah balení

Uvnitř krabice najdete robotický vysavač s mopem CleanMate LDS800, zásobník na nečistoty, duální zásobník na vodu a prach (mop), nabíjecí základnu, samostatný adaptér s napájecím kabelem, náhradní HEPA filtr, mop z mikrovlákna (náhradní) a čtyři kartáčky (dva jsou náhradní).

Jak je patrné, výrobce na nového zákazníka myslí. Přítomnost náhradních dílů musíme ocenit.

Design a zpracování – 9,5/10

K testování jsme dostali CleanMate LDS800, tedy robotický vysavač, který je schopen vysávat a mopovat. Černé provedení vypadá luxusně, rozměry 35 × 10 cm jsou obvyklé, podobně jako hmotnost 3,5 kg. Robotický vysavač sice není opatřen madlem, jeho přenesení však zvládnou i starší osoby nebo děti. Vyzkoušeno.

CleanMate LDS800 recenze robotického vysavače

Bezesporu vás budou zajímat ovládací prvky a konstrukční rozložení. Horní část okupuje multifunkční tlačítko pro zapínání, vypínání a pauzu. Druhé tlačítko (piktogram domečku) je rovněž vícefunkční: krátké stisknutí vyšle robota k nabíjecí základně, dlouhý stisk aktivuje úklid v módu Spot. Dominantním prvkem je kruhová věžička LDS lidar. Ta pomáhá zařízení v orientaci.

Testovaný model LDS800 své okolí také informuje LED signalizací. K vidění je modrá, červená nebo růžová dioda. Například červená značí nutnost dobití… Z boční strany spatříme senzor, obvyklý pohyblivý nárazník a zásobník na nečistoty. Pakliže si vyberete klasické vysávání, k využití se nabízí zásobník o objemu 600 ml. Pro mokré vytírání je skvělá duální nádoba s mopem (na prach 360 ml, na vodu 300 ml). V obou případech robotický pomocník vysává.

 • Hodnocený model je vhodný na všechny typy podlah a koberce.

Otočením vzhůru CleanMate LDS800 uvidíme klasickou směsici pohyblivých částí a prvků. Pro úklid využívá hlavní kartáč a boční kartáče, pro snadný pohyb slouží pogumovaná kola a přední kolečko se schopností otáčení se kolem své osy. Uprostřed můžeme ještě spatřit UVC LED technologii, která povrch dezinfikuje.

Hlučnost se drží mezi 56 až 65 dB. Míra hluku se pohybuje v obvyklých mezích. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že při maximálním výkonu je už vysavač dost slyšet. To je obvyklá praxe – nic výjimečného.

CleanMate LDS800 recenze robotického vysavače

Nyní krátké resumé. Robotický vysavač CleanMate LDS800 vypadá na pohled elegantně, je schopen vysávat, vytírat a dezinfikovat. Všechny tyto varianty svede i najednou (3v1). K tomu nabízí řadu pokročilých funkcí. Vše si osvětlíme na následujících řádcích.

Výbava a výdrž – 10/10

Špičková navigace

Testovaný model CleanMate LDS800 je technologiemi doslova nacpán. K orientaci využívá laser (LDS), IR senzory a TOF senzor. Navigace je velmi přesná, díky čemuž se robot pohybuje tak, aby šetřil baterii a byl efektivní. Zvládá také detekci schodů a překážek. Při pozorování je zřetelně vidět, že zbytečně do ničeho nenaráží.

CleanMate LDS800 recenze

Super variabilní výkon

Co se týče běžného vysávání, vybírat lze ze tří úrovní sacího výkonu. Přítomný BLDC motor je schopen výkonu až 3 000 Pa. Výbavu zahrnuje třístupňová filtrace s HEPA filtrem a elektronicky řízené dávkování vody (tří úrovně nanášení množství vody).

Robotický vysavač CleanMate na vás mluví česky (lze vypnout, regulovat hlasitost aj.), přičemž podporuje virtuální asistenty Alexa a Asistent Google. Reaguje dokonce i na vyjmutí nádobky. Jsou to zajímavé vychytávky, bez kterých se sice obejdeme, ale připočíst k dobru se musí…

Mimořádná výdrž

A jak je na tom výdrž? Ta se složitě hodnotí, protože závisí na zvoleném výkonu, velikosti plochy, době úklidu, míře znečištění a na spoustě jiných proměnných. Dle technických údajů vydrží až 150 minut provozu, s čímž souhlasím. Proč?

Přítomná Li-ion baterie s kapacitou 5 200 mAh (14,4 V) se předvedla jako velký držák. Test probíhal v bytě o 75 m2, kde se po kompletním úklidu baterie snížila o cca 30–35 %. Jestliže obýváte podobně velké (nebo menší) prostory, nabíjení není věc k řešení. Navíc, pokud se blíží doba vybití, robot značky CleanMate se automaticky dojede nabít do stanice, kde je připraven adaptér (24Vdc 1A 24W). Doba nabíjení se pohybuje kolem 4 hod.

Manipulace a ovládání – 9,5/10

Pro maximální využití doporučuji využívat aplikaci Tuya Smart, která je zdarma ke stažení pro systémy Android a iOS.

Aplikace je v češtině a umožňuje nespočet funkcí. V rámci intuitivního menu si například zvolíte sací výkon, naplánujete úklid, vytyčíte zakázané oblasti a virtuální stěny, případně můžete zařízení sledovat v reálném čase na mapě. Taková mapa zároveň poskytuje uživateli zpětnou kontrolu.

Pomocí špičkových technologií si CleanMate LDS800 vaši domácnost přesně zmapuje, nashromážděné informace bleskově vyhodnotí a dle zjištěného pracuje. Jednotlivé místnosti si není problém pojmenovat a rozvrhnout. Do paměti lze uložit až 5 map. Kromě jiného si snadno zjistíte stav HEPA filtru, bočních kartáčků a hlavního kartáče. Vysavač můžete ovládat také na dálku přes mobil.

Aplikace funguje na Wi-Fi připojení 2,4 GHz. Pokud je vaše domácí síť na 5G, musíte v rámci aplikace provést drobné úpravy. Tady by mohl mít začátečník trošku problémy. Pro nastavení doporučuji pročíst návod.

Testovaný vysavač nemá madlo, což někomu může při přenášení vadit.

Kvalita vysávání, mopování a údržba – 9,5/10

I po nejdůležitější stránce si robotický vysavač s mopem CleanMate LDS800 vede excelentně. Vysoký výkon je v kombinaci s kvalitními kartáči precizní a efektivní. Každé smítko zařízení zachytí a nasaje, podobně dobře si vede také mokrý úklid. Dokonalé výsledky byly patrné na dlažbě i koberci, kde si CleanMate automaticky zvýšil výkon.

 • Oproti modelu Legee 7  je ale mop slabší, protože není pohyblivý. Mop je tedy statický a nijak se nepohybuje.

Spolu s kvalitním úklidem se osvědčily velké nádoby na nečistoty. Myslím, že pokud doma nemáte vyloženě velký nepořádek, na jeden úklid vám bude jejich kapacita stačit. A pokud ne, stačí otevřít, vysypat a úklid může pokračovat. O naplnění jste informováni LED diodou a v rámci aplikace.

CleanMate LDS800 test a recenze

Ještě jednou si připomeňme, že kromě vysávání a mopování je nový CleanMate LDS800 opatřen UVC lampou, jejíž technologie narušuje buněčnou strukturu DNA bakterií, virů, plísní a jiných mikrobů. Díky takové schopnosti nemusíte používat chemické prostředky pro jejich zneškodnění. Ostatně chemické prostředky do nádobky nalévat ani nesmíte.

Snadná a rychlá údržba

Údržba robotického vysavače CleanMate LDS800 je jednoduchá. Je třeba pravidelně vysypávat obsah prachové nádobky, čistit kartáče a povrch zařízení otřít vlhkým hadříkem. Čistící kartáček v balení vám také pomůže.

Test úklidu

Závěrečné hodnocení

9.6

Perfektní

Robotický vysavač CleanMate LDS800 představuje dokonalou esenci pro domácí úklid. Špičkově vysává, slušně mopuje a povrch dezinfikuje UVC lampou. Mimo vysoké kvality úklidu potěší dlouhá výdrž na baterii, pokročilé senzory a intuitivní aplikace v češtině. Jasný TIP redakce Testado.cz!

Design a zpracování
9.5
Výbava a výdrž
10
Manipulace a ovládání
9.5
Kvalita vysávání, mopování a údržba
9.5
Klady
 • Luxusní zpracování
 • Špičková navigace
 • Perfektní aplikace v češtině
 • Vysoký výkon (zvýší výkon dle potřeby)
 • Kvalitně vysává, slušně vytírá a dezinfikuje
 • Účinná filtrace (HEPA)
 • Mimořádná výdrž na baterii
 • Mluví česky + podpora asistentů
Zápory
 • Spárování nám trvalo trošku déle

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (71 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář