Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Dluhopisomat.cz – recenze platformy na nákup a srovnávání dluhopisů

Dluhopisomat.cz – recenze platformy na nákup a srovnávání dluhopisů

Dluhopisomat.cz je tržiště propojující investory do dluhopisů spolu s emitenty a zároveň první srovnávač dluhopisů na trhu. Pokud vás investování do firemních dluhopisů alespoň trochu zajímá, začtěte se s námi. V recenzi dluhopisového tržiště Dluhopisomat zjistíte nejdůležitější informace a ještě něco navíc. Pro koho tuto službu doporučujeme? Je tento způsob investice bezpečný? A jaké má další výhody oproti konkurenci?

Hodnocení Dluhopisomatu

9.5

Perfektní

Dluhopisové tržiště Dluhopisomat nabízí jednoduchý a srozumitelný způsob, jak investovat do korporátních dluhopisů. Každý z žadatelů o vydání dluhopisu je pečlivě prověřen. Riziko investice se tak významně snižuje. S prvním a největším srovnávačem dluhopisů ušetříte spoustu času a najdete nejlepší nabídku opravdu rychle. Dluhopisomat doporučíme i investičním začátečníkům. Opatrnost je ale samozřejmě vždy na místě.

Jednoduchost používání
10
Bezpečnost a důvěryhodnost
10
Výnosnost vs. rizika
8.5
Poplatky
9.5
Klady
 • Výplata peněz na účet automaticky
 • Srovnávač dluhopisů s podrobnou analýzou
 • Naleznete zde i zajištěné dluhopisy
 • Mnoho užitečných filtrů ve srovnávači
 • Jednoduchost a přehlednost webu
 • Informační i právní podpora
 • Důkladně prověřené firmy
 • Bez poplatků
Zápory
 • Poměrně mladá společnost
 • Vyšší výnos = vyšší riziko

Představení platformy Dluhopisomat

Platforma Dluhopisomat patří k online tržnicím, kde můžete investovat do firemních dluhopisů nebo dluhopisy pro svou společnost vydat. Nákup dluhopisů pro investora poskytuje zajímavé zhodnocení peněz. Pro emitenta pak způsob, jak získat finance na rozvoj svého podnikání. 

Díky propracovanému systému prověření emitentů je riziko investice eliminováno na možné minimum. Novinkou je také první a největší srovnávač dluhopisů na trhu. Srovnáte si zde více jak tisíc různých dluhopisů. Vybírat si můžete podle rizika investice, výnosnosti, jmenovité hodnoty nebo doby splatnosti.

O jednotlivých emitentech si tam můžete udělat rychlý přehled a najít tu nejvýhodnější nabídku právě pro vás. Kromě této oboustranné nabídky je v kompetenci Dluhopisomatu i zajištění informační a právní podpory včetně prověrky emitentů.Dluhopisomat.cz – recenze platformy na nákup a srovnávání dluhopisů

Historie Dluhopisomatu

Dluhopisové tržiště Dluhopisomat vlastní společnost Klub investorů a traderů s.r.o. Vznikla v roce 2017 pod záštitou Comfort Finance Group (CFG), do jehož skupiny také patří. Právě CFG se řadí k premiantům na trhu v zajištěných investičních a úvěrových produktech. Jejich skupina kooperuje s partnerskou advokátní kanceláří. Řešení všech právních aspektů je tedy v její roli. 

V následujícím roce emitovali dluhopisy o desítkách milionů. Patřily zde například společností Saunia, C2H, Realkredit, TEPfactor, AG CHEMI GROUP, CEE Real Estate, Pegas, Anodius a další. Průběžně docházelo ke zlepšení služeb, urychlení procesu objednávky a vznikly první prezentační videa přímo od emitentů. Úplnou novinkou je spuštění prvního a zároveň největšího srovnávače dluhopisů na českém trhu. 

Pro koho je Dluhopisomat vhodný?

Dluhopisomat bychom doporučili všem, kdo hledají spíše méně rizikový typ investice. Například oproti obchodování prostřednictvím brokera. Samozřejmě zde naleznete i velmi rizikové nákupy dluhopisů, to se však odvíjí od toho, jak moc máte chuť riskovat.

Nákup dluhopisů přes Dluhopisomat klidně doporučíme i úplným začátečníkům. Je velmi dobře srozumitelný. O všem potřebném se na webu dočtete a pokud potřebujete radu, najdete hodně informací v sekci často kladené dotazy. A kdybyste si náhodou nevěděli rady, mají také informační poradenství. Vše jde tedy řešit. Líbí se nám také právní podpora. Dluhopisomat emitenty vybírá, díky čemuž se snaží rizikovost investice eliminovat.

Nová služba srovnávání dluhopisů vám nabídne jistou transparentnost. Na jednom místě si srovnáte více jak tisíc různých nabídek. Co se týče investované částky, není potřeba investovat horentní sumy. Investice začínají na 25 000 Kč, ale většinou se pohybují kolem 50 000 Kč. Z hlediska délky investice se jedná o krátkodobou až střednědobou investici. Nejčastěji od 2 do 10 let.

Hodnocení Dluhopisomatu

Výnosnost a rizika

Výnosnost při nákupu dluhopisů přes Dluhopisomat čítá až 17 % z investované částky. Vše je transparentní. Vy si své výnosy na základě investované částky hezky spočítáte pomocí kalkulačky. Částky jsou již uvedeny jako čistý výnos. Od nich je tedy odečten povinný poplatek v podobě daně z výnosu, který činí 15 %. Výnosy jsou poukázány na vámi uvedený bankovní účet čtvrtletně. Vše probíhá automaticky, o nic nemusíte žádat ani dokládat avízo o výplatě.

Každá investice s sebou nese různou míru rizik. Stejně tak to je i v případě nákupu dluhopisů na Dluhopisomatu. Co je ale rozdíl naproti konkurenci? Dluhopisomat provádí opatření, která tvoří co nejvíce bezpečné podmínky pro vás jako investora. Každý z emitentů musí projít jemným cedníkem, takže si ne každý může zažádat o vytvoření dluhopisu. Taková protekce eliminuje rizikovost na minimum. 

Dluhopisomat.cz – recenze

Přesto se však v nějakých případech může stát, že emitent z nějakého důvodu nedostojí svým závazkům. Třeba proto, že zkrachuje a dostane se do insolvence. Nákup podnikových dluhopisů navíc není pojištěn. Pomoci vám tedy nemůže ani Garanční systém finančního trhu. Pokud ale víme, něco takového se na Dluhopisomatu ještě nestalo, takže za dobu fungování žádný z mnoha investorů o svůj vklad nepřišel (alespoň touto cestou).

Pak samozřejmě existují obecná rizika, která se pojí s každou investicí. Mezi ně patří například inflace, úvěrové a reinvestiční riziko, likvidní riziko či riziko poklesu ratingového hodnocení.

Jak funguje srovnávač dluhopisů?

Srovnávač dluhopisů na Dluhopisomatu vám umožní pomocí filtrace nabídek vybrat tu nejlepší na míru přesně vám. Tímto můžete ušetřit spoustu času, podrobnou analýzu emitentů za vás už provádí Dluhopisomat. Podle hodnoty skóringu Ministerstva financí ČR si vyberete míru rizikovosti investice.

Testado radí

Hodnota skóringu MF ČR se počítá podle kalkulačky skóre ke Scorecardu korporátních dluhopisů. Maximální hodnota je 19. Čím blíže je číslo tomuto maximu, tím je dluhopis méně rizikovější.

Dále si můžete nabídky filtrovat na základě výše výnosu, úroku nebo podle délky splatnosti, jejíž maximum dosahuje 10 let.

Využít lze i pokročilých filtrů. Třídí vám výsledky s preferovanou formou zajištění nebo typem podnikání emitenta. Najít si můžete i emitenty, kteří umožňují předčasné splacení na základě vašeho požadavku, pouze státní dluhopisy nebo prospekty schválené ČNB.

Jak funguje srovnávač Dluhopisomat

Jak začít investovat přes Dluhopisomat

Na dluhopisovém tržišti Dluhopisomat se rychle zorientujete. Investovat můžete rychle, stačí si vybrat zajímavý dluhopis podniku. Následně se pomocí tlačítka objednat online prokliknete přímo na stránky emitenta. Tam už objednávku dluhopisu dokončíte doplněním vašich osobních údajů.

Druhou možností je nezávazná poptávka. V tomto případě získáte podrobnější informace přímo od emitenta. Po vyplnění formuláře vás bude telefonicky kontaktovat operátor. Na základě domluvy vám pak emitent zašle na e-mail podklady k platbě. Po připsání platby na účet obdržíte potvrzení. Od té doby je smlouva platně uzavřená a vy začínáte profitovat. 

Doporučenou poštou pak dostanete od emitenta tištěnou podobu dluhopisu. Hned od počátku budete dostávat výnosy z investice. Ty budou přicházet na váš bankovní účet nejčastěji kvartálně, ve výjimkách i měsíčně. Když nastane období splatnosti, emitent vám vyplatí vámi investovanou částku do dluhopisu nazpátek.

Poplatky

Na tržišti dluhopisů Dluhopisomatu neplatíte žádné poplatky za nákup dluhopisu. Vaše investice pouze zákonně podléhá 15% dani z výnosu. Pokud jste fyzická osoba, daň za vás odvede přímo emitent. Právnické osoby si tuto daň zohlední ve svém daňovém přiznání samy. Jednoduše to vypadá tak, že pokud si kupujete dluhopis sami pro sebe, dostanete výnos s odečtenou daní. Právnické osoby obdrží výnos hrubý.

Bezpečnost

Rádi byste investovali do dluhopisů, ale máte strach z velkého rizika nebo nízké bezpečnosti? Dluhopisomat se snaží riziko eliminovat pečlivým výběrem emitentů. Prověrkou věrohodnosti projde mnoho podniků, ale v průměru pouze 1 ze 17 ve výběru skutečně obstojí. Rozhoduje 45 kritérií.

Důležité hodnotící oblasti jsou:

 • Velikost firmy a jejího kapitálu;
 • pověst a důvěryhodnost majitelů;
 • transparentnost vlastnické struktury;
 • účel výplaty dluhopisů;
 • předchozí úspěšnost při vydání dluhopisů;
 • možnosti zajištění dluhopisů (majetkem movitým a nemovitým, ručitelským prohlášením, akciemi nebo zásobami společnosti).

Bezpečí investic je ochráněno partnerskou advokátní kanceláří, která zodpovídá za dohled nad právními aspekty transakcí skupiny. Veškeré dluhopisy zakoupené na Dluhopisomatu jsou právně ověřené emisní dokumenty.

Dluhopisomat.cz – recenze

Závěrečné shrnutí

Cílem dluhopisového tržiště Dluhopisomat je zjednodušit cestu od náročného a těžko pochopitelného procesu investování do firemních dluhopisů. Musíme říct, že se jim to opravdu daří.

Dluhopisy vydané na Dluhopisomatu jsou od prověřených a zajištěných českých firem. Důkladné prověření, ekonomická stabilita spolu s podnikatelskou atraktivitou jdou ruku v ruce při výběru. Klady přičítáme možnosti informovat se přímo u emitenta nebo záštitu advokátní kanceláře. Emisní dokumenty jsou právně ověřené. Navíc pokud budete potřebovat svůj dluhopis odprodat nebo jej po emitentovi předčasně splatit, je to možné. 

Investice do cenných papírů představuje zajímavý způsob, jak zhodnotit své finance i v době inflace. Jelikož i na tuto překážku zde pohlížejí.

Dluhopisomat hodnotíme pozitivně a můžeme jej doporučit všem (klidně začátečníkům), kteří chtějí své úspory navýšit v horizontu dvou a více let.

Na druhou stranu musíme upozornit na to, že investice do firemních dluhopisů není pojištěna. Jakožto vlastník dluhopisu se současně nestáváte věřitelem, čímž při případné insolvenci emitenta nemáte nárok na přednostní uspokojení dluhu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (24 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář