Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze celoročních pneumatik Continental AllSeasonContact

6. 4. 2022 aktualizováno

recenze Continental AllSeason Contact, Hodnocení Continental AllSeason ContactVítěz testuTestado.cz

Continental AllSeasonContact 225/65 R17 106V v našem srovnávacím hodnocení celoročních pneumatik získaly jedno z nejlepších umístění. Body si připsaly především za skvělé chování v náročných podmínkách. Svými jízdními vlastnostmi konkurují dokonce i plnohodnotným zimním typům.

Hodnocení Continental AllSeasonContact

9.4

Perfektní

Continental AllSeason Contact 225/65 R17 106V můžeme v našem testu celoročních pneumatik jednoznačně doporučit. Vedou si výborně za mokra a perfektních výsledků dosahují také na sněhu i na ledu. Rovněž na nich chválíme nízkou spotřebu paliva a celkově kvalitní zpracování.

Chování na mokru
9.5
Chování na sněhu
10
Chování na ledu
9.5
Chování na suchu
10
Úspora paliva
9.5
Tichost
8
Uživatelské hodnocení
9.5

parametry Continental AllSeason Contact, Hodnocení Continental AllSeason ContactPlnohodnotné i na zimu

Testované Continental AllSeasonContact jsou jedny z mále celoročních pneu, které se mohou na sněhu a na ledu měřit i se zimními modely. Nemusíte se s nimi bát vydat ani na hory nebo do jiných náročnějších podmínek.

Stejně dobře jako v zimě se osvědčují na suchu nebo na mokré silnici. Otevřená ramena velice účinně odvádějí vodu. Použitá směs spolu s tvarem dezénu s minimem přebytečných lamel zase zajišťují dobrou přilnavost za každého počasí a při různých teplotách.

Vzor hodnocených celoročních pneumatik Continental je celkově tuhý, ale díky pryskyřicím Winter Resistance Resins a vysokému podílu siliky zůstávají Continental AllSeasonContact stále dobře pružné.

Nejlepší celoroční pneu nejen v našem testu

Především díky skvělým jízdním vlastnostem si Continental AllSeasonContact 225/65 R17 106V získaly skvělé umístění nejen v našem srovnání celoročních pneumatik, ale také v mnoha žebříčcích specializovaných moto-testů.

Například první místo jim přidělil Autoklub ČR, AutoMotorSport  německý ADAC či test od ACE. Pochvaly se Continental AllSeasonContact dostává také v recenzích spokojených zákazníků.

Continental AllSeason Contact test, Hodnocení Continental AllSeason Contact

Nízká spotřeba paliva

Spotřebou paliva se univerzální pneumatiky Continental AllSeasonContact řadí do kategorie B, což je mezi celoročními pneumatikami výborný výsledek. Nízký valivý odpor vám pomůže šetřit při tankování vaši peněženu i životní prostředí.

Ačkoliv pořizovací cena gum je trošku vyšší, z dlouhodobého hlediska se díky úspornosti vyplatí. Hlučnost dosahuje 72 dB, což je běžný průměr. U prémiové pneumatiky bychom možná očekávali nižší hodnotu, ale vzhledem k jinak výborným parametrům se tento malý nedostatek ztratí.

Hlavní vlastnosti a parametry

Jak již označení 225/65 R17 106V prozrazuje, Continental AllSeasonContact mají vnitřní průměr R17. Šířka dosahuje 225 a profil 65. Nejvyšší povolená rychlost V znamená hranici 240 km/h. Maximální zátěž je nadprůměrných 106, což znamená nosnost do 950 kg. Spotřeba paliva i přilnavost za mokra spadají do kategorie B. Hlučnost pak dosahuje 72 dB.

Jako zástupce celoročních pneumatik Continental AllSeasonContact jsme pro vás vybrali typ 225/65 R17 106V. Samozřejmě ale seženete i další velikostní provedení se stejně dobrými jízdními vlastnostmi a s nízkou úsporou paliva.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 225
Profil 65
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 106 (do 950 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva B
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 72 dB

TOP celoroční pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (37 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář