Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Online kurzy

Recenze aplikace pro online výuku angličtiny EnglishMe

Recenze Englishme – aplikace pro online výuku angličtiny

Staňte se úspěšným angličtinářem, i když jste úplný začátečník. V recenzi online výukové aplikace angličtiny Englishme! si posvítíme na to, co nabízí a jak funguje. Englishme je vhodná pro jedince, celou rodinu, děti, studenty a firmy.

1. Co je EnglishMe?

Englishme je online aplikace pro výuku angličtiny od autorů Help for English. Jejím posláním je zlepšit angličtinu bez ohledu na váš věk a pokročilost. Rozvíjí slovní zásobu a vyučuje gramatiku na běžných životních příkladech. Dále se zaměřuje na výslovnost a poslech s porozuměním nebo procvičování překladu v obou směrech.

Od svého založení v roce 2005 výukou od Englishme! prošlo už více než 10 000 studentů. Databáze slovní zásoby se stále rozrůstá, momentálně má 23 550 slovíček.

Část týmu Englishme učí na státních i soukromých školách. Zkušenosti s tvorbou výuky tedy pochází přímo od studentů, jejich častých chyb a otázek. 

Nahrávky slov a vět nejsou prací robotů. Formu text-to-speech mají na starosti rodilí mluvčí z Anglie nebo USA. 

Recenze a hodnocení Englishme – aplikace na výuku angličtiny,

2. Rozsah výuky

Ilustrační příklad učení – výukový plán

V testované online aplikaci pro výuku angličtiny Englishme se učíte slovní zásobu a gramatiku pomocí článků a testů. V článcích si čtěte o anglických špecích s specialitách, které vychází z nejčastějších chyb studentů. Třeba o doslovném překladu a problematickém slovosledu. 

V testových otázkách se učíte a procvičujete. Do vět doplňujete slova z výběru. Po správné odpovědi se vám otevírá vysvětlivka, z jakého důvodu je tato volba správně. Stejně tak vidíte, proč ostatní odpovědi správně nebyly. Tak se neučíte pouze strojově, ale učíte se angličtinu chápat

Současně slyšíte nahrávku celé věty, což pomáhá porozumět mluvenému slovu. V každém testu je 10 otázek, z chyb se učíte i dále. Pokud se vrátíte do historie výuky, můžete si test zopakovat znovu. 

Slovní zásobu se učíte tak, že slova píšete. Tím se zdokonalujete i v pravopise a lépe si jej zafixujete. Po vyplnění správné odpovědi slyšíte správnou výslovnost a ve většině případů i nahrávku rodilých mluvčích. Slovíček je v jednom testu 12. Pokud uděláte chybu, opakují se, dokud se je nenaučíte.

Samostudium 

V rubrice samostudium máte skvělý přehled o tom, co chcete zrovna studovat. Učíte se podle výběru v kategoriích a nad rámec výukového plánu.

Slovíčko dne

Opravdu rychlá forma studia nad rámec. Hned v horní části stránky vidíte slovo dne, které je vybíráno s ohledem na náročnost a zapeklitost.

Recenze a test aplikace na online učení anglického jazyka Englishme.

Slovní zásoba

Slovní zásobu pilujete pomocí slovíček vybraných na míru, opakování již naučených slovíček nebo podle zvoleného tématu a zájmu učení. Dále pomocí slovotvorby, doplňování slov do vět, testování slovní zásoby. Na zadané téma si vytvoříte i testové otázky nebo si přečtěte zajímavé články o slovní zásobě. 

Otestovali jsme aplikaci na anglický jazyk pro začátečníky i pokročilé –Englishme.

Gramatika 

Gramatiku se učíte listováním v rejstříku gramatických jevů nebo testováním, jak na tom s gramatikou jste. Vytvářením testů na zadané téma, pilováním nebo čtením článků. 

Test online aplikace na angličtinu Englishme a jak probíá výuka gramatiky.

Obecné

Aby toho nebylo málo, v obecných si nacvičíte překlad, poslech a porozumění. 

Online výukový kurz angličtiny Englishme – test samostudia.

3. Obtížnost EnglishMe

Není důležité, v jaké fázi pokročilosti se nacházíte. Můžete být úplný začátečník – starter (A0), ale učíte se až do pokročilosti (C1).

Englishme má tedy šest úrovní inspirovaných společným evropským referenčním rámcem (CEFR):

 • A0 = Starter
 • A1 = Elementary
 • A2 = Pre-Intermediate
 • B1 = Intermediate 
 • B2 = Upper-Intermediate
 • C1 = Advanced

Pro koho je EnglishMe určená?

V online aplikaci na výuku angličtiny Englishme se může učit skoro každý. Své místo tu najdou:

Jste úplný začátečník? Nevadí!

Díky systematickému kurzu se do výuky angličtiny pustíte, i když jste k ní nikdy předtím “nepřičichli”. Z úrovně A0 tedy nastartujete svůj vzlet do úrovně A1. Zbytečné vysvětlivky teorie a gramatiky odpadají. Naopak se učíte na příkladových větách. V každé lekci je interaktivní cvičení. Větší celky mají na konci podrobnější opakování. Učíte se také pomocí okruhů témat, které ukrývají základní slovní zásobu. Algoritmus spaced repetition přináší dobré výsledky i pro velké zapomnětlivce. 

4. Jak aplikace EnglishMe funguje?

Englishme není pouze obecně předdefinovaný a statický výukový online kurz angličtiny. Na základě vašich výsledků v testech se obsah upravuje. Vy tak získáváte více možností procvičit, co vám opravdu dělá problém.

Výukové aktivity

Slovní zásoba

Slovíčka s překladem, jeho významem, příkladem ve větě. Velká část je navíc doplněna zvukovou nahrávkou výslovnosti v britské i americké angličtině od rodilých mluvčích a obrázkem pro lepší zapamatování. 

Doplňování do vět 

Do vět doplňujete slova z výběru. Ke každé správné odpovědi se ukáže vysvětlivka v češtině. Nic se neučíte strojově, naopak porozumíte důvodu postavení slova ve větě.

Gramatika

Učíte se ji na příkladech na základě obvyklých životních situací, čímž je mnohem lépe zapamatovatelná. Teorie je jednoduchá a v češtině.

Pravopis

S procvičováním doplňování slov se učíte i anglický pravopis. Tyto záležitosti jsou doplněny o články s ukázkou zvláštností a změn.

Výslovnost 

Každé naučené slovíčko doprovází ukázka výslovnosti v britské i americké angličtině. Některé jsou doplněny nahrávkou. Pokud máte problém s výslovností pomocí fonetické abecedy, jde ji přenastavit na zjednodušený přepis.

Poslech s porozuměním 

Testy, články, povídky a další aktivity – na nich si trénujete poslech angličtiny se schopností porozumět mluvenému slovu. 

Englishme aplikace online výuky angličtiny – recenze a test učení porozumění.

Čtení s porozuměním 

Na základě přečtení článků a povídek odpovídáte na otázky, které odhalí, jak moc rozumíte psanému obsahu.

Překlady

Z angličtiny do češtiny i naopak. Pomocí článků i překladových cvičení.

Překládáme s aplikací na výuku angličtiny online Englishme.

Zajímavosti o sociokulturních záležitostech

Dozvíte se o rozdílech mezi formální a neformální angličtinou, o hovorové angličtině apod.

Užitečné funkce

Kontextový slovníček

Během cvičení se vám bude hodit kontextový slovníček. Pomocí něho si zobrazíte překlad veškerých slovíček. Stačí, když na dané slovo dvakrát poklepete (v PC) nebo podržíte dlouze (v mobilu). Slovníček má mimo překlad i výslovnost a slovo je popsáno anglickou vysvětlivkou.

Panel oblíbené

Pokud během testu objevíte nějaké slovo, ke kterému se chcete vrátit, přidáte si ho do panelu oblíbené. Tam jej později najdete a máte prostor se mu opakovaně věnovat.

Systém chytrého opakování

Tzv. spaced repetition znamená, že se slovíčka stále opakují, dokud jej neumíte. Zároveň se už naučené slovíčko po čase připomene, abyste na něho nezapomněli.

Zábavné hry

Herní prvky jsou vedou k efektivnějšímu učení. Motivací není bodové ohodnocení, nýbrž získávání zkušenostních bodů (XP) nebo odemykání vyšších stupňů zkušeností. Skvělým motivátorem jsou i dvě didaktické hry – Bleskové obrázky nebo Nevybouchni! První zmiňovaná hra ukazuje čtyři obrázky a naším úkolem je najít ten, který patří k uvedenému slovu. Druhá je slovní doplňovačka ve stylu šibenice.

Jak sleduji svůj pokrok? 

Zkušenostní body vám znázorňují, jak moc velké úsilí výuce angličtiny věnujete. Za dokončení aktivity získáváte vždy určitý počet bodů. Zpočátku vám zkušenostní body nabíhají rychle, od 19. stupně se pomalu začínáte potit. Grafický přehled o svém pokroku vidíte i v motivačním kalendáři. 

Počet bodů Jak je získám
10 bodů (XP) za alespoň jednu správně zodpovězenou otázku
15 bodů (XP) 80% úspěšnost a vyšší

Výukové a tematické plány 

Pokud nevíte, na jakou gramatiku a slovíčka se zaměřit, k systematické výuce pomohou výukové a tematické plány. Na základě vaší úrovně a postupně nasbíraných dat z testů, se navrhují konkrétní aktivity. Je jich vždy celkem 9. Když plán dokončíte, můžete si sestavit nový. Poté se už bude vycházet z dosavadně nasbíraných zkušeností a vy tak budete více růst.

A co konverzace? 

Pokud se chcete zdokonalovat v mluvení, s Englishme to nepůjde. To je určitě nevýhoda této aplikace. Tým Englishme doporučuje partnerskou platformu Italki.com, kde komunikujete s rodilými mluvčími. 

5. Kompatibilita a ovládání 

Aplikace Englishme funguje online, takže ji není nutné instalovat a zbytečně si zabírat úložiště v zařízení. Díky responzivnímu designu je dostupná na všech zařízeních od počítače přes tablet po mobilní telefony. 

Testujeme online aplikaci Englishme a její kompatibilitu na zařízeních.

Pokud byste však preferovali offline výuku, kterou si vychutnáte kdekoliv na cestách, možné to není. Díky enormní kapacitě vyučovací látky by to ani nešlo.

Typ zařízení Dostupnost
Počítačová verze
Mobilní telefony s Androidem
Mobilní telefony s iOS
Offline výuka (bez připojení k internetu) ×

Přehlednost aplikace

Na úvodní stránce máte přehled všech důležitých informací. Víte, jak dlouho ještě trvá vaše předplatné a jak postupujete ve výuce. Kategorie slovíčka, testy a články pro vás nabízí rychlou interakci. Témata vybírat nemusíte, o vše se stará chytrý algoritmus výuky. Grafy a konkrétní čísla znázorňují váš pokrok v jednotlivých oblastech.

Historie studia a rozpracované aktivity 

Občas se stane, že se do něčeho pustíme a nedokončíme to. Nebo po delší době zapomeneme, co jsme vlastně studovali a jak nám to šlo. Proto máme veškerý přehled o historii studia včetně úspěšnosti přímo v aplikaci. K rozpracovaným tématům se vracíme stejně jednoduchou cestou. 

6. Co všechno se naučím a jakou podporu získám?

Aplikace Englishme pro výuku angličtiny online je zaměřena primárně na budování slovní zásoby. Ta je totiž elementem pro komunikaci. Deficit gramatiky nebo výslovnosti není až tak významný, pokud slovní zásobu máme. V databázi je aktuálně 23 550 slovíček, ale každým dnem roste a vy se tak posouváte dál. 

Slovní zásoba ale není úplně vše, co si v této aplikaci zlepšíte. Pomocí testových otázek, kterých je více než 7 000 tisíc, se učíte i gramatiku. A to jednoduše pomocí a, b, c, d. Ke každému výsledku pak dostanete vysvětlení v češtině. Rovněž zjistíte, proč byly ostatní odpovědi špatně.

Úrovně angličtiny, které se při výuce Englishme naučím.Výuková databáze se skládá z:

 • 28 315 slovíček;
 • 9 965 testových otázek;
 • 51 472 vět k doplňování;
 • tematických videí a článků.

Úvodní rozřazovací test

Rozhodnout sám o sobě, jakou úroveň angličtiny ovládám, je těžké. Toto usnadní úvodní rozřazovací test. Ten vám pomůže, jak si aplikaci nastavit co nejlépe. Pokud máte strach z něčeho zdlouhavého, obavy mohou jít stranou. Test je krátký a skládá se z různých úkolů.

Funkce Dostupnost
Rozřazovací test
Různé metody učení
Čtení
Mluvení
Psaní
Poslech
Slovní zásoba
Překladač
Specializace pro odborné účely ×
Náš tip

Hledáte aplikaci pro výuku profesní angličtiny? Zkuste OnlineJazyky.

Certifikát

Pokud je vaším cílem získat certifikát z angličtiny, tak vás zklameme. Englishme certifikát za online výuku v aplikaci neposkytuje. Berte to ale jako účinnou přípravu na úspěšné absolvování FCE nebo CAE zkoušky.

7. Kolik EnglishMe stojí?

Předplatné aplikace Englishme si pořídíte od 1 měsíce až na jeden rok. Pokud si vyberete opakované předplatné, máte výhodnější cenu. Z ještě výhodnější ceny se mohou těšit studenti vlastnící ISIC průkaz.

Opakované 

 • 1 měsíc – 169 Kč
 • 12 měsíců – 1 690 Kč (141 Kč/měsíc)

Jednorázové

 • 3 měsíce – 720 Kč (240 Kč/měsíc)
 • 6 měsíců – 1 220 Kč (203 Kč/měsíc)
 • 12 měsíců – 1 990 Kč (166 Kč/měsíc)

Student 

 • 3 měsíce – 360 Kč (120 Kč/měsíc)
 • 6 měsíců – 610 Kč (102 Kč/měsíc)
 • 12 měsíců – 995 Kč (83 Kč/měsíc)

Škola

 • Na školní rok – 6 990 Kč pro neomezený počet studentů 

Předplatné pro jedince můžete sdílet se svými přáteli a rodinou. Jedno členství je platné až pro 4 členy. Nejste si jistí, jestli by se vám aplikace Englishme líbila? Vyzkoušejte 7 dní vyučování zdarma

Kolik EnglishMe stojí?

8. Shrnutí recenze EnglishMe

Tak co říkáte, líbilo se vám to? Doufáme, že vám recenze Englishme usnadní rozhodování ohledně vaší výuky angličtiny. Aplikace je uživatelsky přívětivá, má bohatý obsah a je cenově dostupná. Funguje na všech zařízeních a není potřeba ji instalovat. Na druhou stranu je škoda, že nefunguje offline

Motivátorem není v tomto případě bodové ohodnocení, ale posun v úrovních. Vzdělávat se můžete i samostatně nad rámec připraveného plánu. 

Recenze Englishme – aplikace pro online výuku angličtiny

Co se týče obsahu výuky, nechybí oblasti slovní zásoby, překlady v obou směrech, gramatika, poslechová a textová část s porozuměním. Co ale chybí, je konverzace. Aplikace má sice výbornou interakci, která se mění v průběhu času výuky, chybí však “osobní” online kontakt a komunikace. Pokud je pro vás prioritou mluvení, tady nepochodíte. Je také škoda, že po úspěšném absolvování kurzu angličtiny nezískáte od Englishme certifikát. Aplikaci tedy využijete na cestu vedoucí k jeho získání.

9. Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

S aplikací pro online výuku angličtiny Englishme! se v angličtině nejen zdokonalíte, ale dostanete se na vyšší úroveň. Nezáleží, jak zkušení jste. Je vhodná i pro úplné začátečníky nebo děti. Učte se s rodinou, přáteli, kolegy nebo spolužáky. Pilováním gramatiky, budováním slovní zásoby, překládáním a tréninkem porozumění.

Rozsah výuky a obtížnost
9.5
Metody výuky a funkce
10
Kompatibilita
8
Přehlednost aplikace
10
Finanční náročnost
9
Klady
 • Vhodná pro téměř všechny stupně pokročilosti
 • Obrovská databáze slovní zásoby i gramatiky
 • Zábavný způsob učení
 • Intuitivní rozhraní
 • Nahrávky rodilých mluvčích
 • Efektivní příprava na získání certifikátu
Zápory
 • Chybí interakce online lektora
 • Mluvení zde neprocvičíte
 • Chybí aplikace pro mobil (na mobilu funguje)
 • Bez certifikátu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (35 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář