Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čističky vzduchu Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09

23. 1. 2023 aktualizováno

čistička vzduchu Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09Vítěz testuTestado.cz

V našem srovnání čističek vzduchu jsme vybrali Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 jako TOP model pro náročné zákazníky. Potěší všechny, kteří hledají nejen nadstandardní výkon a spolehlivou filtraci, ale potrpí si i na design a nechtějí si kazit interiér klasickými nevzhlednými bílými spotřebiči.

Hodnocení Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09

9.4

Perfektní

Čistička vzduchu Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 má neobvyklý tvar, který plní nejen estetickou funkci – šetří prostor a pomáhá lepšímu proudění vzduchu. Vzduchový výkon je zde opravdu nadprůměrný. V naší recenzi také chválíme přítomnost detektoru kvality ovzduší. Naopak zde postrádáme ionizátor.

Design a zpracování
10
Ovládání a manipulace
10
Funkce
8.5
Kvalita filtrace a hlučnost
9
Klady
  • Vysoká kvalita čištění a pohlcování pachů
  • Likviduje formaldehyd
  • Luxusní design
  • Časovač + tichý noční režim
  • Mobilní aplikace, hlasové ovládání + ovladač
Zápory
  • Postrádáme ionizátor
  • Vyšší cena

Design a zpracování – 10/10

Testovaná čistička vzduchu Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 se vyznačuje originálním a moderním designem. Na první pohled vaši návštěvu ani nenapadne, že se jedná o zařízení na úpravu vzduchu.

Bronzově stříbrné elegantní tělo je směrované do výšky, ale i přesto má díky pevné základně dobrou stabilitu. Horní část ve tvaru oválu má v sobě volný prostor, což pomáhá lepšímu proudění vzduchu.

nejlepší čistička vzduchu Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09

Se svými rozměry 105 × 21 × 21 cm se řadí mezi větší modely. Ve srovnání s většinou konkurenčních výkonných čističek vzduchu však díky své orientaci na výšku nezabere tolik místa. Šířka a hloubka jsou zde doopravdy minimální. Ani hmotnost 4,65 kg není nijak závratná a rozhodně nekomplikuje manipulaci.

Ovládací panel se nachází prakticky na vrchní části spotřebiče, abyste se nemuseli při přepínání k čističce vzduchu ohýbat. Není ale nápadný a neruší design.

Celkové zpracování Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 je povedené a především kvalitní. Nemáme mu v recenzi co vytknout.

Ovládání a manipulace – 10/10

Jak jsme již zmínili, na hodnocené čističce vzduchu Dyson najdete v horní části hlavní panel, který vám umožní provádět veškeré nastavení. Tlačítka mají jasná označení, tudíž se za chvíli naučíte spotřebič ovládat zcela intuitivně. Se vším vám také pomůže malý LED displej kruhového tvaru.

Samozřejmě u pokročilé čističky vzduchu jako Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 nebudete odkázáni jen na ovládání pomocí tlačítek. Pro změnu nastavení se nabízí mobilní aplikace MyDyson pro Android i iOS či dálkové ovládání, které je součástí balení. Dokonce nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí kompatibilních hlasových služeb.

nastavení Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 panel

Funkce – 8,5/10

Než se zaměříme na různé vychytávky, je důležité se podívat na hlavní funkci – čištění vzduchu. Svým velkým výkonem Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 patří mezi absolutní špičku mezi domácími čističkami vzduchu.

Maximální průtok vzduchu je 290 l/s neboli 1 044 m³/h. Zastane tudíž práci i ve více místnostech a ve velkých interiérech. Funkce silného proudu vzduchu poskytne osvěžení v horkých letních dnech a naopak rozptýlený režim provádí výfuk zadní částí, aby nezpůsoboval průvan.

výkon Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09

Intenzita proudu vzduchu je nastavitelná v deseti stupních. Mezi funkcemi nechybí časovač pro výběr doby provozu, noční tichý režim a nastavení úhlu otáčení v rozmezí od 45° do 350°. Naopak marně byste zde hledali dětskou pojistku i ionizátor. Jeho přítomnost bychom u prémiové čističky vzduchu rozhodně očekávali.

Ve výbavě dále najdete senzory vzduchu, které pravidelně analyzují prostředí. Vyhodnocení kvality ovzduší probíhá každou sekundu. Na displeji ihned uvidíte aktuální stav a případnou přítomnost škodlivin v ovzduší. Nepřekvapivě je tato čistička vzduchu dokáže nejen analyzovat, ale také účinně eliminovat. Pojmenování „Formaldehyde“ vypovídá o schopnosti likvidovat formaldehyd z ovzduší.

Kvalita filtrace a hlučnost – 9/10

O čištění vzduchu a vychytávání nečistot se stará sestava třech hlavních filtrů – HEPA filtr H13, katalytický filtr a uhlíkový filtr.

Ačkoliv se na trhu můžete setkat i s výrobky s vyšší třídou HEPA filtrů, kategorie H13 patří mezi pokročilé a dokáže zachytit 99,95 % znečišťujících látek o velikosti pouhých 0,1 mikronu. Poradí si tím pádem s alergeny, roztoči i viry. Ve spolupráci s uhlíkovým filtrem zase Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 zachytává prach a jiné nečistoty. Katalytický filtr má pak zásadní vliv na likvidaci formaldehydu.

odstraňování nečistot ze vzduchu s Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09

Filtry se snadno vyměňují a celková údržba čističky vzduchu není vůbec náročná – stačí ji otřít vlhkým hadříkem. Při svém chodu dosahuje Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 hlučnosti od 35 dB do 61,5 dB v závislosti na nastavení; noční režim je nejtišší. Hlučností se řadí mezi mírný nadprůměr běžně nabízených spotřebičů, avšak vzhledem k vysokému výkonu si vede dobře.

Alternativy k Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09

Zajímavou alternativou je Olimpia Splendid Aura Absolute, která je sice o trošku méně výkonná, zato disponuje ionizátorem a ještě lepším filtrem. Hledáte-li levnější model, podívejte se na Winix ZERO.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář