Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Eleglide Tankroll

21. 12. 2022 aktualizováno

Recenze a test elektrokola Eleglide Tankroll Náš tipTestado.cz

Hledáte robustní elektrokolo do jakéhokoliv terénu, které je výkonné, pohodlné a cenově dostupné? Dost možná právě vám bude slušet Eleglide Tankroll. Tuhle novinku jsme otestovali na zasněžených cestách a těžkém terénu. Naše dojmy čtěte v aktuální recenzi.

Eleglide Tankroll – slevový kupon
Eleglide Tankroll – slevový kupon

Využijte jedinečnou nabídku slevy pro Testado.cz! Odkryjte slevový kupon, který vložíte během vaší objednávky.

Odkrytí kóduOdkrýt kód kupónuPlatnost do: 31.12.2022

Hodnocení elektrokola Eleglide Tankroll

9

Perfektní

Eleglide Tankroll je výborné elektrokolo pro náročnější jezdce, kteří si žádají vysoký výkon a maximální pohodlí. Tankroll má také bohatou výbavu a intuitivní ovládání. Za praktické považujeme přítomné blatníky a stojánek (lze demontovat). Skvělá volba za rozumné peníze. TIP redakce Testado.cz!

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
10
Dojezd a baterie
8
Klady
  • Slušná nosnost a výškové rozpětí jezdce
  • Robustní a stabilní konstrukce
  • Silný motor
  • Obří 4" kola
  • Účinné kotoučové brzdy
  • Přehledný displej
  • Skvělá cena
Zápory
  • Vyšší hmotnost

Obsah balení

Připravte se na opravdu velkou a těžkou krabici, pro jejíž přemístění doporučuji dvě fyzicky zdatnější osoby. Po rozbalení spatříte částečně složené elektrokolo Eleglide Tankroll, pedály, přední blatník, pár klíčů, nabíječku s kabeláží, montážní nářadí, návod k použití a několik drobností. Návod do češtiny přeložen není, přítomné obrázky vám ale prozradí, jak postupovat krok za krokem.

Kolo bylo velmi dobře zabezpečeno před poškozením během přepravy. Jednotlivé části byly pečlivě zabaleny a upevněné lepící- a stahovací- páskou.

Součástí balení jsou také gripy na řídítka; pravý slouží pro regulaci rychlosti pomocí otáčení (jako plyn u motorky). Gripy můžete a nemusíte využít. (Já jsem nevyužíval.)

Konstrukce a zpracování – 9/10

Sestavení mi zabralo asi hodinu a půl. Kromě pedálů je třeba připevnit blatník, přední světlo, kolo a utáhnout několik šroubků. Zadní kolo a přehazovačka rychlostí jsou naštěstí sestaveny a seřízeny z výroby. Vše zvládnete pomocí montážního nářadí v základním balení. Jedinou externí výpomoc budete potřebovat pro huštění pneumatik. Stačí šikovná pumpička.

Konstrukce a zpracování Eleglide Tankroll

Testado radí

Přehazovačka, brzdy a další komponenty jsou již seřízeny. Elektrokolo Eleglide stačí smontovat a můžete vyrazit na cestu.

Recenzovaný model Eleglide Tankroll je vyroben z hliníkové slitiny. Hmotnost se nám vyšplhala na úctyhodných 31 kg. Hmotnost elektrokol se průměrně pohybuje kolem 15 až 20 kg. Tankroll tedy patří mezi těžší stroje. Na vyšší hmotnosti se velkou měrou podílejí široké pneumatiky. Všem je asi jasné, že tento model není určen pro obratnou jízdu a časté přenášení.

* Hmotnost lze snížit demontáží blatníků, světla, odrazek a stojánku. 

Eleglide Tankroll je sice těžší elektrokolo, na druhou stranu 26palcový rám je příjemně nízký. Nasedání a sesedání je proto snadné i v náročném terénu. Podobně skvělý je také sedánek s možností úpravy výšky pomocí známého mechanismu. Výškové nastavování jsem opakovaně využíval při zdolávání strmých kopců, kde bylo nutné manévrování, vyvažování do stran a snížení těžiště.

Ale nemyslete si, že je elektrické kolo Tankroll určeno pouze prcky. Eleglide je vhodné pro osoby vysoké od 165–200 cm, přičemž konstrukce ustojí hmotnost až 120 kg.

Pozitivně hodnotím konstrukční zpracování. Všechny části Eleglide Tankroll sedí pevně na svém místě, přehazovačka nevykazuje známky nekvality ani v náročném terénu. Kolo jako takové vlastně robustní není, onu mohutnost ztvárňují hlavně obří kola.

Z praktických prvků dále zmíním hydraulicky odpruženou přední vidlici se zdvihem 80 mm, která se osvědčila na hrbolatém povrchu a v terénu. Na rovných cestách ji lze pohotově uzamknout. Pohodlnější jezdci ocení stojánek a blatníky. Všechny tyto prvky si můžete případně odmontovat, což stejně tak platí o předním světlometu a zadní odrazce (tu jsem na kolo neupevnil vůbec).

Baterie je usazena v rámu elektrokola. Pomocí klíče ji během okamžiku vyjmete a odnesete do tepla domova.

Konstrukce splňuje odolnostní certifikaci IPX4. To znamená, že elektrokolo Eleglide Tankroll odolá stříkající vodě ze všech směrů.

Jízdní vlastnosti – 10/10

Jízdní vlastnosti Eleglide Tankroll jsou skvělé. Tohle elektrokolo hraje především na výkon a pohodlí. Čtyři palce široké pneumatiky (velikost 26) vám zaručí bezpečný průjezd náročným terénem, na hrboly platí přední odpružení. Vidlici lze uzamknout podle potřeby. Jak jsem prozradil už mezi předchozími řádky, 26palcový rám je příjemně nízký. Jízda je tedy pohodlná.

Konstrukce a zpracování Eleglide Tankroll

Na komfortu významně přispívá přední LED světlo, které svítí dostatečně daleko i v nočních hodinách. Pro zvýšení bezpečnost slouží odrazky na výpletu kol a pod sedátkem.

Opomenout nesmím ani přítomné kotoučové brzdy; jsou dobře seřízeny a brzdí efektivně. El. kolo jsem podrobil zatěžkávací zkoušce (nejen) na zasněžených kopcích brněnského venkova, kde nebylo o vodu a bláto nouze. Brzdy Tankrollu nikdy nezklamaly.

Testovaný model je opatřen 7rychlostní přehazovačkou Shimano. Pomocí páčky při pravé straně řídítek si snadno přehodíte na potřebný stupeň. Přehazovačka je bezproblémová a řetěz přehazuje přesně a bez chrastění.

Tankroll dosahuje max. rychlosti 25 km/h, rychlost se volí pomocí ovládacích tlačítek na levé straně řídítek. Rychlostí je celkem pět: 12, 16, 20, 23 až 25 km/h. Výběr zahrnuje také “Push Mode”, který je vhodný při vedení kola (cca 6 km/h).

Eleglide Tankroll zkušenosti

O výkon se stará 740W motor umístěný v zadní části kola, který je schopen vykonat maximální točivý moment 57 NM.

Aktuální rychlost, ujeté kilometry, stav baterie a zvolený režim jízdy se zobrazují na 2,4 palcovém nedotykovém displeji. Jeho podsvícení je dostatečné, bílá barva neřeže do očí.

Jízdním vlastnostem není co vytknout. Při každé jízdě člověk cítí oporu a funkční souznění jednotlivých komponentů. U Eleglide Tankroll vyzdvihuji zejména jeho všestrannost.

Dojezd a baterie – 8/10

Eleglide Tankroll bere energii z 480Wh baterie (48 V), která je uživatelsky vyjímatelná. Stačí zastrčit klíč, otočit a baterie z rámu vyjede ven. Kolo můžete nechat stát klidně venku a baterii nabíjet v teple domova.

Stav baterie vidíte na displeji, případně stiskem příslušného tlačítka přímo na baterii.

Výrobce slibuje dojezd 60–70 km. (Takový dojezd je možný, ale žádá si ideální podmínky: jezdce o hmotnosti 75 kg, konstantní rychlost 15 km/h atd.)

Na základě vlastních zkušeností jsem schopen garantovat něco mezi 50–60 km. Velmi záleží na stylu jízdy, terénu, okolních teplotách, hmotnosti jezdce a dalších proměnných.

Nabíjení trvá kolem 6,5 hodin a probíhá pomocí nabíječky, kterou najdete v základním balení. Nabíjet doporučuji přes noc, kdy nebudete řešit čas nabíjení.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Terénní elektrokolo
Modelový rok: 2022
Baterie: 10 Ah
Dojezd: až 50–70 km
Umístění motoru: Zadní kolo
Umístění baterie: V rámu (vyjímatelná)
Brzdy: Kotoučové
Odpružení: Přední vidlice se zdvihem 80 mm
Počet převodů: 1 × 7
Nosnost: 120 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář